Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2011, 01:25 

Jakiś czas temu znalazłem na allegro taką aukcję, zaciekawił mnie dzierżawca Wasilewskiego, oznaczony na pudełku.Zdjęcie oczywiście należy do "horn-62."
Obrazek

PostNapisane: sobota, 29 stycznia 2011, 21:05 

Witaj,
To pudełko i "dzierżawca" też wzbudziły moje zainteresowanie. Niestety nie możemy być pewni, że dotyczy piór.
Jest identyczne (poza info o dzierżawie) jak pudełka w które pakowano 1 gros stalówek Kawuski, ale .... właśnie i tym razem diabeł tkwi w szczególach.
To pudełko nie ma jednej strony (tej niewidocznej), na której była informacja co zawierało.
Na aukcji z której pochodzi zdjęcie, było sprzedawane ze .... szpilkami, ale to raczej efekt wykorzystania pudełka na taki cel w okresie późniejszym.
Nie wiadomo więc co dla Kawuski robił p. Fr. Puncuh. Może pluskiewki (pineski)? Może spinacze? A może jedne z dziesiątek innych drobiazgów biurowych robionych przez Kawuskę. Myślę, że nie chodziło o dzierżawę całej firmy, a jedynie, jakby to dzisiaj powiedzieć franczyzę, w celu produkcji konkretnego asortymentu przez podwykonawcę pod szyldem potentata rynkowego.
Pudełko to było wydrukowane w drukarni H.Jasińskiego w Warszawie, więc raczej produkcja "w dzierżawie" była krajowa, mimo obco brzmiącego nazwiska.
Pozdrawiam
AMcK

PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2011, 12:53 

Tytuł użytkownika:: For everm
Na dolnej części pudełczka widnieje napis "dla uniknięcia pomyłek i utrudnienia naśladownictwa, zaopatrujemy każde pudełko naszym znakiem fabrycznym" poniżej umieszczono znak /KWiSka w kole/ fabr.
niżej " i podpisem, na który zwracamy uwage naszych odbiorców. tu widnieje faksymila" K.wasilewsli i Ska
Na bocznej ściance " Nr 144 PIÓRA", na drugiej Znak Fabr./ logo firmy" Nr.36152.
Nt dzieżawca nic nie udało sie znalezć.

PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2011, 13:06 

elvis napisał(a):
Na bocznej ściance " Nr 144 PIÓRA", na drugiej Znak Fabr./ logo firmy" Nr.36152.
Na bocznej ściance standardowego pudełeczka faktycznie są takie napisy.
To konkretne pudełeczko (pokazane na zdjęciu) bocznej ścianki nie miało.
Masz inny egzemplarz z identyczną informacją o dzierżawcy na przedniej stronie i info o tym, że były w nim pióra na bocznej?
Pozdrawiam
AMcK

PostNapisane: niedziela, 30 stycznia 2011, 13:40 

Nie posiadam innego .Nr 1444 PIÓRA jest na naklejce, która zamyka pydełeczko.Ale właśnie właśnie szukam stalówki z tego pudełeczka, nie pamiętam jak była opisana.

PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2011, 01:56 

elvis napisał(a):
Nie posiadam innego .Nr 1444 PIÓRA jest na naklejce, która zamyka pydełeczko.Ale właśnie właśnie szukam stalówki z tego pudełeczka, nie pamiętam jak była opisana.
Elvis,
Chyba zapętliliśmy temat :-)
Jeśli nie posiadasz innego pudełka z info o dzierżawie to możemy być pewni, że to pudełko nie posiadało i nie posiada bocznej naklejki. Możemy być pewni bo leży ono u mnie w szufladzie :-)
Odnośnie info na bocznej naklejce, ale na innych podobnych pudełkach, to znajduje się tam na górnej połówce info o numerze stalówek (np "nr 9499" czyli stalówki kopiowe) a na dolnej o ich ilości (np "144 pióra", czyli 1 gros, lub "72 pióra" czyli 1/2 grosa).
Stalówek o numerze 1444 Kawuska nie produkowała. Z numerów okolicznych robili jedynie Nr 1411. Chyba, że ktoś ma inne dane.
Tak więc nadal będę sie upierał, że nic nie wskazuje aby w tym pudełeczku były sprzedawane stalówki.
Pozdrawiam
AMcK

PostNapisane: poniedziałek, 31 stycznia 2011, 14:55 

AMck,
chyba rzeczywiście nastapiło.. pewnie z mojej winy ,zrobiłem literowkę, jest 144.Niestety na mojej naklejce po Nr nic nie widać,pewnie napis wyparował, może w ultrafiolecie dało by się coś odczytać.W tej sytuacji były chyba stalówki.
Pozdrawiam
elvis

PostNapisane: czwartek, 20 listopada 2014, 01:26 

Tytuł użytkownika:: nowy
były przynajmniej 2 takie pudełka :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na stalówce wytłoczony napis
no 3651
K.WASILEWSKI S
WARSZAWA

ciekawe jest zarazem to kim był Franciszek/Franjo Puncuh/Punczek, ekonomista, konsul honorowy:
http://db.yadvashem.org/righteous/righteousName.html?language=en&itemId=4708060
http://warszawa.getto.pl/index.php?mod=view_record&rid=15101998140524000001&tid=osoby
podpis pod zdjęciem: המציל - "ratownik", zginął podczas powstania warszawskiego

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]