Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 5 września 2017, 12:13 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Pędrak! [plask w czoło]

PostNapisane: wtorek, 5 września 2017, 22:15 

Wezmnę lapa...

Może być karta SD*

* nie przyjmuję do wiadomości, że Joker przebija każdą kartę :P

PostNapisane: wtorek, 5 września 2017, 22:19 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Karta emeryta każdą kartę bije ;)

PostNapisane: poniedziałek, 11 września 2017, 20:23 
Rada Jedi

Kolejna prezentacja Kindla nr 2, jeśli ktoś jest zainteresowany do poznania tego historycznego już urządzenia to zapraszam.

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 11:50 
Rada Jedi

Dla zainteresowanych podaję, że jest okazja by taniej kupić Kindle. W Amazon.de jest przecena:
Kindle 8 – 69 EUR (o 10 euro taniej)
Kindle Paperwhite 3 – 109 EUR (o 30 euro taniej)
Kindle Voyage – 149 EUR (o 40 euro taniej)
Do Polski wysyłka za darmo.
To duża obniżka. Np nowy Voyage przy płatności kartą wychodzi ok 660 zł, kiedy w naszych sklepach czy na Allegro są po min. 850 zł i to te z reklamami a sklepowa cena jest ok 1000 zł. Obniżka na Amazonie zwykle jest kilka dni.

PostNapisane: piątek, 15 września 2017, 23:46 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Czytanie w nocy w łóżku bez świecenia lampki to koniecznie Paperwhite, prawda? Osiem nie poradzi?

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 06:51 

Koniecznie PW.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 08:49 
Rada Jedi

Albo Voyage, też ma podświetlenie i przyciski do przewracania stron, czego nie ma PW.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 08:58 

Od 5 lat mam PocketBook Touch Lux 2. Jest świetny, polecam.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 10:44 
Rada Jedi

Wydaje mi się, że PocketBook Touch Lux 2 jest z roku 2014, więc to by było trzy lata.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 11:01 

Musiałem się pomylić, przepraszam. Wydawało mi się, że kupiłem go na początku studiów, a wychodzi na to, że to było na 3 roku. Musiałbym zobaczyć rachunek. To pewnie dlatego, że już tak się do niego przyzwyczaiłem, że traktuję ten czytnik tak jakbym go miał od zawsze. :)

EDIT: Sprawdziłem - kupiony 30.09.2014. Przepraszam jeszcze raz. ;)

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 11:34 

Czytam i czytam i tak się zastanawiam, na ile irytująca (zwracająca uwagę podczas czytania) może być ta możliwa niedoskonałość wyświetlania czcionek w czytnikach z 212 ppi w porównaniu z czytaniem książek papierowych?

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 11:48 
Rada Jedi

Vermis napisał(a):
: Sprawdziłem - kupiony 30.09.2014. Przepraszam jeszcze raz. ;)

Nie ma za co. Czas za szybko biegnie. ;) A jak długo trzyma Ci bateria po tych latach?

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 11:52 
Rada Jedi

janykiel napisał(a):
Czytam i czytam i tak się zastanawiam, na ile irytująca (zwracająca uwagę podczas czytania) może być ta możliwa niedoskonałość wyświetlania czcionek w czytnikach z 212 ppi w porównaniu z czytaniem książek papierowych?

Mnie w ogóle nie irytuje. Czytam nawet na czytnikach Kindle DX, gdzie jest 150 ppi, i daję radę. Jeśli nie zatrzymujesz wzroku na kilka sekund, żeby podziwiać kształt liter, to nie zauważasz tego. Wzrok po prostu rejestruje litery a nie ich krawędzie (przynajmniej mój).
Moim zdaniem starsze Kindle np 4 czy 5 miały inne kroje liter (grubsze) i przy szybkim czytaniu widzi się je lepiej niż przy czytaniu na najnowszym Kindlu. Ważniejszy moim zdaniem jest kontrast liter w stosunku do tła niż ostrość ich krawędzi, im większy tym lepiej mi się czyta. Zrobię za jakiś czas film, który to zaprezentuje.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 12:07 

Dzięki. To jeszcze jedno pytanie: czy Twoim zdaniem zakup używanego Kindla ma sens? Na zasadzie sprawdzenia, czy to zagra... Jeśli tak, to na co zwrócić uwagę? I gdzie kupować?

