Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2022, 16:25 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Ostatnio wyczytałem, że zaprzestano produkcji atramentu Brillant Green. Ponieważ to kolor, którego używam często od wczesnego liceum, czyli od pół wieku, więc zacząłem poszukiwania czy nie została w jakimś sklepie jeszcze partia tego atramentu... Niestety nie znalazłem - wprawdzie pewien sklep internetowy miał na obrazku Brillant Green, ale po szczegółowszej indagacji odpowiedział dumnie, że producent od 20 lat robi wyłacznie Deep Green, czym przyprawił mnie o śmiech pusty i o powątpiewanie w profesjonalizm odpowiadającego...
Pytanie - prośba - może u kogoś w okolicy jest jeszcze jakiś sklepik papierniczy, w którym mają atrament pelikan 4001 Brillant Green. Jeśli tak - to bardzo proszę o info, albo wręcz o zakupienie przynajmniej 4 buteleczek. Koszty wraz z przesyłka zwracam w całości. Prócz tego proponuję listy dziękczynne :)

PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2022, 17:27 
Użytkownik

Teoretycznie na Allegro jest jeszcze kilka ofert, tylko wypadałoby się upewnić czym naprawdę handlują.

PostNapisane: środa, 6 kwietnia 2022, 20:27 
Użytkownik

Marku, tak z reguły na Alle i w ogóle w internetach to mają np. zdjęcie Brillant Green, ale sprzedają Dark i są bardzo zdziwieni, że to są dwa różne kolory...
Znalazłem w jakiejś firmie dziwnej, nawet dzwoniłem i panienka zapewniała, że to Brillant, ale nie uwierzę dopóki nie dostane przesyłki... W każdym razie zamówienie złożyłem i zapłaciłem, liczę się jednak z koniecznością odsyłania i występowania o zwrot pieniędzy ... :-/
On va voir!

PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2022, 11:39 
Użytkownik

W moim lokalnym sklepie niestety nie ma, ale trzymam kciuki za udane łowy!

PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2022, 18:08 
Użytkownik

Dziękuję "przedpiścom" za słowa wsparcia i pociechy...
Firma "Bee", w której wczoraj telefonicznie dopytywałem się czy mają ten atrament i uzyskałem odpowiedź pozytywną, więc zamówiłem i zapłaciłem - dziś (podobno) odesłała mi pieniądze, bo oczywiście atramentu nie mają...
Trudno nie skomentować, że firma Bee jest ... bee

PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2022, 12:41 
Użytkownik

Byłem dziś w okolicach Rynku Podgórskiego. W dwóch zlokalizowanych tam sklepach nie mają (ciemnozielonego z resztą też nie). Kiepsko to widzę, bo na e-bayu ceny za "niedobitki" prawie jak za Parker Penman :(

PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2022, 19:52 
Użytkownik

Ja pytałem pod Halą Targową, ale tam są tylko brązowe i czarne.. Zamówiłem na Allegro, sprzedawcy twierdzą, że mam się kierować zdjęciami z aukcji, a tam jest Brillant. Ale podejrzewam, że skończy się na odsyłaniu atramentów w jedna stronę, a przelewu w drugą... ale niech żywi nie tracą nadziei... No i dziękuję Marku, że zapytałeś...

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2022, 07:20 
Użytkownik

Kolejny nierzetelny sprzedawca na Alle : B_I_U_R_O
https://allegro.pl/oferta/pelikan-4001- ... N2YzMWU%3D
Na zdjęciu aukcyjnym Brillant Green, na wszelki wypadek piszę, że chcę tylko ten odcień, upewniam się, czy to nie Dark, w odpowiedzi mi piszą, żebym się kierował zdjęciem, no to się nim kieruję : zamawiam i płacę, a sprzedający za jakiś czas dzwoni do mnie i kłamie, że owszem mieli Brillant, ale właśnie ktoś kupił całą partię tuż przed moim zamówieniem :-)))
Czyli :
1. Zamieścili zdjęcie produktu niezgodne z oferowanym
2. Odpowiedzieli na odczepne, żebym się kierował zdjęciem (i nawet go nie sprawdzili!)
3. Nakłamali, że właśnie ktoś wykupił, zamiast grzecznie przeprosić i pokajać się..

żałosne...

