Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 14 maja 2017, 15:20 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
:::
Obrazek
zamknięte było :cry:

PostNapisane: poniedziałek, 15 maja 2017, 08:30 

Koledzy z Francji wyjaśnili czym podpisał dokumenty nowy Prezydent RF :
W Pałacu Elizejskim - Waterman Graduate Chrome
Pod Łukiem Triumfalnym plastikowy długopis, made in China ... (!o tempora! o mores!)
( A od Montblanca odwrócił się plecami ...:( )

PostNapisane: poniedziałek, 15 maja 2017, 11:11 

To zdaje się wpisuje w jego image skromnego człowieka. W TV mówili, że podczas zaprzysiężenia był w garniturze z sieciówki, a jego małżonka w wypożyczonym kostiumie od LV. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 15 maja 2017, 18:31 

Taa, jego poprzednik to nieledwie zakosił pióro (chyba MB) w Rumunii ;)
https://youtu.be/qHxmew31A-Y

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 12:22 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
O. To znaczy, że teraz, aby być na fali trzeba by pyknąć sobie graduate'a. Marcinie, też bym się od nich odwróciła - oni od piór coraz bardziej się odwracają.

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 12:27 

Fonsitos napisał(a):
oni od piór coraz bardziej się odwracają.

Kto? MB? Eeeee nie odwracają się. Przecież oferta jest bardzo bogata. Są i tradycyjne wzory i ciągle coś nowego wychodzi. Trzeba mieć jednak świadomość, że marka poszerza ofertę co zaburza nasze proporcje postrzegania oferty. Do tego marka jest własnością wielkiego koncernu więc poszerzają ofertę aby zarabiać na innych polach. Niemniej na pewno nie powiedziałbym, że MB odwraca się od piór wiecznych ;) Sam wolę gdy dana firma robi tylko 1 rzecz (np pióra wieczne), ale dopóki nie obcinają oferty "piórowej" to mnie inne aktywności nie przeszkadzają ;)

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 12:54 
Almighty Admin

A ja będę obstawać przy swoim. Wielokrotnie zapraszani na PS - raz nawet powiedziano nam, że tego typu imprezy ich nie rajcują. Na forum możesz też przeczytać, że serwis kuleje jak cholera. No i jeszcze, że współczesne ich pióra to takie sobie coś, a te z lat ubiegłych to znacznie lepsze. I wiem, że to dotyczy większości piór, ale mimo wszystko jest wiele marek, które utrzymują względnie dobry poziom, a nie masz szaleństwa cenowego - a MB takie osiągnął.

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 13:15 

Ja nie chcę się tu wypowiadać za dystrybutora, ale nie dziwi mnie to, że nie przyjeżdżają na Pen Show. Montblanc nie od wczoraj kreuje się na markę drogą. Drogo oznacza, że nie może być dla wszystkich. To jest celowe działanie. Tak robi każda droga marka, która ceni swoje logo. Rolls Royce też nie robi "aut dla ludu" pomimo, że mógłby. Ile ludzi przychodzi na Pen Show i kupuje pióra za 6000 czy 12000zł? Raczej nieliczni. Natomiast ci którzy takie chcą kupić nie mają problemów ze znalezieniem Butików MB. ;)

Ja też bym chciał by byli na PSP, ale rozumiem, ich działanie. Serio. Znam to od strony firm zegarkowych. Są marki które sprzedają w galeriach, a są takie gdzie masz konsjerża, butik ma ociekać luksusem, na 1 klienta ma przypadać minimum 1 pracownik tak by mógł tobie jako klientowi poświęcić maksimum uwagi itd itd. Takie firmy często nawet nie są zainteresowane pisaniem o nich - wychodzą z założenia, że "ci którzy szukają szczytu luksusu i tak do nich przyjdą".

Serwis kuleje - OK, to jest faktycznie dziwne i niedopuszczalne, ale jak wygląda serwis w Pelikanie, o który można przeczytać tutaj niewiele mniej niż o MB ;) Nawet gdy Marcin naprawiał to M800 na stoisku Pelikana stwierdziłem że "ile razy się widzimy to ty zawsze naprawiasz Pelikana jakiegoś" bo tak jakoś się dziwne składa. Natomiast na stoisku Pelikana znowu dowiedziałem się, że "włoskie firmy mają bardzo słaby serwis i że czasem pióra z nich wracają po 3 miesiącach", co zresztą jest faktem, potwierdzonym wpisami na FPN. Ogólnie mój wniosek jest taki, że to nie tyle problem z serwisem w MB co ogólnym poziomem serwisów, na tle których błyszczą nieliczne przypadki.

Co do kontroli jakości to też byłbym ostrożny. Ci którzy kupują sporo MB i są zadowoleni, po prostu je kupują. Natomiast jak trafi na kogoś kto kupił jednego i coś w nim nie gra, to taki jeden niezadowolony klient potrafi nasiać fermentu tyle, że wydaje się, że firma nie umie nic dobrze wyprodukować. Oczywiście - problemów być nie powinno, jednak przy ogromie dzisiejszej produkcji nie znam marki, która wyprodukowała by 100% idealnych egzemplarzy (a jeżeli takowa jest to zakładam, że to produkty za jakieś kosmiczne pieniądze gdzie duża seria to 10-15sztuk" ;) ). Natomiast tam gdzie produkcja idzie w tysiące czy setki tysięcy rządzi się innymi prawami.

Szaleństwo cenowe też jest mocno względne. GvFC nie powiedziałbym, że jest specjalnie tańszy (zaczyna się niżej ale to pióra na konwertery). A Nakaya to dla mnie obecnie już top szaleństwa cenowego (polecam przejrzeć ceny choćby samych rollstopów). Tak można by wymieniać jeszcze długo ;)

Nie chcę tu nikogo bronić czy obwiniać - nie taka moja rola. Ale wydaje mi się, że trzeba patrzeć bardziej obiektywnie i całościowo ;)

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 13:52 
Almighty Admin

Owszem, ale w momencie, gdy marka się aż tak kreuje to zaczęło się ciut śmiesznie po prostu. :) Na moje, rozdrabniają się bez sensu na galanterię, zapachy itd. Ale to nie ja zarządzam marką. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 14:04 

Jest popyt to jest i podaż ;)

PostNapisane: poniedziałek, 22 maja 2017, 14:14 

Poza tym wyrabiają sobie rozpoznawalność marki na innych rynkach niż piórowy. W przypadku, kiedy sprzedaż piór przestanie przynosić zyski, mogą odsprzedać gałąź piórową i nadal prosperować. A może chodzi o transakcje wiązane? Im więcej śnieżynek na posiadanych przedmiotach, tym większy prestiż ;>

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]