Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 14 września 2016, 16:10 

Jako że posty dotyczące najwspanialszej dyscypliny sportowej ciągle umieszczane są w wątku związanym z dawno zakończonymi Mistrzostwami Europy, pozwalam sobie utworzyć nowy wątek.

Jakby ktoś się pytał, to dzisiaj kibicuję Legii :mrgreen:

PostNapisane: środa, 14 września 2016, 16:43 

Tytuł użytkownika:: Illegal potato.
Ja dzisiaj Realowi. Tak jak zawsze.
Obrazek

PostNapisane: środa, 14 września 2016, 22:40 

Chyba zapeszyłem zakładając ten wątek :roll:

PostNapisane: środa, 14 września 2016, 22:41 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
Też wynik sprawdziłem...

PostNapisane: środa, 14 września 2016, 22:44 

Ja przy 0:3 przestałem oglądać. Słaby kibic ze mnie :(

PostNapisane: środa, 14 września 2016, 22:53 

Ja oglądałem do samego końca i się nie zawiodłem. Szkoda mi tylko trochę Sportingu.

PostNapisane: piątek, 16 września 2016, 07:30 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Oscar napisał(a):
Chyba zapeszyłem zakładając ten wątek :roll:

Nie zapeszyłeś, to ja przepowiedziałem, możesz śmiało mnie obwiniać. Po meczu Celtic - Barcelona (0:7) pomyślałem sobie że u nas będzie podobnie, no i było :P
Legia to obecnie jakaś zbieranina Serbów, Węgrów, Rosjan, Belgów....a, i jacyś Polacy też tam są - chyba ze czterech. Trener też wzięty z kosmosu, porozumiewa się po angielsku, a te nasze asy raczej tego języka nie czają. W trakcie meczu nagle sobie przypomniałem że przecież jestem fanem Borussi. Legia generalnie mnie wkurza, na co również ma wpływ poziom ich kibiców, tych z "żylety", których nazwałbym organizacją przestępczą (dali się poznać również po tym meczu), a zatem przestałem się przejmować że przegrywają. Widać było że zainkasowana kasa za awans do LM była głównym celem w tym sezonie i piłkarze odpuszczają sobie mecze na europejskich arenach. Sam trener dzień przed meczem stwierdził że gdyby miał wybierać który mecz wygrać, to wybrałby ten w Ekstraklasie, a nie w LM. Z takim nastawieniem to ja dziękuję. Przełączyłem zatem tv na Real który był na musiku, szykowała się sensacja. No ale nie do końca jestem sprawiedliwy bo gdyby Legia jednak wygrała, bądź chociaż zremisowała, pewnie bym się jednak cieszył z takiej sensacji.

PostNapisane: czwartek, 29 września 2016, 08:54 

Wczoraj w meczu Atletico Madryt - Bayern Monachium (1:0) bardzo ładnie pokazali się Polacy, konkretnie sześciu Polaków. Konkretnie 6-ciu polskich sędziów. Robert Lewandowski się nie pokazał za bardzo ;)

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 01:08 

Zamknęli legii trybuny na mecz z realem :C

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 03:22 

Zamknęli bo znowu pokazaliśmy na co nas stać? Znaczy kibice?

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 07:24 

To nic nie da! Będzie tak znowu. To niereformowalna kwestia. Trzeba by prześwietlać mózgi kibicom na bramkach podczas wpuszczania na mecz. To nic nie da. Będzie jak było.
A ten konkretny przypadek może pomoże Legii i......Legia wygra z Realem. Wtedy się okaże że kibole tylko przeszkadzali Legii przez te wszystkie lata ;)

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 07:47 

piornick napisał(a):
(...) może (...) Legia wygra z Realem.