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 12:19 
Rada Jedi

Idealnie by było sprawdzić przed kupnem. Najważniejsze to ekran bez rys, bo te irytują przy czytaniu, potem ogólna sprawność, czyli jeśli ma klawisze, to czy działają, a na końcu wytrzymałość baterii, choć tutaj nie powinno być specjalnych problemów, bo baterie np w Kindlu są sprawne przez wiele lat, mój Kindle 3 kupiony w 2011 ciągle trzyma prąd kilka tygodni.

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 12:23 

And napisał(a):
Nie ma za co. Czas za szybko biegnie. ;) A jak długo trzyma Ci bateria po tych latach?

Używam go dość nieregularnie i czytam bez/z minimalnym podświetleniem, więc ciężko mi powiedzieć. W każdym razie jest to na tyle długo, że nawet o tym nie myślę. Ostatnio czytałem "Dzieci Hurina" i nie kojarzę, żebym ładował w trakcie książki.
Jedyny ślad zużycia to zdarta farba na przycisku włączania, bo jest dość mocno schowany i czasami naciska się paznokciem. ;)

PostNapisane: sobota, 16 września 2017, 12:40 
Rada Jedi

Jeszcze uwaga odnośnie kupowania Kindla na Amazonie. Nie należy wybierać płatności w złotówkach tylko w euro, bo Amazon stosuje kurs wyższy niż bankowy, w przypadku Voyage, którego właśnie kupiłem z karty ściągnęło mi 664 zł, a przy ustawieniu płatności w złotówkach Amazon wylicza 707 zł.

PostNapisane: niedziela, 17 września 2017, 18:33 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Chciałam dziś kupić na amazon.de: "Czytnik Kindle Paperwhite, ekran 15 cm (6 cali) o wysokiej rozdzielczości (300 ppi), z wbudowanym podświetleniem i Wi-Fi – z ofertą specjalną, czarny".
I tu zonk! Napotkałam informację: "Ten przedmiot nie może być wysłany do kraju: Polska."
Jestem zła!!
:evil: :evil:

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 17 września 2017, 18:47 
Rada Jedi

Oferty specjalne nie są dostępne dla Polski, tylko w USA lub na Allegro. Musisz kupić wersję bez reklam.

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 19:51 

And napisał(a):
Idealnie by było sprawdzić przed kupnem. Najważniejsze to ekran bez rys, bo te irytują przy czytaniu, potem ogólna sprawność, czyli jeśli ma klawisze, to czy działają, a na końcu wytrzymałość baterii, choć tutaj nie powinno być specjalnych problemów, bo baterie np w Kindlu są sprawne przez wiele lat, mój Kindle 3 kupiony w 2011 ciągle trzyma prąd kilka tygodni.

Nie zgadzam się.
W ten sposób dzieciak załatwił kiborda3 - pozostawił w trybie nasłuchu danych na parę tygoni rozładowanego kindla i zamordował baterię, tak, że nie chce z nami gadać. Kindle, nie dzieciak. Dzieciak też nie chce.
Bateria jest super ważna, a dokładnie sposób jej użytkowania.
Co do kupna z drugiej ręki. Wszystkie kindle, za wyjątkiem kiborda3, były kupione jako nowe, z secondhendu. Ludzie dostają, żeby kultury(styki) w nich wlać odrobinę, a oni buch, zaraz na bazarek... :P

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 20:39 

To teraz mi powiedzcie, poza wygodą w sensie przechowywania 1000 książek w takim jednym czymś, jaki jest ekonomiczny sens, skoro ebooki potrafią być droższe od druku.

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 20:58 

Jest sporo legalnych książek za darmo. Poza tym to chyba najlepsze narzędzie do czytania pdfów (praca/studia).

