Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 30 stycznia 2013, 16:14 

Tytuł użytkownika:: Przemek
Obrazek

Moja znajoma wydała właśnie tomik z wierszami i muszę się Wam pochwalić tą wiadomością. "Cienie myśli" bo tak nazywa się ów tomik jest zbiorem wierszy jakie Basia napisała w ostatnich latach. Poezja ciekawa, głęboka i szczera! W tych wierszach jest to co serce Basi czuje. Jest smutek, tęsknota, miłość, jest o przyjaźni, jest o marzeniach jest też i o kosmosie, który dla Basi stanowi często natchnienie. Ja od kilku lat czytam wiersze Basi na Jej bloogu http://czarnawrona12.bloog.pl/kat,516405,index.html Teraz mam coś co można dotknąć i jest to tomik z osobistą dedykacją od Basi:-))
Tomik dostałem dziś pocztą i jeszcze nie zdążyłem się z nim zapoznać na tyle, abym mógł coś więcej na jego temat powiedzieć. Powiem tyle, że tomik zawiera sporo wierszy których wcześniej nie znałem. Czekam już Basiu na następny tomik, bo jak się domyślam w tomiku nie ma wszystkich wierszy jakie napisałaś.
Osoby lubiące poezję namawiam do nabywania tomiku, a można zrobić to tutaj http://www.krywaj.pl/autorzy/bkowska-barbara.html Widzę, że tomika Basi jeszcze nie ma w ofercie sklepu, więc skontaktujcie się bezpośrednio z panią Krystyną Wajdą.
Wydawnictwo KryWaj jest dość małą firmą wydawniczą działającą od niedawna, lecz może się poszczycić sporą ilością wydanych pozycji. Proszę samemu poklikać po stronce http://www.krywaj.pl/ksiazki.html i się przekonać. Ja noszę się z zamiarem zamówienia w najbliższym czasie kilku pozycji, a jest sporo rzeczy które mnie interesują!! A może ktoś z Was pisze wiersze...

Ostatnio edytowano sobota, 9 marca 2013, 17:38 przez ladek22, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: sobota, 9 marca 2013, 17:36 

Wiersze Basi czyta się znakomicie. Pochłonąłem całość w jeden wieczór, ale będę wracał do tych wierszy jeszcze nie raz, bo z dobrymi wierszami właśnie tak jest, że się do nich wraca! Poezja Basi dotyka zwykłych codziennych ludzkich spraw, naszych odczuć, emocji czy spostrzeżeń. Wiersze są głębokie i niekiedy bardzo osobiste, zresztą tak to bywa u poetów, że przelewają na papier swoje emocje.

Tomik podzielony jest na trzy różne tematycznie części. Wiersze w części pierwszej "Czas spowity płaszczem marzeń" opowiadają o człowieku, Jego istnieniu, o upływającym czasie i są refleksją nad sensem życia. Oto ja człowiek, kocham świat, kocham ludzi i mam mało czasu choć młody jestem - chciało by się powiedzieć.

Wiersze w drugiej części "Sen utkany z promieni słońca" mówią o przyjaźni, tęsknocie, marzeniach a także smutku. Są melodią marzeń i melodią dusz, są tęsknym spojrzeniem w przeszłość i w gwiazdy, które nie pozwalają nam zapomnieć o tym, że nie jesteśmy na świecie sami, a księżyc tego niemym świadkiem jest.

Wiersze w części trzeciej "Nie zbłądzić w ścieżkach myśli" są dopełnieniem, jakby wyciszeniem przed snem. Mówią o starości, pożegnaniu, upływającym czasie. Są refleksją, jakby spojrzeniem za siebie na to co po sobie zostawimy, gdy już nas tu nie będzie. Naszym życiem rządzi często przypadek i nie mamy na to wpływu. To tak jak ruch bilardowych kul, gdzie jeden błąd może zmienić nasze życie. Musimy mieć jednak zaufanie do losu i pchać te nasze kule przeznaczenia!

Mam nadzieję, że wydasz kolejny tomik Basiu. Czekam!!

PostNapisane: wtorek, 9 kwietnia 2013, 20:32 

Druga pozycja z wydawnictwa KryWaj jaką przeczytałem to tomik nr. 6 czyli "Koszalin ja i morze" autorstwa samej pani Krystyny Wajdy. Oto kilka słów recenzji:

Wiersze pani Krysi czyta się niezwykle przyjemnie! Dużo jest w tych wierszach przyrody, wiosny, jesieni, zimy, ale jest też mowa o mieście które tak bardzo pani Krysia pokochała czyli o mieście Koszalinie.
Nostalgia z jaką pani Krysia pisze o drzewach, gdzie szczególnie wymieniane są buki, wiąże się zapewne ze wspomnieniem miejsc z dzieciństwa, bo pani Krysia pochodzi z ziemi lubuskiej. Bywałem w tamtych stronach i wiem, że sporo jest tam drzew bukowych!
Zawsze miło wspominamy dzieciństwo i trudno nam się wyzbyć wspomnień z tych lat. W ogóle dużo jest w wierszach pani Krysi wspomnień z dzieciństwa jak choćby wiersze "Zabawa z echem" albo "Lustrzane odbicie". Myślę, że jest to poszukiwanie lat które już minęły. Przeczytajcie a zobaczycie:-) Ja też tak mam, ale nie umiem o tym napisać, bo nie mam duszy poety!
Widzieliście kiedyś morze o wschodzie słońca? Ja widziałem morze, ale tylko za dnia i mam świadomość tego, że nie wszystko jeszcze widziałem. Życzę wszystkim, aby zobaczyli morze o wschodzie słońca i sobie też tego życzę!! Przemek

PostNapisane: niedziela, 13 lipca 2014, 17:31 

Basia wydała drugi tomik ze swoimi wierszami http://www.krywaj.pl/ksiazki/zapowiedzi ... owska.html

Jeśli ktoś jest zainteresowany to można tomik nabyć :)

Na bloogu Basi jest adres e-mail: http://czarnawrona12.bloog.pl/

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]