Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 17:54 
Użytkownik

Matko... znowu te emocje. Przytoczyłem ten przykład z nieszczęsną soją, bo właściwie, czemu akurat jej jedzenie, albo i niejedzenie miałoby o czymś świadczyć, poza tym, że ją lubię albo mi nie smakuje ? Nijak się to ma do mojego zdrowia albo skrócenia cierpień eksploatowanych stworzeń. Wiem, że pokutuje wyobrażenie wegetarianina odżywiającego się sojowymi kotletami firmy Sante albo innej. Przy całej śmieszności tego zjawiska, z drugiej strony po pewnym czasie przestałem się dziwić ludziom zwykle nie mającym pojęcia o wegetarianizmie, czy o zdrowym odżywianiu, bo taka klisza myślowa jest nawet w wielu przypadkach promowana. No i skoro użyty został taki argument, że ktoś je albo nie je soi, pozwoliłem sobie na śmieszną uwagę - czy niestosowna..? Nie, no jak mamy sie już obrażać na siebie to o jakieś konkretne rzeczy moi Państwo ! To jest dyskusja o imponderabiliach, bo inaczej skończymy jako towarzystwo wzajemnej adoracji.

Ze względu właśnie na fuzzy logic, nie wydaje mi się możliwe określenie do końca absolutnej racji którejkolwiek ze stron, a więc oczywiście, że filozofia. Ale jak tu użyć argumentów filozoficznych w naukowej dyskusji..? Nie widzę rozwiazania. Nauka zachodnia od czasów Kartezjusza opiera sie na porównywalnych eksperymentach, a co tu porównać..? Za dużo zmiennych w tym równaniu, Feanturze, nie znam się pewnie tak dobrze na statystyce i logice jak Ty, myśle tylko o pewnych argumentach pozaemocjonalnych, które mógłbym zaprezentować komuś. Masz takie ?

Naciągnać można wszystko - wyniki statystyczne, metody, interpretacje, i z tym się spotykamy często. Jakimś jednak językiem trzeba się porozumiewać w nauce. Stąd też pewnie wynika trudność komunikacji Wschodu z Zachodem. A mamy liczne przykłady tego, że obie te opcje służą leczeniu i są skuteczne.

W tej dyskusji zainteresowało mnie tylko stwierdzenie, że zdrowiej jest nie jeść mięsa niż je jeść. Jeżeli ktoś ma niepodważalne dowody na to, że tak jest, niech mnie oświeci. Reszta jest moim wyborem etycznym i filozoficznym.

PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 21:16 
Użytkownik

Oczywiście, nie ma czegoś takiego, że mięso jednoznacznie szkodzi a warzywo uzdrawia. Według mnie, kwestia czy jedzenie jest zdrowe. Według mnie w pierwszej linii czy dany pokarm jest zdrowy bardziej czy mnie zależy przede wszystkim to jak został przetworzony i zakonserwowany bez względu czy będzie to krwista karkówka czy soczysta pomarańczka.

Mi natomiast chodziło o fakt, że w obecnych czasach nauka poszła tak daleko, że możliwe jest określenie plus minus zależności zjawisk fizycznych charakteryzujących się dużą entropią.

Teraz to będzie kompletny OT ale proszę mi wierzyć, że umiejętne zaprojektowanie pojedynczej łopatki silnika decyduję o bezpieczeństwie np 400 osób na pokładzie samolotu, mikropęknięcie może zadecydować o iż losie.
Obrazek
Obrazek

Przewidzenie tego co się dzieje wewnątrz struktury takiej łopatki wymaga niesłychanie skomplikowanych modeli probabilistycznych ale niestety to nie wystarcza bo mając tu do czynienia ze zjawiskami o charakterze termodynamicznych napotykamy na coś takiego jak właśnie entropie, kompletnie nieprzewidywalna. Mimo, to powstają modele lepsze i coraz lepsze. Najprościej powiedzieć, że się oczywiście nie da bo według nas zagadnienie nie mieście się w ramy nauk takich czy innych. To ja się pytam, co to za nauka? Takie podejście nie jest godne nawet ludzi renesansu a co tu mówić o XXI w.