Co rano piłeś? Też chcę! :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 07:54 

"Kawę" 3 w 1. Może się okazać że Real przy pustych trybunach nie potrafi grać, a Legia wręcz przeciwnie ;)

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 09:21 

E... a co paliłeś? :roll:

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 11:32 

Nie palę, mam centralne ;)

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 14:10 

Kto wygra Ligę Mistrzów 2016/2017 ?
Bayern trochę się męczy, nie wiem jak dalej będzie, może się rozwiną, może zwiną. Tradycyjni kandydaci do tytułu to Real i Barcelona, choć ta ostatnia też trochę obniżyła loty. Doszła silna konkurencja w tym roku w postaci wygrywającego wszystkie mecze po kolei Manchesteru City i Atletico Madryt, które pręży muskuły i jest jak betonowa ściana w obronie, które znalazło sposób na wygrywanie i z Barcą i z Realem, a jak ostatni mecz pokazał, również z Bayernem. Duży znak zapytania przy PSG - mogą iść w górę w miarę trwania rozgrywek, albo tradycyjnie nic nie wywalczą (nowy trener, nowi piłkarze, nowa zagadka). A-ha, zapomniałem o Borussi! Czyżby w tym sezonie.....? E, nieeee..... :)

PostNapisane: piątek, 30 września 2016, 20:37 

Awans Legii do fazy grupowej Ligi Mistrzów to już duży sukces. Wątpię jednak by zajęła trzecie miejsce w grupie, które jest premiowane grą w Lidze Europy.
Niestety, ale taki jest poziom naszej ligi. Ligi, bo na reprezentację nie możemy narzekać. O tegorocznej grze naszych drużyn w Lidze Europy nawet nie wspominam.
Problem polega na tym, że polskich klubów nie stać na zatrudnianie zawodników z wyższej półki, ani na zatrzymanie polskich piłkarzy, którzy chcą wyjechać za granicę.

A oto przepisana z 90minut.pl kadra Polski na najbliższe mecze z Danią i Armenią:

Bramkarze:
Artur Boruc (AFC Bournemouth, Anglia)
Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia)
Łukasz Skorupski (Empoli FC, Włochy)
Wojciech Szczęsny (AS Roma, Włochy)
Obrońcy:
Thiago Cionek (US Città di Palermo, Włochy)
Paweł Dawidowicz (VfL Bochum 1848, Niemcy)
Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako)
Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar, Rosja)
Igor Lewczuk (FC Girondins de Bordeaux, Francja)
Michał Pazdan (Legia Warszawa)
Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy)
Maciej Rybus (Olympique Lyonnais, Francja)
Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy)
Kamil Grosicki (Stade Rennais FC, Francja)
Bartosz Kapustka (Leicester City FC, Anglia)
Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy)
Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa)
Damian Dąbrowski (Cracovia)
Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)

Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain FC, Francja)
Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC, Anglia)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk)
Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)
Napastnicy:
Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy)
Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF, Dania)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht, Belgia)

Na 27. zawodników tylko 5. gra w Polsce...

PostNapisane: sobota, 1 października 2016, 19:30 

Raczej liczylem na jakieś typy do zwycięstwa w LM, a nie analizę słabości polskiej ligi która jest oczywista i bezdyskusyjna :P

PostNapisane: sobota, 1 października 2016, 19:56 

I z czego się cieszysz? :cry:
Słabość polskiej ligi nie wynika ze słabości polskich piłkarzy.

PostNapisane: sobota, 1 października 2016, 20:05 

No ja tego właśnie nie ogarniam. W zagramanicznych klubach grają aż miło popatrzeć, a w krajowych w piłkę trafić nie mogą. Możecie mnie oświecić?

PostNapisane: sobota, 1 października 2016, 20:19 

"Kasa misiu, kasa..." :mrgreen:
Lepsi zawodnicy otrzymują oferty gry w bogatszych klubach za większe pieniądze. I tam idą grać.
Oczywiście polskim klubom również wolno kontraktować tych najlepszych... ale ich na to nie stać...

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 18:13 

Wczorajszy mecz z Armenią był kolejnym dowodem na to, że z piłką nożną nie może się równać żadna inna dyscyplina sportu.
Piszę to z całym szacunkiem dla wszystkich sportowców i kibiców :)

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 18:15 

A to wczoraj był mecz? Hmmmm....

