Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: brak
PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 18:58 

(...)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:32 przez Wojak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 20:00 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Jesteś pewien, że to relikt? Pióra tego typu codzienność oferty piór z Indii... Co do skuwki: to ostatecznie akryl, czy celuloid?

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 20:12 

(...)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:32 przez Wojak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 20:26 

Noodlers otwartym tekstem pisze o Indiach, więc tu jakiejś tajemnicy do odkrywania nie ma. Do Empiku zaś chodzi się po słodyczne, nie po pióra.:P Taka konstrukcja to żaden relikt i wykopaliska z Indii. W zasadzie, poza drobnymi różnicami większość piór w moim piórniku jest tak zbudowana. I mniej śmierdzi.:P Kaweco Sport: korpus, sekcja, spływak, stalówka, skuwka. I działa jako eyedropper, sprawdzone. Platinum Preppy: korpus, skuwka, sekcja, spływak, stalówka, skuwka. Świetny jako eyedropper. Tylko dwa przykłady, ale jest tego mnóstwo. Trochę mitologizujesz eyedroppery z Indii.

Ps.
Te informacje o niezmiennej od ponad stu lat linii produkcyjnej, to kolejna 'licentia poetica"?

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 20:33 

(...)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:33 przez Wojak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 22:39 

Kolega janykiel odnosi się do recenzji oraz dalszej wypowiedzi w sprawie Empiku do cytowanego zdania:
Cytuj:
Takich piór nie znajdziesz na półkach w Empiku ;)

O ile kolega nie jest właścicielem Empiku i/lub osobistym twórcą jego obecnego statusu na mapie kulturalnej, a raczej przekąskowej Polski to w najmniejszym stopniu nie jest to wycieczka osobista. Raczej gorzka refleksja.
Obrazek

Co do smrodku/zapachu. No, te wymienione przeze mnie nie śmierdzą. A materiał ze skuwki, o którym kolega jest uprzejmy wspominać jako tożsamym z materiałem, z którego wykonywane są pióra Noodlers znany jest z intensywnego zapachu. Czego skutkiem są liczne internetowe pytania o to, jak się tego zapachu pozbyć. Możliwe, że to jednak nie ten sam dokładnie materiał. Moje krótkie spotkanie z nim w piórach Noodlers było niezbyt udane.;)

Co do samej konstrukcji, zwyczajnie ta prostota nie jest niczym zdumiewającym, współcześnie równie prostą konstrukcję ma ogromna część piór na rynku, z jedyną różnicą w postaci dostosowania do aplikowania nabojów. Ma to swoje ograniczenia i zalety. Dobrze, że Twoje pióra Ci służą, wzbudzając podziw i ciesząc oko. Mnie też ten ebonit się podoba, choć na mniej mitologiczny sposób.

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 22:52 

(...)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:33 przez Wojak, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:05 

Tytuł użytkownika:: Senior
Niezbyt grzeczne, ale zgodne z charakterem "wybitnego" postmena z Niebieskiego FWP.
Zdecydowanie przerost treści nad opisywaną formą co jest bardzo widoczne w skontrastowanej opozycji do recenzji Bobzona. Wiekowe eyedropery to nie indyjska masówka tylko np. Mabie Todd, Waterman's etc...

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 23:38 

Wojak napisał(a):
Absolutnie nie zgadzam się, że ogromna część piór na rynku ma tak prostą budowę, ale widzę, że dyskusja dalsza nie za bardzo ma sens. A dlaczego? Z prostej przyczyny, że mam przed oczyma te pióra - ebonitowe eyedroppery z Indii, obok leży np. Lamy CP1 i ??? Przepaść technologiczna. [...] Dlatego uważam, że dyskutować można o wszystkim, nie ma sprawy, ale należy najpierw "odrobić lekcje" - czyli przygotować się do tematu. Porównywanie współczesnych piór i starych eyedropperów jest bardzo karkołomne. No chyba, że wyjdziemy z założenia i ustalimy wspólny mianownik: jedno pisze i drugie pisze. Z tym się zgodzę. A z tym zdjęciem Empiku to Kolega popłynął troszkę, ale składam to na karb Twojego tytułu użytkownika (...) Pozdrawiam :)

Toż podałem konkretne przykłady. Budowa prosta jak konstrukcja pióra, które kolega tak mitologizuje. Ogromna, jeśli nie przeważająca część piór na rynku (jeśli wliczyć produkcję z Chin to większość), ma budowę prostą do bólu: korpus, sekcja, spływak, stalówka, skuwka. Lamy CP1 ma jaką wieloczęściową budowę spływaka, czy jak? Na zdjęciach w sieci widzę zwykłe pióro z wyjmowalnym z sekcji spływakiem, stalówką, korpusem i skuwką... Gdzie tam jakieś szaleństwo? Parę piór miałem w rękach i lekcję odrobiłem w zakresie, który pozwala mi wyłapać, kiedy ktoś bezwstydnie koloryzuje i bajdurzy.

