Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 23:38 

Nieśmiało lecz serdecznie witam Szanownych Współuzależnionych :-)
Jestem forumową Matuzalemką, która pamięta czasy archeo: pierwsze PWF, "sezon na banany" - i własną radość, gdy się okazało, że kilkoro ulubionych użytkowników nie zniknęło z eteru, tylko założyło własny biznes :-) Odtąd jestem nałogową czytelniczką FOP, ale przez siedem lat (ekhem...) siedziałam w smoczej jaskini, oddając się lekturze i porastając mchem. Dlaczego? - bo właściwie nie znam się na piórach ( a w zestawieniu z niektórymi użytkownikami wypadałoby wręcz skasować partykułę 'właściwie'). Kiedyś postanowiłam ujawnić się na forum dopiero wtedy, gdy nabawię się dwóch przypadłości: 1. więcej czasu będę spędzać, czytając o piórach niż pisząc nimi, 2. uznam wyższość starych piór nad współczesną produkcją. Stało się: mam już oba objawy w ostrej postaci, a do tego ponad 30 piór (& atramentów & notatników) i ochotę na więcej. Tylko że na piórach nadal się nie znam... - co powiedziawszy, mogę już chyba grzecznie się ukłonić oraz wrócić do smoczej jaskini i czytania.
A nie, jeszcze tylko Wyznanie Smoka: FOP jest bardzo miłym, przyjaznym i pożytecznym zakątkiem internetu. I nawet nie trzeba dodawać, że na tle rodzimej konkurencji, bo byłby to tzw. łatwy komplement ;-) FOP jest fajnym miejscem w skali bezwzględnej.
Witajcie więc, i do poczytania 8-)

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 23:44 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Bążur, a raczej dobri weczer.;)

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 23:49 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Witaj :) kojarzę Cię skąd inąd :)
Naprawdę nie trzeba "znać się" na piórach, żeby tu pisać..

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 23:54 

kasiasemba napisał(a):
Witaj :) kojarzę Cię skąd inąd :)
Naprawdę nie trzeba "znać się" na piórach, żeby tu pisać..

To prawda, zawsze można wpaść na porzeczki.:P Taki Kleks się nie zna, a pisze. :twisted:

I ja.:P

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 00:00 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Witaj Surnia! Sama wybierzesz co dla Ciebie najlepsze (z tą jaskinią znaczy się), ale zanim to nastąpi to może pochwal się co masz i dlaczego akurat takie? I które ulubione na tę chwilę. Co ty na to? Tak na marginesie: 30 piór - piszesz nimi prawda? - to już raczej zasługuje na "właściwie to się znam" ;)

Miłego pisania i czytania,
Mac

PS.: Chyba muszę założyć wątek: Powiedz czy Twój nick coś znaczy i skąd go masz. 8-)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 02:56 

@ janykiel: bonne nuit, a nawet доброй ночи :-) Porzeczki to ogólnie dobra rzecz, a już Wy w porzeczkach - ech! ;-)
@ kasiasemba: do teraz żałuję, że nie dotarłam na czerwcowe poznańskie spotkanie. Za to uroczy Sheafferek od Ciebie ma się dobrze i na pewno nie jest ostatnim wintażowym Sheafferkiem :-)
@ MacKozinsky: dzięki! Moja zbieranina jest raczej chaotyczna i podporządkowana zachciankom, skorelowanym z aktualnym stanem konta, czyli od Pilota 78g do Nakai (która miała mnie swego czasu, o święta naiwności, na dobre wyleczyć z piórozy). W piórniku użytkowym od pewnego czasu zamieszkują: pióro poważne i niezawodne, czyli Aurora 88, pióro niepoważne i niezawodne, czyli żółty Pilot Capless, i pióro charyzmatyczne, czyli stary fleksujący Pelikan 400. A nick to połowa łacińskiej nazwy sowy jarzębatej - jednego z marzeń ornitologicznych, pierzastych ;-)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 07:48 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Ale piękną nam laurkę wystawiłaś. :) Cieszę się, że z jaskini wylazłaś. Baw się dobrze!

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 08:04 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Witam na FOP :) No w sumie to raczej witam w aktywnej przestrzeni, bo jesteś z nami od samego początku forum.
Miło czytać Twoje słowa, chociaż oczywistym jest, że są różne opinie o forum.
Porzeczki są przydatne, nawet moderatorzy czasem tam lądują ;) Ale nie rozdajemy bananów i nie kasujemy postów. Tak było od początku i tak zostanie.
Miłego pisania i może do zobaczenia gdzieś na Hubie albo na PSP :)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 08:49 

Wiesz co, jak czytam o Twoich wyborach piórowych, to trochę jakbym siebie widział: 78g, Capless, M400, Aurora i Nakaia jako lekarstwo (u mnie jeszcze w fazie planów).:)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 08:53 
Rada Jedi

Niestety, ale Nakajki nie leczą. Pogarszają jedynie sytuację.

