Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 11 października 2018, 13:52 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
KALENDARZ FOP 2020 w starym stylu - dyskusja

Projekt kalendarza na przyszły 2019 rok z rysunkami Fopki jest fantastyczny! Jednak ja wolałabym je mieć w formie ew. książkowej, a kalendarz ścienny jak jeden z pierwszych, które tworzyliśmy na FOP wspólnie, zgłaszając swoje zdjęcia o tematyce okołopiórowej albo podobny do tego, który opracowała dla nas Fonsi, ze starymi reklamami piór.

Chciałabym podkreślić, że nie są to zawody ani wyścig między dwiema ideami na zawartość kalendarza forumowego. Zastanówmy się po prostu, jaki nam pasuje. Może się okazać, że niektórzy mają u siebie dość miejsca, by powiesić obydwa?

Sądzę, że na przygotowanie drugiego kalendarza forumowego na 2019 zostało zbyt mało czasu, dlatego proponuję zastanowienie się, dyskusję i podjęcie decyzji o edycji na 2020.

Jeśli ktoś jest zainteresowany posiadaniem kalendarza na 2020 ze zdjęciami forumowiczów przedstawiającymi pióra, ew. gadżety piórowe, proszę zabrać głos. Sprawdzamy, czy gra jest warta świeczki, tzn. ile osób byłoby chętnych do nabycia kalendarza.

Dyskutujemy do końca grudnia tego roku, potem podejmiemy decyzję na TAK albo NIE:)

PostNapisane: czwartek, 11 października 2018, 14:49 

Tytuł użytkownika:: :-) :-) :-)
pomidorium napisał(a):
KALENDARZ FOP 2020 w starym stylu - dyskusja

(...)

Jeśli ktoś jest zainteresowany posiadaniem kalendarza na 2020 ze zdjęciami forumowiczów przedstawiającymi pióra, ew. gadżety piórowe, proszę zabrać głos. Sprawdzamy, czy gra jest warta świeczki, tzn. ile osób byłoby chętnych do nabycia kalendarza.

Dyskutujemy do końca grudnia tego roku, potem podejmiemy decyzję na TAK albo NIE:)

Fotografie robione przez forumowiczów są różne : dobre, lepsze i wybitne (te ostatnie zwłaszcza w wykonaniu tylko kilku osób). Według mnie kwestią nadrzędną jest to, kto miałby wykonać te fotografie bo jakby miał powstać drugi (równoległy do fopkowego) kalendarz na 2020 to wolałbym zdjęcia wykonane naprawdę artystyczne. Jeżeli miały by się tam znaleźć zdjęcia wykonane przez forumowiczów (różnych) to z ich jakością i wartością artystyczną może być różnie i nie chodzi mi o to by na brzydsze pory roku były gorsze fotografie ;)
Można by wybrać forumowych fotografów, którzy uwiecznią pióra i gadżety forumowiczów - ale tu wracamy do dylematów Dextera ( viewtopic.php?f=247&t=12728#p194948 ) z którym w tej kwestii zgadzam się jak najbardziej.

PostNapisane: czwartek, 11 października 2018, 15:25 

Tytuł użytkownika:: Inka
Ja zachwycona byłam kalendarzem ze starymi reklamami piór. Najchętniej taki bym zamówiła. Kilka z kart tamtego kalendarza oprawiłam w ramki, wyglądają świetnie.

PostNapisane: sobota, 13 października 2018, 16:51 

tenjarek napisał(a):
[...]
Fotografie robione przez forumowiczów są różne : dobre, lepsze i wybitne (te ostatnie zwłaszcza w wykonaniu tylko kilku osób). [...]

Faktycznie, ale i tak wszystkie zdjęcia musiały spełnić warunek odpowiedniego formatu i przechodziły przez sito konkursowe. Pomimo zróżnicowanej jakości czy też "artyzmu" składały się na urocze kalendarze, które z przyjemnością wieszałam na ścianie, a potem żal je było zdejmować.

Z reklamami piórowymi było trochę inaczej, bo Fonsi działała w wielkim pośpiechu i być może nie posiadała oryginałów albo nie miała dobrego aparatu. W każdym razie i ten kalendarz był świetny.

Proponujesz wybrać forumowych fotografów, którzy zrobią zdjęcia? Można i tak, ale sądzę że nie tylko mnie podobała się formuła zgłaszania własnych zdjęć.

Piszę tu dziś m.in. dlatego, że mamy jak na razie trzy głosy w sprawie i po to, aby wątek nie został przykryty innymi. Wiem sama po sobie, że niektórym życie robi przerwy w obecności na forum.

PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 17:16 

Uważam, że pomysł jest bardzo fajny, ale z drugiej strony rozumiem też obawy administracji. Chyba faktycznie był problem z ostatnim kalendarzem; nie znam wątku nie wypowiadam się...

