Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 25 stycznia 2011, 23:23 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Ale niespodzianka CezaryF! Nie wiedziałam, że takie podwójne "kropkowanie" miało miejsce - i to w wersjach Lady :mrgreen: Wielkie dziękuje za uzupełnienie wątku! Z niekłamaną zazdrością także przyglądam się tej stalówce Lady - piękna, rzeczywiście ogromna i także nie natknęłam się na takową do tej pory - tzn z `napisem` Lady. Cudne pióro - w całości - "inne" od tych jade green, jakie dane mi było do tej pory mieć w ręce.

A ciekawi mnie bardzo, dlaczego Sheaffer powtarzał "white dot" na końcówce korpusu, skoro już umieścił ją na szczycie? Nie chce mi się wierzyć, że ze względów estetycznych :mrgreen:

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 01:49 

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
Czy aby na pewno Sheaffer stosował podwójne białe kropki po obu końcach pióra? Przecież można połączyć korpus od ringtopa (z kropką na dole) ze skuwką z innego egzemplarza z białą kropką na flat topie i mamy pióro "dwukropkowe". Sam kiedyś na próbę zmontowałem sobie takie pióro z moich 2 triumphów: korpus cresta ze skuwką od autographa. Czy są na takie podwójne oznaczenia WD jakieś dowody z epoki?

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 02:12 

Velofahrer napisał(a):
Przecież można połączyć korpus od ringtopa (z kropką na dole) ze skuwką z innego egzemplarza z białą kropką na flat topie i mamy pióro "dwukropkowe".

Myślisz, że to takie proste w przypadku bardzo konkretnego modelu: jade green / flat-top / wymiar lady? Musiałbyś mieć:
1. jedno pióro (model lady) z white dot na szczycie korpusu
2. drugie pióro (model lady) z white dot na szczycie skuwki
Czyli bardzo konkretny wymiar (lady standardowo jest nieco mniejsza), bardzo konkretny kolor i zupełnie gdzie indziej kropki... Pewnie możliwe, jednak...

A czy są na takie podwójne oznaczenia WD jakieś dowody z epoki to też się chętnie dowiem - stąd też moje wcześniej zadane pytanie: dlaczego Sheaffer robiłby coś takiego, jak WD z dwóch stron? Co ten zabieg miał na celu?

Obrazek

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 02:17 

Lash, to nie jest wcale proste, ale też nie jest niemożliwe ;)

Pytanie jest ciekawe - czy to się wzięło z pomieszania modeli kiedyś tam w ferworze napraw, czy jednak jest to gdzieś udokumentowane? Sama bym chciała wiedzieć...

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 02:23 

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
Nie mam żadnego flattopa lady w kolekcji więc nie wiem czy skuwki/gwinty są wymienne, to tylko gdybanie, ale myślę że jeśli już taki model mógł zostać złożony to raczej w epoce, w latach 20-30, kiedy części w tym samym stanie zachowania i koloru były u serwisantów Sheaffera dostępne od ręki.

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 02:25 

eef napisał(a):
Lash, to nie jest wcale proste, ale też nie jest niemożliwe ;)

Tak też napisałam w poprzednim poście: "Pewnie możliwe, jednak..." :)
Sheaffer kryje wiele, wiele tajemnic - czasem doprowadzają mnie one do szewskiej pasji, ale też ich rozwiązywanie jest bardzo satysfakcjonujące :)
Mam nadzieję, że CezaryF nam coś przybliży w temacie :D

Obrazek

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 15:17 

Czy to składak - mało możliwe i mało prawdopodobne.
Obie części są identycznej barwy i tonacji oraz są tak samo zużyte - podobne ryski i zmatowienia.
Poza tym nie tak łatwo złożyć skuwkę od jednego pióra z korpusem od innego - bo tuleja w skuwce pasuje do konkretnej stalówki - trzeba by ją dostosować a to nie łatwe. poza tym - rzucę pytanie ogólne - może ktoś wskaże przykłady Ringtopów z lat 20-tych z kropką na dole skuwki.
Ja raczej uważam że jest to egzemplarz nietypowy - z bardzo rzadko spotykaną stalówką. Ale będę jeszcze "grzebał" po necie w tym temacie.
Pozdrawiam
CezaryF

