Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jinhao + Lingmo
PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:13 

Witam
Jakiś czas temu kupiłem pióro JINHAO - kość słoniowa, oraz LINGMO -niebieski marmurek. Skusił mnie klasyczny kształt tych piór.
Zacznę od JINHAO.
Jak widać na foto, (kolor trochę przekłamany) pióro po odkręceniu sekcji ma dołożoną gumową uszczelkę. To daje możliwość używania pióra jak zakraplaczowego. Tak właśnie używam pióra i nie widzę wycieków atramentu. Stalówka F-ka, trochę twarda, jednak bardzo gładko płynie po papierze. Tanie dobrze wykonane pióro do codziennego użytku.
Drugie pióro to LINGMO.
Cena była znacznie wyższa niż poprzedniego, dlatego przed zakupem szukałem różnic między tymi piórami. No i znalazłem.
Pióro jest toczone ręcznie, co widać przy gwintach. Materiał z którego jest wykonane - w dotyku - wyższej jakości.
Największe różnice jakie zauważyłem między piórami to: mocowanie stalówki. W JINHAO spływak ze stalówką jest wkręcany w sekcję, a połączenie sekcji z konwerterem jest standardowe - można zobaczyć na fotce. W LINGMO stalówka osadzona jest na wcisk w sekcji, połączenie sekcji z konwerterem nietypowe. Konwerter na bardzo duży otwór, prawie prosta rurka - podobnie jak w Pilot. Stalówka F-ka więcej wystaje z sekcji niż JINHAO. Pisze po papierze bardzo gładko i lekko.
Podsumowując: pióra bardzo podobne na pierwszy rzut oka, różnica cenowa dość znaczna. Wykonanie bardzo dobre, materiały najwyższej jakości ( za kilka lat może okazać się, że napisałem bzdury). Tylko stalówki zbyt twarde (spróbuję je podmienić). Ogólnie warte są swojej ceny i polecam.
A tu trochę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:20 

Dziękuję za recenzję, mam to Jinhao 992 w wersji clear, bardzo zgrabne pióro, ze skuwką pełnowymiarowe, stalówka faktycznie bez zarzutu, sprawne pióro, ale wersja clear pęka w kilku miejscach, nic poważnego, ale takie ryski w korpusie są widoczne.

PostNapisane: poniedziałek, 27 listopada 2017, 14:14 

Wyglądają bardzo podobnie do Sailora Procolor 500 (zwłaszcza Lingmo).

PostNapisane: wtorek, 28 listopada 2017, 11:10 

Dziękuję z zainteresowanie.
Posiadam jeszcze transparentne brązowe i narazie nie widzę żadnych pęknięć, może z czasem się uwidocznią.
O podobieństwie do Sailora Procolor 500 nie pisałem, gdyż takowego nie mam i nie miałem w ręku, ale chętnie bym porównał.
:D

PostNapisane: czwartek, 30 listopada 2017, 21:50 

Jinhao 922 mam i ja. Uwązam że to świetnie , taniutkie pióro do codziennego używania z opcją zgubienia ;)

PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2017, 14:19 

Maniek napisał(a):
Jinhao 922 mam i ja. Uwązam że to świetnie , taniutkie pióro do codziennego używania z opcją zgubienia ;)

Zgadzam się z opinią o JINHAO, jednak LINGMO było by mi żal zgubić. :(

PostNapisane: piątek, 1 grudnia 2017, 16:06 

Tytuł użytkownika:: ?
Używam jednego Jinhao 992. Stalówka trafiła mi się bardzo dobra, mokra i fajnie pisząca. Miałem też 5 innych modeli 992 i one nie nadawały się do pisania, ale może miałem takiego pecha.
Pióro jak na taką cenę faktycznie bardzo dobrze wykonane. Tworzywo jest grube i samo z siebie nie powinno się rozsypać. Najwyższą jakością bym tego nie nazwał, ale faktycznie daje radę.
Dzięki za porównanie.

PostNapisane: wtorek, 5 grudnia 2017, 15:31 

Ja mam dwa Jinhao 992 i oba świetne.
Teraz szukam do nich bardziej miękkich stalówek.
W Lingmo wymieniłem stalówkę na dwukolorową, ładnie pisze ale też jest dosyć twarda.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]