Jednak z zarysu sytuacji wnioskuję, że jednak nie była to zbyt miła przygoda.

Mimo, że chętnie zobaczyłbym taki kalendarz to proszę nie naciskajcie na administrację o podjęcie kolejnej próby skoro wyraźnie jest zaznaczone, że się na to mimo wszystko nie zdecydują...

PostNapisane: poniedziałek, 15 października 2018, 20:03 

Tutaj administracja poinformowała, że nie ma nic przeciwko temu, żeby ktoś inny się tym zajął.

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:29 

Jestem stosunkowo młodym stażem użytkownikiem niniejszego forum (rejestracja listopad 2018r.) jednak na kalendarz na rok 2019 zapisałem się. Kalendarza jak wszyscy oczywiście jeszcze nie otrzymałem ale FOP-ka podoba mi się i pomysł kalendarza z FOP-ką również. Jeśli więc miałbym wypowiedzieć swoje zdanie (zdanie młodego stażem użytkownika niniejszego forum) to byłoby ono takie aby ewentualna inna idea kalendarza nie była "zamiast" lecz "oprócz".

Ostatnio edytowano poniedziałek, 17 grudnia 2018, 23:33 przez white, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:56 

W związku z odkurzeniem tematu przez White'a przypominam, że zbliża się koniec grudnia i wkrótce minie termin opowiedzenia się za drugim - obok Fopkowego - kalendarzem. Z dotychczasowej "gorącej" dyskusji wnioskuję, że nie będzie chętnych na kalendarz wg wcześniejszych wzorów. Może to i dobrze, bo ominie mnie konieczność angażowania się w projekt:)

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:57 

Gdyby jednak pojawili się chętni, to otwieram listę:
1.
2.
3.

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:36 

ale to na który rok miałby być ten kalendarz ?
na 2019 chyba już nie ?

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 21:44 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
Pomi, spójrz sama, jakie to łatwe. A potem jeszcze trzeba poskładać do kupy przelewy i wysyłkę. A upominanie się o kasę jest dość trudne bo niezręczne.

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 22:12 

Fonsitos napisał(a):
Pomi, spójrz sama, jakie to łatwe. A potem jeszcze trzeba poskładać do kupy przelewy i wysyłkę. A upominanie się o kasę jest dość trudne bo niezręczne.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 23:30 

@ pomidorium

Nie składam deklaracji odnośnie mojego zainteresowania drugim - obok FOP-ki - projektem kalendarza, ale nie wykluczam rozważenia podjęcia decyzji jeśli projekt będzie się urzeczywistniał i co najważniejsze wiadomych będzie więcej szczegółów - i myślę że takie podejście prezentuje/może prezentować więcej osób.

PostNapisane: poniedziałek, 17 grudnia 2018, 23:38 
Almighty Admin

tenjarek napisał(a):
Fonsitos napisał(a):

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

No szok, bo to jest dość niewdzięczna robota. Ogłosić, odczekać, zrobić, poskładać. Przypomnieć po trzy razy, że są zapisy. Odpowiedzieć w wątku i na PW, że ci, co mają focha to no trudno, mają. Kłótnie przeczytać i oddalić powództwa. Potem już tylko kilka maili/PW że płatność, zebrać do kupy, nadać i opłacić, na poczcie syf, w domu gorączka i ból głowy... Wybitnie niekorzystne dwa tygodnie za mną a dzisiaj dodatkowo pierwszy dzień przeziębienia - wiadomo - umrę niechybnie.

Łatwo się mówi, że "zróbmy kalendarz".

PostNapisane: wtorek, 18 grudnia 2018, 23:24 

Wiem, że to pewnie nie licuje z ideą "forumowego" kalendarza, ale jest bardzo wiele serwisów internetowych, które pozwalają na bajecznie proste stworzenie kalendarza w praktycznie dowolnym formacie i stylu, z wykorzystaniem zdjęć dodanych przez użytkownika. Odpowiedni serwis wykonuje pracę, którą Fonsi musiałaby wykonać w swoim wolnym czasie i zupełnie wolontariacko. Jednocześnie kalendarz ląduje w rękach zamawiającego nawet następnego dnia. Może coś takiego sprawdziłoby się w przypadku reklam piór i zdjęć własnych? Wtedy każdy zamawia samodzielnie, płaci automatycznie, wybiera pasujący mu rozmiar i wszyscy są zadowoleni. Nie ma może tego uczucia wspólnotowego działania, ale też nie nadużywamy niczyjej uprzejmości. :)

EDIT: Dodatkowo, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakości zdjęć nadesłanych przez jakiegoś użytkownika, możemy po prostu pominąć je w naszym zamówieniu i wykorzystać jakieś inne.