PostNapisane: środa, 26 stycznia 2011, 17:19 

O tu znalazłem podobne piórko - Lady Flattop ale niestety nie pokazano "kropek".
http://www.pentrace.net/article090701114.html
Widzę że podobne piórko ma (znany) Roger W. Tu jego zbiór piór (do rymu):
http://www.fountainpennetwork.com/forum ... ge__st__30
Ale właśnie takie piórko - Ringtop Lady Lifetime BLHR opatrzył wykrzyknikiem - jako coś niespotykanego - niestety nie podał czy ma jedną czy dwie kropki. Nie mam z nim kontaktu ale bywalcy Fountain Pen Network może Go spytają? (Inky?)
CezaryF

PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 08:40 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Znalazłem właśnie informację w sprawie White Dot w elementach metalowych.

Sheaffer's Review (III 1948) informuje, że od tego właśnie miesiąca (marca 1948 roku) White Dot pojawi się na złotych, złoconych i metalowych skuwkach piór Sheaffera oraz na ołówkach.

Plastikowy punkcik zostanie umieszczony w zagłębieniu z malutkim otworkiem, wcześniej przygotowanym w materiale skuwki. Następnie część White Dota zostanie zgrzana po wewnętrznej stronie skuwki, a część zewnętrzna będzie wtopiona (zgrzybkowana?) w zagłębienie.
Osoba odpowiedzialna za projekt jaką był Lynn Martin, stwierdził, że osobiście zje każdego White Dota, jaki odpadnie z pióra. :)

PostNapisane: wtorek, 20 września 2011, 11:56 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Lash napisał(a):
Velofahrer napisał(a):
(...)stąd też moje wcześniej zadane pytanie: dlaczego Sheaffer robiłby coś takiego, jak WD z dwóch stron? Co ten zabieg miał na celu?

Może pomysłodawca chciał, by w razie zagubienia skuwki, użytkownikowi pióra pozostała choć jedna kropka - ta na korpusie ;)
Jak widać pomysł ten miał krótki żywot, być może z powodu kryzysu na rynku tworzyw sztucznych ;)

PostNapisane: wtorek, 20 września 2011, 12:25 

Zgadzam się z Lash, że stalówki Triumph oraz (tu dodam od siebie) Inlaid, to samo piękno i ogromny wkład firmy Sheaffer w ewolucję tychże, a nie zgodzę się z tym, co może niektórzy po cichu wyznają, że to niepotrzebne odejście od klasycznego wyglądu stalówki, wręcz dziwactwo, fiksacja nie mająca większego uzasadnienia 8-)

PostNapisane: środa, 21 września 2011, 10:15 

W kwestii White Dot, może by warto też wspomnieć o namiastce białej kropki w postaci wytłoczonego kółeczka na klipsach tanich Sheaffer'ów, a przynajmniej na jednym znanym mi z tego, czyli Sheaffer Award.

PostNapisane: czwartek, 6 października 2011, 13:43 
Rada Jedi

To tłoczone kółeczko to nie White Dot ani jego namiastka. To logo Sheaffera w dużym uproszczeniu jakim jest właśnie przedstawienie White Dot w okręgu.
No, na upartego można powiedzieć że to taka namiastka WD jest :)

PostNapisane: czwartek, 6 października 2011, 14:00 

No bo jest, moim skromnym zdaniem jest, aczkolwiek faktycznie, Sheaffer ma jakieś takie logo-kółko, więc może WD to z kolei uproszczona wersja loga ;)

PostNapisane: niedziela, 9 października 2011, 17:39 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
inky napisał(a):
W pierwszych Crestach White Dot umieszczano takze na korpusie - nad dźwigienką (modele z systemem lewarkowym), oraz - w pierwszych modelach z systemem Vac-Fil - w zasadzie w tym samym miejscu tylko juz bez dzwigienki.

Jak wyżej, na reklamie: KLIK

PostNapisane: poniedziałek, 14 listopada 2011, 02:32 

inky napisał(a):
W pierwszych Crestach White Dot umieszczano takze na korpusie - nad dźwigienką (modele z systemem lewarkowym), oraz - w pierwszych modelach z systemem Vac-Fil - w zasadzie w tym samym miejscu tylko juz bez dzwigienki. (...)