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 09:22 

Witaj :D.
Wydaje mi się, że żadne pióro nie jest w stanie uleczyć z piórozy. Co najwyżej jest kilka takich, które mogą wpędzić nabywcę w tak poważne długi, że na jakiś czas musi pozostać biernym pióromaniakiem ;).

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 11:26 

Dzień dobry! Też się nie znam na piórach, a całkiem nieźle się tu czuję :)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 11:56 

Witaj :)
Zestaw średniowiecznych sówek dla ciebie na dzień dobry :)

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 12:00 

Witaj, różnorodność świadczy o zainteresowaniu i poszukiwaniu, na takim zebranym zestawie nie zakończysz, wiem z doświadczenia.

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 12:44 

Heloł heloł! :D

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 12:57 

Dzięki serdeczne :-)
@ Fonsitos: z laurkami zwykle się nie spieszę - w końcu siedem lat gromadzenia danych mi to zabrało ;-) Ta laurka ma solidne podstawy empiryczne; żółwik!
@ Dexter, janykiel i MKOL: a propos Nakai. Najpierw to było Marzenie Niedościgłe z pięknych zdjęć Rki na starym forum. Kiedy już ją sobie po latach sprawiłam (Piccolo Heki M soft), zapisałam uroczyście w jednym z setki notatników, że Nakaya jest Graalem i leczy z piórozy, bo chyba przez rok używałam tylko jej. Ale potem obudził się z letargu wewnętrzny diabeł kusiciel i wysyczał do ucha: "wiesz, co jest lepsze od jednej Nakai? Dwie. Jednej jest smutno". No a po zakupie bliźniaka (Piccolo Kuro F soft) to już poooszło z górki... "W baśniach śpią prawdziwe dzieje, pióro życia nie istnieje, ale zawsze warto po nie iść", trawestując barda ;-)
@ Agnes: już mi raźniej, dzięki :-)
@ Arleta: dziękuję, cudowne!! Z wielu lat ptasiarstwa została mi szczególna sympatia do sów. W ostatnich latach uczestniczę po amatorsku w badaniu dzikiej populacji wilków, i koleżanka mediewistka przysyła mi czasem takie cudeńka z wilkami :-) (Lubię poza tym płazy, gady, kruki i nietoperze. Zdaje się, że chatka na kurzej nóżce byłaby niezłym wyborem locum na emeryturę).
@ Topazowy: dzięki, oby! Trzymam Cię za słowo ;-)
@ PanKleks: ahoj :-)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 18:00 

Piórozy nic nie wyleczy. Ja za każdym nowym nabytkiem mówiłem sobie "dość". Teraz już siebie nie oszukuję, wolę postanowienia w stylu "w tym miesiącu nic więcej" albo wersja bardziej rygorystyczna w stylu "do końca roku żadnych nowych piór*".

*atramenty/notesy/etui to nie pióra :D

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 20:31 

Siemanko Sówko :)

http://robertdejtrowski.blogspot.com/
https://500px.com/robertdejtrowski

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 20:57 

Cześć

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 16:43 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Witaj, pokaż bliźniaki i inne... :) Jesteś bardziej napełniona wiedzą piórową niż ja :) nie wątpię w to. Do zobaczenia .

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 19:13 

Tytuł użytkownika:: inka
:) Witaj :) Fajnie się Ciebie czyta, pisz więcej. I wcale nie wierzę, że nie znasz się na piórach. Zresztą pozostałym też nie. :lol: A ja faktycznie nie znam się na nich, ale je kocham...

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 20:22 

Bardzo chętnie zobaczyłbym Twoje Nakajki.:)

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 20:51 

Cześć Surnia ulula vera, patrząc po godzinach Twoich postów preferujesz sowią noc ;)

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 21:11 

Witaj, o przedwieczna! :)

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 21:29 

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 22:06 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
surnia napisał(a):
@ MacKozinsky: dzięki! Moja zbieranina jest raczej chaotyczna i podporządkowana zachciankom, skorelowanym z aktualnym stanem konta, czyli od Pilota 78g do Nakai (która miała mnie swego czasu, o święta naiwności, na dobre wyleczyć z piórozy). W piórniku użytkowym od pewnego czasu zamieszkują: pióro poważne i niezawodne, czyli Aurora 88, pióro niepoważne i niezawodne, czyli żółty Pilot Capless, i pióro charyzmatyczne, czyli stary fleksujący Pelikan 400. A nick to połowa łacińskiej nazwy sowy jarzębatej - jednego z marzeń ornitologicznych, pierzastych ;-)

