Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:10 

Witajcie!
Stoję przed dylematem, moja narzeczona oficjalnie została Panią nauczyciel i z tego powodu chciałbym kupić jej pióro, no właśnie, tylko nie wiem jakie. Będzie uczyła języka niemieckiego więc dużo pisania w dzienniku, poprawiania kartkówek, sprawdzianów itd. Myślałem nad piórami wiecznymi tylko, że jest ich za dużo, podpytałem jej koleżanki ze studiów to dostałem link do pióra Leman (Ona sama takiego używa) http://www.twojepioro.pl/pl/c/Leman/1093 Bardzo mi się podoba taka kolorystyka i pokrowiec ale jednak ta kwota trochę mnie przerasta, bardziej bym celował między 1000 a 1500zł, no chyba, że jakieś pióro jest troszkę droższe ale na prawdę warte swojej ceny.
Proszę o ewentualne wskazówki czym kierować się podczas wyboru.

Dziękuję za odpowiedzi,
Tomek

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:28 

Witaj :)
Jak na polskie warunki ostro poszedłeś na początek, Caran d'Ache to jednak wyższa półka. W zaproponowanych przez Ciebie widełkach cenowych jest od groma piór, więc wybór na tej jedynie podstawie jest bardzo trudny.
Pytanie pierwsze i zasadnicze, czy Twoja narzeczona w ogóle pisze piórem? Bo jeśli nie, to zamiast wydawać 1500 zł na coś, co będzie leżało w szufladzie, wybrałbym raczej coś z biżuterii ;). A jeśli uważasz, że będzie go używać, to kolejna kwestia - czy woli przedmioty o tradycyjnym wyglądzie, czy też raczej nowoczesny "dizajn" (przepraszam za wtręt językowy). No i czy pióro ma być raczej drobne, damskie, czy może być większe (to zależy nie tylko od rozmiaru dłoni, ale również od przyzwyczajeń). No i warto pooglądać pióro przed zakupem w sklepie stacjonarnym. Fotografia reklamowa ma to do siebie, że wszystkie prezentowane przedmioty wyglądają super a w rzeczywistości bywa różnie.

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:35 

Dziękuję MKOL za odpowiedź ;) Jakieś 2 lata temu znalazła w szufladzie swoje stare pióro z czasów liceum i do tej pory go używa, wychwala jak to się nim nie pisze w porównaniu do długopisu więc dlatego pomyślałem o piórze. Narzeczona ma drobną dłoń, tradycyjny wygląd myślę, że bardziej jej przypadnie do gustu. Jest tyle tego na internecie, że głowa mała ;)

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:36 

Dla nauczycielki - zdecydowanie Waterman Carene (np. czerwone, idealne do czerwonego atramentu i stawiania jedynek. ;) https://wiecznepiora.eu/pl/p/Pioro-wiec ... wien-ST/76 )

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:39 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Na szybko doradzę - coś piszącego cieniuteńko. Siostra moja takie preferuje bo właśnie małe okienka w dziennikach. :) Ja sama też bym się zastanowiła nad dwoma - trzema, np. ten sam model w różnych kolorach. Bo dziennik to kolor zielony/niebieski/czarny ale kartkóweczki to już czerwoniasty. Niezbędnik taki.Do tego atramenty jakieś. Czyli automatycznie pióro nie nabojowe tylko tłoczek/konwerter. Tradycyjnie polecam edelsteiny, faber castelle i herbiny.

Carenka z polecenia PanaKleksa to dobry typ. Ale to wszystko kwestia gustu. :)

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:45 

Jak ma być klasycznie w okolicach 1500 zł na damską rączkę, to proponowałbym rozważyć Pelikana M400 (tylko one mają dość mokre stalówki) lub Montblanc 145 - to ostatnie w sklepie stacjonarnym lub sprawdzonym sklepie internetowym, bo w sieci roi się od chińskich podróbek z Aliexpress.
P.S. Co do Carene, owszem ładne, ale permanentnie brudzi palce, jeśli trzyma się je za nisko, no i chyba obecnie trochę za wysoko się cenią ;)

Ostatnio edytowano czwartek, 20 lipca 2017, 16:07 przez MKOL, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 12:54 

