Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakładki FPD
PostNapisane: środa, 28 października 2015, 13:07 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: akinori gensai
zakładki na FPD gotowe ...
a jest ich bez liku ... każdy będzie mógł wziąć po kilkadziesiąt i tak mnóstwo zostanie ...

a oto one:
Obrazek

PostNapisane: środa, 28 października 2015, 21:34 
Rada Jedi

Widzę, że użyłeś zdjęcia reklamowe znanych marek do reklamy czegoś innego niż te pióra. Mnie się wydaje, że to nie jest zgodne z prawem autorskim, no chyba, że uzyskałeś na to zgodę od tych firm.

PostNapisane: środa, 28 października 2015, 21:36 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Pigol, bardzo fajnie że przygotowałeś zakładki na FPD. Zawierają jednak błąd. Listopad jest jeden, zatem zapis 7 listopad nie jest prawidłowy. W przypadku zapisu cyframi rzymskimi, nie rozdzielamy dni i miesięcy żadnymi znakami.
Taki błąd dyskwalifikuje druki które mają zostać wprowadzone do obrotu jako reklamy, szczególnie sygnowane logotypami forum o piórach.

Mam także nadzieję, że pokazanie na zakładkach zdjęcia MB i Visconti są twoją własnością.

PostNapisane: środa, 28 października 2015, 21:44 
Firma

Fajny jest pomysł z kolorowymi zakładkami. Fajne wykonanie, duży wybór....

Ukłuły mnie jednak użyte fotki. Fakt, prawdopodobnie nikt ich nie będzie widział (właściciele marek piór), jednak zawsze istnieje możliwość, że do kogoś to w końcu dotrze.

Dodałeś logo obu forum, co stanowi niejako podpis pod całym projektem. Wiem na własnej skórze, jak wrażliwi są właściciele pewnej znanej firmy, gdy mi ściągali aukcje z ich oryginalnymi produktami.

Domyślasz się, do kogo będą kierowane ewentualne pretensje.

Kwestii wielu listopadów w roku nie komentuję (to nagminny błąd, który tez kiedyś popełniałem)

Pozwolę sobie wziąć tylko zakładkę, która nie jest tak ryzykowna w kwestii praw autorskich.

PostNapisane: środa, 28 października 2015, 22:29 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
To i ja wrzucę swoje trzy grosze.
Zakładki są bardzo ładne, podobają mi się. osobiście nie będę ich używać, bo z pewnych, szeroko zapewne znanych względów, nie pasuje mi obecnie używanie czegokolwiek z logo pewnego bardzo sympatycznego skądinąd forum.

A propos logo, tak się zastanawiam, Rado droga, czy mnie ominęło coś, czy też każdy użytkownik może w chwili obecnej używać swobodnie logo FOP-u????

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 00:17 
Użytkownik

Kasiu... toż 4 zakładki możesz używać bez nerwów. Onego logotypu na nich brak.
Bardziej niż ów nieszczęsny listopad drażnią owe kropy przed i po rzymskiej cyfrze. Ale jedno i drugie błędem jest. Nie da się ukryć. Bo poza tym zakładki fajne.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 00:27 
Użytkownik

Droga Rado,
Nie chcę teraz dyskutować, bo to nie ten wątek, a i temat bardziej na rozmowę w czasie spotkania, niż publiczne przepychanki.
Bardzo Was lubię i szanuję. Miałem okazję wszystkich Was poznać osobiście, rozmawiać z Wami i wiem, że jesteście przemiłymi ludźmi.
Rozumiem Wasze zastrzeżenia dotyczące zakładek, ale mogliście je przedstawić w inny sposób. To, w jaki sposób to zrobiliście, ja nazywam linczem.
Musiałem to napisać. Przepraszam.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 08:19 
Rada Jedi

Tu daleko do publicznych przepychanek. Gdzie widzisz takowe? Pigol zaprezentował to co zrobił. Wcześniej żaden projekt nie był nigdzie pokazywany czy konsultowany. Zrobił tak bo chciał. I chwała mu za to że ma chęci i możliwości.
A że wyszło jak wyszło? Można było komuś dać do wglądu jak miało to miejsce w przypadu ubiegłorocznych.