Dzięki za wyjaśnienia. W ten oto sposób elegancko i konspiracyjnie FOP wychowuje pióro-użytkowników i pióro-maniaków. :idea: :mrgreen: Aurora klasyczna czy nowa? Pelikan w jakich piórkach? Zieleń, brąz ...?
Z ciekawości: Na czym polega owo marzenie ornitologiczne tak bliżej? Zobaczyć? Pogłaskać po niby-uszach? Wprowadzić się po sąsiedzku? Tylko ona chyba u nas nadal nie gniazduje? Łapałaś kiedyś sowy w sieci do badań?

Pozdrawiam wieczornie,
Mac

PostNapisane: wtorek, 12 września 2017, 22:15 
Rada Jedi

Ja kiedyś, dawno temu, miałem przyjemność wyplątywania puchacza z sieci do łapania ptaków przy obrączkowaniu. Nie polecam. Bolało.

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 12:07 

Jeszcze raz wszystkim dzięki serdeczne za dobre słowa :-) Piórka oczywiście pokażę; pstryknęłam nawet nieprofesjonalne fotki swojej zbieraniny - ale muszę zadebiutować na czymś w rodzaju fotosika, a to chwilkę potrwa, bo: 1. jestem z pokoleń, które nie zaznały informatyki w szkole, 2. dedlajny w pracy cisną...
@ ddntp: święta racja, łącznie z klauzulą w przypisie ;-)
@ Druid (leśny bracie!), @ karwak, @ hrabia, @ inkA, @ AiR, @ polop70, @ RedMonster: dziękuję, witajcie! :-)
@ MacKozinsky: oj, odpowiedzialność FOPu za zakupy piórowe jest wręcz trudna do oszacowania. Zwykle zaczyna się od chwalenia jakiegoś modelu na FOP, potem człowiek "z ostrożności" zagląda na obcojęzyczne fora, bo a nuż tam odradzą zakup ;-) Finał znamy; maniak maniaka z manii nie wyleczy. Co do Aurorki - ona jeszcze z czasów, gdy bałam się kupować leciwe piórka; współczesna chromowana - Nikargenta. Pelikan 400 w zieleni (mam też zielonego M400, i chociaż go lubię, kudy mu do starszego brata...), ale brązowy 400NN już w drodze ;-)
A w kwestiach ornitologicznych: moja dawna aktywność ograniczała się do monitoringu stanowisk lęgowych (z tamtych czasów pochodzi puchaczowe pióro w awatarze); o obrączkowaniu jakoś nigdy nie marzyłam, choć asystowałam kiedyś przy obrączkowaniu rybołowów i ogólnie uznaję sensowność badań inwazyjnych (zwłaszcza telemetrii). Ale najwspanialsze kontakty z dziką przyrodą to te, kiedy nas ona przeoczy, kiedy żyje swoim życiem, niezestresowana bliskością człowieka. Dlatego sowę jarzębatą (do Polski tylko zalatuje - rzadko, ale regularnie) i puszczyka mszarnego (już się u nas gnieździ) do szczęścia wystarczy mi kiedyś zobaczyć w naturalnym środowisku :-) No i, co tu kryć, w ogólnym ptasiarstwie trochę przeszkadzał własny nocny tryb życia (jest takie środowiskowe powiedzonko: nie ma złych fotografów przyrody - są tacy, którzy nie lubią wstawać o świcie), za to z sowami i wilkami mam przynajmniej wspólny biorytm ;-)

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 18:01 

Wstawać o świcie??? Za późno! :D Myśmy dziś już godzinę przed świtem grzecznie, a dyskretnie pod siatkami w błocie leżeli. Rzecz jasna zgodnie z prawem. Każdy ma stosowne zezwolenie z RDOŚ, bo to teren rezerwatu.
Witaj, fajnie że ornitologiczna podsekcja rośnie w siłę :-)

PostNapisane: środa, 13 września 2017, 19:01 

No tak, freudowska pomyłka, czyli podświadomość przemówiła ;-) Trzeba rzecz jasna wstawać nie "o świcie", tylko "na świt" (czyli o świcie być w terenie). Na zlotowiska żurawi też mi się zdarzało. I na przemkowskie cietrzewie przed laty. Co focicie w tym błotku? :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]