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 01:13 
Almighty Admin

Inkyhand, cieszę się, że myślenie w narodzie istnieje! No ale czynnik wspólnotowy faktycznie wtedy nie istnieje. :D

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 06:50 

Inkyhand napisał(a):
Wiem, że to pewnie nie licuje z ideą "forumowego" kalendarza, ale jest bardzo wiele serwisów internetowych, które pozwalają na bajecznie proste stworzenie kalendarza w praktycznie dowolnym formacie i stylu, z wykorzystaniem zdjęć dodanych przez użytkownika. Odpowiedni serwis wykonuje pracę, którą Fonsi musiałaby wykonać w swoim wolnym czasie i zupełnie wolontariacko. Jednocześnie kalendarz ląduje w rękach zamawiającego nawet następnego dnia. Może coś takiego sprawdziłoby się w przypadku reklam piór i zdjęć własnych? Wtedy każdy zamawia samodzielnie, płaci automatycznie, wybiera pasujący mu rozmiar i wszyscy są zadowoleni.

Tak trochę off topic a trochę nie, ale korzystałaś z takiego serwisu kiedyś? Bo ja tak i z całą pewnością nie mogę napisać że to było bajecznie proste a kalendarz na drugi dzień... juz nie wspomnę że przy różnej jakości zdjęć efekt też był daleki od bardzo dobrego.

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 09:11 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Moim skromnym i nic nieznaczącym zdaniem kalendarz fopkowy to w ogóle odejście od tradycji kalendarza, który od czasów prehistorycznych był "składkowy" i przedstawiał pióra wieczne, nasze pióra wieczne w różnorakich tzw. okolicznościach przyrody niekoniecznie ożywionej. Sorry, ale rysunkowy kalendarz nie wzbudził nigdy mojego zainteresowania i, jeśli dobrze domniemywam, był pewnym kompromisem pomiędzy "nie ma się kto tym zająć", a "robimy kalendarz z naszymi zdjęciami naszych piór". Nie chodzi o rysunki, one są świetne, ale taka forma mi nie odpowiada. A np. kalendarz ze starymi reklamami był na tym bezrybiu strzałem w dziesiątkę.

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 12:02 

Mi natomiast pomysł kalendarza FOP-kowego, rysunkowego podoba się i będąc użytkownikiem forum zaledwie od listopad 2018r. z przyjemnością dołączyłem do grona osób które zdecydowały się go nabyć.

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 19:31 

mery napisał(a):
Tak trochę off topic a trochę nie, ale korzystałaś z takiego serwisu kiedyś? Bo ja tak i z całą pewnością nie mogę napisać że to było bajecznie proste a kalendarz na drugi dzień... juz nie wspomnę że przy różnej jakości zdjęć efekt też był daleki od bardzo dobrego.

Nie ja bezpośrednio, ale moi dziadkowie kiedyś zrobili mi taki prezent i byli bardzo zadowoleni. Jakość była naprawdę w porządku. :) Wyobrażam sobie, że serwis serwisowi nierówny. Jako że dziadek raczej nie jest szczególnie bardzo oszczędną, przypuszczam, że wybrał po prostu któryś z tych droższych. Za pośrednictwem podobnych stron zamawiałam za to inne prezenty – kubki, fotoksiążki, plakaty. Nigdy nie miałam problemów, więc nawet nie byłam wierna jednej firmie.

Kalendarz na drugi dzień zależy też od lokalizacji firmy względem naszego miejsca zamieszkania. Mój rekord, jeśli chodzi o usługi poligraficzne, to otrzymanie 2000 wizytówek w przeciągu 2 godzin od zamówienia. :)

PostNapisane: środa, 19 grudnia 2018, 20:26 

Przecież nie jest tajemnicą, która firma wykonała dla nas kalendarze na 2017 i 2018 rok. Nie przypominam sobie żeby ktoś skarżył się na jakość.

PostNapisane: czwartek, 20 grudnia 2018, 19:49 
Almighty Admin

Ouhmania od czterech lat wydaje nasze kalendarze. Jak robilam swoj indywidualny to faktycznie dzisiaj zamowiony i klepniety byl w domu po 48h. Te forumowe ciut dluzej alebtez ekspresowo.

PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 21:29 

Kochani, dziękuję. Temat kalendarza ze zdjęciami piór forumowiczów, reklamami piór czy innych gadżetów związanych z piórami uważam za zamknięty.
Jeśli ktoś się czuje zawiedziony, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby sam sobie skomponował dowolną zawartość kalendarza z własnych zdjęć albo zaczerpniętych z forum czy z internetu. Nikt za to głowy nie urwie, jeśli się to zrobi na własny użytek. Z wypowiedzi Ewy wynika, że firmę realizującą zamówienie trzeba starannie wybrać. Inka twierdzi, że to całkiem proste. Mnie też się takie zdaje, bo co roku dostaję od rodziny kalendarz ze zdjęciami Zuzi i Doni.
POZDRAWIAM WAS NOWOROCZNIE!

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]