Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 13 października 2016, 20:12 

Włodzimierz Lubański o meczu:

http://www.sport.pl/mundial/1,154383,20825999,el-ms-2018-polska-armenia-2-1-lubanski-wygladalismy-jak.html#BoxSportLink

PostNapisane: wtorek, 18 października 2016, 20:21 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Typujemy wynik meczu Real - Legia?
No to może tak skromnie - 5:0 dla Realu, i jeden z naszych gigantów wyleci za czerwoną kartkę ;)

PostNapisane: wtorek, 18 października 2016, 20:55 

Nie martwię się nadchodzącą przegraną Legii, ale martwię się, że "nasi" pseudokibice narobią nam wstydu w kraju i za granicą... A jaki wynik będzie - nie mam pojęcia. Mój królik mówi, że 7:1.

PostNapisane: wtorek, 18 października 2016, 23:44 

Inkyhand napisał(a):
Nie martwię się nadchodzącą przegraną Legii, ale martwię się, że "nasi" pseudokibice narobią nam wstydu w kraju i za granicą...

Bo rozwieszą polskie flagi i inne polskie symbole? Jakoś w żadnym kraju się tego nie wstydzą tylko nas uczą, że 'polskość' to nienormalność, żal...

PostNapisane: wtorek, 18 października 2016, 23:58 

Myślę, że chodziło raczej o to. Faktycznie, wstyd.

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 00:16 

Zawsze jest ta druga strona medalu: http://kibole.pl/30274/policja-pobila-kibicow-legii

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 07:15 

No to ja byłem najbliżej prawdy. Dziękujemy za gremialny udział w typowaniu :P

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 09:58 

No wiesz
piornick napisał(a):
FOP nie lubi piłki

A ja o dziwo obejrzałem drugą połowę meczu, chyba pierwszy mecz ligowy w życiu. Ale miałem pewne trudności ze zlokalizowaniem drużyny, której powinienem kibicować.

Najpierw zobaczyłem dwóch ciemnoskórych podbiegających do siebie, każdy w innym stroju. Pomyślałem, że tak to nie zgadnę. Po koszulkach też ciężko, bo udało mi się tylko stwierdzić, że drużyna od soku grała z drużyną od samolotów.

Na koniec postanowiłem kibicować Portugalii i Czechom. Niestety Portugalia nie strzeliła bramki, ale Czechy grały całkiem dobrze. Z tego co zauważyłem, to Jugosławia nieźle sobie poczynała.

Trochę słabo, że nie było żadnych emocji.
:D :D :D

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 10:08 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
prumar napisał(a):
(...)
Najpierw zobaczyłem dwóch ciemnoskórych podbiegających do siebie, każdy w innym stroju. Pomyślałem, że tak to nie zgadnę. Po koszulkach też ciężko, bo udało mi się tylko stwierdzić, że drużyna od soku grała z drużyną od samolotów.

Na koniec postanowiłem kibicować Portugalii i Czechom. Niestety Portugalia nie strzeliła bramki, ale Czechy grały całkiem dobrze. Z tego co zauważyłem, to Jugosławia nieźle sobie poczynała.

Cudowny opis. :D

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 14:45 

prumar napisał(a):
No wiesz
A ja o dziwo obejrzałem drugą połowę meczu, chyba pierwszy mecz ligowy w życiu. Ale miałem pewne trudności ze zlokalizowaniem drużyny, której powinienem kibicować.

A polska flaga na tych sraczkowato-khaki koszulkach Cię nie naprowadziła? A swoją drogą kto wymyślił kolor tych koszulek Legii??? Kiedyś były normalnie-zielone, a teraz jakieś straszne. Tak na chłopski rozum i logikę - koszulki powinny być jaskrawe, a nie maskujące i zlewające się z murawą, żeby zawodnik kątem oka dostrzegał swojego partnera. Czy ja muszę takich prostych rzeczy uczyć ludzi odpowiedzialnych za to? Przecież każdy drobiazg jest ważny, nawet jeśli poprawi grę danej drużyny o jeden czy dwa procenty. Kiedyś ktoś podawał statystyki że drużyny w czerwonych strojach częściej wygrywają, co potwierdza moją teorię. To może zadecydować w ostatecznym rozrachunku, może wpłynąć na strzelenie np. 1 bramki, co we wczorajszym meczu dałoby nam wynik 5:2 i byłoby pięknie(j) ;)

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 15:45 

Też sobie kiedyś o tym rozmyślałem:

piornick napisał(a):
(...) koszulki powinny być jaskrawe, (...) żeby zawodnik kątem oka dostrzegał swojego partnera. (...)

