Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2021, 16:25 
Użytkownik

Tak jak już zapowiadałam wcześniej, chciałabym mieć gotową listę osób chętnych na spotkanie w dniu 27.11.21 r, godz. 14.00. Muszę potwierdzić do środy do 12:00.
Miejsce spotkania bez zmian, Restauracja Ceska, ul. Chmielna 35, Warszawa.
W związku z tym, że orientacyjnie chętnych było blisko 20 osób, restauracja traktuje nas jako zorganizowane spotkanie i mieliśmy ustalone propozycje menu: danie + deser. Przy liczbie gości więcej niż 10 osób doliczany jest serwis 10%. W dodatku, gdybyśmy wszyscy (warunek konieczny!) zdecydowali się na napoje ciepłe/zimne w opcji open bar, wtedy koszty prezentują się następująco:
1. „HOVĚZÍ GULÁŠ“ Gulasz wołowy ze świeżą cebulą i knedlikiem 150 g / Beef stew with fresh onion and bread dumplings + sernik lub Marlenka - 60 zł
2. „VEPŘOVY ŘÍZEK“ Sznycel schabowy z sałatką ziemniaczaną 200 g / Pork schnitzel with czech potatoes salad + sernik lub Marlenka - 60 zł
3. (wegetariańskie) „SMAŽENÝ SÝR“ Smażony ser podany z frytkami i sosem tatarskim 150 g / Fried cheese, chips and Tartar sauce + sernik lub Marlenka - 50 zł
4. (wegetariańskie na zimno) „CARPACCIO Z ČERVENÉ ŘEPY” Carpaccio z buraka z pieczonym kozim serem, pestkami dyni, rucolą i sosem z suszonych pomidorów 80 g / Beet Carpaccio, baked goat’s cheese, rucola, pumpkin seeds and dreid tomatoes sauce + sernik lub Marlenka - 40 zł
“MARLENKA” tradycyjne ciasto miodowe z orzechami/Traditional honeycake with nuts
„TVAROHOVÝ KOLÁČ” Sernik z polewą czekoladową/Cheesecake with chocolate coating
W tych cenach, aby uniknąć nieporozumień przy rachunku, jest już doliczony serwis. Z góry wiadomo, co i ile wyniesie.
Opcja open bar wydaje się atrakcyjna, bo przykładowe ceny napojów:
napój gazowany/sok: 7zł/8 zł, kawa: 8zł/12 zł, herbata: 9 zł (bez serwisu), a tak płacimy dodatkowo 25 zł do rachunku i temat z głowy.
Czyli: koszt poniesiony na spotkaniu to 65zł/ 75zł /85 zł za osobę. Jest to restauracja, także ten organizacyjny temat składania zamówień wolałam mieć z góry jasno od nich przedstawiony.
Wiem, że bezglutenowo u nich się nie da, bezlaktozowy deser także nie jest możliwy - te osoby mi to zgłoszą, ja zgłoszę im i wyjątki będą traktowane indywidualnie ;)
Mam nadzieję, że moja spontaniczna potrzeba spotkania się w piórowym gronie zostanie przez was zrozumiana i liczę, że znajdziecie czas na wspólne pióropisanie w tym miejscu i czasie :D organizacja tego jest zajmująca i trochę stresująca, natomiast wolałam mieć z głowy ten temat zamówień i rozliczeń już przed spotkaniem, żeby móc skupić się na stalówkach, atramentach, kolorach i papierach.
To co, widzimy się? :D

PostNapisane: wtorek, 23 listopada 2021, 16:33 
Użytkownik

Mmm, gulasz z knedlikami :-P Tak, jak dla mnie open bar brzmi dobrze.

1. akmac

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]