Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2019, 10:19 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Wszedłem nieopatrznie na taka stronę : https://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl ... -o-pelikan
dla obejrzenie filmików : (tytuł zakładki "Filmy o Pelikan" (sic!)
O filmiku w następnym poście.
Generalnie cała wskazana strona Pelikana z zakładkami - to wielka niedoróbka! Składnia niektórych zdań zdradza wielką amatorszczyznę tłumacza. Pojawiają się też takie kuriozalne "kwiatuszki" jak na przykład " atrament żelazny orzech ". Zakładka "Pelikan Hubs" w zakładce "Pasja" jest po angielsku (pozostała nieprzetłumaczona, może i chwała Bogu!...)...

Zakładka "Historia" i jej podzakładki to już tragedia : mamy takie oto ciekawostki :" „farbige Dinten” – to podobno kolorowe atramenty " (sic!)

I to "Dinte" nie jest jednorazową pomyłką czy literówką... oto bowiem dalej mamy rozdział "Od “Dinte” do “4001”.

A w nim są takie kwiatuszki przy opisie atramentów, cytuję :" Regular ink (wiodący atrament), Anthraces writing ink (atrament węglowy), Aleppo writing ink (atrament z Aleppo), German Reich ink (Atrament Rzeszy Niemieckiej), emperor's Ink (atrament secarzy), chancellery and archive ink (atrament kancelarski i archiwistyczny), pure iron gall nut Ink (atrament żelazny orzech), salon ink for the gentlefolk (salonowy atrament dla szlachetnie urodzonych), perfumed lady's Ink (perfumowany atrament dla pań), office Ink (atrament biurowy), black school ink Ia and IIa (czarny, szkolny atrament Ia i IIa).

albo " „Copirtinten”

Jak się okazuje Pan Wagner miał na imię "Gunter" a nie "Günther...

Kolejny tytuł rozdziału również budzi w niejednym czytelniku niepohamowaną wesołość : 1929-1950 - Tłoczkowy mechanizm napełniania wkładu

Panie Pelikanie - nie idź tą drogą!!! 
To wstyd i potężna antyreklama!

PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2019, 10:41 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
I w uzupełnieniu : recenzja filmiku "Dlaczego Pelikan" (na wyżej wskazanej stronie)
Dowiedzieć się z niego można, że po 6 tygodniach pióro nienapełnione atramentem nagle zaczyna pisać !! Cuda panie! Nieledwie dzieworództwo !

(proszę uważnie oglądnąć film od 1'28" do 1'50" - na początku tego fragmentu widać wyraźnie, że odkładane pióro jest puste (całkowicie przejrzyste okienko podglądu..). A po 6 tygodniach - nagle pisze...! Tej cechy moich ulubionych piór nie znałem. Muszę to sprawdzić. Jeśli moje pióra nie wyprodukują atramentu po 6 tygodniach to trzeba będzie reklamować !!
Filmik do znalezienia w zakładce : "Filmy o Pelikan"...
("Filmy o Pelikan" też mi się ten tytuł szaleńczo podoba! ;-))) )
Nie, nie czepiam się. Kocham pióra Pelikan i tym bardziej jest mi po prostu zwyczajnie wstyd za producenta!

PostNapisane: niedziela, 3 lutego 2019, 12:39 
Użytkownik

To ja mam pytanie następujące. Jest tutaj co najmniej kilka osób które na ornitologii zęby zjadły. A może by stworzyć polską stronę Pelikana, taką z prawdziwego zdarzenia. I póki co nie dyskutujmy o potencjalnych problemach, finansach, organizacji etc tylko zastanówmy się czy miałaby ona sens istnienia. W końcu w ległydżu jakoś się lepiej czy gorzej posługujemy, a w nim stron jest w opór. Bo przyzwoitej polskiej strony o Ptakach to chyba nie ma.
A może dokleić się z polskim tłumaczeniem do którejś ze stron wiodących?

PS
Marcinie... z tego co piszesz, to mam wrażenie, że mamy do czynienia z tłumaczeniem maszynowym / googlowym i nic ponadto.
Taka myśl na niedzielny poranek.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]