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi :) Po pracy siądę na spokojnie w domu i przejrzę wszystkie zaproponowane pióra, mam nadzieję, że coś wybiorę ;)

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 15:28 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Tomku - ja bym popierał pomysł Pelikana M400 ze stalówką F lub EF jeśli trafisz... To niewielkie pióro, znakomitej jakości, stalówki wspaniałe, możesz zamiast klasyka czarnego w zielone paski wybrać w czerwone lub niebieskie, a jak bardzo się postarasz to biało-szylkretowe. (White-tortoise)..takie jak tu : http://www.fountainpennetwork.com/forum ... -tortoise/
a tu masz inne kolorki..
http://munguland.com/product/detail.htm ... ay_group=1
akurat na taką stronę pisaną krzesełkami trafiłem, ale wygląd jest europejski..

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 17:05 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Dobrze Marcinek radzi, M400 albo M205 to dobre propozycje dla nauczycielki, może być także transparentne w zieleni, niebieskim lub ametyst. Sam takie przyjaciółce nauczycielce kupiłem, jest zadowolona :) Sheafer Legacy lub Imperial też może się spodobać :)

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 19:03 

Tytuł użytkownika:: ?
Przy wybieraniu Carene trzeba pamiętać o tym, że osoba obdarowywana nie może trzymać pióra za nisko, ponieważ wtedy cały czas będzie zbrudzona atramentem.

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 21:10 

Tytuł użytkownika:: Inka
Cudne pióra zaproponowaliście, zwłaszcza PanKleks - Watermana Carene. Jako nauczycielka z długoletnim stażem podpowiem, że potrzebne są przynajmniej trzy pióra. Jedno z czerwonym atramentem - do sprawdzania prac, drugie z niebieskim/czarnym do pozostałych "zwykłych" ocen lub ewentualnej dokumentacji, trzecie, jeśli jest dziennik papierowy (w przeciwieństwie do elektronicznego, gdzie pióro nie jest potrzebne) przyda się jeszcze atrament zielony. To oczywiście do codziennej pracy, jednak warto jeszcze czasami mieć pióro, które "robi wrażenie" :) np. na zebrania z rodzicami. :) Mam jeszcze pióra, których w szkole używam podczas rad pedagogicznych- są to pióra z fleksem. Czasami bez nich trudno wysiedzieć kilka godzin. TomekDlugosz, przemyśl zanim przyzwyczaisz narzeczoną do dobrego :) Z pensji nauczycielskiej trochę trudno spełniać swoje marzenia, co innego jak się ma takiego dobrego narzeczonego jak Ty.

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 21:12 

Tytuł użytkownika:: Illegal potato.
Poleciłbym Pilota 742 ze stalówką F.
+ F z racji kratek w dzienniku, ale czy teraz nie ma już wirtualnych dzienników :D ?

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 21:47 

Też miałem napisać o 742/743, ale w kraju chyba nikt ich nie sprzedaje. Jeśli nie boisz się zakupów za granicą - szczerze polecam. W podanej cenie zmieścisz dwa ;)

PostNapisane: czwartek, 20 lipca 2017, 22:41 

Ja zaproponuję jeszcze Sailora 1911. Do mniejszej dłoni wersja standard, a do większej large. W praktyce F-ka supercienka, a wszystkie moje znajome chwalą sobie poręczność. :)

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 09:51 

Ale dajecie mi możliwości, teraz już sam nie wiem co wybrać :shock:

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 12:53 

Pelikany są mokre raczej, więc może lepiej coś suchszego :) jakieś japońskie F :)
A co do wyglądu to niekoniecznie roviące wrażenie jak symbol władzy, ale może kobiece - np. w kwiatki :)

Ja podziwiam ludzi, którzy w pracy w takich miejscach jak np. szkoła używają piór. Jak to robicie, że nikt od Was nie pożycza na wieczne oddanie.

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 16:51 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Pilnuje się... np. wśród poetów krąży taka zasada, że piór się nie pożycza... niby wena może uciec, no ale nie każdy ją stosuje... :)

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 21:49 

Pewnych rzeczy, w tym piór, nie pożyczam. Czy Wy tak nie macie?

