Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 5 października 2017, 20:42 

Telefon 'za złotówkę' zazwyczaj nas sporo kosztuje.

PostNapisane: czwartek, 5 października 2017, 20:54 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
PanKleks napisał(a):
5 wystarczy. Tylko wiesz, ja muszę wziąć to, co operator ma w ofercie 9bo więcej niż 1zł za telefon naprawdę nie mam zamiaru wydawać), więc w grę wchodzą tylko ogólnie dostępne aparaty.
Teraz używam Huaweia P8 i jestem zadowolony. Wydaje mi się, że ten P9Pro będzie ok, bo chyba nie potrzebuję najnowszej wersji androna. Andruta. No tego tam...

A w którejś sieci dają jeszcze telefony za 1 zł bez konieczności spłacania przez 25+ miesięcy po 20-30 zł dodatkowo?

PostNapisane: czwartek, 5 października 2017, 21:09 

Orange. Ale to nie jest standardowa oferta.

PostNapisane: czwartek, 5 października 2017, 21:53 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
BlackBerry.

PostNapisane: niedziela, 8 października 2017, 10:57 

Strzeżcie się moi mili P10 Lite czy P9 Lite 2017! Jak już, to zwykłe Pe bez Lajtów (P9 Lite 2016 - powtarzam - 6! jeszcze ujdzie)... Warto popatrzeć na opinię, a tym bardziej warto samemu testować te telefony i ustrzegać ludzi od bubla - co robię ;)
A jakby ktoś chciał telefon w abonamencie - film nieanty - aktualny jak na te czasy, no może poza najnowszymi telefonami ;) - mam nadzieję, że linki można - prosz - https://www.youtube.com/watch?v=drK0Ld3v9j4 - koniec myślników - .

PostNapisane: niedziela, 8 października 2017, 11:11 

Obejrzałem ten film. Facet ma 100% racji.

PostNapisane: niedziela, 8 października 2017, 11:22 

Oscar napisał(a):
Obejrzałem ten film. Facet ma 100% racji.

Nom, a film z 2015.
Wiecie dlaczego operatorzy chcą z nami zawierać umowy na dłuższy okres? Wbrew pozorom nie dlatego, żeby ,,zatrzymać klienta", tylko chodzi tutaj o plan taryfowy. Kiedy rozmowy i smsy ,,bez limitu" stały się popularne i ceną nie zabijały? W 2015? No powiedzmy. Jeśli jakaś firma zawarła umowę na 100 kart SIM (duża firma handlowa, numery dla ich pracowników z działu marketingu, przedstawicieli etc.) w danym planie taryfowym, to logiczne, że taki plan będzie miała przez najbliższe 24 miesiące. Czyli - stawka połączenia to 29gr/minuta. Za pół roku zwykły Kowalski ma bez limitu za te - nawet - 29,99zł/miesiąc, a firma cały czas za minutę. Rachunki za jednego pracownika wynosiły ponad 150zł/miesiąc - za same rozmowy, bez jakiegokolwiek internetu.
Dosyć logiczne, ale nie każdy sobie to uświadamia.
Twierdzicie, że banany i porzeczki to jedna fruktoza? :lol:

Tytuł: Re: Porzeczki
PostNapisane: niedziela, 8 października 2017, 18:04 

Nooo, jak miło, jesteśmy w innej części fruktozy :lol:

PostNapisane: poniedziałek, 9 października 2017, 16:55 

Tytuł użytkownika:: mniej niż 1/4 postów na temat
To fruktoza ma tę część? ;)

PostNapisane: środa, 11 października 2017, 23:17 

No to sprawa telefonu załatwiona. Dalszy ciąg powinienem opisać w dziale "#$%%^^ ... czyli muszę się wyżalić", bo rozmowy z konsultantami, to koszmar. Ale nie opiszę. Bo mnie te rozmowy wyczerpały i już nie mam siły. W każdym razie nowego telefonu nie będzie. Bo jednak nie za złotówkę. :evil:
Ale! Cena, jaką mi zaproponowano, jest i tak u operatora najniższa. I jest to różnica ok. 10%, więc... nie zawsze się jednak opłaca kupować poza siecią. Pewnie wszystko zależy od konkretnej oferty.

PostNapisane: czwartek, 12 października 2017, 01:35 

Ostatnio też stanęłam przed tym dylematem, bo mi się umowa skończyła... Myślałam, że zmienię sieć i będę miała fszysko free plus nowy telefon... Po przejrzeniu ofert zostałam w starej sieci ze starym telefonem... Na szczęście M. potrzebował urządzenia z innym systemem do testów i kupił mi nowy, żebym nie mówiła, że nic nigdy w życiu mi nie kupił, poza ta kawiarką 10 lat temu na imieniny, gdy się jeszcze starał... Nowy system niestety głupszy od starego ;)

PostNapisane: sobota, 23 grudnia 2017, 21:48 

Lepiej czasem wziąć telefon na raty niż od operatora. Oczywiście znajdą się tacy, którzy nie przeanalizują atrakcyjności danej oferty.

PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 14:25 

Co robicie z porzeczek? Jan najczęściej wino i soki, a także powidła.

PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 16:02 

My wytwarzamy porzeczki 8-)

Natomiast trochę nie widzę sensu w tych wiadomościach...

PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 16:58 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem postaci @wasyla68.
Po pierwsze nienaganne maniery i bardzo ceremonialne przywitanie się ze społecznością, kilka słów o sobie itd.
No a merytoryczność jego wpisów zwala z nóg nawet tura!
To tak .... à propos

Pewnie ma nieudany prezent z białą gwiazdką, i z napisem na stalówce Iridium Point i liczy, że nam opchnie za tysiaka ;-)

PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 18:22 

Nawet swoimi piórami się pochwalił ;)

PostNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 23:18 

U mnie nie ma porzeczek. Ani agrestu...

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 11:09 
Rada Jedi

pieczarek napisał(a):
smyr napisał(a):
Nie dość, że paskudna proweniencja, to jeszcze szkaradztwo samo w sobie.

Niewielu wie, że sowieccy architekci jeździli do Nowego Jorku podglądać tamtejsze wieżowce i się na nich wzorować. Te sowieckie i polski pałace wzorowane są zwłaszcza na ratuszu nowojorskim, wieżowcu Chryslera i Empire State Building.

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 13:52 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Właśnie, najwyższy czas go odstalinić. Jóżka już nie ma 65 lat a w Pałacu wydarzyło się mnóstwo ciekawych spraw...

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 16:32 

And napisał(a):
Te sowieckie i polski pałace wzorowane są zwłaszcza na ratuszu nowojorskim, wieżowcu Chryslera i Empire State Building.

Żaden z tych obiektów nie spowodował, że kilkanaście hektarów w samym centrum miasta stało się pustynią, po której hula wiatr. PKiN (niegdyś imienia Stalina) zablokował - pewnie na 100 lat - rozwój centrum Warszawy. Ale warszawiacy, to dziwni ludzie i większości z nich ten architektoniczny potworek nie przeszkadza.

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 20:35 
Rada Jedi

No raczej nie. Obiekt niczego nie powoduje, nie ma wolnej woli. Fakt wolnej powierzchni dookoła nie jest winą budynku, ale zarządzających miastem, którzy o wielu lat nie potrafią zrobić porządku z terenem.

PostNapisane: niedziela, 2 grudnia 2018, 23:05 

And napisał(a):
Obiekt niczego nie powoduje, nie ma wolnej woli.
No zobacz, a ja głupi cały czas myślałem, że grad powoduje szkody, powódź straty, a lawina śmierć osób, które znalazły się w niewłaściwym miejscu. A tu się jednak okazuje, że nie, nic takiego nie mogły zrobić, bo nie mają wolnej woli. Postaram się zapamiętać na zawsze.

PostNapisane: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 00:04 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Trochę mylisz pojęcia Pieczarku... co potrafi natura, żywioł a co mogą zrobić ludzie lub czego nie chcą lub nie potrafią... "inteligentne budynki" to też sprawka ludzi, same niczego nie zrobią... po malarsku... to martwa natura :D i już Mclain się przekonał co się w takim może stać :D :D :D

PostNapisane: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 17:37 

Muszę sobie ułożyć i utrwalić te wszystkie sugestie, wiadomości i ewidentnie oczywiste prawdy.
1. Człowiek rzuca cień, bo ma wolną wolę i jest "naturą".
2. Słoń rzuca cień, bo też ma wolną wolę i jest "naturą".
3. Koń rzuca cień, po podobnie jak słoń jest "naturą" i ma wolną wolę (chyba, że akurat jest w zaprzęgu lub pod siodłem, to wówczas jest "naturą", ale wolną wolę ma ograniczoną, więc nie rzuca cienia, a najwyżej półcień).
4. Drzewo rzuca cień, bo ma wolną wolę (rośnie gdzie chce) i jest "naturą".
5. Góra rzuca cień, bo choć nie ma wolnej woli (albo tylko ludziom trudno stwierdzić jej istnienie), to jednak jest "naturą".
5. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie nie rzuca cienia, bo - jak każda "martwa natura" - nie ma wolnej woli, ani nie jest "naturą".
W sumie logiczne i niezbyt skomplikowane. Przyjąłem do wiadomości i stosowania.

PostNapisane: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 21:09 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Uprawiasz motywowaną ideologicznie demagogię.

Przecież to proste. Zjawiska przyrodnicze nie są efektem celowej i planowej działalności człowieka. Grad pada nie dlatego, że człowiek tak chce. Można winić naturę, ale trudno mieć do niej pretensje o celowe, wolicjonalne działanie. PKiN stoi, bo człowiek tak chciał. Jest efektem celowej i planowej działalności człowieka. Można nie lubić PKiN, ale trudno mieć do niego żal i pretensje, ewentualnie wymierzać mu kary. Mylisz (sądzę, że celowo, bo z pobudek ideologicznych) porządki rzeczy.

