Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Wakacje 2016
PostNapisane: piątek, 3 czerwca 2016, 23:30 
Użytkownik

Za chwile skończy sie rok szkolny. Prawie każdy ma jakieś plany. Nie żebym śledzić chciała, ale jakie macie marzenie realne do spełnienia w TE właśnie wakacje?

I jeszcże ważniejsze: co warto pokazać dzieciakom w wieku szkolnym w Waszym mieście, w Waszej okolicy?

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 00:28 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
jejuśku, w moim mieście jest tyle atrakcji że hoho. Brama Poznania, Katedra, Nowe Zoo, Stare Zoo, Muzeum instrumentów Muzycznych, Palmiarnia, rzut beretem mój ukochany magiczny Ostrów Lednicki, Rezerwat Archeologiczny w Grzybowie.....

Co do planów, jade na dwa tygodnie na stypendium do Irladii do Cork na kurs dot kultury Irlandii.
Co do marzeń, są od jakiegoś czasu te same, ale na pewno się nie spełnią. Nie w te wakacje. Z realnych- Barcelona, z nierealnych - Meksyk

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 01:30 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Marzenia - wyleźć w góry całą naszą czwórką i jeszcze, żeby to wszystkim sprawiło przyjemność. Czyli jeszcze trochę poczekam. A z realnych, tegorocznych planów - żeby wyszarpać z męża pracy parę dni wolnego przed 15 sierpnia i udawać, że moje dzieci to ryż. Znaczy - nóżki w wodzie a główki w słońcu. One będą najszczęśliwsze.

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 06:13 
Marzenia? Japonia, ale to raczej nierealne na te wakacje. W wakacje to ja mam największy zapierdziel w roku ;) I mam jeszcze takie, którego raczej nie da się spełnić bez kilkuset milionów dolarów w budżecie na rozrywki - lot na ISS.

Co u mnie jest ciekawego? Należałoby zdefiniować "u mnie", bo to pojęcie różni się u mieszkańców miast i wsi. Dla mieszczuchów "u mnie" często zamyka się do centrum miasta/dzielnicy. Dla mnie "u mnie" to obszar o promieniu ~70 km od domu. A tu już jest co oglądać. Zaczynając od tych najbliższych: 5 km od domu mam rezerwat ptactwa wędrownego nad zalewiskiem (widzę go z okna), sporo jezior, czternastowieczne zamki w Reszlu, Kętrzynie i Lidzbarku Warmińskim. klasztor w Stoczku, W Olsztynie czternastowieczny Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym znajduje się Muzeum Warmii i Mazur (polecam odwiedzić). Wysoka Brama, ratusz, kościół św. Jakuba. W lesie pod Gierłożą mamy Wilczy Szaniec - kwaterę główną Hitlera od 1941 do 1944. Mamy też barokową bazylikę w Świętej Lipce.

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 07:18 
Użytkownik

Ooo, wszystkie te miejsca zwiedziłem w zeszłoroczne wakacje :D Warto!

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 07:23 
Użytkownik

A ja mam urlop zimową porą dostępny. Mam cudne spokojne Roztocze i jakoś nie lubię z niego wybywać. Zapraszam po spokoj i zdrowie(borowina, siareczka) . Bo ta moja mała ojczyzna jest wspaniała i ja lubię to.

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 13:02 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Już nic.

EDIT:
Korekta treści.

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 13:48 
Almighty Admin

Ale zaczyna się robić OT. Temat był co mamy w planach a co w marzeniach, a nie co polecamy u siebie w regionie. :)

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 13:56 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Ok, już skorygowałem mój post.
Chociaż koleżanka pytała: "co warto pokazać dzieciakom w wieku szkolnym w Waszym mieście, w Waszej okolicy?".

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 22:11 
Użytkownik

Oczywiście, że mam plany! Całe dwa wakacje spędzę u mojej mamy na wsi, zabieram dzieciaki jadę.
Bardzo bym chciała, żeby udało się dostać miejsce na turnusie rehabilitacyjnym dla córki w Łebie, zabrałabym też starszego i byłby tydzień nad morzem.

PostNapisane: sobota, 4 czerwca 2016, 23:40 
Użytkownik

Pytam co warto zobaczyć, bo w tym roku raczej nie ruszę daaaaleeeeko. A Polskę warto pooglądać chociaż okołoweekendowo. Wiem, że są takie przewodniki, ale fajnie jest usłyszeć rekomendacje autochtonów, że się tak wyrażę....

PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2016, 07:22 
Almighty Admin

A to przepraszam.

PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2016, 11:29 
Użytkownik

Felicjo, nie podając wieku dziecka utrudniłaś zadanie. Ale spróbuję :)

Jeśli jakimś przykrym zbiegiem okoliczności trafisz na Górny Śląsk zapoznaj się ze Szlakiem Zabytków Techniki i związaną z nim coroczną Industriadą.
I spośród tych obiektów wybierz najbardziej cię interesujące.
Ja polecam:
Kopalnię Guido w Zabrzu
Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach
Radiostację w Gliwicach
Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie
Osiedle Nikiszowiec
Zaznaczam, że to są jedynie moje rekomendacje i pozostałe miejsca na szlaku są również godne zainteresowania.

Jeżeli przyjeżdżając na Górny Śląsk spodziewasz się krajobrazów jakie widziałaś w filmach K. Kutza to możesz się rozczarować. Chociaż jeszcze tu i ówdzie...

Oprócz zabytków techniki koniecznie odwiedzić trzeba Park Śląski w Chorzowie. Szczegóły pomijam, sama zobacz...

No i w każdym mieście jest jakieś muzeum, a w każdym muzeum jest coś co może zainteresować.
Prym wiedzie Muzeum Śląskie w Katowicach i do niego należałoby zajrzeć.

Na koniec moje skrajnie subiektywne typy:
Palmiarnia w Gliwicach
Katowicki Szlak Moderny (w Urzędzie Wojewódzkim można pojeździć za free jedną z nielicznych już w Polsce windą paciorkową - koniecznie pełne cykle! :twisted: )
Katedra w Katowicach
Zamek (dlaczego ktoś pałac nazwał zamkiem?) i Zagroda Żubrów w Pszczynie

Niezależnie od powyższego warto poznać Kanon Krajoznawczy Polski, który jest wykazem najważniejszych miejsc w naszym kraju.

Ostatnio edytowano niedziela, 5 czerwca 2016, 13:54 przez Oscar, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2016, 13:31 
Użytkownik

Co to są wakacje? Przypomnijcie mi proszę bo już zapomniałem :( i chyba sobie nie przypomnę. Jak pokazałem szefowi L-4 ze skierowaniem ZUS do sanatorium to myślałem, że ze śmiechu umrze i spytał się czy przechodzę na utrzymanie ZUSu bo on wczasowiczów nie utrzymuje.
Nie wiem czy to łapie się do tematu wakacji, ale właśnie nagotowałem sobie botwinki, która chyba zawsze będzie mi się kojarzyć z wakacjami. Na pierwsze danie botwinka, na drugie prożoki z kwaśnym mlekiem, a jak było mało (kiedy ma się 12 -13 lat i biega cały dzień po lesie - zawsze jest mało), to pajda prawdziwego pachnącego chleba z grubą, twardawą skórką (już nie wiecie jak coś takiego smakuje, bo to sprzedają jako wiejski chleb to są jaja a nie prawdziwy wiejski chleb). To wszystko jedzone na werandzie w towarzystwie pszczół i wszechobecnego zapachu piwonii.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]