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 18:21 

Tak, szczęśliwie wygrany.

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 18:23 

Oscar napisał(a):
Wczorajszy mecz z Armenią był kolejnym dowodem na to, że z piłką nożną nie może się równać żadna inna dyscyplina sportu.
Piszę to z całym szacunkiem dla wszystkich sportowców i kibiców :)

Kiedyś oglądałem namiętnie formułę pierwszą i choć nie interesuje mnie to tak jak dawniej, to ten sport również jest piękny i nieprzewidywalny, a do tego nie ma tam głupich sędziów psujących widowisko (ostatnie stwierdzenie nie nawiązuje do wczorajszego meczu, tylko ogólnie).

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 18:38 

Właśnie dla takich meczów jak wczoraj ludzie przychodzą na stadion.
Oczywiście bardzo cieszę się z wygranej, ale nie miałbym żalu gdyby zakończył się remisem.
Było widowisko, były emocje...

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 19:36 

Znaczy... co to znaczy? Znaczy kolega Oskar żarty sobie stroi, czy jednak tak na poważnie? No bo co niby było takiego widowiskowego w grze tych naszych gelejzów, którzy nawet w przewadze nie potrafili zagrozić poważnie drużynie uznawanej za którąś tam ligę... No i mieli więcej szczęścia niż rozumu, że tego meczu nie przegrali... i do tego nieprawdopodobnego fuksa, że mecz jednak wygrali. I trudno nazwać emocjami oglądanie rozpaczliwych prób nieudolnych ataków... no chyba, że mamy na myśli emocje wysoce negatywne.
Ale na szczęście nie tylko przereklamowana piłka jest w świecie sportu, dziś mogliśmy przeżywać prawdziwe sportowe emocje, gdy Maciej Bodnar w warunkach klimatycznie niemożliwych otarł się o podium mistrzostw świata.

PostNapisane: środa, 12 października 2016, 22:17 

Oscar napisał(a):

Raczej był chaos. Nieprawdopodobny!

Od kiedy Nawałka objął reprezentację, szczerze kibicuję Polakom.
Wczorajsza mecz natomiast był swego rodzaju powrotem do przeszłości, kiedy to gromada wystylizowanych, nadętych bufonów-gamoni miotała się bez ładu i składu po boisku, a ja się tylko zastanawiałem jak bardzo znów w dupsko dostaną.

Mam nadzieję, że to był jedynie wypadek przy pracy i z tak kompromitującej gry wyciągną słuszne wnioski.

