Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 23:55 
Użytkownik

Atramenty przyszły? Margo, masz nasze herbinki?
Może w Diamine mają sezon urlopowy?

PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 23:55 
Użytkownik

Czyli to zalezy na którą zmiane trafi ;)

PostNapisane: środa, 13 lipca 2011, 23:58 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Łowczyni Sonnetów
Nie Wisienko, Herbinów jeszcze nie ma ale je wysłali dopiero we wtorek więc spokojnie (szczególnie, że ta przesyłka idzie poleconym). Ten rekordzista to Twój Vacumatic od sympatycznego Pana Freda ;)

EDIT:
A skoro już się namarudziłam to teraz będzie bardziej optymistycznie. Robię zakupy przez internet już od paru ładnych lat ale z takim przypadkiem spotkałam się po raz pierwszy: zapytałam francuskiego sprzedawcę o cenę przesyłki, odpowiedział że "będzie mu bardzo miło wysłać pióro do Polski ( :shock: :mrgreen: ), a cena przesyłki to 11,6 euro". Wygrałam aukcję, zapłaciłam... Następnego dnia zaraz z rana mail od sprzedawcy, że zaraz idzie wysłać moje (a raczej Wisienki) pióro. Nieco później drugi: przesyłka kosztowała mniej więc sprzedawca zwrócił na moje konto PayPal 2,1 euro! :o Dziś pióro dotarło, a w kopercie był jeszcze sympatyczny liścik z podziękowaniami za zakup i życzeniami udanego użytkowania piórka.

Jakaż to miła odmiana po przejściach z Niemcem - spiecjalistą od teorii o bloku wschodnim ;)

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:12 
Użytkownik

Pan Fred? ;) Kto wie, może ma słabość do Polek? :D

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:13 
Użytkownik

To jak optymistycznie, to ja jeszcze tylko powiem, że mąż mi poprawił humor, obiecując pióro w prezencie.
I dziecko, które zasypiając wyszeptało: "moja kochana mamusia, najlepsza, nigdy cię nie opuszczę!" :D

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:34 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
EEE to wytłumaczcie mi dlaczego z Torunia do Dąbrowy Górniczej paczka priorytetowa idzie 2 dni, a z Dąbrowy Górniczej podobna paczka idzie przeszło tydzień? Toć z Torunia ma pod górkę...

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:39 
Użytkownik

Z Dąbrowy ma pod górkę przecież :)

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:45 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: botaniczny przyjaciel ;)
Na mapie na pewno, ale w terenie? ;)

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 00:57 
Almighty Admin

Toruń Wysokość 36-90 m n.p.m.
DG Wysokość 258 – 390 m n.p.m.

No ja co prawda wiem, że zaraz na wylocie na Uć są korki niemożebne w Toruniu (kto z tych okolic doskonale wie o co chodzi) i że budują autostradę przy innym wylocie na południe... Ale żeby TYDZIEŃ?

PostNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 10:20 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Wontróbka
Venilia napisał(a):
I dziecko, które zasypiając wyszeptało: "moja kochana mamusia, najlepsza, nigdy cię nie opuszczę!" :D

Urok pierwszą części wypowiedzi ginie pod groźbą zawartą w drugiej ;)

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 17:12 
Użytkownik

I znów się będę żalić :(

Tak jak przewidziała Eef, PayPal potrzebuje więcej czasu na rozstrzygnięcie sporu. Ale w sumie to jest najmniejszy problem bo skoro czekam już 3 tygodnie to kolejne kilka dni nie zrobi mi dużej różnicy.

Za to dużym problemem jest to, że od czerwca zginęły mi już trzy przesyłki:
- Sprinter z Niemiec w sprawie którego spór rozstrzyga PayPal
- atramenty Diamine - nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby wybrać opcję przesyłki poleconej. Zamawiałam u nich już kilka albo i kilkanascie razy i atramenty zawsze docierały w ciągu tygodnia. Tym razem zamówione 3.07, a wysłane 07.07 nie dotarły, ślad po nich zaginął
- pióro wysłane z USA ponad 3 tygodnie temu też do mnie nie dotarło, w urzędzie celnym i na poczcie oczywiście ani śladu

CO JEST GRANE?! Jak to możliwe, że do wakacji przesyłki śmigały jak szalone nie zależnie od tego czy były polecone czy nie, a teraz nagle wszystko ginie? :|

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 17:28 
Almighty Admin

Sama sobie odpowiedziałaś - wakacje?