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2022, 15:09 
Użytkownik

Pytałem w germanpens.pl, bo też mieli na zdjęciu Brilliant Green, ale uczciwie przyznali, że jeszcze nie zmienili fotki. Tak, że tam można nie pytać.

PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2022, 16:46 
Użytkownik

Dzięki Marku wielkie. Właśnie przed chwilką dostałem w prezencie pełną buteleczkę takiego atramentu od przemiłego (choć zupełnie nie znanego mi) pana Krzysztofa J. z Trzcianki, członka Klubu Miłośników i Kolekcjonerów Piór.
Serdeczne podziękowania dla Pana Krzysztofa również i tą drogą, jako że przed momentem napisałem też do Niego mail z podziękowaniami.

PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2022, 16:47 
Użytkownik

No proszę, historia z happy endem. To miłe :). Swoją drogą to jakieś tajne bractwo bo w internecie niewiele na ich temat można znaleźć.

PostNapisane: środa, 13 kwietnia 2022, 17:23 
Użytkownik

W każdym razie historia miła bardzo. Bractwo jest i w odstępie kilku dni miałem okazję mieć do czynienia z 2 osobami z tego grona, obie miłe i piórowe...
Oczywiście jak gdzieś jeszcze traficie na ten atrament to pamiętajcie o mnie, bo akurat tego koloru zużywam najwięcej ... :-)

PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2022, 10:16 
Użytkownik

Ciąg dalszy ....
Firma "Bee" (patrz wpis powyżej) właśnie przesłała mi reklamę swojej działalności (o co bynajmniej nie prosiłem), w której między innymi reklamuje ona ... atrament Pelikan 4001 Brillant green ... (ze zdjęciem !!!)
Errare humanum est, perseverare - diabolicum :evil:
Dodatkowy problem jest w tym, że w reklamie zwracają się do mnie w 2 os. l. pojedynczej, a to na mnie działa jak płachta na byka ... : :twisted: :twisted: :!:

PostNapisane: poniedziałek, 9 maja 2022, 10:07 
Użytkownik

Też kilka miesięcy temu skończył mi się zapas Brilliant Green i zorientowałem się że w 2018 Pelikan zastąpił go ciemna zielenią. Nie udało mi się znaleźć nigdzie Brilliant Green, więc rozpocząłem poszukiwania zamiennika. Przetestowałem kilkadziesiąt zieleni od różnych producentów i kolorami które najbardziej odpowiadają (na moje oko) zieleni Pelikanowej są:
R&K Verdura
Woodland Green Diamine

Jeśli znacie lepsze to dajcie znać :)
W efekcie tych poszukiwań dodatkowo nabyłem tyle zielonych atramentów że potrzeba posiadania odpowiednika Brilliant Green trochę zmalała. Mam teraz dużo całkiem ładnych zieleni :)
Szkoda że Pelikan zrobił taka voltę, komu ten zielony przeszkadzał.

PostNapisane: piątek, 13 maja 2022, 11:36 
Użytkownik

Gdybyś był jeszcze zainteresowany tym atramentem (czyli Brilliant Green), to daj znać. Mam lekko napoczętą buteleczkę, na oko zostało 90% początkowej zawartości.

PostNapisane: piątek, 13 maja 2022, 13:33 
Użytkownik

Jeśli chcesz się rozstać z ta buteleczką to ja bardzo chętnie, zaraz wyślę priv. :)

PostNapisane: piątek, 13 maja 2022, 20:23 
Użytkownik

Cześć Marcinie. Ponieważ nasze losy licealne / rocznikowe są bardzo podobne, powiem, że miałem analogiczny problem z Pelikanem brylantowym i znalazłem pocieszenie w Kaweco Palm Green. Zapewniam, że nie pożałujesz. Dodatkowo ten inkaust ma przyjemne cieniowanie, którego nie posiadał brylantowy pelikan 4001. Przestawiłem się i nawet wydaje mi się, że z korzyścią. Pozdrawiam serdecznie, Paweł (poniżej link do palmowego Kaweco):
https://mountainofink.com/blog/kaweco-palm-green

Ostatnio edytowano sobota, 14 maja 2022, 10:28 przez Oxford, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: piątek, 13 maja 2022, 22:42 
Użytkownik

Dzięki Pawle. Na razie korzystam z Pelikana Green z dawnych zapasów i od dobrych ludzi... Ale potem może mi Palm green odbije ;-)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]