To nie ma zupełnie nic wspólnego z faktem znania, lubienia, wcześniejszego rozmawiania. Jeśli coś jest robione jako druki reklamowe imprezy, powinno być zrobione dobrze i pozbawione błędów. Wiem, te trafiają się każdemu i od tego jest coś takiego jak komunikacja między ludźmi by się poradzić czy coś sprawdzić.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 10:37 
Rada Jedi

PanKleks napisał(a):
Rozumiem Wasze zastrzeżenia dotyczące zakładek, ale mogliście je przedstawić w inny sposób. To, w jaki sposób to zrobiliście, ja nazywam linczem.

Jeśli mowa o linczu, to Pigol sam sobie założył pętlę na szyję, nikt mu jej na siłę nie wkładał. Opublikował na FOP zakładki nie podając ani słowa wyjaśnienia kto jest ich wydawcą, w każdym razie nie są podpisane żadną firmą czy nickiem.
Nikogo z nas o nic nie pytał. Użył zdjęć, jakich użył, ale podpisał to logami FOP i PWF. O innych błędach nie wspomnę.
Nasza reakcja na publiczne ich zaprezentowanie nie może się odbywać poprzez PW.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 10:59 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Zgadzam się z PanemKleksem - można było to załatwić w innym tonie, mniej oficjalnym, mniej urzędowym, mniej tak zwanie "profesjonalnym" :P
Pigoś, nie odchodź, zostań! ;)

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 11:40 
Rada Jedi

Moim zdaniem zostały użyte stonowane wypowiedzi. Nie mówimy o towarzyskim nieporozumieniu, tylko o - moim zdaniem - naruszeniu praw autorskich przez publikację zdjęć bez wymaganej zgody, na to nie ma nieformalnych zwrotów.
Nikt tu nikogo nie wyrzuca, ani nie zmusza do odejścia. Raczej do zastanownienia przed kolejnymi publicznymi posunięciami. W swoim własnym interesie.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 11:43 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Oj tam, oj tam... Zazieleniło się pod wpisem pigola jak wiosną na łące. Pewnie, skoro widzicie istotne wady, reakcja musiała być. Pytanie, czy aż troje członków Rady musiało zrobić nalot? Może wystarczył krótki komunikat: fajnie, że są zakładki, ale kilka rzeczy trzeba pilnie poprawić, szczegóły na pw. No i czy jest potrzebne kwestionowanie publiczne prawa pigola do użycia logo. To na pewno można było załatwić na pw, najpierw pomiędzy Radą, a potem z Pigolem. A tak, wyszło wielkie odcięcie od pigola. Ciut go przeczołgaliście. Niefajnie.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 11:56 
Rada Jedi

Janykielu drogi, a może nie wiesz wszystkiego? Może kiedy pozaformalne działania nie odnoszą skutku, trzeba użyć innych?

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:15 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: 4001
Pretensje Rady są moim zdanie zasadne. Każdy z nas, gdy coś robi fajnego, a jednocześnie chce wykorzystać czyjeś zdjęcia oraz logo forum (jednego i drugiego) powinien się najpierw zapytać, uzgodnić projekt, dać do wglądu i dopiero potem publikować i zbierać pochwały.
Odwrotna kolejność powoduje taką, a nie inną dyskusję.

Poza tym, prywatnie pisząc, zakładki są brzydkie. Oklepany, stary schemat. Brak twórczej inicjatywy.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:18 
Użytkownik

Możliwe, całkiem możliwe, Andzie kochany, że w tej sprawie nie wiem tego, co Rada. Niniejszym przyjmuję do wiadomości, że tak jest.
Ps.
No, ale jeden "zielony ludzik" (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać;)) może by wystarczył? Czepiam się?

