Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 13 listopada 2010, 00:41 

Ktoś z Was ma, używa? Jeśli tak, to jaki i dlaczego akurat ten?
Sprawdza się toto, czy niekoniecznie?

Pytem, bo sama skłaniam się do zakupu Kindle'a - ale tak do końca jeszcze nie jestem przekonana...

PostNapisane: poniedziałek, 15 listopada 2010, 13:20 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
Tradycyjna ksiazka ma jednak jedna wielka zalete - jak spadnie, to podniesiesz i dalej bedziesz czytac :-D Ale prawde mówiac coraz wiecej ksiegarni na swiecie (np. siec Borders) padla (w Europie, w U.S.A. ledwo dycha) wlasnie dlatego, ze pojawily sie czytniki do ebooków. Na chwile obecna jest kilka takich sprzetów, które obsluguja ebooki - m.in Kindle, iRiver, Sony, iPad (chociaz ten ostatni to raczej tablet) oraz pare innych.

Modeli troche jest, mozesz sobie je porównac tutaj: http://www.ebookreadersreview.co.uk/6-inch-ebook-reader-comparison-matrix/ i niektóre sa nawet niezle - kilka z nich mialem w reku i musze powiedziec Ci, ze uzywanie takiego czytnika ma wiele zalet:

1) jesli wybierzesz naprawde lekki model, to w wiekszosci przypadków bedzie lzejszy niz ksiazka która fizycznie mialabys w rece. Czytajac np. "Bastion" Stephena Kinga albo cokolwiek w twardych okladkach mam czasami uczucie, ze mi zaraz rece odpadna.

2) "cyfrowe" zakladki sprawia, ze juz nigdy sie nie pogubisz bo nic Ci z ksiazki nie wypadnie

3) odpada szelest stron ;-)

4) mozesz latwo zmienic rozmiar tekstu

Minusy: ksiazki nie trzeba ładowac :mrgreen:
Czasami format ksiazki jest bardziej poreczny
Nie wszystkie ksiazki znajdziesz w formie eBooka
etc.,

Mimo wszystko czytnik do ksiazek jest bardzo praktyczny, wiec nie zdziwie sie, gdy za pare lat wszyscy beda tego uzywac.

Moja rada jest taka, ze najlepiej przed zakupem porównaj wymiary, wage (szczególnie wage) oraz funkcjonalnosc. Poza tym upewnij sie, ze wybrany przez Ciebie model bedzie obslugiwal mozliwie wszystkie formaty (a tego troche jest - od ebookow w formie plików tekstowych po PDF, HTML i pare innych. Póki co, to Amazon ma najwiekszy wybór ebooków, i wydaje mi sie, ze jeszcze przez dlugi czas tak bedzie.

P.S. Jesli bedziesz miala mozliwosc, spróbuj postarac sie zeby "fizycznie" przymierzyc sie do tego sprzetu - jest to chyba najlepszy sposób zeby sie przekonac (chociaz ja nadal wole "normalne" ksiazki) :-)

inky

Natürlich.

PostNapisane: poniedziałek, 15 listopada 2010, 14:34 

Ja też wolę papierowe, tradycyjne książki, ale:
1. Nie mam w domu półek z gumy niestety
2. Na wyjazdy zazwyczaj zabieram kilka książek do poczytania - a to już zaczyna ważyć trochę, no i miejsce w bagażu zabiera... Taka trylogia Larssona to jest parę stron... ;)

Skłaniam się ku Kindle właśnie ze względu na Amazona - chyba nikt nie ma większej oferty książek... No i w sumie nie jest on specjalnie drogi w porównaniu innymi rozwiązaniami.

Porównań już sobie trochę poczytałam, ale wiadomo - im więcej, tym lepiej! ;)
Dzięki za opinię.