Podobnie ma się sytuacja np. badań zachowań pilotów, okazuję się, że nieocenioną rolę pełnią tu zagadnienia związanie z psychologią eksperymentalną. Jeszcze raz powtórze - eskperymentalną. Tzn. nie nauka samą dla siebie czy dla jakiś tam wniosków ale konkretnych wyników pochodzących z badań np. predyspozycji operatorów do konkretnych zachowań o charakterze fizjologiczno - psychologicznym. Dodam, że dieta też odgrywa tu ważną rolę i znaczący przewoźnicy lotniczy stale badają jakie pokarmy serwować i gdzie pilotom tak aby np. odczuwali minimalne zmęczenie w trakcie wykonywania lotów. Oczywiście tego typu informację są ściśle chronione, bo na wagę złota, zresztą te badania miały już dawno swoje korzenie w badaniach na ludziach w kosmosie. Tyle w temacie, proszę więcej nie pisać, że czegoś nie można bo wynika to z czegoś. Nie żyjemy już w epoce penicyliny.

PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 21:36 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: She!fear
Okej, koniec OT.
Jeżeli chcecie rozmawiać o zdrowiu w kwestii jedzenia tego, bądź owego, proszę o założenie osobnego tematu.

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 22:29 
Użytkownik

Feantur pisze szalenie ciekawe rzeczy i mam wrażenie, że to byłoby bardzo na temat, ale myślę, że nie zdajesz sobie sprawy Lash, jakie demony tu można rozpętać... faktycznie jednak, przepraszam, za aż takie ogólne podejście do tematu i mam nadzieję, że jednak uda sie każdemu znaleźć najlepszy dla niego sposób o zawalczenie w sprawie, która tak bliska jest Twojemu sercu. Ważne, żeby każdy z nas zdał sobie z tego sprawę. Najgorsza jest obojętność...

PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 22:57 
Użytkownik

machez napisał(a):
Feantur pisze szalenie ciekawe rzeczy i mam wrażenie, że to byłoby bardzo na temat, ale myślę, że nie zdajesz sobie sprawy Lash, jakie demony tu można rozpętać...

Myślę, że troszeczkę się rozpędziłeś - nie znasz mnie właściwie wcale, a na pewno nie dość dobrze, by móc te słowa napisać :) Ale dostrzegam Twoją dobrą wolę :) No i... mówię to na marginesie, bo tematu nie pociągnę, gdyż znów zrobimy OT. Ja zachęcam do rozpoczęcia rozmowy odnośnie tych szalenie ciekawych spraw i `rzeczy`, ale proszę, nie w tym temacie.

No i właśnie problem `zdania sobie sprawy` w kontekście tak trudnego tematu, jakim jest cierpienie zwierząt...
Zwyczajowo: niechęć do `zdania sobie sprawy` jest dość widoczna, chociażby poprzez zajmowanie się tematami pobocznymi.

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 7 maja 2013, 23:37 
Użytkownik

Ależ właśnie dlatego, że nie chciałem już więcej robić pobocznych tematów, napisałem o demonach, nie ma to nic wspólnego ze znaniem lub nie, temat dla mnie jest ważny i ciekawy ze względu na jego uniwersalność, Ty proponujesz jedno rozwiązanie i chwała Ci za to, bo pewnie zawsze to lepiej zaproponować pragmatyczne działanie niż skupiać się na ogólnikach, ale mnie właśnie pociągają pytania, które ten problem generuje. Bez obrazy, nie uprawiam taniej fraternizacji... Nie wiem, co uprawnia Cię do myślenia, że moje ogólne uwagi są spowodowane niechęcią do myślenia o cierpieniu zwierząt. Każdy ma swoja metodę... Ty zaproponowałaś swoja

PostNapisane: środa, 8 maja 2013, 04:15 
Użytkownik

Machez, ależ ostatnie zdanie moje nie było skierowane do Ciebie, a wręcz: skierowane do Ciebie na pewno nie było (przecież widzę Twoją postawę) ;) Rzeczywiście coraz częściej przekonuję się, jak trudno jest `pisemnie rozmawiać` - wkrada się tyle nieporozumień, brak uściśleń...

No nic, ad rem.