Ale doszedłem do wniosku, że to działa w obie strony. Znaczy się przeciwnik łatwiej kątem dostrzeże naszego partnera i wtedy już na pewno w tę stronę nie pośle piłki, albo od razu pobiegnie, żeby jaskrawego delikwenta, za przeproszeniem, pokryć. :mrgreen:

Tu by trzeba wymyślić jakąś technologię stealth. Może jakieś okulary, które "podbijają" kolor koszulki partnera, która bez tych zlewa się optycznie z murawą? Nie wiem, nie wiem... :geek:

PostNapisane: środa, 19 października 2016, 18:53 

opiotr napisał(a):
Inkyhand napisał(a):
Nie martwię się nadchodzącą przegraną Legii, ale martwię się, że "nasi" pseudokibice narobią nam wstydu w kraju i za granicą...

Bo rozwieszą polskie flagi i inne polskie symbole? Jakoś w żadnym kraju się tego nie wstydzą tylko nas uczą, że 'polskość' to nienormalność, żal...

Nie mówię o kibicach, tylko o pseudokibicach :) Symbole narodowe mnie nie rażą - razi czasem ich niewłaściwe wykorzystanie, sprzeczne z zasadą szacunku. Polska flaga, koszulka w narodowych barwach na meczu reprezentacji - jak najbardziej. Biało-czerwona klapa sedesowa czy narodowa bielizna - już nie ;) Jeśli chodzi o pseudokibiców, na jaką stronę medalu nie popatrzeć, ze strony Polaków nie powinno być agresji i przypadków łamania prawa. A jednak takie przypadki się pojawiły. Na pewno do Madrytu pojechało też wiele sympatycznych i spokojnych osób, ale wstyd mi za tych, którzy nie umieli się zachować - dodatkowo będąc gośćmi. Byłam na kilku meczach w Hiszpanii i faktycznie policji konnej jest sporo. Używają tam najczęściej lokalnych, dość temperamentnych koni, które nie zawsze mają ochotę spokojnie stać. Chody boczne, "drobienie" w miejscu przypominające piaf, półpiruety - występuje wiele na pozór dziwnych manewrów, które policjanci wykonują nie tylko dla wzbudzenia respektu, ale także dla dostarczenia zajęcia wierzchowcom. Ktoś wypowiadał się, że policja konna poprzez dziwne manewry prowokowała zgromadzonych. Nie wiem, jak było dokładnie, ale przypuszczam, że ktoś mógł po prostu ulec takiemu wrażeniu, ponieważ nie znał specyfiki pracy takiej policji. To jest w porządku - nie każdy musi takie rzeczy wiedzieć. Szkoda jednak, że zareagowano tak nerwowo.
Wielka Brytania miała duży problem z niesfornymi kibicami. To nie jest typowo polska przypadłość.

PostNapisane: czwartek, 20 października 2016, 07:20 

PanKleks napisał(a):
(...)przeciwnik łatwiej kątem dostrzeże naszego partnera i wtedy już na pewno w tę stronę nie pośle piłki(...)

Słuszna uwaga, ale kto wpadł na pomysł żeby koszulki Legii były tak brzydkie, i to góra oraz dół w tym paskudnym i bezpłciowym kolorze? Powinien być na to paragraf, i ten ktoś powinien iść do pierdla. Jest tyle innych fajnych kolorów, np. fiolet.... :) Barcelona i np. Man City trochę zaszaleli ze swoimi koszulkami wyjazdowymi i chwała im za to, my oczywiście sto lat za.... ;)

No i Legii grozi wykluczenie z rozgrywek za recydywę - niekoniecznie tylko z tegorocznych. Kibolom to oczywiście wisi, oni i tak zawsze sobie znajdą kogoś z kim mogą się naparzać bez potrzeby organizowania meczu z tym czy innym - po prostu zrobią sobie ustawkę w parku i do widzenia. To zwykli przestępcy.

