Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: OCTOPUS Schwarz
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2017, 20:57 

Czas na ostatni atrament z testu pięciu...

Obrazek

OCTOPUS SCHWARZ... czarny jak kruk

Obrazek

Atrament niemieckiej produkcji, oferowany w butelkach 30ml i 40ml. Atramenty Octopus dostępne są w 10 kolorach. Zamówić można stąd: pen-paradise.de
(informacje za Visvamitra)

1. Narzędzia.

Atrament testowałam mniej więcej tydzień, w ruch poszły dotychczas używane papiery (Clairefontain 90g/m2,, Rhodia dotpad,, Midori wkład #5 Travelers (super cienki), Leuchtturm 11917 Jootbook, FIlofax notebook) plus papier ksero (w pracy). Pióro Sailor 1911 ze stalówką M, krótka zabawa Blackbirdem z flexem.

Obrazek

2. Właściwości.

Nasycenie bardzo dobre. Głęboka czarna czerń  Zimny odcień. Nie miałam problemów z przepływem, Sailor napełniony tym atramentem startował zawsze, od razu (Ale też z żadnym atramentem w tym piórze nie miałam problemu). Czas wysychania akceptowalny. Ciężko się zmywa z rąk To próbka tego atramentu zrobiła zamieszanie w kopercie, w transporcie ;)
Obrazek Obrazek

Niestety atrament strzępi na niektórych papierach - Leuchtturm i Filofax (gruba kreska z pióra z flexem).

Obrazek Obrazek

3. Wrażenia.

Czerń tego atramentu kojarzy mi się z czarnymi piórami kruka...

http://dinoanimals.pl/wp-content/upload ... Kruk11.jpg

źródło: http://dinoanimals.pl/zwierzeta/kruk-zwyczajny-corvus-corax/

To nie moja bajka, kompletnie. Nie używam czarnych atramentów. Do samego koloru nie mogę mieć zastrzeżeń, tekst jest czytelny, zimny odcień fajny... Ale za taki atrament podziękuję, bo nie będę go używać. Może kiedyś....

Obrazek

4. Podsumowanie.
Dla entuzjastów prawdziwej czerni - pozycja obowiązkowa.
Ale ja nie kupiłabym. Nie pisałabym. Ale z chęcią przekonałam się osobiście.

Obrazek Obrazek

Więcej znajdziecie tutaj: http://www.piorawieczneforum.pl/index.p ... ent-158997

Test zorganizowany przez nieocenionego Visvamitrę.

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 00:41 

Jak w poprzednich recenzjach do testów zostały użyte trzy piórka, Plumix BB, Twsbi 580 B oraz Noodler's Ahab.

Schwarz od Octopusa to raczej dość lepki atrament, miałem pewne problemy z określeniem, ile atramentu zostało atramentu w próbce po napełnieniu Plumixa, atrament bardzo powoli spływał ze ścianek, taka farbka. Dodatkowa dość mocno lubi się trzymać łapek i jego zmycie z nich jest kłopotliwe.

Schwarz zdecydowanie czystym czarnym nie jest, przy szerszej stalówce Plumixa dość wyraźnie widać przebłyski niebieskiego. Przy próbie pokrycia większych połaci rysunku atramentem dość wyraźnie widać to dodatkowe zabarwienie.

Obrazek
Papier ksero

Obrazek
Całka należy oddalić się z miejsca spotkania i liczyć, że nie zauważyła tego. Możliwe, że przejęta jest strzępieniem, jakie na niej wystąpiło.

Obrazek
Jakiś szary, grafitowy czasem widać w tym tekście.

Co do przepływu, to tu miałem dość dziwne odczucia. Powywracało mi kolejnością pióra i ich chęć do podawania atramentu. Twsbi podawał najchętniej atrament, na kartce był bardzo ciemny, praktycznie bez dodatkowych odcieni oraz przebłysków, Ahab zachowywał się poprawnie i podawał umiarkowanie atrament, a Plumix stwierdził, że nastąpi u niego pewnie ograniczenie podawanego atramentu i że kolor zamiast czarnego będzie bardziej niebiesko–grafitowy (Podobno problemów z rozróżnianiem kolorów nie mam, ale co innego z ich nazewnictwem).

Nie licząc jakiegoś taniego kołonotatnika Interdruku oraz papieru ksero przy normalnym pisaniu śladu strzępienia nie stwierdzono. Na papierze ksero wystąpiło drobne przebijanie przy Twsbim. Połączenie Twsbi i kołonotatnika Interdruku w sprawie przebijania, najlepiej pominąć i nie próbować do tego przykrego przypadku wracać.

Obrazek
Wstążka równomiernie czarna być nie chce.

Obrazek
Przebijanie występuje na odwrocie, ale na czarno to Octopus nie przebija, niebieski, zielonkawy to prędzej.

W przypadku rysowniczym atrament dość dobrze sprawdza się do wykonywania konturów, ale zaczernienie większego obszaru to raczej robota dla innej czerni.

Na chwilę obecną żadnego czarnego atramentu mi nie potrzeba, więc chwilowo i ten atrament usłyszy, że bym go nie kupił.

}

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 01:09 

LaTeX pisany piórem, ciekawe... :)

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 01:15 

różne rzeczy dzieją się na uczelniach technicznych :D

}

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 06:17 
Też mnie to rozbawiło :D

PostNapisane: wtorek, 28 marca 2017, 21:42 

Na początku miało zamiast LaTeXa być coś o mikroskopie, ale tak w każdej recenzji coś optycznego…

}

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]