Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 22:36 

Kolejne pióro Mabie Todda z lat dwudziestych. Nie do końca jest to "Black & Gold" (ozdobne obrączki wykonane są w technice enamelingu - pokryte dwukolorową emalią), choć do tej linii/grupy jest zaliczane.
Mniejszy, damski model - tego rodzaju zdobienia nie były stosowane w większych piórach. Voila!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: środa, 12 stycznia 2011, 23:17 

Piękne pióro!

Podasz więcej szczegółów? Wymiary, jak się sprawuje stalówka, jakie wrażenia z użytkowania?

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 02:07 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
eef, stalowka jest najpewniej fleksowa, Swany zreszta to wlasnie maja do siebie ze sa wyposazone w naprawde swietne stalowki... Samo piorko zas totalnie wymiata, jeszcze nie widzialem Swana ze zlotymi, emaliowanymi obraczkami - no i swietnie sie prezentuje w tym zestawieniu kolorow :-)

inky

Natürlich.

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 15:46 

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Pióro stylistyką przypomina mi Blackbirda - też od Mabie Todda.
Z tego co pamiętam, stalówka z "2" to taki raczej semi-flex, a z "3" będzie od niej nieco twardsza ... ale może ta jest jeszcze inna - bardziej miękka i subtelna, jako że to damska wersja ;)

PostNapisane: piątek, 14 stycznia 2011, 20:40 

eef - wymiary powiedziałabym standardowe dla "damskich" piórek, ok 11 cm ze skuwką, ok 10 cm bez i niecałe 14 cm ze skuwką na tyłku. Stalówka, jak dobrze to ujął Inky, typowa dla Mabie Todda, no bardzo fajny flex :) - nie wiem jak to ująć jakoś dokładniej ;)

Siege, ta stylistyka, "flat - topowa" jest raczej typowa dla tego okresu produkcji, ale uwierz na słowo, to zupełnie jednak co innego niż Blackbird :) Ze stalówkami, jeżeli mogę, to nie do końca tak. Te cyferki wszystkie "2", "3" i u Mabie Todda aż do 8 to odniesienie do wielkości stalówek, a i przy tym do wielkości samych piór. Podobnie jest u Watermana (tu o tyle jaśniej, że wielkość stalówki była też uwzględniana w numeracji piór 52 - stalówka #2, 54 - stalówka #4 itd.) Właściwości stalówki były zazwyczaj podawane w jej imprincie (np. Rigid, Maniflex, Manifold, Flexible), lub "kamuflowane" w kolorze, jak u Watermana w serii Red Ripple "7" i "5". Czasami całe linie były z konkretną co do właściwości stalówką, jak cała linia Swan Eternal Mabie Todda (twarde gwoździe).
Co do samych flexów, przyznam szczerze, że z biegiem czasu mam coraz większe problemy z precyzyjnym określeniem czy można mówić o flexie, semi-flexie, full-flexie czy super-flexie. Mam wrażenie, że to bardzo zależy od subiektywnej oceny (a dokładnie tego jak piszemy, pod jakim kątem, jak mocno lub nie przyciskamy itd).

Zdrówka:)

PostNapisane: środa, 19 stycznia 2011, 00:00 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Taaa, pióro takie jak lubię, stalówkę pominę milczeniem, bo musiałabym sypać superlatywami :)
Ale... osobiście mam estetyczny problem z enamelingiem - chyba mi się po prostu nie do końca podoba :) W piórze jakie prezentujesz, Rka, i tak ten motyw jest bardzo subtelny i generalnie okej, choć... gdybym była projektantem tego modelu nie pozwoliłabym, by owe pierścienie "wystawały" - zatopiłabym je w body pióra, coby tworzyły gładką powierzchnię :) Ale to takie sugestie typowo subiektywne :)
Ale stalówka... ech...

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]