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 08:29 

Legia wygrała z Realem!!!! Tzn. chciałem powiedzieć że wygrywała z Realem..... jeszcze na 7 minut przed końcem. Pomogły białe, widoczne kątem oka stroje i brak kiboli. Ale z drugiej strony tak słabego i nieporadnego Realu dawno nie widziałem. Ronaldo chyba celowo nie chciał strzelić gola żeby nie sprawić przykrości temu chłopcu z którym się spotkał przed meczem. Może po cichu do ucha mu szepnął że specjalnie dla niego nie strzeli Legii bramki, albo chłopiec go o to poprosił.
Legia to zespół który jak uwierzy w siebie i wydobędzie jakąś ambicję i motywację, to potrafi zagrać. W tych wcześniej przegranych meczach widać było brak tejże motywacji i słabość ducha. Szkoda że chłopaki tak późno zaczęli się rozkręcać.
Legia - Real 3:3

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 11:23 

Tytuł użytkownika:: Illegal potato.
Skład Realu był źle pomyślany. U Zidane grają nazwiska, a nie piłkarze tak samo jak było u Ancelottiego. BBC razem z Moratą w pierwszej jedenastce + rozluźnienie piłkarzy po 1 bramce to było za mało na Legię. W sumie to wynik mnie cieszy, mecz był dobry. Jeśli nic w taktyce się nie zmieni i taki Ronaldo z Benzemą wciąż będą w podstawowym składzie to Borussia to wykorzysta lepiej niż Legia.

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 12:33 

Nie zapominajmy też że dzień wcześniej Manchester City ograł, rewanżując się za poprzednie starcie, Barcelonę (3:1). Lubię takie niespodzianki gdy faworyci schodzą z murawy z niewyraźnymi minami. No i 2 bramki Robka w starciu z Eindhoven - też miło :)

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 12:42 

piornick napisał(a):
Nie zapominajmy też że dzień wcześniej Manchester City ograł, rewanżując się za poprzednie starcie, Barcelonę (3:1).

Ale przecież mieli posiadanie :C

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 13:33 

pitzmaker napisał(a):
piornick napisał(a):
Nie zapominajmy też że dzień wcześniej Manchester City ograł, rewanżując się za poprzednie starcie, Barcelonę (3:1).

Słucham?
To posiadaniem się wygrywa? ;)

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 14:08 

Akurat w tym meczu to nie Barca była faworytem :)

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 14:54 

piornick napisał(a):
pitzmaker napisał(a):
piornick napisał(a):

Słucham?
To posiadaniem się wygrywa? ;)

Swego czasu niektórzy z piłkarzy Barcelony (a także innych klubów prowadzonych przez Guardiolę- np. Javi Martinez z FCB) mówili tak po przegranym meczu.
+Sorry za tą drabinkę.

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 15:03 

Pablo70 napisał(a):
Akurat w tym meczu to nie Barca była faworytem :)

Tak Pablo? Możesz rozwinąć tą zadziwiającą teorię? ;)
O ile mi wiadomo to Barcelona jest obecnie najlepszym klubem piłkarskim świata, mimo że Real ma więcej trofeów. Że niby atrybut swojego boiska? Skoro Barca ograła MCI dwa tygodnie temu 4:0 to jak nie była faworytem? :)

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 16:03 

W Hiszpańskiej ekstraklasie to Real przewodzi w tabeli, więc Barca nie jest obecnie najlepszą drużyną (pod jakim względem niby? filozoficznym?). Myślę, że jest przynajmniej kilka zespołów na tym samym poziomie piłkarskim co Barcelona.

PostNapisane: czwartek, 3 listopada 2016, 21:37 

piornick napisał(a):
Tak Pablo? Możesz rozwinąć tą zadziwiającą teorię? ;)
O ile mi wiadomo to Barcelona jest obecnie najlepszym klubem piłkarskim świata, mimo że Real ma więcej trofeów. Że niby atrybut swojego boiska? Skoro Barca ograła MCI dwa tygodnie temu 4:0 to jak nie była faworytem? :)

Rozwijam, :)
Defensywa Barcy bardzo osłabiona, nie grał: Pique, Alba, Mathieu. Praktycznie same zastępstwa, w pomocy zabrakło Iniesty. Atak, Suarez mocno pod formą, Ney coś tam grał. Messi wiadomo, jak to Messi. Jednak najbardziej odczuwalny brak obrony. Zastępcy jeszcze nie mają tego DNA. Dodatkowo MC grał u siebie. Remis byłby sukcesem, Chłopaki muszą się pozbierać