Rozumiem, że skoro TD od 1949 dopiero to system napełniania jak wyżej opisany: Vacuum-Fil plunger? :?: :geek:
Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 14 listopada 2011, 13:10 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
MacKozinsky napisał(a):
inky napisał(a):
W pierwszych Crestach White Dot umieszczano takze na korpusie - nad dźwigienką (modele z systemem lewarkowym), oraz - w pierwszych modelach z systemem Vac-Fil - w zasadzie w tym samym miejscu tylko juz bez dzwigienki. (...)

Rozumiem, że skoro TD od 1949 dopiero to system napełniania jak wyżej opisany: Vacuum-Fil plunger? :?: :geek:
Obrazek

Zgadza sie - chodzilo o Cresty z systemem plunger filler. W pózniejszych zas modelach Crest biala kropka byla umieszczana na koncu korpusu, czyli zakretce tloka.

Natürlich.

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 06:27 

Elbing napisał(a):
Co dokładnie oznaczają te terminy ? White Dot (biała kropka) dożywotnią gwarancję dla pierwszego właściciela piórka.
A Lifetime ? Model piórka ? Stalówka ?

Przeglądałem reklamy i udało mi się znaleźć to co poniżej. Reklamy potwierdzające kalendarium zmian dorzucę. Bardzo pomocne okazały sie artykuły Daniela Kirchheimera, które potwierdzają to co wynika z mojej "lektury" reklam i w interesujący sposób rozprawiają się z niektórymi mitami. Zestawienie jak najbardziej do poprawek i uzupełnień. Zwłaszcza pomocne byłyby skany reklam z roku początkowego dla danego okresu, bo często mam takowe tylko z lat późniejszych.
Intencja? Lash skoncentrowała się na białej kropce i jej umiejscowieniu. Mnie zainteresował zakres gwarancji i jego zmiany.
Jeśli wierzyć reklamom :mrgreen:
1. ____Na początku lat 20-tych (od 1920 roku) gwarancja była wieczysta ale tylko na stalówkę:
Obrazek
SATURDAY EVENING POST, 26 SIERPNIA , 1922
Cytuj:
Our special Iridium Tipped Pen Point Unconditionally Guaranteed Forever
Duofoldy miały wtedy gwarancję na 25 lat?
2. ____W 1925 na reklamach pojawia się sformułowanie rozszerzające gwarancję na całe pióro, dookreślające, że naprawy gwarancyjne są całkowicie darmowe, ale ... gwarancja jest dożywotnia, już nie wieczysta. Miało to mieć związek z zastąpieniem w produkcji korpusów i skuwek ebonitu (hard rubber) Raditem (celuloid) czyli materiałem o większej trwałości. Zapis o gwarancji jest w głównej treści reklamy.
Cytuj:
The fountain-pen (...)(is) unconditionally guaranteed for a lifetime (...) No repair charges.
lub w innej wersji:
Cytuj:
No repair costs for the pen that has the little white dot.

Równocześnie pojawia się sformułowanie, iż biała kropka jest znakiem identyfikującym pióra objęte rzeczoną gwarancją.
Cytuj:
Identify the Lifetime pen by this white dot
Sformułowanie to przetrwa lata, z czasem (w 1937 już na pewno, czy wcześniej?) przechodząc stylistyczny facelifting i zmieniając się w
Cytuj:
The White Dot identifies the Lifetime pen

ObrazekNajstarsza reklama jaką mam z tego okresu to 1927 rok. Przydałby się 1925.
3.___ W 1929 roku mamy pojawia się nowa wersja tekstu reklamowego, w postaci drobnego druku:
Cytuj:
Your Lifetime Pen is guaranteed unconditionally for your life and your Pencil is forever guarantedd against defect
- a więc gwarancja jest nadal bezwarunkowa, natomiast wiemy już czyjego życia dotyczy określenie dożywotnia: domyślnie właściciela.

