Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 00:13 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Hejka,

Po raz kolejny ukłony dla absolutnie wszystkich, którzy przyczynili się do materializacji kolejnej odsłony imprezy. I wystawcy i goście dopisali. Powiem wam krótko o rzeczy najbardziej chyba intrygującej. Otóż zarówno Panowie z Włoch, jak i goście z Wielkiej Brytanii (tu jest potwierdzenie tej informacji również od KWZ Agnieszki) mówili, że nasza polska, katowicka impreza jest wyjątkowo z ich perspektywy bo:

A. jest tak licznie odwiedzana
B. jest tak wielu młodych ludzi i to po obu stronach stołów wystawienniczych.

Okazuje się, że za granicą ograniczenie - w długiej perspektywie czasowej - pasji piórowej, to kolekcjonerstwo jedynie bardzo poważne (liczbowo i finansowo) i brak jest tam (włoskie i brytyjski PenShow-y) nowych pokoleń chętnych kontynuować tradycję. Zatem teraz chętnie nauczą się od nas jak temu próbować zaradzić.

To złożony problem (O jednym zaledwie jego aspekcie: tutaj), ale - w skrócie - z mojej perspektywy tajemnica sukcesu katowickiego i forumowego PenShow tkwi w jego wielowątkowości tematycznej, dużej rozpiętości oferty, coraz bardziej kompletnej i stale ewoluującej, obecności wielu produktów, spotkania wintydżów ze współczesnością ...

ale przede wszystkim bezinteresownego zaangażowania (a często i poświęcenia) wszystkich ludzi, którzy tworzą imprezę, wystawiają się na imprezie, bywają na imprezie, rozmawiają o imprezie i ją propagują, wspierają myślą, słowem, kamerą i rysunkiem oraz talentem. Dzięki ludziom, którzy na chwilę zatrzymują czas i wyłączają w Kosmosie złe emocje, tworząc niesamowitą atmosferę, której się nie zapomina i do której się tęskni, jeszcze zanim się PenShow zakończy.

Brawa, szacunek i niskie ukłony. Stworzyliście coś niezwykłego. Niech siła, moc i jakość imprezy trwa i się rozwija! :!:
_____________________________________________________________________________________________

Serdecznie dziękuję grupie ludzi, dzięki którym mogłem przyjechać i być na VI edycji PenShow. Nic mądrego nie wymyślę tutaj, ale emocji jest multum. :D :oops: :geek:
______________________________________________________________________________________________

Co prawda z imprezy przywiozłem jedynie podarunkowy atrament Pióroteki (by KWZ) i tytanową stalówkę od Johna Sorowki, to jak zwykle był to czas niezwykłych spotkań, rozmów i niesamowitej atmosfery. To jest bezcenne.
Czas wrócić do rzeczywistości, ale było warto.

Samych dobrych wibracji,
Mac

Ostatnio edytowano wtorek, 10 kwietnia 2018, 09:36 przez MacKozinsky, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 01:07 

Moi drodzy!

Serdeczne podziękowania dla WSZYSTKIch, którzy wzięli udział w tworzeniu tegorocznego PenShow, (Bez względu na to, czy się spotkaliśmy, czy nie). Atmosfera była jak zawsze PenShowowa :D
Natomiast w szczególności:

Po pierwsze: Głębokie ukłony kieruję w stronę Organizatorów - już po raz szósty zrobiliście kawał dobrej roboty.
Po drugie: MarcinEckowi, za wspaniałe rozmowy, zabytkowy papier i przede wszystkim zestaw serwisowy (wraz z kartą gwarancyjną, a nawet paragonem :!: ) do maszyny do pisania, który zresztą tąż samą maszynę mi kilka lat
temu podarował. Jestem ogromnie wdzięczny
Po trzecie: PanuKleksowi dziękuję, za (jak zawsze) sympatyczną rozmowę i buteleczkę atramentu. Jeszcze nie miałem okazji przetestować :oops:
Po czwarte: Dziękuję Sticky'emu, że utwierdził mnie w przekonaniu, że mój Pelikan 140 ma sprawną stalówkę, tylko ja nie umiem nią pisać ( :? ) :lol: . Na usprawiedliwienie mogę dodać, że to moja pierwsza skośnie ścięta stalówka w życiu. :P
Po piąte: Firmie Kaweco, za wspaniałą akcję z okolicznościowym Piótkiem i własnoręcznym składaniem tegoż.