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 17:34 
Użytkownik

Ja na niepolecone przesyłki już bym się chyba nie zdecydowała. Takie nie są rejestrowane i każdy po drodze może sobie je przywłaszczyć :(

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 17:46 
Użytkownik

Zawsze jeśli jest taka opcja wybieram przesyłkę ubezpieczoną tyle, że nie zawsze taka możliwość istanieje. A czasem jest też tak, że człowiek coś kupuje będąc święcie przekonanym że przesyłkę przywiezie kurier (wg opisu aukcji), a okazuje się że została wysłana zwykłym listem lotniczym. Natomiast przesyłki Royal Mail niezależnie czy polecone czy nie docierały do mnie niezawodnie i szybko (w ciągu ostatniego roku ponad 20 takich przesyłek).

Fonsitos... wakacje to dla mnie nie wytłumaczenie. Rok temu też były wakacje, podobnie dwa lata temu i jakoś przesyłki docierały niezawodnie. A teraz nagle w ciągu 1,5 miesiąca zgubili aż 3, coś tu jest nie tak :|

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 17:54 
Użytkownik

Ostatnio doszłam do wniosku, ze im wiecej zakupów, tym wiecej powodów do nerwów :(
A powinno być więcej radości. O!

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 19:29 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Margo napisał(a):
Fonsitos... wakacje to dla mnie nie wytłumaczenie.

Wiesz, to chyba jednak wakacje... W ten czas bowiem poczta przyjmuje wielu nowych ludzi którzy sobie "dorabiają" - są to najczęściej ludzie z przypadku czyli z przestrzeni tzw. pracy tymczasowej. Jak ci ludzie wykonują pracę wiedząc, że za chwilę ich tam nie będzie, można sobie wyobrazić... Też czekam na dwie paczki - wolę nie myśleć, co będzie, gdy...

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 19:32 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
W wakacje sortownie przyjmują gro ludzi z przypadku na miesiąc, tydzień itp. Tak jak pisze Lash, niestety... dorabiają sobie w tym czasie przesyłkami. Żenujące. Wstyd.... Ot co.

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 19:37 
Użytkownik

Lash napisał(a):
Margo napisał(a):
Fonsitos... wakacje to dla mnie nie wytłumaczenie.

Wiesz, to chyba jednak wakacje... W ten czas bowiem poczta przyjmuje wielu nowych ludzi którzy sobie "dorabiają" - są to najczęściej ludzie z przypadku czyli z przestrzeni tzw. pracy tymczasowej. Jak ci ludzie wykonują pracę wiedząc, że za chwilę ich tam nie będzie, można sobie wyobrazić... Też czekam na dwie paczki - wolę nie myśleć, co będzie, gdy...

No tak pod tym kątem wakacje rzeczywiscie mogą być wytlumaczeniem. Szczególnie, że poczta ich chroni stwierdzając, że trzeba było wysyłać poleconym :evil: Przy takim podejsciu Poczty Polskiej nie numerowane przesyłki są w zasadzie własnością nieuczciwych pracowników, jakaś paranoja :?

Dexter napisał(a):
W wakacje sortownie przyjmują gro ludzi z przypadku na miesiąc, tydzień itp. Tak jak pisze Lash, niestety... dorabiają sobie w tym czasie przesyłkami. Żenujące. Wstyd.... Ot co.

Z tego co mówią nasi listonosze o zarobkach na poczcie to w sumie nic dziwnego, że jest pokusa żeby sobie dorobić. Ale Poczta Polska powinna jakoś tego pilnować, wprowadzać kontrole a nie jeszcze bronić złodziei. Nie sądzicie? :(

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 21:10 
Użytkownik

Oj, teraz toście mnie przestraszyli, bo czekam na dwie przesyłki. Mam nadzieję, że jedną z nich sprzedawca wysłał jakimś super strzeżonym kurierem... Na to by wskazywała cena za przesyłkę :(
Druga na pewno rejestrowana...

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 21:19 
Użytkownik

Margo, myślę, że to jednak nie tak...
Poczta nie mając potwierdzenia nadania musi uwierzyć Tobie na słowo, że w ogólne jakaś przesyłka była. Jeśli paczka nie jest rejestrowana to nawet nie ma możliwości sprawdzić gdzie i z czyjej winy przesyłka zaginęła. Równie dobrze mogła wcale nie być nadana!

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 21:24 
Użytkownik

Wisienka77 napisał(a):
Poczta nie mając potwierdzenia nadania musi uwierzyć Tobie na słowo, że w ogólne jakaś przesyłka była. Jeśli paczka nie jest rejestrowana to nawet nie ma możliwości sprawdzić gdzie i z czyjej winy przesyłka zaginęła. Równie dobrze mogła wcale nie być nadana!

No właśnie, wiec poczta uwierzyć nie musi...
A nawet jak uwierzy, to nic z tego nie wynika, bo przecież poczta nie poczuwa się do odpowiedzialności finansowej za takie przesyłki.

