Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 23:06 

Tytuł użytkownika:: 4001
Czasami biorę udział w konkursach, ale rzadko wygrywam. Tym razem się udało, a była to fajna puszeczka herbaty. Właściwie puszka, to za dużo powiedziane. To raczej pojemnik z papieru (kartonu). Bardzo pomysłowy i starannie wykonany. Z przodu rysunek przedstawiający chińską ceremonię herbacianą, gdzieś wśród gór. Wyobraźnia podpowiada mi, że to mnich buddyjski i jego uczeń. Dalej mamy opisy w trzech językach (angielskim, łotewskim i rosyjskim). W języku polskim jest tylko mała naklejka na dnie*. Wewnątrz mamy 10 herbat zapakowanych w foliowe opakowania, każde po 5 gram. Nie lubię tego typu pakowania. W ogóle nie lubię plastiku w kontakcie z żywnością. Ale cóż, taką wizję ma producent. Zaakceptowałem to z bólem serca. Każde opakowanie możemy wykorzystać jednostkowo, a można też podzielić na mniejsze porcje, w zależności od tego w czym przygotowujemy napar. Na stronie dystrybutora przeczytałem, że „herbata zbierana jest ręcznie. Przy zbiorach wybierane są wyłącznie mocne, drugie-trzecie listki świeżego źdźbła. Plantacje TIE GUAN YIN są tradycyjnie ulokowane w górzystych terenach, aby liście herbaty były dosłownie nasycone mocą gór i aromatem roślin”.

Nazwa: Tie Guan Yin Oolong

Kraj pochodzenia: Chiny

Miejscowość / Region (prowincja): Anxi, prowincja Fujian

Zbiór: jesień 2015

Sklep: Arti Unici

Liście: całe, niektóre poszarpane

Kolor herbaty: żółto-pomarańczowy

Kolor liści: zielone, oliwkowe

Zapach suszu: piękny, kwiatowy zapach, wyczuwalny bez

Tryb parzenia: eksperymentowałem z różnymi trybami czasowymi (np. 1′, 1,5′, 2′ albo 0,5′, 1′, 1,5′, 2′), maksymalna ilość parzeń u mnie to 5 (z jednej paczuszki), więcej nie próbowałem, temperatura ok. 95° C

Smak herbaty:

Parzenie I: bardzo delikatny, kwiatowy, lekko maślany, subtelny, gdzieś daleko w tle lekka nuta biszkoptowa, finisz bardzo delikatny, kwiatowy

Parzenie II:
bardzo wyrazisty, kwiatowy smak, lekko cierpki (metoda parzenia 1), z fajnym kwiatowym finiszem łagodnie zanikającym, to taki delikatny smak zielonej herbaty, podczas picia wyczuwam delikatne akcenty bzu (zapach naparu)

W kolejnych parzeniach wszystkie wymienione cechy słabną oczywiście, ale nie jest to aż takie drastyczne, jak w przypadku innych herbat. Tutaj smaki łagodnieją, przechodzą w bardziej delikatne, kwiatowe. W każdej metodzie zrobiłem pięć wspaniałych parzeń. Więcej nie próbowałem. Nie chciałem się rozczarować, choć producent gwarantuje, że herbatę można parzyć do 7 razy.

Idealna herbata na początek wiosny, kiedy wszystko się rodzi. Herbata pozwoli otworzyć nam szerzej oczy, by móc dostrzegać wyraźniej ten wybuch przyrody budzącej się do życia. Wielka dawka pozytywnej energii na cały dzień. Uśmiech nie schodzi mi z ust, gdy piję tę herbatę.
Z wielką przyjemnością zachęcam do zakupu i spróbowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

*w dodatku z błędem, gdyż waga to przyrząd pomiarowy – powinno być raczej napisane „masa netto”.

PostNapisane: poniedziałek, 1 maja 2017, 23:26 

Tytuł użytkownika:: Senior
Dziękuję, zawsze z przyjemnością czytam
:D

PostNapisane: wtorek, 2 maja 2017, 15:08 

Proszę :D Zawsze z przyjemnością zamieszczam, choćby dla jednego czytającego :mrgreen:

PostNapisane: wtorek, 2 maja 2017, 15:26 

Tytuł użytkownika:: Senior
O, podejrzewam, że tutaj znajdziemy wielu amatorów dobrej, świeżo palonej, ziarnistej kawy i wykwintnych oryginalnych herbat!!!
:lol:

PostNapisane: wtorek, 2 maja 2017, 21:18 

To fajnie.
Ja niestety kawy nie pijam. Raz, na studiach, spróbowałem z automatu. Mogłem okrążyć kampus z 50 razy, a pot wychodził mi porami na oczach kolegów. Zaprzestałem i nigdy nie wracałem do tego naparu.
Pijam za to hektolitry herbaty :mrgreen:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]