PostNapisane: piątek, 4 listopada 2016, 08:30 

Oceniłeś piłkarzy po meczu, a faworyta typuje się przed meczem. Jeśli w ataku mamy MSN, to Barcę w każdym meczu można śmiało uznać za faworyta, może tylko w starciu z Realem czy Bayernem dawałbym równe szanse tym zespołom, jednak wciąż ze wskazaniem na Barcę, co akurat mnie nie cieszy bo moja miłość do Barcelony wygasła już dość dawno. Oceniam tu wartość piłkarską, sportową, nie sugerując się aktualną tabelą La Ligi. Oczywiście jest to ocena trochę subiektywna, ale jak wspomniałem nie sympatyzuję jakoś z tym klubem. Ciekawe skąd takie obstawianie MCI w roli faworyta, skoro dopiero w ostatniej kolejce w lidze wygrali ze słabeuszem, a w trzech poprzednich tylko remisowali, nie wspominając już o masakrze na Camp Nou? Zwykła przekora? Jesteście mądrzy po meczu. Nie zgadzam się z Wami :P

PostNapisane: piątek, 4 listopada 2016, 12:38 

Myślę, że oceniając wartość sportową Barcelonie mogłyby podołać również oba Manchestery, Juventus, PSG, Atletico i być może Chelsea. Atletico to już w ogóle chyba ma patent na Katalonczyków.

PostNapisane: piątek, 4 listopada 2016, 12:48 

Atletico to faktycznie inna historia, ale mimo że ma patent, wciąż w ich rywalizacji dawałbym conajmniej kilka procent więcej szans Barcelonie, po prostu inaczej się nie da. Może za kilka lat to się zmieni. Pamiętaj że mówimy o czysto teoretycznych szansach, niespodzianki zawsze mogą się wydarzyć.

PostNapisane: piątek, 4 listopada 2016, 18:03 

Przed meczem bierze się pod uwagę skład, wszystkie te wiadomości były wiadome przed meczem, więc remis każdy brał w ciemno, wyszło jak wyszło. Zdecydowanie większą niespodzianką był remis Realu z Legią :)

PostNapisane: piątek, 4 listopada 2016, 22:44 

Tytuł użytkownika:: Senior
Legia - Real 3:3.
To jest właśnie piękno sportu, nieprzewidywalność i wielkie emocje. Bardzo często zdarzają się niespodzianki, że drużyna skazana na porażkę (przez ;) fachowców) wygrywa; jednak takie mecze i wyniki może 2, 3 razy w roku. I nie zmienia tutaj podziwu dla Legii ostatnia piłka w meczu trafiająca w poprzeczkę - chociaż odbiór w świecie byłby zdecydowanie inny!
Dla nas bardzo ważne, może w jakiś sposób da do myślenia (w co osobiście bardzo wątpię) chociaż nielicznym kibolom, że najważniejsi są piłkarze obu drużyn i ich sztaby.
Podziwiamy od wieków herosów i im składamy hołd. To oni są istotą naszych emocji, wzruszeń...
Od dłuższego czasu dostrzegam zaburzenie rzeczywistości, również w sporcie następuje jeśli nie odwrócenie, to przesunięcie akcentów wartości. Spotkanie piłkarskie (dawno temu mecz) to spektakl, w którym dominuje chamstwo i pogarda. Piłkarze są najmniej potrzebni, przecież zdarza się ich poniżanie a nawet bicie, coś takiego przez WŁASNYCH "FANÓW"???
"Oprawa widowiska" - to jakiś nieszczęsny żart? kpina... Hasła i atmosfera...
Tak, kibice są tylko tłem i w nagrodę za wspieranie zawodników, odpłatnie mogą uczestniczyć w meczu jako widzowie na miejscach dla nich wyznaczonych. Zawodnicy odpowiednio zmotywowani bez udziału "fanów" stojąc nawet na przegranej pozycji, potrafią dać z siebie maksimum wysiłku i sprawić niespodziankę.
Jest mi żal i nie chcę oceniać. Wiem natomiast, że nawet trzyletni okres rozgrywania meczów bez publiczności nic nie da...
Legioniści w środę zostawili masę zdrowia na murawie ale ich satysfakcja i radość to wynagradza. Co do Królewskich, to założyli, że mają już lekki, wygrany mecz i mentalnie nie przestawili się w drugiej połowie na walkę a to zrównoważyło różnicę w klasie sportowej. A profesjonalizm?... no cóż...

PostNapisane: piątek, 11 listopada 2016, 23:40 

No i gitara :D

PostNapisane: sobota, 12 listopada 2016, 00:02 

No jest 3:0 :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]