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 21:35 
Użytkownik

Venilia napisał(a):
Wisienka77 napisał(a):

No właśnie, wiec poczta uwierzyć nie musi...
A nawet jak uwierzy, to nic z tego nie wynika, bo przecież poczta nie poczuwa się do odpowiedzialności finansowej za takie przesyłki.

Ale tu nie chodzi o żadną odpowiedzialność finansową! Mimo wszystko twierdzę, że kiedy ktoś im zgłasza że giną przesyłki (nie jedna, a trzy w ciągu 1,5 miesiąca! a to połowa przesyłek, na które w tym czasie czekałam!) powinni jakoś interweniować. Wiadomo, że najbardziej są podejrzani nowi i tymczasowi pracownicy więc powinni ich kontrolować. Może to by nauczyło i Pocztę i jej pracowników szacunku do cudzej własności :evil:

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 21:40 
Użytkownik

Margo, nie mając potwierdzenia nadania przesyłki jesteś tak samo wiarygodna jak pracownik sezonowy! Dlaczego PP ma Ci wierzyć i robić sobie z tego powodu problemy? Brak dowodu - brak winy ;-)
Jest to dla nas nauczka, że wszystko musi być polecone (i ubezpieczone w niektórych wypadkach).

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 22:00 
Użytkownik

Wisienka77 napisał(a):
Margo, nie mając potwierdzenia nadania przesyłki jesteś tak samo wiarygodna jak pracownik sezonowy! Dlaczego PP ma Ci wierzyć i robić sobie z tego powodu problemy? Brak dowodu - brak winy ;-)
Jest to dla nas nauczka, że wszystko musi być polecone (i ubezpieczone w niektórych wypadkach).

A tak na zdrowy rozsądek: po co bym sobie zadawała tyle trudu, żeby wydzwaniać po róznych placówkach pocztowych? Tak dla jaj bo nie mam innych zajęć, albo płacę za małe rachunki za telefon i chcę je sobie trochę "dobić"? Jest rzeczą oczywistą, że żadnego odszkodowania od nich nie zdobędę więc czemu miałabym zgłaszać coś czego nie ma? Jestem pewna, że skoro mnie zginęły od czerwca 3 przesyłki to takich przypadków było w Krakowie kilkadziesiąt albo i kilkaset więc za pewne nie tylko ja zgłaszałam problem. A skoro ludzie zgłaszają problem to pasowałoby się nim zająć a nie mówić, że to ich sprawa.

Będę się upierać, że nie jest rzeczą normalną sytuacja, kiedy wysłanie czegoś listem nie poleconym jest równoznaczne ze stratą wysyłanej przesyłki.

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 22:03 
Użytkownik

Margo napisał(a):
Będę się upierać, że nie jest rzeczą normalną sytuacja, kiedy wysłanie czegoś listem nie poleconym jest równoznaczne ze stratą wysyłanej przesyłki.

Każdy z nas się z Tobą zgodzi. Wskazaliśmy tylko przyczyny i sposoby uniknięcia szkody :(

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 22:05 
Użytkownik

Skąd wiesz, że przesyłki zginęły na poczcie w Krakowie? Mogło to się stać gdziekolwiek! Sprawa jest przegrana :( Szkoda Twojej energii, pieniędzy i czasu.

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 22:12 
Użytkownik

Już jestem 400zł w plecy i nic tego nie zmieni, a kolejna bardzo ważna przesyłka w drodze. Niby w opisie aukcji DHL ale przesylki wysłane w Niemczech DHLem przychodzą do mnie (jesli nie zginą po drodze :evil: ) przecież Pocztą Polską :? Ale już te wysłane z Holandii przynosi najzwyklejszy w świecie kurier DHLu.
I bądź tu człowieku mądry, która przesyłka będzie polecona / notowana, a która nie :|

PostNapisane: środa, 20 lipca 2011, 22:16 
Użytkownik

Rozumiem Twoje rozgoryczenie. Sama to nie tak dawno przeżywałam :(

PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2011, 08:35 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Kupujecie za dużo piór. Statystycznie rzecz biorąc, im więcej kupujecie, tym większe prawdopodobieństwo niepowodzenia. Opanujcie się wreszcie :P

PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2011, 08:47 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
piornick napisał(a):
Kupujecie za dużo piór. Statystycznie rzecz biorąc, im więcej kupujecie, tym większe prawdopodobieństwo niepowodzenia. Opanujcie się wreszcie :P

E tam! To nie jest prawda akurat :) Na 100 przesyłek zginęły mi dwie tak naprawdę, a pieniądze za zagubione paczki otrzymałam w całości z paypala.
Kupujmy więc jak najwięcej, bo im więcej kupujemy tym bardziej poprawiają się statystyki poczty ;)

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2588 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 87  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]