Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 20:38 

OBWIESZCZENIE
zwzKICHA, umocowawszy się jak skuwka na piórze, obwieszcza, co następuje (poniżej).

Obrazek

W dniach 7-8 kwietnia roku piórowego 2018 zwzKICHA podjęła działania w kierunku szerzenia wiedzy na temat piór wiecznych oraz związanych z nimi zagadnień, promowania kultury pisania piórem oraz innych takich. Wszystkie te cele postanowiono osiągać za pomocą prowokowania zainteresowanych osób do zdobywania wiedzy i/lub dzielenia się nią. W tym celu podstępnie zaprojektowano, a następnie przeprowadzono zabawy i konkursy z nagrodami-niespodziankami-upominkami.

Obrazek

Na miejsce i czas działań wybrano stoisko FOP (http://www.forumopiorach.net) prowadzone przez opętanych przez zwzKICHA użytkowników i użytkowniczkę FOP podczas Pen Show Poland Katowice w dniach 7-8 kwietnia 2018 r. (co za szczęśliwy zbieg okoliczności!).

Obrazek
fot. M.Kosianowski

Dla uczestniczek i uczestników zabaw/konkursów przewidziano nagrody-niespodzianki-upominki ufundowane przez (kolejność alfabetyczna):

Inahon Sp. z o.o.,
KWZInk,
Pelikan,
Twoje Pióro,
zwzKICHA FOP (czyli w praktyce każdy z Was, kto dorzuci się do kichowej puchy).

DZIĘKUJEMY!

zwzKicha nisko się kłania RedMonster, czyli Pasiakowej za przygotowanie zadania dla dzieci z kategorii wiekowej A, którym była kolorowanka z naszą kochaną FOPeczką!

zwzKICHA wyraża wdzięczność także kol.kol. MarcinEckowi, Panu Kleksowi i Pigolowi za podzielenie się dobrami z przeznaczeniem na dopasienie pakietów z nagrodami.:)

Obrazek

Przeprowadzono konkursy-zabawy w czterech kategoriach.

Kategoria A: 0-7 lat.
Wszyscy uczestniczący otrzymywali upominki-nagrody po wykonaniu zadania konkursowego (kolorowanie FOPki).
Wyzwanie podjęło 11 dzieci i poszło im WSPANIALE!

Tu animacja z pracami:
Obrazek
Galerię prac można zobaczyć tu: https://imgur.com/a/uqTws

Kategoria B: 8-11 lat.
Wszyscy uczestniczący otrzymywali upominki-nagrody po wykonaniu zadania konkursowego (test wiedzy i zadanie kreatywne).
Wyzwanie podjęło 11 dzieci i poszło im DOSKONALE!

Tu animacja z pracami z zadania kreatywnego (przetworzenie obrysu kleksa na dowolną postać):
Obrazek
Galerię prac można zobaczyć tu: https://imgur.com/a/0PmEA

Kategoria C: 12-15 lat.
Uczestniczący wypełniali test zakończony zadaniem o charakterze otwartym. Ten konkurs rozstrzygamy dzisiaj - nagrody otrzymują trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów.

Wyzwanie podjęło 7 osób. Cieszymy się, że chcieliście spróbować wypełnić nasz podstępny test.:)

Nagrody otrzymują:
Ula z Sochaczewa, Krzysztof z Kawęczyna, Paweł z Katowic.

Kategoria D: 16 i więcej lat.
W ramach tego konkursu do wykonania było jedno zadanie kreatywne; spośród zgłoszeń wyłoniono jedno, które zyskało największe uznanie oceniających, czyli zwzKICHA.

Wpłynęło 9 zgłoszeń. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spróbować sił i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych zabawach.

Nagrodę otrzymuje: Marta z Łodzi.

Pan Kleks postanowił przyznać nagrodę specjalną Krzysztofowi z Dąbrowy Górniczej za kreatywne podejście do języka, uwielbienie dla niebieskości i ogólny entuzjazm.

Gratulujemy nagrodzonym! Stosowne informacje w celu powiadomienia i ustalenia sposobu przekazania nagród zostały wysłane na podane adresy e-mail. Wypatrujcie wiadomości z adresu kicha.fop@gmail.com.