Obrazek

PostNapisane: środa, 8 maja 2013, 15:53 
Użytkownik

a to przepraszam... podszedłem do tego jakoś zbyt.... emocjonalnie :oops:

PostNapisane: środa, 8 maja 2013, 15:55 
Użytkownik

Stawiasz lody i jesteśmy kwita :lol: :lol: ;) ;)

Obrazek

PostNapisane: środa, 8 maja 2013, 21:01 
Użytkownik

bardzo fajny OT o badaniach jestem inżynierem, ale interesują mnie sposoby manipulowania danymi i robienia ludziom wody z mózgu (typu oczyszczające plastry na stopy ;) ) więc chciałem dorzucić swoje 3 gr. imo jednak problem postawiony w sposób "czy dany pokarm jest zdrowy, czy nie" (zdrowy dla kogo, dla mnie, dla kobiety w ciąży, dla starca, dla dziecka w wieku 8 czy 14 lat; zdrowy w perspektywie 2, 3 tygodni czy 20-30 lat) nie jest tak łatwy, jak sprawdzenie jakie produkty wywołują w małej grupie osób o określonym wieku (lotnicy) uczucie zmęczenia (pewnie jest jakaś ograniczona ilość związków chemicznych w ciele człowieka, odpowiedzialna za to co odczuwamy jako zmęczenie. "wystarczy" je chyba odnaleźć i pomierzyć) w przeciągu kilku godzin po zjedzeniu danych produktów. jest wiele przyczyn dla których pierwsze badania ("czy coś jest zdrowe") nie są takie łatwe, zainteresowanych odsyłam np do książki Lekarze, Naukowcy, Szarlatani Bena Goldacre

co do głównego tematu - nie jestem wegetarianinem. nie mam nic do tych którzy nimi są. tak samo jak nie wtykam nosa do czyjejś sypialni. nie moja sprawa, nie zamierzam nikogo "uzdrawiać".
mam jednak jedną uwagę do filmu który pokazała Lash. podczas 30 powodów często pojawia się logo jednej organizacji PeTA. warto wiedzieć że nie jest to dobroczynny klub zrzeszający amerykańskich celebrytów którzy są wegetarianami i spotykają się podczas coctile party żeby omówić co można zrobić żeby ludzie mieli większą świadomość tego że mięso bierze się z przemocy (bo co by nie powiedzieć, niestety jest to przemoc, nauka nie wynalazła jeszcze sposobu na genetyczne wyhodowanie karkówki na grzbiecie świnki którą potem można by było "zgolić" i świnka szczęśliwie żyłaby dalej do śmierci), ale są to ludzie wspierający i finansujący ekstremistów niszczących laboratoria badawcze, szykanujący ludzi którzy się im sprzeciwiają, uczących jak konstruować koktajle mołotowa, skazanych prawomocnymi wyrokami sądu za te rzeczy.
ciekawy program o PeTA można obejrzeć tutaj: http://youtu.be/inFtOMx8nDU (proszę się nie zrażać komiczną formą programu, pod przykrywką prześmiewczego show z żartami na różnym poziomie demaskują wiele bzdur i mitów współczesnego świata)

PostNapisane: czwartek, 9 maja 2013, 20:34 
Użytkownik

W kanadyjskich środkach transportu publicznego pojawią się plakaty zadające ludziom podstawowe pytanie: "czemu kochasz jednego a zjadasz drugiego?" Plakaty informują też o tragicznych warunkach w jakich żyją zwierzęta hodowane na mięso.
Więcej tu: http://vegcoast.com/2013/05/08/vegetari ... ting-cats/
Życzyłabym sobie takiej kampanii społecznej także w Polsce.

Obrazek

PostNapisane: środa, 22 maja 2013, 18:23 
Użytkownik

22 maja czyli dziś obchodzimy Dzień Praw Zwierząt – ustanowiony przez Klub Gaja dla upamiętnienia przyjęcia w Polsce, w 1997 roku, Ustawy o ochronie zwierząt:

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1395 ... iesa_.html

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 30 maja 2013, 09:40 
Użytkownik

"Były szef CitiBanku Philip Wollen wygłosił przemówienie, które wstrząsnęło zachodnim światem. Mówił o tym jak bardzo jesteśmy odpowiedzialni, każdy z nas, za głód i biedę na świecie.

