Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 10:32 

"Szerze nie spodziewałem się, że tak szybko będę miał okazję przyjrzeć się modelowi M800 Renaissance Brown firmy Pelikan. Tu kolejny raz okazał się niezawodny sklep Twoje Pióro, który wspomniany przybór piśmienniczy wstawił na sklepowe półki, gdy tylko nadarzyła się taka okazja. Z wariantem tym żywiłem spore nadzieje, gdyż podobny kolorystycznie M800 Tortoiseshell-Brown rozszedł się bardzo szybko, a do tego prezentował się bardzo dobrze. Pierwsze grafiki prezentujące nowość Pelikana również zapowiadały ten produkt bardzo obiecująco.

Jakie było pierwsze wrażenie, gdy zobaczyłem to pióro i wziąłem je do ręki? Byłem w lekkim szoku. Pióro miało być brązowe i posiadać wręcz „marmurkową” strukturę materiału, a tymczasem w ręku trzymam coś, co jest conajmniej z 2 lub 3 tony ciemniejsze od grafiki reklamowej. W tym miejscu przyznam, że zostałem trochę zaskoczony. Liczyłem po prostu na inny kolor. Czy ten który jest, jest zły? Zdecydowanie nie, ale po prostu jest znacznie ciemniejszy niż to co prezentowała zapowiedź. Zakładam, że każdy egzemplarz jest minimalnie inny od pozostałych, niemniej ja opisuję taki, z jakim miałem kontakt. Barwa użytego materiału jest ciepła i przyjemna dla oka. Jest też na pewno elegancka."

Czytaj całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 11:00 

Pióro mnie nie urzeka, ale zdjęcia są piękne. :)

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 11:25 

A mnie się podoba ogromnie, nawet mimo tych różnic w intensywności wzoru i przezroczystości. Wspaniały piór, bo inaczej o nim mówić nie mogę również ze względu na rozmiar, i piękne zdjęcia. Dzięki za recenzję. :)

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 13:37 

Pięknie zaprezentowane :)

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 14:31 

Tytuł użytkownika:: :-) :-) :-)
Zdjęcia oszałamiające (jak zwykle) i ciekawa recenzja.
Co do zdjęć pióra ze strony Pelikana i rozczarowania autora tej recenzji to uważam, że powinni zastanowić się i zatrudnić Mariusza ! :) Pióra na Jego fotografiach to prawdziwy MEISTERSTUCK !

:) :) :)

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 18:34 

Nie ma niczego złego w odcinaniu kuponów poprzez rzucanie na rynek kolejnych kolorystycznych wersji tego samego produktu, ale nie ma też ucieczki od tego, że jest to odcinanie kuponów ;)

To, że kolor jest taki ciemny to mi się podoba, ale masz rację, że taka dysproporcja pomiędzy skuwką a korpusem psuje trochę cały efekt.

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 19:59 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Widziałem tackę z 15 sztukami tego modelu. Wszystkie wyglądają identycznie, żadnej różnicy w materiale. Wszystko ciemne.
Odnośnie tego że korpus jest ciemniejszy niż skuwka, to jest efekt przypadkowy i jest powiązany z materiałem pióra. Korpus wypełniony tłokiem i atramentem będzie zawsze ciemniejszy niż skuwka, bo materiał z którego wykonano pióro jest w połowie transparentny.
Fajne jest to piórko, ale ja preferuję Pelikany w prążki.

PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2017, 21:28 

tenjarek napisał(a):
Pióra na Jego fotografiach to prawdziwy MEISTERSTUCK

Dzięki za miłe słowa :) Natomiast trudno odwiedzić że jestem rozczarowany piórem jako takim bo jest bardzo ładne - po prostu jak się na coś czeka co wiadomo jak będzie wyglądać a pózniej wyglada to inaczej to ma się pewien niesmak... ;)

Dexter napisał(a):
Widziałem tackę z 15 sztukami tego modelu. Wszystkie wyglądają identycznie, żadnej różnicy w materiale. Wszystko ciemne.
Odnośnie tego że korpus jest ciemniejszy niż skuwka, to jest efekt przypadkowy i jest powiązany z materiałem pióra. Korpus wypełniony tłokiem i atramentem będzie zawsze ciemniejszy niż skuwka, bo materiał z którego wykonano pióro jest w połowie transparentny.
Fajne jest to piórko, ale ja preferuję Pelikany w prążki.

Oooo a gdzie widziałeś aż 15 sztuk? Z ciekawości pytam. Efekt kolorystyczny raczej nie zależy od tego że jest tłok bo w wielu Pelikanach ustawionych pod światło widać wyraźnie gdzie jest tłok - doskonały przykład LINK
Tutaj ewidentne coś "nie zagrało", bo pióro nie było napełnione atramentem :)

Mnie się podobają i w paski i te pozostałe, ale w sumie tutaj to ta dyskoloracja wyszła faktycznie trochę jak odcinanie kuponów "na szybko".

PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 22:37 

Piórko piękne, recenzja bardzo fajna, a te zdjęcia ... ;)

PostNapisane: sobota, 17 marca 2018, 03:58 

Widziałem i na żywo nie robi takiego wrażenia. Zupełnie przeciewnie do Ocean Swirl.

PostNapisane: sobota, 17 marca 2018, 12:40 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Zdjęcia JZF (Jak Zwykle Fantastyczne) Herlitz nie wie co traci, że jeszcze Mariusza nie zatrudnił jako nadwornego fotografa ...
Krótko o moich wrażeniach :
1. Piór ładny, podoba mi się, jak niewiele współczesnych.
2. Nie kupię, bo już cena zwykłej osiemsetki jest nieprzyzwoita, za takie pieniądze można kopić pięknego pelikana vintage ;-)
3. Zważywszy na punkt pierwszy i mimo punktu drugiego - chętnie przyjmę takie pióro w prezencie, (a jak nie ma to może być Burned Orange ;), a w ostateczności 400 torutułaza )
Mariusz dzięki za recenzję i FOTY!!

PostNapisane: sobota, 17 marca 2018, 12:53 

Piękne zdjęcia! Osobiście nie preferuję brązów... wolę Ocean Swirl... nawet raz mi się śniło ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]