Obrazek

PODSUMOWANIE

zwzKicha widzi konieczność zintensyfikowania działań o podobnym charakterze w przyszłości. Dostrzegamy konieczność zachęcenia do udziału większej liczby uczestniczek i uczestników w każdej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że uda nam się rozbudować ofertę dla dzieci i młodzieży.

Z ogromnym uznaniem i wdzięcznością podkreślamy zaangażowanie sponsorów nagród wymienionych w pierwszej części obwieszczenia, którzy z zaufaniem i życzliwością podeszli do starań zwzKICHA. Dziękujemy!

Kończąc, należy odnotować, że z nieznanych nam przyczyn, zarówno w pewnej odległości od miejsca realizacji konkursów i zabaw, jak i na miejscu, zostały podjęte liczne działania dywersyjne, których ewidentnym celem było przechwycenie potencjalnych uczestników konkursów i zabaw i powstrzymanie ich przed udziałem w nich.

Do szczególnie agresywnych działań dywersyjnych należy zaliczyć: ekspozycje pięknych piór, umożliwienie ich oglądania, testowania i zakupu, mnogość kolorowych atramentów wraz z opcją testowania i pobierania próbek, czy dostępność materiałów piśmienniczych w najróżniejszych formach, funkcjonalnościach i konfiguracjach.

Jednak najbardziej podstępną i perfidną akcją sabotażową była aktywna dostępność tłumu fantastycznych ludzi, możliwości spotkania i rozmowy z nimi. zwzKicha wyciągnie z tego wnioski na przyszłość.

Nadal kończąc, zwzKicha wyraża zaniepokojenie faktem wypełnienia dwóch zadań konkursowych długopisem. Podczas badania prac, jeden z członków oceniających doznał przez to szoku i w stanie ciężkim został oddelegowany do wąchalni atramentów. Konieczna okazała się drakońska kuracja kompozycją trzeźwiącą atramentu galusowego stopniowo łagodzoną aromatami z gamy dostępnych na rynku producentów inkaustów.

Po zakończeniu inkoaromakuracji poszkodowany zostanie przeniesiony na oddział terapii dotykowo-wzrokowej, na którym umożliwi mu się zmysłowy kontakt ze specjalnie dobranym zestawem piór wiecznych z różnych epok i różnych producentów w celu odbudowania poczucia bezpieczeństwa i dobrego smaku.

zwzKICHA wprowadzi do kolejnych konkursów zestaw zasad bezpieczeństwa chroniących przed podobnymi sytuacjami.

Obrazek

Wciąż zbliżając się do końca, zwzKicha podkreśla, że w wielu przypadkach mieliśmy istotną trudność z werdyktem ze względu na bardzo wyrównany poziom i wrodzoną potrzebę nagradzania wszystkich w celu wywoływania radości. Niestety, musieliśmy przezwyciężyć wewnętrzne ograniczenia i dokonać wyboru. zwzKicha uważa to za akt heroizmu, który na zawsze zmienił ludzkość.

Nieustająco finalizując, pragniemy podkreślić, że to wszystko.

Na tym obwieszczenie zakończono, niczego nie podpisano.

Niech piór moc wiecznych, w ich atramentowości, będzie z Wami.
Trwajcie w oparciu o papier!

ps.
W ogłoszeniu wykorzystano zdjęcia niektórych z nagród, ale coś się rozjechało przy pomniejszaniu… oO

Hierarchów
Administracyjnych

Ostatnio edytowano wtorek, 17 kwietnia 2018, 21:45 przez zwzKICHA, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 21:38 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Brawa dla wszystkich... prace wspaniałe :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 21:48 

Jak mi się te kreatywne prace podobają! Wyobraźnia nie zna granic :D
A zdjęcia ilustrujące nagrody iście intrygujące są ;)

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:16 

Czy skierowanie do wąchalni atramentów można uzyskać u lekarza rodzinnego, czy potrzebny jest specjalista?

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:22 

wiorka napisał(a):
Czy skierowanie do wąchalni atramentów można uzyskać u lekarza rodzinnego, czy potrzebny jest specjalista?

Zależy gdzie ;-) U mnie w poradni POZ 4/8 lekarzy rodzinnych pisze piórami.