PostNapisane: poniedziałek, 15 listopada 2010, 15:43 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
Kindle jest chyba najlepszy wlasnie ze wzgledu na wybór dostepnych ksiazek - cena tez nawet nie odstrasza ;-) A na wyjazdy to jest swietna rzecz, przede wszystkim wlasnie ze wzgledu na wymiary. Podejrzewam, ze na poczatku bedziesz musiala sie troche "przestawic", ale mozna sie przyzwyczaic.

Natürlich.

PostNapisane: czwartek, 13 stycznia 2011, 23:07 

No to mam Kindle'a od kilku dni.

Dla zapalonych czytelników taki czytnik ebooków to naprawdę fajna rzecz. Polecam! ;)

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 00:16 

To ja ze swej strony podam kilka linków pod którymi można znaleźć masę najróżniejszych ebooków za darmo:

Książki o różnej tematyce:
http://literat.ug.edu.pl/ - Biblioteka Literatury Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego

Książki dotyczące nauk ścisłych:
http://ux1.math.us.edu.pl/~pgladki/faq/node25.html - książki w wielu językach (także w polskim)

Jak znajdę jeszcze jakieś linki do większych zbiorów to je tutaj dorzucę.

edit: Usunąłem linki do stron rozpowszechniających pirackie oprogramowanie.

Ostatnio edytowano piątek, 14 stycznia 2011, 16:28 przez Adrian, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 00:24 

Adrian - dzięki za sznurki. Przyjrzę się im dokładnie na pewno! :)

PostNapisane: czwartek, 5 maja 2011, 20:59 

A już chcialam sie rozpisywac o zaletach kundelka ;-) ale doczytałam ze juz go kupilas :)

PostNapisane: poniedziałek, 15 lipca 2013, 18:45 

Jakby ktoś potrzebował pokrowca na czytnik to polecam siebie i swoje hendmejdy :D

PostNapisane: poniedziałek, 15 lipca 2013, 22:44 

Tytuł użytkownika:: 4001
Owca napisał(a):
Jakby ktoś potrzebował pokrowca na czytnik to polecam siebie i swoje hendmejdy :D

Pokażesz?

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 06:03 

Tytuł użytkownika:: Mutant z Zachodnich Rubieży
Jest taka strona (http://swiatczytnikow.pl/) gdzie zbierane są aktualne promocje na booki, opisy, recenzje i porównania. Działa też wyszukiwarka e-booków w polskich księgarniach.
Osobiście używam Kindle'a i nie narzekam.

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 07:56 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Też używam Kindla ale "for PC" :-) Głównie dlatego, że z ekranu czytam raczej pozycje referencyjne czy inaczej edukacyjne. Dla przyjemności jednak papier, nawet jeśli to używany najtańszy "paperback". Ale czytałem też z "normalnego" Kindla i bardzo przyzwoita jakość. Amerykanie z którymi czasem się kontaktuję polecają jednak Nook-a od Barnes & Noble's m.in. ze względu na to, że książki sa w ePub a nie w autorskim formacie Amazon-a --->> Jeden z testów: http://www.mashable.com/2012/12/13/kind ... -ereaders/

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 15:08 

Akszugor napisał(a):
Owca napisał(a):

Pokażesz?

Pokażę:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Oczywiście robione na zamówienie [sam wybierasz materiał itd.]

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 15:19 

Eeee.... czy "tapeta" w tym egzemplarzu to nie są kredki? Skąd masz takie coś? :)

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 15:30 

nie wiem czy kredki czy co bo to nie mój :D

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 16:55 

Tytuł użytkownika:: Mutant z Zachodnich Rubieży
kredki, ołówki, kałamarz, maszyna do pisania ... http://www.kubizo.com/kindle-screensave ... play_media

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 17:25 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Pióra też
Obrazek

I tak dalej:)

PostNapisane: wtorek, 16 lipca 2013, 19:44 

O! Fajne, dzięki :D

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 13:02 

eef napisał(a):
Ja też wolę papierowe, tradycyjne książki, ale:
1. Nie mam w domu półek z gumy niestety

W pakiecie przedświątecznym poleciały mi kołki w półkach na książki. Wydłubałem i w dwóch miejscach kołki zastąpiłem kątownikami. Zobaczymy czy pomoże. Ofiar w ludziach brak.