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:26 
Rada Jedi

Czepiasz się trochę Janykiel. Każdy moderator to także użytkownik. Może się wypowiadać za siebie. Informacje od całości Rady, są podawane w zupełnie inny sposób.

Odnośnie logo FOP, Pigol pytał mnie czy może użyć na zakładkach na FPD. Oczywiście zezwoliłem.
Następnie zobaczyłem gotowe i to w dużej ilości tu, na forum. Nie uzurpuję sobie w żadnym razie akceptowania wszystkich pomysłów związanych z forum, jednak wystarczyło projekty pokazać także publicznie. Można było uniknąc błędów i kontrowersji odnośnie użytych fotek. Jest tyle zdjęć na forum. Wystarczy zapytać i sięgnąć po odpowiednie.

Trochę to przykre, że jest już gotowa duża ilość zakładek które zawierają banalny błąd. Dodatkowo powstałe druki nie były nawet pokazane przed drukiem celem skorygowania.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:30 
Użytkownik

Mógłbym dalej precyzować o co mi chodziło, ale nie chcę generować jakiejś zadymy. Już się nie czepiam. Pewnie, że szkoda tych z błędem, na szczęście są z trzy projekty bez błędów i bez logotypów.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:35 
Rada Jedi

Sprecyzuj. Nie chodzi o zadymę ale o wyjaśnienia.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:42 
Użytkownik

Mnie chodziło tylko o to, że właśnie krótkie info od Rady byłoby chyba lepsze i z jednej strony mocniejsze, z drugiej nie robiłoby wrażenia "czołgania". Tylko tyle. Jak by nie patrzeć, czy piszecie osobiście, czy nie, to jednak świecicie się na zielono i w jakiś sposób wpływa to odbiór.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:45 
Użytkownik

Ja wywołałem burzę tym razem. Moja kulpa. Ale, tak jak napisałem, rzecz nie jest do roztrząsania publicznie. Zakończmy w tym momencie, proszę, i wróćmy do tematu przy najbliższym spotkaniu fejs tu fejs.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:51 
Rada Jedi

Rozumiem Janykiel. Jednak wydawanie czegoś w stylu oficjalnej informacji Rady, dopiero było by pompatyczne i śmieszne.
Nic nie poradzę w kwestii odbierania postów użytkowników świecących się na zielono przez innych użytkowników. Są to posty w dyskusjach poważniejszych i mniej poważnych. Są też i w OT. Moderator to także użytkownik tylko z dodatkowymi obowiązkami związanymi z różnymi dziedzinami forum. Jedni odbierają te posty normalnie inni doszukują się złośliwości czy nawet i linczu. To ostatnie to ciekawa sprawa.
Pokazanie gotowych zakładek zaskoczyło nas tak samo jak i całą resztę użytkowników.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 12:57 
Rada Jedi

PanKleks napisał(a):
Ja wywołałem burzę tym razem. Moja kulpa. Ale, tak jak napisałem, rzecz nie jest do roztrząsania publicznie. Zakończmy w tym momencie, proszę, i wróćmy do tematu przy najbliższym spotkaniu fejs tu fejs.

Nikt niczego nie roztrząsa. Przeczytaj proszę poprzednie posty. Tak spokojnie.
Przy najbliższym spotkaniu raczej ten temat nie bedzie poruszany. Właściwie jestem tego pewien. Jedynie możemy porozmawiać sobie na spokojnie z Pigolem.