I raz jeszcze dziękuję WAM WSZYSTKIM, że jesteście i tworzycie to forum!

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 10:28 

Ja też dołączam się do podziękowań dla Organizatorów świetnej imprezy, jak zawsze w punkt!Wielkie dzięki!Z rozmów z zagranicznymi kolekcjonerami wynika że nie o słupki sprzedaży im chodzi a o bycie na fajnej imprezie.Coś w tym jest że na zdjęciach z zagranicznych pen-szałów widzi się raczej starsze pokolenie a u nas maluchy ledwo od ziemi odrosłe już chwytały za stare pióra żeby je w atramentach maczać!Rośnie nam zatem grono..konkurentów ;)

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 10:53 

I ja napiszę kilka słów od siebie:
ogromnie dziękuję Agnieszce i Konradowi KWZ Inkom za okazję bycia użyteczną podczas Pen Show, to była przyjemność. :)
Dziękuję Organizatorom za zaangażowanie i profesjonalizm. :)
Dziękuję wszystkim, z którymi miałam okazję porozmawiać, choćby się przywitać.
Atmosfera Pen Show w Katowicach jest niepowtarzalna i cieszy ogromnie to, że impreza się rozrasta, jest coraz więcej ludzi, a wśród nich pokaźną grupą są rodzice z dziećmi/nastoletnimi/dorosłymi dziećmi. Trzymam kciuki i już myślę o przyjeździe za rok!

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:49 
Firma

My też pięknie dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za pełen energii weekend spotkań i rozmów z pasjonatami piór i z tymi, którzy dopiero swoją przygodę z pisaniem zaczynają. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy być częścią tego pięknego wydarzenia.

@mery - szczególne podziękowania dla Ciebie za pomoc i świetną robotę przy naszym stoisku i bardzo to słuszne, że myślisz już o przyjeździe za rok ;)))

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:52 

Ja również przyłączam się do podziękowań. Organizatorom dziękuję za to, że tak wspaniale zorganizowali, przybyłym za to, że przybyli (licznie), wystawcom, że wystawiali a wszystkim za stworzenie przemiłej i niepowtarzalnej atmosfery.

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 14:59 

MacKozinsky napisał(a):
Otóż zarówno Panowie z Włoch, jak i goście z Wielkiej Brytanii (tu jest potwierdzenie tej informacji również od KWZ Agnieszki) mówili, że nasza polska, katowicka impreza jest wyjątkowo z ich perspektywy

Mac, w całości się podpisuję pod Twoimi słowami.
I potwierdzam wrażenia naszych przyjaciół z UK - byli absolutnie oczarowani i marzą, aby brytyjskie pen showy miały tyle energii, żywiołowości, życzliwości i autentycznej pasji w oczach ludzi, co nasz.
Jutro będę miała od nich zdjęcia, dorzucę do sąsiedniego wątku ;)

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 15:17 

Tytuł użytkownika:: endoor
Mac tak pięknie ujął w słowa wszystkie me myśli, że i mnie pozostaje jedynie pod jego postem się podpisać. Ogromne podziękowania dla Organizatorów i w ogóle wszystkich osób z piórowego środowiska. Było pięknie, a wyszło jak zwykle - za krótko! :D

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 16:28 

Tytuł użytkownika:: Poeta
Tak jest :D za krótko. Powtórzę się i tu... wielkie dzięki wszystkim za wspaniałe wspólne chwile. Chylę czoła organizatorom i wszystkim mającym wkład w świetne przygotowanie Pen Show. Już czekam kolejnych spotkań. Do zobaczenia :D

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 17:37 
Firma

Tytuł użytkownika:: Sklep pióra wieczne
Przyłączam się do podziękowań. Jak zwykle było super, jak zwykle mało czasu na pogaduchy, jak zwykle proszę o spotkanie w kinie poza PenShow. :) takie towarzyskie.
i mam pytanie. Nie widział ktoś kartonu z okłądkami skórzanymi? Zgubił się nam :( płaski z przykrywką były okładki, notesy plus etui na pióra.