Ps.
Jest taki absurdalny żart, moim zdaniem doskonały, o żalu i pretensji. Pewien baca wyjechał (może nawet na pielgrzymkę), a kiedy wrócił zastał dom spalony od pioruna, rodzinę wybitą przez zarazę, uprawy spustoszone przez zwierzęta i powódź. Padł na kolana, wyciągną ręce ku niebu i zawołał: dlaczego, Panie, dlaczego!? Wtem rozwarło się niebo, a z jasności dobiegł go głos Pana: bo Cię, k.wa nie lubię.

PostNapisane: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 23:00 

janykiel napisał(a):
Uprawiasz motywowaną ideologicznie demagogię.

Nic z tych rzeczy. Napisałem - zgodnie z rzeczywistością - że PKiN spowodował, że kilkanaście hektarów w centrum Warszawy to wygwizdów. Może na sto lat. And uznał za konieczne sprostować, że nic takiego nie mogło mieć miejsca, bo spowodować coś mogą tylko ludzie. Swoim rozważnym lub głupim - jak w przypadku PKiN - działaniem. Potem dowiedziałem się, że także przyroda ożywiona może coś spowodować, bo ma wolną wolę. Zostało to także rozszerzone ogólnie na zjawiska przyrodnicze, które bez wiedzy i ingerencji człowieka mogą robić coś, co możemy uznać za aktywność niedostępną rzeczom martwym. Jednym słowem rozwinęła się piękna i budująca dyskusja filozoficzna, nie pozbawiona aspektów politycznych.

A ja po prostu zastosowałem typowy dla języka polskiego skrót myślowy. Taki, jak któryś z poniższych:
Spadająca cegła spowodowała śmierć przypadkowego przechodnia.
Przesunięta o trzy palce miedza spowodowała wieloletnie niesnaski między rodzinami Karguli i Pawlaków.
Wybudowany rok temu wieżowiec spowodował, że moje mieszkanie stało się zacienione i ponure.
Nikomu nie przyjdzie do głowy rozwodzić się, że wieżowiec sam się nie zaprojektował i sam się nie zbudował. Cegła raczej sama nie skoczyła z gzymsu czy rusztowania. Miedza między Kargulami, a Pawlakami też się sama nie przesunęła. I jakoś spokojnie dajemy sobie radę bez tego typu dokładnych i logicznych wyjaśnień, które to jednak And uznał za niezbędne.
Tak czy inaczej, dziękuję za pouczającą dyskusję.

PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2018, 10:32 
Rada Jedi

Teraz ja podsumuję. Uważasz, że budynek jest paskudny i uniemożliwia rozwój Warszawy, z czym się nie zgodziłem. Próbowałem Ci zwrócić uwagę na to, że architektonicznie jest to interersujacy przykład mariażu amerykańskiej architelktury art deco z sowieckim socrealizmem. Jest sporo publikacji o architekturze sowieckiej, które taką architekturę uważają za wartościową. W odpowiedzi uzyskałem złośliwe i nic nie wnoszące uwagi o cieniach i Kargulach. Każdemu może podobać się coś innego, ale odnoszę dziwne wrażenie, że próbujesz przekonać innych, że powinno im się nie podobać to, co Tobie.

PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2018, 11:53 

Fakt, że budynek jest mariażem architektury amerykańskiej i sowieckiej nie czyni go automatycznie udanym projektem architektonicznym. Jest to - oczywiście wg mnie i wielu innych ludzi - obcy polskiej kulturze potworek, który jak najszybciej powinien zniknąć z krajobrazu Warszawy. Łatwo mi to pisać, bo w Warszawie nie mieszkam i nie chcę mieszkać (tak, jak w żadnym dużym mieście - powody komunikacyjne). Nie mam więc sentymentalnych związków z tym dowodem wielkoduszności Stalina. Warszawiak może myśleć inaczej, może mu być żal tej pamiątki, którą widział całe swoje życie. Może mu się zatem wydawać, że bez "maczugi Stalina" Warszawa będzie architektonicznie uboższa, inna, może nawet brzydsza. No cóż, szkoda, że uznałeś, że PKiN nie ma prawa mi się nie podobać. W odpowiedzi - zamiast merytorycznych uwag - uzyskałem złośliwą i nic nie wnoszącą informację, że budynek nie może niczego powodować, bo to jest zarezerwowane dla ludzi.

PostNapisane: wtorek, 4 grudnia 2018, 12:23 
Rada Jedi

And napisał(a):
pieczarek napisał(a):
smyr napisał(a):
Nie dość, że paskudna proweniencja, to jeszcze szkaradztwo samo w sobie.

Niewielu wie, że sowieccy architekci jeździli do Nowego Jorku podglądać tamtejsze wieżowce i się na nich wzorować. Te sowieckie i polski pałace wzorowane są zwłaszcza na ratuszu nowojorskim, wieżowcu Chryslera i Empire State Building.

Widzę, że jednak lubisz wmawiać ludziom coś, czego nie zrobili, więc powyżej jeszcze raz moja odpowiedź na Twoją uwagę.

PostNapisane: czwartek, 6 grudnia 2018, 18:35 

Wszczęłam poszukiwania rzeczonego notatnika. Dyskusja powyżej upewniła mnie, że chyba warto było.
Jednak rokowania nie są pomyślne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 302 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]