Jeśli chodzi o pułapki porównywania piór współczesnych i starych eyedropperów, to mamy kłopot. Póki co, kolega mówi o współczesnych eyedropperach z Indii i współczesnym Lamy. Jeśli kolega ma na myśli jakieś stare eyedroppery, to warto by tę myśl zwerbalizować. Produkcja świetnych eyedropperów finezją była te sto lat temu. Potem producenci szaleli szukając coraz dziwniejszych sposobów napełniania. Teraz czasy technologicznych szaleństw, jeśli chodzi o napełnianie piór mamy chyba za sobą. Efektywność naboju/konwertera i idąca za tym prostota konstrukcji są zabójcze.

Co do Empiku - w jakim sensie popłynąłem? To zdjęcie dokumentuje stan faktyczny. Na korzyść Empiku zresztą, bo obecnie chyba jedzenia jest tam jeszcze więcej.

EDYCJA 2018-07-24 10:15
Zupełnie nie potrzebnie usuwałeś wpisy. Te pióra są warte rozmowy, nawet jeśli nie są tak niezwykłe, jak twierdzisz. Także wtedy, kiedy ktoś nie podziela Twojego zachwytu nimi i dostrzega przekłamania.

PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2018, 17:53 

Przepraszam że odgrzebuje temat który wywołał spór, miałem "przyjemność" zobaczyć całość przed usunięciem treści użytkownika (chyba) byłego Wojak na temat pióra które opisywał tzn. jak opisywał i treści które pojawiały się w dalszej dyskusji obecnie usuniętej. Zgadzam się z opiniami użytkowników komentujących ten barwny a przez to ciekawy opis ;) Pióra rzeczywiście są ciekawe uwzględniając ich cenę i nawet warte skromnej recenzji ale możliwie obiektywnej a nie opisywanie cudów co to nie jest. W opisie pana Wojaka pojawiło się sporo błędów, braków konsekwencji, już na samym wstępie był drobny, błędny szczegół. Pan Wojak pisał o piórze "firmy Click", pióro produkuję firma Unique Pen Industries a Click to marka tych piór a nie firma. Porównywanie akrylu z celuloidem tu była już abstrakcja, Unique Pen Ind. oficjalnie informuje że używa do produkcji swoich piór( i długopisów) akrylu, ebonitu, ABS nie ma mowy o celuloidzie. Tylko to chciałem dodać by ktoś zainteresowany "czymś" z napisem Click wiedział co to jest i z czego jest zrobione :D Resztę szczątkowych informacji które pozostały w temacie zostawiam bez komentarza ;) PS. Uzupełnię jeszcze swoją wypowiedź dotyczącą zapachu i być może tu mamy wyjaśnienie braku konsekwencji dotyczącej skuwki i porównanie do celuloidu. Unique Pen Ind. stosuję też tworzywo o oznaczeniu CAB jest to Octanomaślan Celulozy, rodzaj żywicy często stosowanej do produkcji tworzyw stosowanych m.in w długopisach, transparentnych piórach i trochę może skojarzył z celuloidem :D zapach trochę przypomina celuloid

Tytuł: Re: brak
PostNapisane: sobota, 4 sierpnia 2018, 22:13 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
No cóż. Kol. @Wojak zachował się infantylnie kasując swoje wpisy. Strzelił sobie w ten sposób w stopę bo odebrał np. zwolennikom swoich tez możliwość zabrania głosu ...
Jak dla mnie, skasowanie własnych wpisów to dowód na to, że przyznał rację swoim adwersarzom.... tylko jest jeszcze niedojrzały emocjonalnie i brak mu cywilnej odwagi by to otwarcie przyznać ...
Niektórym dojrzewanie emocjonalne zabiera ogromnie dużo czasu .... Ale nie traćmy nadziei ...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]