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 21:54 

Ja pożyczam tylko użytkownikom piór w razie konieczności. Kiedy koleżance na egzaminie pióro zaczęło pluć atramentem, pożyczyłam jej swoje - bo piór zawsze mam kilka, w przeciwieństwie do długopisów, które podbierają mi regularnie członkowie rodziny, wiedząc, że nie używam i tak ;) Sugestie piór są bardzo sensowne, więc dla odmiany powiem, że szacunek i postrach wśród uczniów wzbudziłaby Montegrappa Chaos... Najbardziej w szkole obawiałabym się tego, że ktoś w pokoju nauczycielskim weźmie pióro ("bo leżało, a potrzebowałem") i zniszczy je niechcący. Słyszałam już takie historie od znajomych nauczycieli. Trzeba się pilnować i nosić wszędzie ze sobą. W mojej szkole raczej nie zdarzały się kradzieże, ale nie ma co ukrywać - szkoły są różne.

PostNapisane: piątek, 21 lipca 2017, 22:34 

Tytuł użytkownika:: ?
inkA napisał(a):

Też nie pożyczam. Najgorzej jest, jak ktoś zniszczy i dowie się, że zepsuł coś za 500-1000zł, a przyzwyczajony do długopisów za złotówkę

PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 00:18 

inkA napisał(a):

No wiesz... A ja Ci pożyczyłem! :lol:
Ja zasadniczo nie pożyczam, choć kilka osób jest uprawnionych do skorzystania z moich piór. Ale obie moje córki, Magda, Młody - oni wszyscy piszą piórami więc ryzyka nie ma. Inna sprawa, że mam kilka tanich, a dobrze piszących piór służących do szerzenia piórozy...

PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 08:32 

Dziku, dbałam o Twoje pióra jako o skarb największy. Bardzo mi miło, że w ten sposób mnie zaszczyciłeś. Muszę sprawę poważnie przemyśleć i zmienić się. To kiedy chcesz pożyczyć jakieś piórko? A mam kilka nowych :D

PostNapisane: sobota, 22 lipca 2017, 14:27 

Ja wiem, że długopisy kradną, to myślałem, że pióra też. Mam wrażenie, że większość ludzi oceniłaby Carene na 20 zł, bo to bardzo drogo za pisadło. Dlatego bałbym się brać do pracy pióra. Bo albo by ktoś ukradł, albo zniszczył.

PostNapisane: niedziela, 20 sierpnia 2017, 15:07 

Tytuł użytkownika:: iza
a ja mam wrażenie, że ludzie się boją właśnie piór dotykać do ręki "bo zniszczą", ja jeszcze nie spotkałam się z reakcją "daj spróbować, czy pożycz mi" wręcz przeciwnie jak zobaczą piór to słyszę najczęściej komentarz, że nie chcę, mimo, że ja drogimi nie pisze ;)

i prawdę powiedziawszy, to jeśli jej podoba się Leman, to poszłabym w kierunku piór w wyglądzie podobnym do tego modelu właśnie. Pelikany z serii m fajne pióra ale wygląd do Lemana wcale podobny nie jest ;) I jeśli zamierzasz kupować już pióro powyżej 1000zł, to obejrzałabym ofertę Montblanc (tylko w oficjalnych sklepach z piórami, w życiu z allegro), bo te pióra to prestiż sam w sobie.

PostNapisane: czwartek, 31 sierpnia 2017, 01:25 

Hm. wprawdzie miesiąc się spóźniłem, ale może temat jeszcze aktualny. :P
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad którymś z Pilotów, na przykład Custom Heritage 912? Albo od razu Justus 95? Osobiście używałem 2 tańszych modeli - Custom 74, a teraz Custom Heritage 91 i z obu jestem bardzo zadowolony.

PS: Jak się zdecydujesz (albo jeśli już kupiłeś?), to napisz na co postawiłeś. :)

PostNapisane: czwartek, 31 sierpnia 2017, 18:36 

W moim codziennym piórniku jest na stałe: Sailor i Waterman Exception Slim.
Polecam taki zestaw.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]