4. ___W 1930 roku w głównej treści reklamy czytamy, iż
Cytuj:
Lifetime means that your pen will serve your life span
potwierdzający, iż mowa jest o długości życia właściciela.
Obrazek
5. ___ W reklamie z 1932 roku czytamy:
Cytuj:
All Sheaffer pens are guaranteed for life and the Sheaffer Lifetime pen i s guaranteed unconditionally against everything except loss for life of the owner
- a więc nie ma już wątpliwości, że chodzi o życie właściciela. Natomiast pojawia się pierwsze ograniczenie gwarancji: ustrata/zgubienie pióra.
Obrazek
6. ____ W latach 1937-1942 na reklamach znajdziemy informację, że:
Cytuj:
All Lifetime pens are unconditionally guaranteed for the life of the owner except for the loss and willful damage
- mamy zatem drugie ograniczenie gwarancji: umyślne zniszczenie.
Obrazek
7.____ W części reklam z 1942 roku określenie "the owner" zostaje zastąpione słowami " the first user", doprecyzowując a zaraz ogrniczając wieczystość gwarancji do pierwszego tylko właściciela.
Obrazek
8.____ W 1944 roku pojawiają się słowa, których nam brakowało. Po słowach obietnicy gwarancji wprowadzonych w 1942 roku pojawia się uzupełnienie:
Cytuj:
identified by the White Dot
czyli fraza zastępująca rozwiązanie z 1925 czyli informację, iż to biała kropka służy łatwej identyfikacji piór z dożywotnią gwarancją.
Obrazek

Od roku 1933 (proszę o weryfikację, wcześniejszej reklamy niż 1938 nie znalazłem) na reklamach Sheaffera pojawia się informacja, iż naprawa gwarancyjna jednak wymaga pewnej opłaty manipulacyjnej, a dokładnie kwoty 35 centów za
Cytuj:
"postage, handling and insurance"
czyli wysyłkę, obsługę i ubezpieczenie. Identyczną opłatę stosowali od lat 30-tych również inni producenci. Według danych jakie Sheaffer przedstawił Federalnej Komisji Handlu, liczba napraw gwarancyjnych Lifetime sięgnęła liczby 428 tysięcy w roku 1941. Według tych samych danych średni koszt naprawy był napoziomie 0,19 centów netto i 54 centów brutto. Zatem pobierane 35 centów opłaty serwisowej stanowiło ok. 65% kosztów naprawy brutto po stronie Sheaffera (koszt uśredniony). Gwarancja była bardzo szeroko określona i sytuacje takie jak przypadkowe uszkodzenie podpadając pod gwarancję generowały duże koszty. Opłata serwisowa miała też być może zniechęcać klientów do korzystania z gwarancji z błahych powodów co mogło być źródłem oszczędności.
Federalna Komisja Handlu (FCT) USA w 1945 roku uznała takie praktyki (Sheaffer nie był jedyny) za wprowadzające w błąd i zakazała takich działań - czyli reklamowania gwarancji dożywotniej (za pomocą słów takich jak Lifetime czy Guranteed for a Century) przy jednoczesnym nakładaniu na klienta obowiązku opłaty. Od decyzji odwołał się Parker (Waterman się ostatecznie wycofał) i w 1946 roku w decyzji wydanej dla Parkera ostatecznie ustalono, iż opłata jest ok, pod warunkiem, że informacja o niej znajdzie się w pobliżu informacji o gwarancji Lifetime i czcionką o tej samej wielkości + gwarancja nie będzie określona mianem bezwarunkowej. Parker nie skorzystał z takiej możliwości i tzw.Wielka Czwórka zrezygnowała ze 100 letnich i dożywotnich gwarancji udzielanych za opłatą serwisową. Co dokładnie zrobił Sheaffer?
Po koniec lat 40-tych Sheaffer przestał używać gwarancyjnego zapewnienia dla całego pióra:
Najpierw -->>
A. W reklamach z 1945 roku producent informuje nas, iż biała kropka wskazuje na pióra z nową stalówką Triumph (
Cytuj:
The new Lifetime point - the White Dot identifies it
jak również zapewnia nas o tym, że pióra z Fort Madison są
Cytuj:
best writing instruments money can buy
a jednocześnie w marcu 1945 roku w magazynie Collier's wyjasnia iż gwarancja została ograniczona do stalówki czyli "point-u". Znika informacja o opłacie serwisowej w wysokości 35 centów.
Obrazek
W 1947 roku, Sheaffer informuje, że jego pióra wyróżnia
Cytuj:
One Quality, Top Quality, Sheaffer's Quality
jednocześnie nadal promując pióra LifeTime.
a następnie -->>
B. Zaczyna określać white dot jako "mark of distinction" (vide reklama piór ze stalówką Triumph i Crest w rozmiarze Tuckaway z 1948 roku) lub po prostu "white dot of distinction" (vide: reklamy Touch Down-ów z 1949 roku) czyli znak wyróżniający wysokiej jakości pióra, który z czasem przekształcił się w symbol, logo czy też znak wyróżniający umieszczany na wszystkich piórach.
9.___ Lifetime jednak okazuje się być ważnym elementem w określaniu produktu, jego pozycji i wartości. W katalogu z 1953 i 1955 roku znajdziemy pióro Sheaffer's Snorkel Masterpiece w złocie, ze stalówką Triumph, którego stalówka znowu ma dożywotnią gwarancję z której może korzystać bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń pierwszy właściciel pióra:
Cytuj:
The Lifetime point - unconditionally guranteed for first user's lifetime without repair charges.