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 18:38 
Rada Jedi

Nie będę robił "listy płac" podziękowań, bo pewnie wszyscy wiedzą, co kto robił i ile pracy włożył. Dziękuję więc zbiorczo tym wszystkim, którzy od roku ubiegłego pomagali w pracach przygotowawczych, wyławiali nowych wystawców, potem w bliższym okresie troszczyli się o detale, a tuż przed i w trakcie biegali ze mną po kinie ze stołami, obrusami, gadżetami i posiłkami. :) No a potem jeszcze pomagali sprzątać i myć szyby. Oj działo się!
Bez Was wszystkich nie byłoby tego Pen Show. Dzięki. Senkju und dankeszyjn.

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 22:24 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Pisarczyk darmozjad.
I ja, i ja! Dopiero teraz doszłam do ładu ze zdjęciami, włosami i bosą resztą na tyle, żeby Wam wszystkim Popenszałowo podziękować za Waszą obecność i pracę. Dumnam, że mogę współtworzyć taki kawał naprawdę fajnego dzieła.

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:17 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
VI PSP za nami. Muszę przyznać, że tegoroczne wydanie przerosło oczekiwania wszystkich organizatorów. Dotarliśmy do krańca Kosmosu.
W imprezie brały udział wszystkie największe sklepy piórowe w kraju, oraz te nowo powstałe. Mogliśmy podziwiać pióra od prawie wszystkich producentów na świecie, uczestniczyć w zajęciach kaligrafii u uznanych specjalistów tematu, testować wspaniałe atramenty i podziwiać ich różne barwy.
Dziękuję współorganizatorom PSP za to, że poświęcili swój czas od ponad roku by przygotować imprezę a w trakcie jej trwania przedkładali dobro i wygodę wystawców oraz odwiedzających nad chęć zapoznania się z kuszącymi ofertami na stoiskach.
Dziękuję użytkownikom FOP za przygotowanie i prowadzenie stoiska FOP. Wiem, że też nie mieliście czasu na oglądanie stoisk nawet sąsiednich. Dzięki za pomoc w transporcie H2O. Wielki ukłon za aranżację i prowadzenie stoiska.

Dziękuję WDK za ozdobienie wejścia do kina a Rce i Lisie za pomoc w pucowaniu szyb.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wystawców na VI PSP za ogromny wkład pracy w stoiska, uśmiechy i miłe rozmowy oraz za Wasze otwarcie na nasze pomysły.

Największe podziękowania dla Was, odwiedzających PSP. To dzięki Wam ta impreza ma szanse na dalszy rozwój i dzięki Waszej obecności my, organizujący mamy powód do kolejnego roku pracy nad następną edycją. Wszyscy razem tworzymy tą imprezę i każdy z nas ma na nią wpływ.

Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku w jeszcze bardziej sprzyjających warunkach i w jeszcze większej ilości.

Wszystkim obecnym na PSP 2018 bardzo dziękuję.

Prywatnie:
Zaniemówiłem. Dosłownie. Kto dziś próbował ze mną rozmowy telefonicznej, ten może to potwierdzić. Naładowałem baterie piórowe na dobrych kilka miesięcy. Coś nowego się urodziło, pomysły ciągle się rozwijają. Czas i możliwości wszystko zweryfikują. Jedno jest pewne - kolejny będzie lepszy i to także przy Waszej pomocy.

PostNapisane: poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 23:46 

A ja się zastanawiam nad jednym zdaniem Dexa: dotarliśmy do krańca Kosmosu. I wychodzi mi, że aby pomieścić wciąż powiększające się grono chętnych do odwiedzin na PSP, trzeba będzie w przyszłym roku Kosmos rozszerzyć ;)
To nie będzie trudne, wszak wiadomo, że kosmos nieustannie się rozszerza.

Było świetnie, wszyscy organizatorzy są niesamowici (i mają żelazną kondycję!), cieszę się, że mogłam się spotkać z tak wieloma osobami, porozmawiać, nabyć to i owo, pouczyć się pisania, popatrzeć na piękne litery, pióra, notesy, atramenty. Szał ciał.

