Forum o piorach wiecznych
http://forumopiorach.net/

Jin Mao Feng
http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=37&t=12469
Strona 1 z 1

Autor:  Akszugor [ niedziela, 17 czerwca 2018, 18:32 ]
Tytuł:  Jin Mao Feng

Nazwa: Jin Mao Feng

Kraj pochodzenia: Chiny

Miejscowość / Region (prowincja): Yunnan (雲南)

Zbiór: brak danych

Sklep: Czajownia

Liście: postrzępione, połamane

Kolor liści: jasnobrązowe, brązowe

Kolor herbaty: czerwony

Zapach suszu: doskonałej jakości tytoń

Tryb parzenia: ok. 3-4 g na 300 ml, temperatura ok. 90 C, pierwsze parzenie 2 minuty, drugie parzenie 3 minuty, trzecie parzenie 5 minut.Herbata…

Herbaty z prowincji Junnan z południowo-zachodnich Chin są bardzo często niedoceniane. Owszem, jak wszędzie, produkuje się tam masowo herbaty, ale są też ciekawe odmiany, godne uwagi. Prezentowana poniżej herbata nie należy do masowych produktów, ale do niszowych również nie. Warto jej jednak poświęcić chwilę by poznać smak.

Obrazek

Trzy górne listki, pokryte meszkiem, nazywane tipsami, to złoto-brązowa moc naparu. W ich podłużnym zwinięciu zawiera się cały aromat. Do parzenia tej herbaty trzeba podejść bardziej finezyjnie.

Obrazek

Podczas pierwszego parzenia wyczuwalna jest lekka goryczka, palone drewno, śliwka oraz dymny posmak. Finisz jest długi, powoli rozchodzi się po podniebieniu od ostrego dymno-śliwkowego po łagodny owocowy (konfitury).

Obrazek

Kolejne parzenia (drugie i trzecie) łagodnieją stopniowo. Brak już tej goryczki i dymne akcenty ustępują bardziej owocowo-kwiatowym. Posmaki śliwkowe również słabną.

Obrazek

Ta czerwona herbata może nas zachwycić swoim bukietem smaków, o ile nie przeparzymy jej za mocno. A wierzcie mi, łatwo to uczynić. Bez wstydu przyznam się, że mnie się to już zdarzyło. Nie należało to do przyjemnych doznań. Jak już wspominałem, do tej herbaty należy podejść z finezją. Nic na siłę. A wtedy otworzy się przed nami w całej krasie. I tego wam życzę!

Obrazek

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/