PS
Wszyscy są specjalistami. Chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatrii... Niektórzy uzyskali nawet po dwie specjalizacje...

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:32 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
A zadanie dla dorosłych: przerób Pana Kleksa na dowolną postać. :D

Dziękuję za Wasz wkład w PSP. Fajnie tam było. :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:39 

Ja tam jestem?! :shock:
Ale fajnie :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:39 

wiorka napisał(a):

Droga jest dosyć zawiła: lekarz pierwszego konfliktu, później psychiatra-piórolog i dopiero od niego do lekarza rehabilitacji względnie do psychologa. Ci z kolei dają skierowanie na rehabilitację i/lub terapię.
My tu śmichy-chichy, a Maciek, jak zobaczył te odpowiedzi długopisami, to naprawdę: okulary mu zaszły mgłą, zbladł i nam się zaczął osuwać. Całe szczęście, że obok był Konrad ze swoimi galusami. Nie róbcie nam więcej takiego fopasa. :|

Ale ale. Ja bym bardzo był za opublikowaniem prac w grupie wiekowej D. Bo ja widziałem te prace i one wszystkie się nadają do prasy. Może je pokazać bez podawania czyja praca czyja? Co Ty na to KICHO?

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:47 

Pokazać, pokazać!
Druidku, tamżeś jest? No to gratulacje!

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:49 

Musi się Kicha zastanowić.:P
Póki co, Kicha szuka Uli z Sochaczewa, bo maile wracają.
Ps.
No dobra, pokaże się. Syskie?

Hierarchów
Administracyjnych

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 22:53 

Syskie, syskie! Ciekawiśmy :D

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:06 

zwzKICHA napisał(a):
(...) No dobra, pokaże się. Syskie?

Oszyfiśśście!

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:15 

PanKleks napisał(a):
zwzKICHA napisał(a):
(...) No dobra, pokaże się. Syskie?

Oszyfiśśście!

Pana też?

Hierarchów
Administracyjnych

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:36 

Yyyy??? :? Nie wiem o co chodzi, ale jestem z większością. Czyli na tak. :mrgreen:

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:55 

Dziku napisał(a):
Wszyscy są specjalistami. Chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, pediatrii... Niektórzy uzyskali nawet po dwie specjalizacje...

Czy istnieje zatem ogólne określenie na lekarza specjalistę, do którego potrzebne jest skierowanie od innego specjalisty, będącego zarazem lekarzem pierwszego kontaktu?

Btw nie mam pojęcia, czy lekarz pierwszego kontaktu == lekarz rodzinny, bo całe życie chodzę do internisty i zmiana nazewnictwa do mnie nie dotarła, zatem jeśli tu też popełniłam faux pas, to przepraszam :D

PanKleks napisał(a):
Droga jest dosyć zawiła: lekarz pierwszego konfliktu, później psychiatra-piórolog i dopiero od niego do lekarza rehabilitacji względnie do psychologa. Ci z kolei dają skierowanie na rehabilitację i/lub terapię.

No tak, jeśli powiem psychiatrze, że chcę wąchać atrament, to może faktycznie dostanę skierowanie na terapię.

PostNapisane: wtorek, 17 kwietnia 2018, 23:58 

Temat prac: pióro, które cię kręci.

Zwycięska praca:
Obrazek

Praca wyróżniona przez Pana Kleksa:
Obrazek

Pozostałe zgłoszone prace:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Praca niesklasyfikowana, nie Kleksa;)
Obrazek

Hierarchów
Administracyjnych

PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:15 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Rafał, ja mam to dziwne zgłoszenie, co tak niejasno zeznawałeś, że jakiś Ambroży z Kóz Ci je podrzucił, ale potem je wycofałeś, bo nie na formularzu i takie tam... Znalazłem w teczce u siebie. Pokazać je? Może o to Kisze chodziło, jak Cię pytali?

PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:18 

Pokaż pokaż. Żeby nie było, że brak transparentności. Czy coś. ;)

PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:25 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Obrazek

PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:27 

Czad. :D

PostNapisane: środa, 18 kwietnia 2018, 13:53 

Świetne prace :)))))

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]