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 01:18 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Maciej ma wyjątkowy dar pisania w takich sytuacjach pięknie i z klasą, zwykle nie pozostaje nic do dodania. Dzięki za wszystkie rozmowy, spotkania, miłe słowa i cierpliwość do mnie, kiedy co rusz przestawiałem ludzi na stoisku naszego Forum, by dostać się do kartonu z dobrami dla dzieciaków.:D Jagoda dziękuje wszystkim, których spotkała za to, że byli dla niej tacy mili, wystawcom za cierpliwość z jaką znosili grabienie z ulotek, wizytówek i innych elementów wystroju, a "rówieśnikom"równym, młodszym i starszym za szaloną zabawę na placu zabaw KOSMOS.:D

Osobne podziękowania dla sponsorów konkursów i zabaw na stoisku Forum o Piórach (kolejność alfabetyczna):

Inahon Sp. z o.o.,
KWZInk,
Pelikan,
Twoje Pióro,
ZWZ KICHA FOP (czyli w praktyce każdy z Was, kto dorzuca się do kichowej puchy).

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 09:39 
Firma

Ja również dziękuję za tak wspaniale zorganizowaną imprezę oraz możliwość uczestniczenia w niej. W tym roku od tej drugiej strony - odwiedzającej (i to też nie za długo) ale dzięki temu widziałam wielkie zaangażowanie i ciągłe zabieganie Organizatorów, troszczących się zarówno o wystawców, jak i gości PSP.
Podziwiam! Dziękuję!
I do zobaczenia wcześniej, mam nadzieję, aniżeli dopiero za rok :-)

KAŁAMARZ.net - SKLEP(ik) ;-)
KAŁAMARZ.net - Facebook

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 10:23 
Firma

No i ja.

Chyba najlepsze, z mojej perspektywy, PenShow w historii. Poprzednie były co najmniej świetne, ale rok w rok odnoszę wrażenie że było jeszcze lepiej.

Dziękuje organizatorom. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Pełny komfort był zapewniony, to się czuło.

Dziękuję każdej osobie odwiedzającej tę naszą imprezę, jednak w szczególności dziękuję każdej i każdemu, który chciał/a pochylić się nad moim kramikiem.

Dziękuję za serdeczności, każdą rozmowę i uśmiech.

Wkrótce widzimy się ponownie.

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 10:33 

I ja dziękuję wszystkim, to było świetne doświadczenie, mój pierwszy PenSzoł!
Bardzo mi było miło spotkać się z Wami, wreszcie poznać tych, których znam tylko z 'avatarka', porozmawiać o piórach i nie tylko, pożartować wspólnie. Było naprawdę cudownie!

Dziękuję organizatorom za fantastyczną imprezę, za pasję i zaangażowanie!

Żałuję tylko, że nie zostałam do niedzieli, już wiem jak to trzeba za rok rozegrać ;)

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 10:57 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
No i ja. Do tej pory nie mogę ochlonąc. Wspaniale było się z wszystkimi spotkać :)
Bardzo dziękuję wszystkim starym i nowym znajomym, wszystkim, którzy zatrzymali się przy moim stoliczku, a przede wszystkim tym, którzy włożyli ogrom pracy i dzięki którym ta impreza mogła zaistnieć.
Do zobaczenia za rok.

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 13:14 

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
Powoli dochodzę do siebie, więc też podziękuję. Organizatorom i wszystkim uczestnikom, każdemu z kim zdążyłem chociaż trochę porozmawiać a czasem tylko wymienić pozdrowienia gdzieś w biegu w korytarzu.
Dla mnie był to jeden z lepszych i gorszych Penshow jednocześnie. Lepszych, bo dokonałem znakomitej wymiany stając się posiadaczem kolejnego bardzo rzadkiego i pięknego MB, spotkałem wspaniałych ludzi, wymieniłem miliony poglądów i dogadałem z kilkoma kolekcjonerami następne znakomite transakcje na przyszłość.
Był to jednocześnie jeden z moich gorszych Penszołów z powodu cholernej ciężkiej choroby gardła, którą musiałem znosić w trakcie jazdy i podczas targów... :evil: Mam nadzieję, że nikogo nie zaraziłem.
Szczególne podziękowania dla Stickiego za udostępnienie kawałka stołu, bo w tym roku z powodów rodzinnych do ostatniej chwili miałem nie jechać do Katowic, więc sobie nie zaklepałem miejsca. Ale ostatecznie wszystko się udało 8-)

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:10 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Ja podobnie jak Andrzej - każdy wie co i gdzie robił, ja to wszystko widziałam i potwierdzam. Bardzo dziękuję. :)

Aguś, rozszerzanie Kosmosu chyba właśnie się skończyło, ale będziemy walczyć. Choć bez Hawkinga i Einsteina to nie będzie łatwe.