+10 dla książki elektronicznej :mrgreen: Chociaż książek formatu A3 i B3 sobie nie wyobrażam w takiej formie.
Ostatnio głównie używam Kindle'a na telefonie, tekst biały na czarnym tle i jednoręki bandyta ... tj. czytelnik jak ta lala :idea: :ugeek:

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 13:27 

MacKozinsky napisał(a):
Chociaż książek formatu A3 i B3 sobie nie wyobrażam w takiej formie.
Ostatnio głównie używam Kindle'a na telefonie, tekst biały na czarnym tle i jednoręki bandyta ... tj. czytelnik jak ta lala :idea: :ugeek:

Książka formatu A3? Rzadko się takie spotyka, a jeszcze rzadziej pojawiają się w wersji elektronicznej. Bo takie formaty uzasadnione są przy wydawnictwach albumowych, atlasach itp - a to przecież na czytniku nie wygląda dobrze i wydawcy dobrze o tym wiedzą.

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 13:47 

Agnes napisał(a):
Bo takie formaty uzasadnione są przy wydawnictwach albumowych, atlasach itp - a to przecież na czytniku nie wygląda dobrze i wydawcy dobrze o tym wiedzą.

To właśnie wiem i myślałem, że napisałem. Prawie wszyscy wydawcy. Faktycznie z A3 to chyba trochę przesadziłem, choć taką historię Polski w formie stylizowanej na "doniesienia prasowe z epoki" miałem. Np. wiele książek o piórach ma format B4. Chodzi o to, żeby papieru może nie trzymać, zwiększyć przestrzeń życiową dla domowników (a zmniejszyć tę dla roztoczy). Ale wydawnictw wielkoformatowych się raczej nie da zastąpić zwartą formą na czytnik :roll: :? Kto ma pożyczyć skaner A3?

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 14:31 

MacKozinsky napisał(a):
Kto ma pożyczyć skaner A3?

Ja mam na zbyciu stare ksero (ze skanerem A3) chętnie się pozbędę :) tylko niech ktoś to sam wytaha, bo nie mam siły ostatnio. Chętnie bym sobie sprawił coś nowszego ale żal stare na śmietnik zanosić.

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 14:51 

MacKozinsky napisał(a):
Np. wiele książek o piórach ma format B4. Chodzi o to, żeby papieru może nie trzymać, zwiększyć przestrzeń życiową dla domowników (a zmniejszyć tę dla roztoczy). Ale wydawnictw wielkoformatowych się raczej nie da zastąpić zwartą formą na czytnik :roll: :? Kto ma pożyczyć skaner A3?

Wydaje mi się trochę, że zbyt dosłownie traktujesz przenoszenie stron z książki na e-papier, w skali 1:1.
To nie tak. E-book to tekst. Ta sama książka może mieć 100 stron na czytniku, albo 1000 - zależy to od nas.
To, o czym piszesz, to digitalizacja, skan do obrazków, bądź do formatu pdf już istniejących, wydanych. Ale to nie będzie e-książka z przeznaczeniem na czytnik e-booków.

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 17:04 

Agnes napisał(a):
Wydaje mi się trochę, że zbyt dosłownie traktujesz przenoszenie stron z książki na e-papier, w skali 1:1.

Tak?

Agnes napisał(a):
To nie tak. E-book to tekst. Ta sama książka może mieć 100 stron na czytniku, albo 1000 - zależy to od nas.]

Hmm ... Aha :D 8-) Myślałem, że już to rozumiałem.

Agnes napisał(a):
To, o czym piszesz, to digitalizacja, skan do obrazków, bądź do formatu pdf już istniejących, wydanych. Ale to nie będzie e-książka z przeznaczeniem na czytnik e-booków.

W którym miejscu o tym piszę?
----------------------------------------------------------------
Agnes: Nie wiem czy się zrozumieliśmy.

