Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 26 września 2019, 08:12 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: słabo opierzony
W polskich warunkach, w polskich e-księgarniach, standardem jest publikowanie książek zarówno w formacie e-pub jak i mobi, czasami też w pdf. Jeśli ksiązka jest już w jednym formacie, to jest to pdf. Dzieje się zwykle w przypadku, gdy ważne jest formatowanie, czyli gdy chodzi o podręczniki, książki naukowe, informatyczne. Ponadto zamiana e-pub<->mobi jest dziecinnie łatwa z Calibre czy innymi programami narzędziowymi.

PostNapisane: czwartek, 26 września 2019, 10:23 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Illegal potato.
Często robiąc konwersję z epub/pdf na mobi tekst się rozjeżdża i jest niedostosowany do ekranu tj. wyrazy ucięte w dziwnym miejscu, odstępy między wierszami.. Jednak wszystkie nowe książki są zawsze w mobi i ogólnie moim zdaniem PW3/4 to chyba najlepszy czytnik w swojej cenie.

PostNapisane: czwartek, 26 września 2019, 18:11 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Przemku: przeczytaj sobie strony 5 i 6 tego wątku. MSZ: Pytanie zasadnicze brzmi: skąd będą książki? Ja, podobnie jak przedmówca nie zawsze byłem zadowolony z jakości konwersji epub--->mobi, ale już 4 rok praktycznie tego nie robię - mam książki z abonamentu, albo Amazon - i wierzę, że multiformatowość poszła radykalnie w dobrą stronę, więc pewnie to nie jest problem obecnie.
Jeszcze pytanie o plany dotyczące używania audio oraz "przeglądarki". To może mieć wpływ na wybór urządzenia

PacketBook HD2 po roku użytkowania nadal sprawuje się bardzo dobrze, choć od początku przewijanie stron działa prawidłowo za pomocą przycisków a dotykanie ekranu po prawej stronie czasem przynosi zupełnie niespodziewane skutki.

Kindle PW2 używam 4 rok, średnio intensywnie, wszystko jest ok. Bateria nie jest tak efektywna jak na początku, ale ja nie używam w nim internetu, więc nie ma dramatu. Po aktualizacjach oprogramowania przeglądanie biblioteczki i wyszukiwanie książek działa znacznie sprawniej.

Jak już kupisz, podziel się wrażeniami :D

PostNapisane: piątek, 27 września 2019, 09:24 
Firma

Tytuł użytkownika:: piórorób
Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Książki głównie kupuje i pewnie w przypadku czytnika będzie podobnie. Niestety nie mam (a może po prostu nie przeznaczam ? w końcu źródła problemu trzeba szukać w sobie) zbyt wiele czasu na czytanie i książki idą raczej powoli. Co za tym idzie abonament niekoniecznie mi się opłaci. Co więcej tematyka jest głównie popularnonaukowa / poradnikowa, do której chciałbym mieć możliwość wrócenia w przyszłości (tj. nawet kiedy abonament nie będzie opłacony).

Idąc za ciosem chciałbym jeszcze spytać (szczególnie osób które miały oba rodzaje czytników) jak ma się wygoda czytania/poręczność oraz wygoda czytania pomiędzy rozmiarem 6 a 8 cali ? Czytam głównie w podróży i tym samym zależy mi na wygodzie użytkowania. Z drugiej jednak strony mam też trochę publikacji w PDF'ach, a z tego co czytałem do nich będzie lepszy z ekranem większym.

PostNapisane: piątek, 27 września 2019, 10:05 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: słabo opierzony
Nie miałem jak dotąd innego czytnika niż Kindle, za to mam doświadczenia z użytkowania różnych jego wersji.
Aktualnie jestem w sytuacji, gdy z konieczności musiałem wrócić z Oasis 2 do Paperwhite 4 (Oasis został w hotelu, Paperwite bym w zapasie). No i muszę przyznać, że przypomniałem sobie, dlaczego należy docenić Oasis: różnica między 6" a 7" jest naprawdę istotna w dłuższym użytkowaniu, podobnie jak akcelerometr automatycznie zmieniający orientację strony przy zmianie ręki trzymającej czytnik. Słowem: jeśli masz odpowiednie środki Oasis (obecnie 3. generacji) jest bardzo dobrym wyborem.
Tu masz jego recenzję: https://swiatczytnikow.pl/test-kindle-oasis-3-pierwszy-czytnik-amazonu-z-regulacja-barwy-swiatla/
A tu tabelkę porównującą różne wersje: https://swiatczytnikow.pl/2019-porownanie-czytnikow-amazonu-kindle-8-10-paperwhite-3-i-4-oasis-2/

PostNapisane: piątek, 27 września 2019, 12:47 
Rada Jedi

Kindle Oasis 2 jest tańszy, więc jak ktoś nie potrzebuje zmieniać ustawienia barwy podświetlenia, jak ja, to na pewno warto kupić starszy model. Choć czy za 1 cal warto dopłacać 400 zł, to każdy musi sobie zadać to pytanie.

PostNapisane: piątek, 27 września 2019, 23:37 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca

PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2019, 07:43 
Firma

Dziękuję jeszcze raz za pomoc. W chwili obecnej jestem już w zasadzie zdecydowany na jeden z dwóch modeli: PW4 albo Inkpad 3. Wiem, że to zupełnie inne urządzenia, ale po prostu nie miałem nigdy żadnego i sam też nie do końca wiem czego chcę. Bardziej skłaniam się ku Inkpadowi 3. Jednak ze względu, że to pierwszy czytnik i nie wiem czego się spodziewać cenowo dużo bardziej pasuje PW4.
Jako, że mam co czytać w papierze na najbliższe kilka miesięcy to na spokojnie "popoluje" na Inkpada, jeśli nic nie ustrzelę, to na black friday czy inny cyber monday (jeśli amazon standardowo zrobi promocję) zamówię PW4 :).

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

PostNapisane: poniedziałek, 30 września 2019, 10:40 
Użytkownik

Witajcie
Wtrącę swoje trzy grosze do temat.
Miałem kindla 6” i przesiadłem się na poketbooka 8”.
Mam full HD i jestem zadowolony bo mogę powiększyć czcionkę i dość dużo tekstu jest na stronie, wiec nie muszę przewijać tak często jak w kindlu.
Moje oczy już nie te - to był główny powód zmiany czytnika.
Pozdrawiam

PostNapisane: środa, 2 października 2019, 09:25 
Firma

A to jeszcze pociągnę temat i podrzucę być może ciekawostkę: czytniki Likebook z androidem chińskiej firmy Boyue. Czy ktoś może miał styczność ?
https://swiatczytnikow.pl/likebook-muse ... androidem/
Na filmikach radzi sobie całkiem sprawnie. Wiadomo, że mocne podzespoły nie świadczą o płynności i stabilności urządzenia. Jednak samo urządzenie może dawać więcej "tabletowych" możliwości, ale za to z ekranem e-ink. Jakie jest Wasze zdanie ?

PostNapisane: środa, 2 października 2019, 09:29 
Rada Jedi

Cena jest dość wysoka.
Ja postawiłem na dwa urządzenia: Kindle do ebooków, mały do codziennego zamierania ze sobą, i iPad, do reszty, czyli Pdf-ów, czasopism (kolor gra rolę), itp.

PostNapisane: środa, 2 października 2019, 10:32 
Użytkownik

W e-bookach dużą zaletą jest niska energochłonność można korzystać i miesiąc bez ładowania, na androidzie to się nie uda...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]