Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 16:38 
Użytkownik

Przed chwilą przeczytałem sobie artykuł o Prezydencie Słupska, który dokładnie rozliczył się z finansów miasta. Tylko zazdrościć mieszkańcom, że go wybrali. Brawa dla nich.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#sondaz

Swoją drogą chętnie przeczytał bym opinię jakiegoś prawnika (przydałyby się odnośniki do odpowiednich ustaw) na temat tego jakimi informacjami władze miasta mają obowiązek dzielić się z mieszkańcami. Poszedłem kiedyś z pytaniem na temat wydatków do magistratu to zostałem zrugany, jak się upierałem to niemal strażą miejską mi zagrozili.

PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 17:08 
Ustawa o dostępie do informacji publicznej:

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20011121198&type=3

PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 17:47 
Użytkownik

@Morlok
Pisać, pisać, pisać...
Nie odpisują, to skarżyć, skarżyć, skarżyć...
Ale trzeba mieć cierpliwość, czas, zdrowie itp.
Czasami nie warto... :roll:

PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 18:21 
Użytkownik

Morlok napisał(a):
Przed chwilą przeczytałem sobie artykuł o Prezydencie Słupska, który dokładnie rozliczył się z finansów miasta. Tylko zazdrościć mieszkańcom, że go wybrali. Brawa dla nich.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#sondaz

Swoją drogą chętnie przeczytał bym opinię jakiegoś prawnika (przydałyby się odnośniki do odpowiednich ustaw) na temat tego jakimi informacjami władze miasta mają obowiązek dzielić się z mieszkańcami. Poszedłem kiedyś z pytaniem na temat wydatków do magistratu to zostałem zrugany, jak się upierałem to niemal strażą miejską mi zagrozili.

Praktycznie wszystkimi mają obowiązek się dzielić. Przede wszystkim nie działaj "na gębę". Jeżeli pytasz i spotykasz się z "nieuprzejmością", to napisz podanie i zostaw w biurze podawczym urzędu. Będą musieli albo udzielić informacji, albo dostaniesz zwykłe pismo, że nie dysponują informacją, albo dostaniesz decyzję odmowną (nie będę się wdawał w szczegóły w jakich przypadkach, w decyzji będzie to wyłuszczone). Od decyzji będziesz mógł wnieść odwołanie do SKO, a jeżeli na podanie pisemne nie urząd gminy nie udzieli odpowiedzi, wówczas możesz złożyć zażalenie na bezczynność do WSA. W razie wątpliwości pytaj śmiało ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]