Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 2 lutego 2016, 09:46 

"Często odczuwacie, że z Waszym czerwonym atramentem jest coś nie tak? A to, że jest za bardzo różowy, a to że fioletowy, bądź ma za małe nasycenie? Widocznie nie używaliście tytułowego inkaustu. Niedawno udało mi się kupić jedną z ostatnich w naszym kraju butelek atramentu Montblanc Corn Poppy Red, który prezentuje to, co w czerwieniach najlepsze.

Już po przytknięciu stalówki do papieru widać, że jest to doskonały atrament. Świetny przepływ i piękny kolor, to kluczowe cechy Corn Poppy Red. Czysta, głęboka czerwień sprawia, że to moim zdaniem najlepsza „czerwień” wśród atramentów na rynku. Szkoda, że przestaje być dostępna, gdyż wg. mnie jest to wzorowy atrament jeżeli o tę paletę barw chodzi. Ma on doskonałe nasycenie oraz przepływ.

Odbija się to co prawda na czasie schnięcia, który jednak w przypadku czerwonych inkaustów najczęściej i tak jest dosyć długi. Podobnie z cieniowaniem. Jest ono umiarkowane, co również w czerwonym atramencie nie dziwi, jednak i tak jest całkiem nieźle. Strzępienia czy przebijania brak.

Szczerze przyznam, że pomimo, iż niedawno miałem okazję wykonać zestawienie obejmujące kilkadziesiąt kolorów – w tym kilkanaście różnych czerwienie, to Corn Poppy Red podoba mi się najbardziej. "

Czytaj całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 08:31 

Super czerwony, szukałem i chyba w Polsce nie do kupienia.

PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 10:39 
Jedna z lepszych czerwieni :)

PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 10:45 

Ładny intensywny :)

PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 14:03 

Marfackib napisał(a):
Super czerwony, szukałem i chyba w Polsce nie do kupienia.

Gdy ja kupowałem to jeszcze była, ale w informacji o dostępności dowiedziałem się że są 2 flaszki (a ta na zdjęciach jest jedną z nich) :)

PostNapisane: środa, 3 lutego 2016, 22:19 

Pojęcia nie miałem, że go już nie produkują. Na szczęście udało mi się jeszcze dołapać. Uffff...

PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2016, 22:47 

Czytając Wasze zatrważające informacje o zaprzestaniu produkcji tego pięknego atramentu i zużywając ogromne ilości czerwoni kupiłem sobie w Berlinie ostatnie 3 sztuki ze sklepowej półki. Niby mam spory zapas czerwieni, ale tak pięknie kusiliście dobrem rzadkim, że nie pohamowałem chuci i wziąłem wszystko, co było w sklepie. 16 euro za flaszkę to niemało, ale myślę, że jakoś zniosę ból kieszeni. Tym bardziej, że nie była to bezmyślna rozpierducha, ale może nawet inwestycja w swoje dobre samopoczucie na jakiś czas.

PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2016, 23:13 

PanKleks napisał(a):
Pojęcia nie miałem, że go już nie produkują. Na szczęście udało mi się jeszcze dołapać. Uffff...

pieczarek napisał(a):
Czytając Wasze zatrważające informacje o zaprzestaniu produkcji tego pięknego atramentu i zużywając ogromne ilości czerwoni kupiłem sobie w Berlinie ostatnie 3 sztuki ze sklepowej półki. Niby mam spory zapas czerwieni, ale tak pięknie kusiliście dobrem rzadkim, że nie pohamowałem chuci i wziąłem wszystko, co było w sklepie. 16 euro za flaszkę to niemało, ale myślę, że jakoś zniosę ból kieszeni. Tym bardziej, że nie była to bezmyślna rozpierducha, ale może nawet inwestycja w swoje dobre samopoczucie na jakiś czas.

