Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 20 listopada 2012, 18:53 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
Pióra Wahl-Eversharp Bantam powstały w ok. 1932-33 roku i byly produkowane az do konca lat 30. Pióra te były bardzo małe i z założenia mialy byc kompaktowych rozmiarów – tak, aby mieściły sie w kieszonce kamizelki.
Bantamy, chociaz sprzedawane raczej jako gadzet (novelty item), podobnie jak pióra “Peter Pan” czy chocby miniaturowe Parkery, byly jednak zaprojektowane jako przedmiot uzytkowy. I w przeciwienstwie do wielu innych pior tej klasy (i w tym rozmiarze), Bantamy były piórami bardzo przyzwoitej jakosci – no, ale w koncu produkowala je jedna z wiekszych firm Wielkiej Czworki ;-)
Tak czy inaczej, wiele Bantamów, pomimo nizszej ceny, wyposażone bylo w 14k stalowki (rozmiar 0, najmniejsze produkowane przez Wahla), choc zdarzaly sie tez i piora ze stalowkami ze stali. Zlocenia klipsa i ringów, w przeciwieństwie do piór z wyzszej półki Wahla, nie były wykonane metodą “Gold Fill”, ale były platerowane cienką warstwą złota a same pióra, jak i ołówki były sygnowane:

MADE IN U.S.A. BY THE MAKERS OF EVERSHARP

A wiec pomimo ceny, byly to pióra, których producent nie mógł się wstydzić ;-)
Zresztą w koncu sam Wahl w reklamach nazwał model “Bantam” nie inaczej jak “THE Big Little Pen”, a to cos juz znaczy. Bantamy produkowano takze i na rynek francuski i w tamtych rejonach - czyli pod Wieza Eiffla - piórka te byly znane jako Benjamin. Stalówki w tych francuskich modelach byly 18k, lub czasem 14k ale takze byly to "zerówki" (Wahl 0). Niekiedy mozna bylo takze spotkac Bantamy ze stalowymi stalówkami które byly pozlacane. W amerykanskich piórach Bantam stalówki byly tylko 14k albo stalowe.

Bantamy bardzo czesto uzywane byly jako gadzet reklamowy lub pamiatkowy - zdarza sie wiec, ze mozna spotkac te pióra sygnowane logo wystawy CENTURY OF PROGRESS która odbyla sie w Chicago w latach 30 a takze w pudeleczkach z dolaczonymi bilecikami pamiatkowymi które upamietnialy jakies wydarzenie.

Jesli chodzi o system napelniania, to Wahl postawil tu na prostote: piora Bantam to "bulb fillery", z odkrecanym koncem korpusu, pod ktorym znajduje sie gumka. Wystarczy kilkarotnie ja przycisnac, by pioro napelnilo sie atramentem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Artykul uaktualniony i uzupelniony - zostanie on przeze mnie takze niebawem lekko rozbudowany.

i.

Natürlich.

PostNapisane: wtorek, 20 listopada 2012, 19:17 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twoja wersja kolorystyczna @inky to Blue Swirl. A moja Dark Green Swirl.

Dostępne kolory Wahl Eversharp Bantam to:

Red Brown Swirl
Silver Veined Amber Marbled
Green Marbled
Green Barber-Pole Striated
Dark Green Swirl
Light Green Swirl (Cathay)
Red Veined Green Marbled
Blue Swirl
Gray Barber-Pole Striated
Red Veined Gray Marbled

PostNapisane: środa, 21 listopada 2012, 12:47 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Piękny zestaw!! I... śliczny wzór otworu powietrznego - takiego chyba jeszcze nie widziałam :)

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: środa, 21 listopada 2012, 16:09 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Lash napisał(a):
[...]wzór otworu powietrznego [...]

Zasiąść przy stoliku zrobionym przez Dextera, dołożyć piki oraz kara i można zagrać w brydża:)

PostNapisane: środa, 21 listopada 2012, 22:01 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Swoją drogą kiedyś miałam pomysł, byśmy zrobili galerię wszelkiego rodzaju otworów powietrznych - są to niesamowite kształty! Może zrobimy jednak taką galerię?

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 22 listopada 2012, 12:28 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Lash napisał(a):
Swoją drogą kiedyś miałam pomysł, byśmy zrobili galerię wszelkiego rodzaju otworów powietrznych - są to niesamowite kształty! Może zrobimy jednak taką galerię?

Zróbmy!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]