Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 17 września 2019, 15:38 
Użytkownik

"Niniejszy materiał jest na swój sposób wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze, zawsze cieszą nas sukcesy rodzimych firm, do których między innymi należy KZW Ink. Po szerokiej palecie barw udało się im zaprezentować kilka produktów specjalnych, które nierzadko związane były z wydarzeniem Pen Show organizowanymi zarówno w kraju jak i zagranicą. Systematycznie obserwujemy pojawianie się w ofercie produktów, które mają być odpowiedzią na nieco bardziej złożone potrzeby wybranych miłośników piór wiecznych. (...) Nasycenie jest bardzo dobre. Niebieski kolor jest raczej ciemny, ale nie wpada zbytnio w czerń. Na papierze prezentuje się bardzo elegancko, a zapisany przy jego użyciu tekst cechuje się wysoką czytelnością. Zgodnie z nazwą, atrament wykazuje się wysoką zdolnością błyszczenia"

Czytaj całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 17 września 2019, 17:14 
Użytkownik

Ciekawy kolor a zwłaszcza ten efekt czerwonego połysku. Trochę martwi powolne wysychanie, ale jeśli ktoś nie pisze w pośpiechu, to nie powinno to być przeszkodą.
Dzięki za prezentację.

PostNapisane: wtorek, 17 września 2019, 17:16 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: ?
Takie atramenty mają to do siebie, że bardzo fajnie się prezentują, ale do jego rozmazania wystarczy lekko wilgotny palec i jest to dość problemowe.
Dzięki za recenzję.

PostNapisane: wtorek, 17 września 2019, 19:21 
Użytkownik

Podobny połysk dawno temu obserwowałem w atramencie Diamine Majestic Blue. Niestety atrament ten (Diamine) rozmazywał się na papierze nawet po kilku dniach (schodził głównie ten połysk). Ciekawi mnie jak będzie zachowywał się KWZ.

PostNapisane: wtorek, 17 września 2019, 21:36 
Użytkownik

piękny :)
przyznaje, kiedyś na spotkaniu piórowym marudziłam Konradowi, żeby zrobił fioletowy z różowym połyskiem.
bronił się dzielnie i cierpliwie, że różowy to trudno bo chemicznie cośtam cośtam i że łatwiej czerwony połysk i że w ogóle to jeszcze nie ale może kiedyś..
no i jest, nie fiolet ale połysk od różu przez czerwony do fioletu , przynajmniej na Twoich zdjęciach.
bardzo dziękuję za recenzję, oddalam się nabywać :D

PostNapisane: czwartek, 19 września 2019, 21:21 
Użytkownik

Na Rhodii połysk jest raczej fioletowy ale na W&N to jednak bardziej róż, co bynajmniej wcale nie odbiera mu uroku, bo to nie taki byle róż ;) Ogólnie przyznam, że atrament bardzo mi się spodobał - super inicjatywa :) Widać zresztą że na Rhodii jest więcej podstawowego niebieskiego koloru, a na W&N zwłaszcza w maczance to jeden wielki połysk :D Niebieski jako główny kolor moim zdaniem sporo lepszy bo dla wielu osób będzie odpowiedniejszy - niebieski to jednak klasyka :)

PostNapisane: piątek, 20 września 2019, 10:21 
Użytkownik

Ten połysk schodzi (rozciera się na kartce) nawet po tygodniach, wystarczy mocniej potrzeć kilka razy palcem.
Powiem jednak, że kolor jest cudny, nalałam sobie do Plumixa BB i piszę rondówką na Tomoe River. Dawno pisanie nie sprawiało mi takiej frajdy! <3

PostNapisane: czwartek, 10 października 2019, 23:16 
Użytkownik

Od tygodnia nie rozstaję się z nim w piórze (LAMY Al-Star stalówka M). Tego nie da się opisać, to trzeba zalać i popisać. Ma wady, ale każdy jakieś ma, a z zalet, przepiekny, opalizujący kolor. W rozproszonym świetle dziennym jest skromnym granatem, ale jak ma światło sztuczne, to pokazuje swoją tajemnicę. Czuję, że wypiszę butelkę do dna. Ostatni raz zachwycił mnie tak Parker Penman, ale to już historia. Nie chcę popadać w przesadę, ale może być to atrament kultowy, niech tylko ludzie go bliżej poznają.

Obrazek

Obrazek

Ps. dziękuję Mariusz888 za recenzję, bez niej nie miałbym impulsu do zakupu.

PostNapisane: piątek, 11 października 2019, 13:30 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: słabo opierzony
Aventador13 napisał(a):
[...] i jest to dość problemowe. [...]

O, jak dobrze, że ktoś jeszcze po polsku nie pisze w takim kontekście: 'problematyczne'!

PostNapisane: wtorek, 21 stycznia 2020, 00:33 
Nowy użytkownik

Ładnie pachnie. Lubię go wąchać (i pisać też, ale tylko wtedy, kiedy mam ochotę na brudne palce i długie mycie pióra po fakcie).

PostNapisane: środa, 22 stycznia 2020, 18:01 
Użytkownik

Mariusz888 napisał(a):
"Niniejszy materiał jest na swój sposób wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze, zawsze cieszą nas sukcesy rodzimych firm, do których między innymi należy KZW Ink. Po szerokiej palecie barw udało się im zaprezentować kilka produktów specjalnych, które nierzadko związane były z wydarzeniem Pen Show organizowanymi zarówno w kraju jak i zagranicą. Systematycznie obserwujemy pojawianie się w ofercie produktów, które mają być odpowiedzią na nieco bardziej złożone potrzeby wybranych miłośników piór wiecznych. (...) Nasycenie jest bardzo dobre. Niebieski kolor jest raczej ciemny, ale nie wpada zbytnio w czerń. Na papierze prezentuje się bardzo elegancko, a zapisany przy jego użyciu tekst cechuje się wysoką czytelnością. Zgodnie z nazwą, atrament wykazuje się wysoką zdolnością błyszczenia"

Piękny atrament do pięknego pisania zachęca, więc małe sprostowanie tego cytowanego fragmentu: Zagranica a jakże jest, ale za granicą!

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]