Uniwersytety Harvard i Cornell mówią, że optymalna ilość mięsa w zdrowej diecie wynosi dokładnie ZERO.
- Podziemne warstwy wody, którym zabrało miliony lat aby się zebrać, zaczynają się kończyć. Potrzeba 50 tysięcy litrów cennej wody, aby wyprodukować 1 kilogram wołowiny – mówi ekonomista. - Dziś 1 miliard ludzi jest głodny, 20 mln zginie z niedożywienia. Ograniczenia spożycia mięsa o 10 proc. wykarmi 100 milionów ludzi. A wyeliminowanie mięsa skończy z głodem na ziemi na zawsze. Ziemia może wyprodukować wystarczająco żywności dla wszystkich. Ale nie dla wszystkiej chciwości – wyjaśnia."
źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... zemowienie

Przemówienie Philipa Wollena tu:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kT2Rf7c3Q#!

Obrazek

PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 21:06 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Może dlatego już jest byłym szefem ;)
Wiele autorytetów w rzeczywistości okazuje się potem zakłamanymi oszołomami, więc poza być może kilkoma szczególnymi przypadkami, nazwiska osób wygłaszających określone przekonania nie powinny przesądzać o trafności tych przekonań.
Osobiście uważam, że jedzenie mięsa jest dla nas czymś naturalnym, a rezygnacja z niego jest możliwa bez uszczerbku dla zdrowia, ale wymaga podjęcia pewnego wysiłku i w naszym kręgu kulturowym (w tym kulinarnym) postulat rezygnacji z mięsa raczej pozostanie głosem na puszczę. Sam zrezygnowałem prawie z wędlin ze względu na wypełniacze, którymi się je dzisiaj dosyć powszechnie szprycuje, jednak powodem nie jest cierpienie zwierząt - przyznaję to z pewnym wstydem, ale i bezsilnością. Jestem przeciwny męczeniu zwierząt, ale to zjawisko nie jest w stanie wyeliminować z mojej diety mięsa i obawiam się, że w tym przekonaniu jestem przedstawicielem mainstreamu. Zdecydowanie natomiast nie jestem w stanie zrezygnować ze smaku pieczonego drobiu, wołowiny, czy wieprzowiny - po prostu nie wiem, jak od czasu do czasu można sobie nie zafundować golonki z piwkiem.

PostNapisane: niedziela, 2 czerwca 2013, 23:14 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: 4001
Walcz, Lash, walcz...

PostNapisane: piątek, 21 czerwca 2013, 19:34 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Dieta w ciąży i niemowląt a potem przedszkolaków

PostNapisane: czwartek, 4 lipca 2013, 08:53 
Użytkownik

Bardzo jestem dumna! Powstało pierwsze w Polsce Koło Naukowe Praw Zwierząt Wydział Prawa i Administracji UŚ. I działają!

Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w połączeniu z Zarządem Koła Naukowego Praw Zwierząt wystosowała pismo do wszystkich posłów i senatorów z woj. śląskiego apelując o rozważne głosowanie a także wyrażając swój sprzeciw w związku z planem relegalizacji uboju bez ogłuszania.

Obrazek
Źródło: https://www.facebook.com/pages/Ko%C5%82 ... 3220175860

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 4 lipca 2013, 09:00 
Użytkownik

Mięso.
Ubój rytualny.

"Dorota Wiland
"Kilka słów wstydliwie ukrywanej prawdy o interesach przywódców mniejszości, którzy biją się nie o ubój na potrzeby swoich wiernych w Polsce, ale jak o niepodległość walczą o ekspansję polskiego mięsa halal i koszer na obce rynki:

Mufti Miśkiewicz i rabin Schudrich dostają "działkę" za certyfikację, od każdego zakładu i od każdego kilograma mięsa. Zbadajmy, jakie to mogą być pieniądze, tylko za certyfikacje eksportu (nie licząc zysków z certyfikacji zakładów, ubojowców, etc.)

W 2011 r. wg szacunków związków rzeźników to:
wołowina - 80.000.000 kg
kurczaki - 40.000.000 kg

wołowina sprzedawana była po 3 euro / kg
kurczaki po 2 euro / kg

Załóżmy, że certyfikat kosztuje tylko 1%, o ile nie więcej.