PostNapisane: czwartek, 13 października 2016, 07:41 

Ten mecz obnażył słabość naszej drużyny, podobnie jak dwa poprzednie mecze. W tym przypadku chodzi o nieumiejętność zbudowania i przeprowadzenia ataku pozycyjnego gdy przeciwnik tzw. muruje dostęp do swojej bramki. Nie widać tu żadnej koncepcji, pomysłu, taktyki. Występuje wtedy u nas miotanie się i podawanie piłki w nieskończoność na boki, w poprzek boiska. Widać gołym okiem że zawodnicy boją się wziąć odpowiedzialność i zaryzykować podanie prostopadłe, jest zachowawczość i asekuranctwo, nie ma błysku geniuszu, zagrania niesygnalizowanego, niesztampowego, zaskakującego przeciwnika, wszystko jest takie przewidywalne. Twierdzę że na boisku bardzo, ale to bardzo ważna jest inteligencja i pomysłowość. Do tego brakuje choćby jednego zawodnika z umiejętnością mocnego i celnego oddania strzału z dystansu. Niby powinien to być Krychowiak albo Glik, ale obaj mają rozregulowane celowniki - mam żal do trenera że zapewne w ogóle nie ćwiczy z zawodnikami tego elementu. Wartość sportowa naszych zawodników jest, szczególnie podczas podgrzewania atmosfery przedmeczowej przez niereformowalnych dziennikarzy, wynoszona pod niebiosa, a na dowód przytacza się ich wyczyny w klubach zagranicznych. Czekam aż usłyszę wreszcie przed meczem ze słabszą drużyną, że polska reprezentacja nie potrafi grać z teoretycznie słabszymi, za to z silniejszymi potrafi się zmobilizować, więc raczej będzie ciężko, a nie że zapewne wygramy wysoko, bo bramki w końcowym rozrachunku będą ważne. I co? I okazuje się że taki Krychowiak w ogóle nic nie pokazuje, Glik strzela samobója (poprzedni mecz), Linetty (ponoć w swoim klubie zaliczył tzw wejście smoka) w ogóle nie istnieje (poprzedni mecz) itd. Fenomenem marketingowym jest jednak Robert Lewandowski. Tak, strzela gole, jest liderem naszej reprezentacji (strach pomyśleć co by się działo na boisku gdyby go nie było), ale twierdzenie pana Tomaszewskiego że to najlepszy piłkarz na świecie to gruba przesada, a i stawianie go w jednym szeregu z Ronaldo i Messim to też nadużycie. Wielki szacunek dla jego menadżera, Cezarego Kucharskiego, za wywindowanie jego ceny pod niebiosa, za wizerunkowe mistrzostwo świata, za biznesowy geniusz. Robert gdy przyjmuje piłkę, musi od razu ją gonić, bo mu odskakuje, umiejętności dryblingu w ogóle nie posiada, jest typowym wykańczaczem akcji w stylu "przyłóż głowę/nogę i strzel", ale - i tu trzeba mu oddać to co jego - potrafi skontrować, wyjść do prostopadłego podania i zdobyć gola. Na szczęście bierze na siebie rolę lidera i przywódcy i trochę ogarnia resztę drużyny i ją mobilizuje.

A co powiecie o Legii? Jak się okazuje, w zarządzie tego klubu tylko większościowy właściciel jest przeciwny wspieraniu grup kiboli, ale jest bezradny i usuwa się w cień. Wygląda na to że reszta władz klubu ma jakieś powiązania z tą łobuzerią, która jak dla mnie pachnie (śmierdzi) mafią.

PostNapisane: czwartek, 13 października 2016, 17:11 

Ataman napisał(a):
Znaczy kolega Oskar żarty sobie stroi, czy jednak tak na poważnie? No bo co niby było takiego widowiskowego w grze tych naszych gelejzów (...)

Jak najbardziej na poważnie. Ale nie napisałem, że gra naszej reprezentacji była widowiskowa, ale że mecz był (moim zdaniem) niezłym widowiskiem.
Ataman napisał(a):
I trudno nazwać emocjami oglądanie rozpaczliwych prób nieudolnych ataków... no chyba, że mamy na myśli emocje wysoce negatywne.

Negatywne też, ale tak jest chyba w każdej dyscyplinie sportu... i nie tylko...
Ataman napisał(a):
Ale na szczęście nie tylko przereklamowana piłka jest w świecie sportu, dziś mogliśmy przeżywać prawdziwe sportowe emocje, gdy Maciej Bodnar w warunkach klimatycznie niemożliwych otarł się o podium mistrzostw świata.

Piłki nożnej nie trzeba reklamować. Załóż wątek o kolarstwie szosowym to zobaczymy jakie będzie zainteresowanie.
traumeel napisał(a):
Oscar napisał(a):

Raczej był chaos. Nieprawdopodobny!

To też jest piłka nożna. Chcieli, nie wychodziło, ale udało się...
Paradoksalnie, bardzo trudno strzelić bramkę potencjalnie słabszej drużynie, gdy ta przy korzystnym dla siebie wyniku gra w osłabieniu. To już nie byli piłkarze, tylko murarze broniący się całą dziesiątką w polu karnym i liczący na kontrę (prawie skuteczną).
Mnie się ten mecz naprawdę podobał.

Na koniec trochę "folkloru" stadionowego :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]