Lądowanie w zwykłej rzeczywistości twarde, nieletni ma prawdopodobnie ospę. Czy myślicie, że naszym KWZetem fioletowym to tak jak gencjaną można?

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 16:55 

Mogę Ci podesłać jakiś KWZI z pierwszej edycji. Tam była spora dawka czegoś przeciwko obcemu życiu (biocydy?), co dawało ten charakterystyczny nazwijmy to "wytrawny" zapach, ale nie wiem czy to można nawet zewnętrznie stosować. Nicponie?

Jakby co, to ... któryś niebieski jest wystarczająco fioletowy? :twisted:

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 17:05 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Galusowym go!

PostNapisane: wtorek, 10 kwietnia 2018, 17:16 

I kwasem i biocydem na raz? Sprytnie. Rozumiem, że chcesz problem chorób zakaźnych rozwiązać raz na zawsze? Ach te kochane maleństwa ... :roll: :mrgreen:

PostNapisane: środa, 11 kwietnia 2018, 12:11 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
Ja nadal dochodzę do siebie. Serio - dziękuję za to, że czuję się, jakbym wrócił z kompletnie innego świata, takiego, w którym się czuję jak w domu :) Wokół tego wszystkiego utworzyła się niezwykła jedność, bo już od dawna nie chodzi tylko o pióra - one są tylko zaczątkiem całości.

PostNapisane: środa, 11 kwietnia 2018, 14:14 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Piter wyraźnie nie doszedł jeszcze do siebie - pojechał emocjami i sentymentem. OMFG :shock: :twisted:

PostNapisane: środa, 11 kwietnia 2018, 20:52 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
Że ja niby nie jestem sentymentalny? :D Stare pióra lubię, to przecież wiele znaczy ;)

PostNapisane: czwartek, 12 kwietnia 2018, 22:38 
Firma

W naszym przypadku otrząśnięcie się po Pen Show trochę trwało ;), ale nadrabiamy zaległości...
Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom za danie nam możliwości bycia na Takiej imprezie. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, sprawności w organizacji, a przy tym bardzo miłej atmosfery.
Dziękujemy:
@Dexowi za dostarczenie wylicytowanej obsadki i chwilę rozmowy
@Andowi za podnoszenie szlabanu od parkingu ;) i także chwilę rozmowy o paczkach z USA i Vacumatic'ach
@Kasisembie za możliwość zerknięcia ukradkiem na jej kolekcję
@Fonsitos za "odhaczanie" nas na odpowiednich listach
@Bosej a. k. a. Inkoholiczce za przemykanie gdzieś w okolicach naszego stoiska
@Janykielowi za miłe rozmowy i wykazanie się inwencją
@Agnes za kupienie etui, chwilę rozmowy i wpis na blogu
@Mariuszowi za zrobienie zdjęcia z bliska naszego stanowiska (choć sam nam jakoś umknął)
@Nicponiom za rozmowę na ciekawe tematy...
I trochę teraz strach wymieniać wszystkie osoby, które u nas były dlatego, że nie prowadziliśmy żadnej ewidencji wizytatorów stoiska, a nie chcemy nikogo pominąć- dlatego dziękujemy WAM wszystkim, którzy byliście u nas!
Mamy nadzieję, że zostaliśmy dobrze odebrani i zrobiliśmy pozytywne wrażenie. Jeżeli wszystko będzie dobrze to na pewno zagościmy na Pen Show za rok. Będziemy się też starać o obecność na innych imprezach okołopiórowych.
Ślemy pozdrowienia,
Zespół Luxpen.pl

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]