Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 5 kwietnia 2012, 14:07 

I jeszcze mała recenzja na temat mojego nowego nabytku :

Mała recenzja na temat pióra Pelikan 140 rocznik 1952.

Pióro skusiło mnie swoją leciwością. Co więcej sentyment do rocznika, związany jest z tradycjami rodzinnymi. Nieodpartą pokusą była też stalówka Italic BBB. To chyba przeważyło szalę – że postanowiłem zapolować na ten model.
Udało się i jako pierwszy ptaszor dołączył do stadka moich piór. Przesyłka dotarła bardzo prędko. W stanie nienaruszonym mimo, że Ptaszor podróżował przy pomocy Poczty Polskiej i to przed świętami dotarł szczęśliwie. Lekkie podekscytowanie towarzyszyło otwieraniu przesyłki. Pióro okazało się być bardzo lekką konstrukcją. Zielone paski wyróżniają ten model. Ring na skuwce oraz przepięknie osadzony klips. Stalówka – 14 karatowa ścięta, BBB. Obejrzałem sobie dokładnie piórko i postanowiłem przetestować je pod względem pisarskim. No i powstał dylemat – jakim atramentem napoić Pelikana. W szafce stał kałamarz z Edelsteinem Rube – z którym w Watermanie miałem przeboje i jakoś nie ciągnęło mnie do tego wodopoju, żeby przypadkiem znowu nie było jakiejś krystalizacji. Do wyboru został Jansen Oceanic Blue oraz Diamine – Rustic Brown. Los padł jednak na Jansena. Ostatnio jakoś wciągają mnie plamy błękitów i niebieskości.
Pelikan został napojony do oporu i przygoda rozpoczęła się. Po zetknięciu z kartką pióro po prostu zaczęło swoją stalówką płynąć. To poezja stawianych kresek, co więcej przy zwrotach pięknie pogrubiało lub cieniowało linie. Czas mijał bardzo szybko a pisanie tym piórem wciągało i wciągało, zanim zorientowałem się było już położonych siedem stron tekstu.
Ze względu na typ stalówki pióro jest dosyć mokre. Zatem potrzebuje paliwowej stacji atramentowej.
I tak poznajemy się dalej kreśląc linie tekstów…

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 5 kwietnia 2012, 20:16 

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Nie ma to, jak pelikanowy stub :)
Znaczne zużycie atramentu ma swoje zalety - napełnianie pióra jest całkiem fajną rzeczą - zwłaszcza, gdy się ma pod ręką więcej tych niebieskości ;) Poza tym atrament na prawdę fajnie wygląda tylko przy grubszych kreskach :twisted:
Gratulacje :)

PostNapisane: czwartek, 5 kwietnia 2012, 20:22 

Tytuł użytkownika:: She!fear
Fajne pióro, bardzo. A... dlaczego na zdjęciu nie masz dokręconego tłoka? Wszystko w piórze ok? :)

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 5 kwietnia 2012, 21:27 

Wszystko oki co nieco musielismy się pozapoznawać. Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]