LICZYMY:
wołowina 80.000.000 kg x 3 euro/kg = 240.000.000 euro
kurczaki 40.000.000 kg x 2 euro/kg = 80.000.000 euro
RAZEM wartość eksportu: 320.000.000 euro
z tego 1 % to : 3.200.000 euro
w złotych to jest ok. : 13.000.000 zł
(słownie: TRZYNAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH)

Tyle mogą zarobić ROCZNIE na wywozie w Polski mięsa z uboju rytualnego rabin Schudrich i mufti Miśkiewicz!

Tyle warte są w twardej walucie tzw. `wolności religijne`"

Źródło: https://www.facebook.com/Politycy.przec ... ion=stream

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 4 lipca 2013, 09:11 
Rada Jedi

Tak na marginesie: zarząd Koła Naukowego Praw Zwierząt, to panie Lis i Gil. :)

PostNapisane: czwartek, 4 lipca 2013, 09:15 
Użytkownik

And napisał(a):
Tak na marginesie: zarząd Koła Naukowego Praw Zwierząt, to panie Lis i Gil. :)

Urocze :lol: :lol: Jak to się dawniej mawiało: nazwisko zobowiązuje!

Obrazek

PostNapisane: sobota, 2 maja 2015, 20:30 
Użytkownik

Cieszę się Lash, że jesteś wege, ja już nie mogłem tego wytrzymać od dłuższego czasu, ale dopiero od pół roku jestem wege. Wiesz i cieszę się z tego, to chyba najlepsza decyzja w moim życiu, choć raz jestem z siebie zadowolony :)

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 06:47 
Użytkownik

Marek, dla mnie bycie wege jest naturalne, łatwe - od 15 lat ;)
Jeżeli masz jakieś pytania albo wątpliwości albo chcesz po prostu pogadać - zapraszam.

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 19:03 
Użytkownik

Kurcze wiesz męczy mnie sprawa B 12 :D dla mnie bycie na razie wegetarianinem, a w przyszłości niedalekiej weganem też jest bardzo naturalne. Boje się trochę mojej reakcji, np ostatnio na rodzinnej imprezie uslyszalem jak jedna pani mowi do dziecka : jedz to cielęcinka bardzo dobra. Podniosło mi to ciśnienie, bo wiem z czym się wiąże cielęcinka :( zostalem wege z empatii, ale wiem, że to także zdrowe ,ale nawet to do ludzi nie dociera. A tak w ogóle to dziękuję, na pewno jeszcze poruszymy niejedną kwestię w tym temacie :)

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 19:29 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Przecież cielęcinka jest dobra.

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 19:53 
Użytkownik

Jak męczy Cię B12 to suplementuj :)

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 20:52 
Użytkownik

Powiedz a Ty suplementujesz ? Bo wiesz co człowiek, ba co lekarz to inne opinie :)

PostNapisane: wtorek, 5 maja 2015, 21:14 
Użytkownik

Ja nie :) Żyję i miewam się świetnie. Wyniki badań - świetne :) Od 15 lat :)

Obrazek

PostNapisane: piątek, 26 lutego 2016, 13:17 
Nowy użytkownik

Akszugor napisał(a):
Zawsze będzie ktoś testował leki i kosmetyki na zwierzętach[/url]

Jak jedna, piąta, dziesiąta, milionowa osoba zacznie czytać opakowania kosmetyków i w wyniku tego przestanie je kupować, to może w końcu skończy się testowanie na zwierzakach.
Sama od 15 lat nie jest mięsa itd., nie noszę skórzanych butów itp. nie mam i nie będę mieć skórzanego etui na pióra ani travellera Midori i dobrze mi z tym.

PostNapisane: piątek, 26 lutego 2016, 13:19 
Nowy użytkownik

Dexter napisał(a):
Przecież cielęcinka jest dobra.

Jeśli zostałbyś zaproszony do rzeźni aby zobaczyć jak od A do Z powstaje Twoja "dobra cielęcinka" nadal miałbyś na nią ochotę??

PostNapisane: piątek, 26 lutego 2016, 14:17 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Tak, oczywiście.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]