Można przygotować każdą książkę z przeznaczeniem na kilkocalowy ekran. Moim zdaniem - nie wiem czy tak było - czytniki w założeniu były faktycznie pomyślane jako odpowiednik formatu popularnego w USA, tzw. paperbacka (mniej więcej 17cm x10 cm czyli ok. 8 cali przekątnej), ale to nie znaczy, że nie da się przerobić książki albumowej w sensowny sposób. Tak, strona z albumu z reprodukcją 1:1 "Bitwy pod Grunwaldem" w, dajmy na to, mobi, to jest wyzwanie, ale to nie znaczy, że nie można po prostu przygotować na nowo składu książki "pod czytnik". I to składu skalowalnego właśnie. Ale oczywiście, ksiażki-na-stolik-kawowy czyli wydawnictwa albumowe oraz książki kucharskie czy książki dla dzieci to nie jest i pewnie nigdy nie będzie bardzo dobry pomysł w formie elektronicznej książki (mobi, epub).

Choć można sobie taką usługę zamówić i wydać nawet album.: Proszszszę bardzo

A skanowanie (skaner A3) to jedynie pomysł na dygitalizację już posiadanych książek, np. po to, żeby łatwiej było z nich korzystać poza domem.

Miłego czytania niezależnie od medium :D
M>

Ostatnio edytowano sobota, 15 kwietnia 2017, 19:19 przez MacKozinsky, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 17:43 

Ja kupuję w papierze wydawnictwa albumowe. Jeśli chodzi o beletrystykę, to tylko wersje elektroniczne i wysyłam do Kindla... Używam już od 4 lat i jestem bardzo zadowolony. Z tym, że mówię o czytniku z e-papierem, a nie aplikacji na komórkę... Co do skanowania dużych formatów, to zamiast skanera polecam aplikację do skanowania na telefon. Ja używam TurboScan i i sprawdza się świetnie.

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 19:18 

TurboScan, sprawdzę, dzięki :-) Ja też używam Kindla PW, ale ostatnio mało czasu na czytanie, a komórka zawsze pod ręką :roll: :D

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 19:31 

Niegdyś byłem zagorzałym zwolennikiem papieru i wrogiem e-inku.
Aż spróbowałem kindla.
Na wyjazd natankowałem sobie wszystko na co mógłbym mieć ochotę ;)

I mogłem sobie grymasić: to nie, tamto nie...
Od tej pory w domu mogę czytać papier, w podróży (jakiejkolwiek, nawet na cały dzień na rower) kindl.

Mam jakiś dziwny szacunek dla wydawnictwa drukowanego, kindla mimo, że kilka razy droższy aż tak szanować jakoś nie umiem.

PostNapisane: sobota, 15 kwietnia 2017, 20:07 

Tytuł użytkownika:: Illegal potato.
Odkąd kupiłem sobie czytnik ebooków jedyne papierowe książki, które czytam to pozycje potrzebne mi do pracy licencjackiej :D

PostNapisane: niedziela, 16 kwietnia 2017, 07:14 

Ja używam Kindle na codzień w domu i poza domem. Jest mały, lekki i poręczny - czego niestety nie można powiedzieć o wielu ceglastych książkach, których papierowe odpowiedniki miałem okazję przeglądać na półkach w księgarni. Sam sobie dostosowuję wygląd i wielkość fonta co jest bardzo wygodne. Ale przyznać muszę, że w przypaku książek z bogatą typografią, gdzie stanowi ona obok tekstu wartość samą w sobie - tylko druk.

PostNapisane: wtorek, 18 kwietnia 2017, 08:58 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Kundel ponad wszystko. :) Ale. Dzieciom kupuję papier. I właściwie cały mój pęd do kupowania papieru skierowałam ku działowi dziecięcemu. No skorupka niech nasiąka na razie standardem, wintydżem właściwie. No obrazki te sprawy. Roztocza w dziale książki dla większych mają od paru lat stałą powierzchnię bytowania, rzadko ostatnio powiększam im ich areały.

P.S. Aleście kotleta odgrzali.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]