10. ____ Kolejna reintrodukcja gwarancji Lifetime to rok 67 i pióra ze stalówkami inlaid - tym razem jest to znowu całe pióro, choć gwarancja wyłączała już nie tylko celowe ale również przypadkowe zniszczenie pióra oraz nakazywała przesłanie pióra do fabryki w przed-płaconej przesyłce.

Jak jest dzis? Dzięki uprzejmości INAHONa, wiemy, że:
Pióra Prelude i Legacy objęte są tzw. Limited Lifetime Warranty co oznacza, iż:
Cytuj:
Firma Sheaffer gwarantuje, że ten instrument piszący jest sprawny mechanicznie i wolny od wad fabrycznych, zarówno materiałowych jak i wykonawczych. Gwarancja ta ważna jest przez całe życie pierwszego właściciela. W przypadku wady lub niesprawności należy produkt zwrócić w całości do autoryzowanego punktu napraw firmy Sheaffer wraz z oryginalnym dowodem własności. Wadliwy produkt zostanie bezpłatnie naprawiony lub wymieniony na produkt o podobnej wartości. Niniejsza gwarancja nie obejmuje wypadków utraty, przypadkowych uszkodzeń, naturalnego zużycia, niewłaściwego lub niedbałego użytkowania. Gwarancja daje właścicielowi konkretne uprawnienia. Mogą mieć również zastosowanie inne prawa w zależności od stanu lub państwa.

Reklamy jeszcze uzupełnię, być może jutro, ale chętnie skorzystam ze wsparcia w tym zakresie, zwłaszcza, jeśli chodzi o rok 67.
Pozdrawiam,
Mac

Ostatnio edytowano wtorek, 20 marca 2012, 11:12 przez MacKozinsky, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 08:50 

Jestem pod wrażeniem Mac. Dzięki za Twój trud i dociekliwość :)

Czyli można przyjąć że obecne logo Sheaffer'a to stylizowana White Dot? Kiedy mniej więcej obecne logo powstało?

Marzy mi się graficzne drzewo genealogiczne piór Sheaffer w rozumieniu wszelkich możliwych podziałów na modele i ich wersje, z rozmiarami, rocznikami, rodzajami stalówek, systemów napełniania itd. Być może istnieje już taka ilustrowana tabela, a może dopiero warto by taką stworzyć. Ja po prostu nie ogarniam tej wielgachnej kuwety wciąż :oops:

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 08:53 

Dexter napisał(a):
To tłoczone kółeczko to nie White Dot ani jego namiastka. To logo Sheaffera w dużym uproszczeniu jakim jest właśnie przedstawienie White Dot w okręgu.
No, na upartego można powiedzieć że to taka namiastka WD jest :)

Nie na upartego wcale, bo skoro logo wywodzi się od WD, to wytłaczane kółko, będąc uproszczonym logo, jest de facto uproszczoną wersją uproszczonego WD ;)

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 09:11 
Rada Jedi

Mac - rewelacyjny tekst. Poszukam reklam jakich chcesz w teczce Lash. Miałem je już dawno zeskanować, ale wciąż mało czasu.
Obiecuję, że po zlocie się tym zajmę.
Poprzeglądaj też roczniki Sheaffera. Nie ma wszystkich ale te co są w dziale Download mają sporo informacji z pierwszej ręki. Tam zwyczajnie zarząd informował pracowników co i jak się zmienia. To cenne źródełko informacji.

Piornick, zrobienie takiego drzewka to było by coś. Ja takze nie ogarniam całości.