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 21:04 
Rada Jedi

vit napisał(a):
W ten sposób dzieciak załatwił kiborda3 - pozostawił w trybie nasłuchu danych na parę tygoni rozładowanego kindla i zamordował baterię, tak, że nie chce z nami gadać.

Nic z tego nie rozumiem. Co to jest nasłuch danych? Na włączonym Wifi rozładowała się bateria i padła? Ja tak miałem nie raz, wiele razy. Potem ją ładowałem i wszystko było w porządku.

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 21:07 
Rada Jedi

janykiel napisał(a):
To teraz mi powiedzcie, poza wygodą w sensie przechowywania 1000 książek w takim jednym czymś, jaki jest ekonomiczny sens, skoro ebooki potrafią być droższe od druku.

Taki, że jest sporo klasyki literatury w wolnej domenie i możesz je swobodnie ściągać za darmo do czytnika i się cieszyć. Poza tym średnia cena ebooka jaką płacę to ok 18-20 zł a te drukowane są ok 30 zł przy promocji w sieci. Poza tym, nie będę kupował kolejnego regału na książki, bo już nie mam na niego miejsca. Za chwilę chyba wejdzie u nas regulacja obniżająca VAT na ebooki z 23% do 5, jak na książki drukowane.

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 21:48 

janykiel napisał(a):

Ale przesyłka jest za darmo.
:)

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 21:52 

Przez całe lata broniłam się przed zakupem czytnika - uległam dopiero wtedy, gdy stłoczone wszędzie książki (a wiecie, co to "wszędzie": na regałach, pod łóżkiem, na podłodze, parapetach, w łazience...) postanowiły eksmitować mnie z mieszkania. Mam Kindle'a Paperwhite 3 i lubię drania. Po pierwsze: wygoda w podróży. Skończyły się rozterki, którymi trzema tomiszczami obciążyć plecak ;-) Cała biblioteka zawsze pod ręką. Po drugie: można czytać w ciemności, bez nocnej lampki. Po trzecie: zamówioną książkę dostaje się NATYCHMIAST, co czasem ma znaczenie ;-) Po czwarte: obcojęzyczne ebooki są zwykle tańsze od papierowych odpowiedników. A w przypadku polskich, warto dybać na promocje (regularne), w czym pomocna bywa stronka upolujebooka.pl :-)

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 21:56 

janykiel napisał(a):

Pakiet rozuchowy nieodpłatnie przywiozę do Twego domu :P
And napisał(a):
Nic z tego nie rozumiem. Co to jest nasłuch danych? Na włączonym Wifi rozładowała się bateria i padła? Ja tak miałem nie raz, wiele razy. Potem ją ładowałem i wszystko było w porządku.

Baterię szlak trafił, ale nie tylko baterię, ale układ ładowania też. On ładował strony po 3G i puszczał muzykę i ogólnie dawał radę. Widać mój syn jest bardziej zdolny od Ciebie.

Do rzeczy: gdybym miał kupować z drugiej reki to bym polował na nowego, nieużywanego. Da się kupić za 60% ceny, albo w promocji w amazonie.

PostNapisane: poniedziałek, 18 września 2017, 22:46 

Żeby była jasność, ja jestem gadżeciarz, kupiłbym toto nawet z ciekawości. Pytania nie ode mnie biegną.;) Choć przyznam, że nie są bez sensu. Używanych na Amazonie nie widać, a promocja trwa. Gdzie indziej szukać? Na allegro drożej niż na Amazonie jest.;)

To jest jakieś magiczne urządzenie, jeśli chodzi o ceny. Nowe na Amazon wychodzi za jakieś 490 zł. (PW III). Używane na Allegro za 400... :shock: :shock: :shock: Takie z uszkodzonym ekranem - 340. To jest jakieś mzimu?

PostNapisane: wtorek, 19 września 2017, 08:43 

Jeszcze jedna sprawa, o której warto wspomnieć. Mój PocketBook ma pod ekranem cztery duże, manualne przyciski, które są bardzo przydatne przy przełączaniu stron. Wydaje się, że przy dotykowym ekranie nie są one potrzebne, ale ja mam odwrotnie - prawie nie dotykam ekranu, tylko przyciski.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]