Z jednej strony cieszę się że mój test tak przyczynił się do "szerzenia pięknej czerwieni", a z drugiej strony teraz to trochę żałuję że obkupiłem się w większą ilość :P :D

PostNapisane: czwartek, 4 lutego 2016, 23:16 
W razie czego, gdyby się czerwony od MB skończył, to "plebejski" Sheaffer Skrip Red też daje radę ;)

PostNapisane: piątek, 5 lutego 2016, 09:47 

AndrewZet napisał(a):
W razie czego, gdyby się czerwony od MB skończył, to "plebejski" Sheaffer Skrip Red też daje radę ;)

A pewnie - to bardzo fajny atrament jest i w dodatku kosztuje tyle, że już trudno o niższą cenę :)

PostNapisane: wtorek, 1 marca 2016, 21:51 

Sheaffer Scrip, mimo że zdecydowanie bardziej nasycony niż inne tanie i popularne czerwone Pelikany czy Watermany, nijak się ma do Corn Poppy Red. Ale w ramach "uszlachetniania" budżetowych czerwieni za pomocą Diamine Oxblood dokonałem takiej procedury z Sheafferem: 10 części Sheaffera plus 1 część Oxblood. Efekt rewelacyjny, nieuprzedzone osoby nie odróżniają, że na kartce są teksty pisane dwoma różnymi atramentami. Dodatkowy plus dla tej samoróbki, to lepsze wysychanie niż Montblanc.
Gdy mi się już definitywnie skończą sprowadzone z Berlina trzy flaszki Corn Poppy Red, to będę wiedział czym zastąpić ich zawartość. Polecam wszystkim samodzielną próbę.

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 14:43 

Podobno atrament "pojawił się" w Kaligrafie w Katowicach. Jakaś dobra dusza z okolic pomogła by mi załatwić ten cudowny inkaust?

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 15:34 

ddntp napisał(a):
Jakaś dobra dusza ... pomogła by mi załatwić ten cudowny inkaust?

Jeśli nikt Ci nie załatwi tego atramentu w Katowicach, to mam na zbyciu jedną "berlińską" flaszkę. Cena, niestety, też berlińska. Czyli równowartość 16 euro plus koszt wysyłki z Polski.
A jeśli nic nie wypali z zakupami, to mieszaj czerwonego Sheaffera z Diamine Oxblood w proporcjach 10:1 - efekt końcowy nie do odróżnienia z Montblanc.

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 15:52 

ddntp napisał(a):
Podobno atrament "pojawił się" w Kaligrafie w Katowicach. Jakaś dobra dusza z okolic pomogła by mi załatwić ten cudowny inkaust?

O? Może dlatego, że ja prosiłem. :lol:
Słuchaj, tam jest przemiła obsługa. Zadzwoń do Kaligrafa i poproś, żeby Ci odłożyli do PenShow. ;) Będziesz?

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 15:56 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
pieczarek napisał(a):
ddntp napisał(a):
Jakaś dobra dusza ... pomogła by mi załatwić ten cudowny inkaust?

Jeśli nikt Ci nie załatwi tego atramentu w Katowicach, to mam na zbyciu jedną "berlińską" flaszkę. Cena, niestety, też berlińska. Czyli równowartość 16 euro plus koszt wysyłki z Polski.
A jeśli nic nie wypali z zakupami, to mieszaj czerwonego Sheaffera z Diamine Oxblood w proporcjach 10:1 - efekt końcowy nie do odróżnienia z Montblanc.

Jeśli kolega @ddntp nie byłby zdecydowany, to ja jestem chętny i proszę o PW w razie czego

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 16:31 

MarcinEck napisał(a):
Jeśli kolega @ddntp nie byłby zdecydowany, to ja jestem chętny i proszę o PW w razie czego

Co prawda będę w Katowicach na PenShow, ale wolałbym wcześniej już rozpocząć zabawę z tym atramentem. Już piszę PW :)

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 16:43 

MarcinEck napisał(a):

Marcinie, a w Galerii Kazimierz sprawdzałeś? Bo ja w końcu tam kupiłem. Nie było, ale sprowadzili. I to chyba większą ilość. ;)

PostNapisane: niedziela, 13 marca 2016, 16:59 

pieczarek napisał(a):
Jeśli nikt Ci nie załatwi tego atramentu w Katowicach, to mam na zbyciu jedną "berlińską" flaszkę. (...)

Miesiąc temu byłem na Friedrichstrasse w sklepie MB, ale już nie mieli tego koloru... Dam znać, jak uda mi się zadzwonić jutro do Kaligrafa.

PostNapisane: poniedziałek, 14 marca 2016, 21:38 

PanKleks napisał(a):
Słuchaj, tam jest przemiła obsługa. (...)

Potwierdzam, przemiła i pomocna ekipa w Kaligrafie :) Atrament będę miał na dniach.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]