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 09:59 
Firma

Tytuł użytkownika:: Pióroodporny.
Może w ramach porządku wrzucę jeszcze gwarancję na 2012 rok:

Legacy Heritage - Lifetime Warranty
Valor - 3 lata
Prelude Signature - 3 lata
Prelude - Lifetime Warranty
Prelude Mini - 3 lata
Agio - 3 lata
Intensity - 3 lata
Sheaffer 500 - 1 rok
Sheaffer 300 - 1 rok
Sheaffer 100 - 1 rok
3 Friends of Winter - 1 rok
Sentinel - 1 rok
VFM - 1 rok
Calligraphy - 1 rok

Facebook: https://www.facebook.com/INAHON

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 11:10 

Dexter napisał(a):
Poszukam reklam jakich chcesz w teczce Lash.

Byłoby super. Zeszło mi się z tym tekstem do 5-tej i trochę jestem w plecy ze ze spaniem i robotą. Kilka reklam dorzuciłem a jutro postaram się jeszcze. Natomiast wyraźne skany reklam dla każdej z dat (lub zakresu dat) byłyby bardzo potrzebne. Nie wiem czy dla przejrzystości nie zamienić ich jednak na miniaturki.
Na pewno nie mam nic wystarczająco wyraźnego z 1925, 1929, 1932 a potem 1967. Katalogi przeglądam. Znalazłem potwierdzenie dla Snorkela Masterpiece.
Mam nadzieję, że inni pasjonaci Sheaffer-a też pomogą?

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 19:03 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
MacKozinsky, książki powinieneś pisać:) Dziękuję za zebrane tu uwagi.

PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 19:15 

Mac - rewelacyjny tekst. Jesteś prekursorem tego tematu.
Piórnick - takiej tabeli nie ma i trudno ją zrobić dla piór z napełnianiem lewarkowym. Dla piór z innymi systemami napełniania - były próby zrobienia takich tabel - zestawień.
CezaryF

PostNapisane: wtorek, 19 czerwca 2012, 23:37 

Cytuj:
10. ____ Kolejna reintrodukcja gwarancji Lifetime to rok 67 i pióra ze stalówkami inlaid - tym razem jest to znowu całe pióro, choć gwarancja wyłączała już nie tylko celowe ale również przypadkowe zniszczenie pióra oraz nakazywała przesłanie pióra do fabryki w przed-płaconej przesyłce.

Korekta. Reintrodukcja linii Lifetime (podobno 3 różne pióra) nastąpiła w 1963 roku w związku z 50 rocznicą istnienia firmy. Wygrzebałem gdzieś taką wypowiedź Jima Mamoulides-a a potwierdzenie znajduje się w Sheaffer's Review z 1963 roku na stronie nr 5. Stalówka jak widać niżej 'inlaidowa" ale .... zwróćcie uwagę na napis na klipsie. Ja chcem taką skuwkę! 8-) :roll: :geek:
Zdjęcie jest własnością J. Mamoulides-a
Obrazek

Ostatnio edytowano wtorek, 19 czerwca 2012, 23:50 przez MacKozinsky, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 19 czerwca 2012, 23:50 

Te pióra dość rzadko są spotykane (nie żeby od razu rare, ale jednak nie tak `częste` piórka).

Obrazek

PostNapisane: środa, 20 czerwca 2012, 00:06 

Tytuł użytkownika:: 4001
W Sheaffer'ach Sentinel Deluxe, krópka również znajduje się na spodzie/końcówce rączki/korpusu.

A ja mam takie pytanie: czy zdarzały się w przeszłości modele bez kropki (w ogóle)?
Pytanie może dziwne, ale na tyle co przejrzałem już piór Sheaffer'a nie znalazłem takiego, który kropki by nie miał.
Wiem, wiem, pewnie mało jeszcze w życiu widziałem - jednak jest Lash :mrgreen:

PostNapisane: środa, 20 czerwca 2012, 00:11 

Akszugor napisał(a):
A ja mam takie pytanie: czy zdarzały się w przeszłości modele bez kropki (w ogóle)?

Mnóstwo. :)

PostNapisane: środa, 20 czerwca 2012, 00:12 

Akszugor napisał(a):

Oczywiście :D Np. wszystkie modele Admiral i Craftsman nie miały - z zasady i założenie - White Dot`a. Nawet w obrębie danego modelu (np. Crest) były pióra z i bez białej kropki. Albo seria `Lady Sheaffer Skripsert` nigdy nie miała białej kropki.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]