Powtórzę jeszcze raz. Bardzo szkoda, że przed wydrukowaniem wielu sztuk, wstępne projekty nie zostały pokazane dokładnie tak jak te finalne produkty. Użytkownicy poprawili by to co należy poprawić i można drukować.
W momencie jednak widzisz gotowy całą armię zakładek z błędem i do tego sygnowaną logo forum, nie może taki druk być czymś co posłuży jako ulotka/zakładka czy inna forma reklamy.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 13:14 
Podobną uwagę na błędy zwróciłem Pigolowi na sąsiednim forum. Nie są to jakieś strasznie rażące błędy, ale delikatnie dają po oczach. Same projekty mi się podobają. Myślę, że Zieloni zareagowali odpowiednio - w końcu na tych zakładkach jest forumowe logo i w jakiś sposób będą reprezentowały imprezę jak i PWF i FOP. A całej afery by nie było, gdyby Pigol przed drukiem zwyczajnie po ludzku skonsultował projekty. Nawet najlepsi graficy i DTPowcy oddają swoje projekty do korekty zanim trafią one do druku ;)

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 13:18 
Użytkownik

Andrew, błagam, zakończmy już ten temat. 10 razy zostało powiedziane, co Piotr zrobił nie tak. Wystarczy.
Część wzorów nie może pójść w obieg - to jasne. I tyle na ten temat. Koniec. Kropka.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 13:21 
Ok... Ale spuść proszę trochę z tonu.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 13:24 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: akinori gensai
ze względu na błędy formalne w druku - akcja z zakładkami odwołana ..
:(

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 14:06 
Firma

Słuchajcie, odnoszę wrażenie, że owa zadyma robi się w późniejszych wypowiedziach.

Ton zły?

Cały problem mógł wygasnąć wcześniej.

Cała akcja z zakładkami jest fajna. Projekty są ok. Jeśli zakłądki miały być rozdane, trzeba Pigolowi przybić piątkę.

Jednak kwestia użycia logo obu forum w kontekście użytych zdjęć objętych prawami jest cholernie ryzykowne.

Wypowiedzi rady nie były linczem, ale raczej zwróceniem uwagi. Kanał otwarty został użyty z konieczności.

Rozumiem, że Pigol mógł się poczuć skrzywdzony, ale należy pamiętać, ze nawet najszlachetniejsza akcja nie musi być przeprowadzona z zasadami, które tutaj (pewnie niechcący) zostały naruszone.

Pigol, proszę, nie odwołuj akcji. Zakładki są fajne. Twój czas i energia włożone w ten projekt nie mogą pójść na marne.

W serii zakładek są też takie, które nie są ryzykowne w kwestii praw. Chętnie taką przygarnę lub kupię.

P.S. Pech chciał, że kestia błędnego zapisu daty wyszła tak spektakularnie. Ja kiedyś popełniłem ten sam błąd i też mi palec włożono w oko.

Miałem też gorszą wpadkę. Wydrukowałem 2 tys ulotek, gdzie zamiast "dzień matki" napisałem "dzień kobiet". Człowiek uczy się na błędach.

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 14:16 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
pigol napisał(a):
ze względu na błędy formalne w druku - akcja z zakładkami odwołana ..
:(

Dajże spokój...

Część zakładek jest ok, czemu ich nie zostawić?

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 15:08 
Użytkownik

Piotr, no stało się. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Ale Sticky i Kasia mają rację: zakładki bez loga FOP są super i na pewno wszystkim sprawią wiele radości. Tylko nie mnie (chyba, że kilka dla mnie ocalisz ;) ), bo ja niestety na FPD nie mogę przybyć, czego bardzo, bardzo żałuję. :(

PostNapisane: czwartek, 29 października 2015, 15:18 
stickyfinger napisał(a):
Miałem też gorszą wpadkę. Wydrukowałem 2 tys ulotek, gdzie zamiast "dzień matki" napisałem "dzień kobiet". Człowiek uczy się na błędach.

Ja kiedyś puściłem do druku 200 certyfikatów z literówką. Certyfikaty wydrukowane na dobrym i drogim papierze, ręcznie podpisane, oklejone hologramami i dołączone do produktów, z których część już poszła do klientów. Ani ja, ani zamawiający nie wychwyciliśmy tego błędu i dopiero klienci zwrócili na to uwagę. Cóż, każdemu może się zdarzyć, a za swoje błędy się płaci i wyciąga wnioski na przyszłość ;)

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]