Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2016, 19:12 

"Pewne pióra są tak klasyczne, że nikt nie odważyłby się podważać ich pozycji w świecie piór wiecznych. Stanowią ikony, do których porównuje się wiele nowych produktów. Niektórzy zarzuciliby tym modelom, że nie zmieniają się znacząco wraz z upływem lat, lecz właśnie ta konsekwencja świadczy o doskonałości projektu oraz o ugruntowanej pozycji tych modeli na rynku piór wiecznych.

Do takich właśnie ikon należy bez wątpienia model 149 z linii Meisterstück firmy Montblanc. Największy w kolekcji i na wskroś klasyczny – tak można byłoby najkrócej określić ten przybór piśmienniczy. Pomimo subtelnych zmian w wyglądzie stalówki, czy też rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych – obecnie produkowany 149 przypomina bardzo mocno ten sprzed kilkudziesięciu lat."

Czytaj całość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2016, 19:32 

Czy to na pewno jest różowe złoto? Wyszło dość żółto i klasycznie.

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2016, 20:19 

To nie jest 149 Rose Gold!

PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2016, 20:25 

Stoczterdziestkadziewiątka z Fką???
Poniżej M to pióro nie ma sensu. Jest jak Ferrari z instalacją LPG ;).

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 01:01 

Tytuł użytkownika:: Zdolny ale leń.
wlochaty napisał(a):

Oficjalnie to pióro nazywa się Meisterstück Red Gold-Coated a nie rose gold.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 01:04 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
MKOL napisał(a):

Ma sens, jak najbardziej, bo eFką pisze się jak eMką z innych piór. Zbyt szeroko dla mnie.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 03:57 

Velofahrer napisał(a):
wlochaty napisał(a):

Oficjalnie to pióro nazywa się Meisterstück Red Gold-Coated a nie rose gold.

Masz rację.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 11:13 

Piękny, duży klasyk który prędzej czy później i tak ląduje na ibeju kiedy okazuje się że niestety nie da się nim wygodnie pisać.To chyba najczęściej odsprzedawane pióro.A te pierwsze, z lat 50' były trochę mniejsze...

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 11:43 
Da się, ale trzeba mieć duże dłonie, albo używać tylko do składania prezesowskich podpisów ;) Swego czasu mocno chorowałam na 146 i wiem, że kiedyś sobie kupię. 149 to olbrzym z gargantuiczną stalówką i tak jak Pelikanem M1000 nie da się pisać, jeśli ma się małe lub średnie dłonie. Typowy model reprezentacyjny do sporadycznego używania :)

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 12:18 

AndrewZet napisał(a):
Typowy model reprezentacyjny do sporadycznego używania :)

Pojemność na atrament trochę przeczy temu stwierdzeniu...

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 13:33 
Pojemność to częściowo wynikowa rozmiaru i mechanizmu. Nie definiuje przeznaczenia modelu. Tak czy siak, ponadczasowa klasyka broni się sama. 146 do notatek, 149 do podpisów, 145 dla kobiet do torebki ;)

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 14:11 

opiotr napisał(a):
AndrewZet napisał(a):

Pojemność na atrament trochę przeczy temu stwierdzeniu...

No i tutaj nie do końca: niektórzy twierdzą że pojemność nie jest wiele większa niż 146: 1,6 ml a to, jak na tak duże pióro wynik słabiutki.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 14:15 

No w sumie też mi się wydaję, że aż takie pojemne to pióro nie jest. W każdym razie jakby się tylko nim składało ważne podpisy to i tak pewnie zanim atrament by się skończy zdążył by zaschnąć.

PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2016, 17:13 

wlochaty napisał(a):

Dla wrażliwych zmieniłem już na Red-Gold Coated ;) Faktycznie dla porządku rzeczy tak powinno być, ale to tak jak na wersję 149 Platinium wszyscy mówią "149 Platinium" a nie "149 Platinium Coated" ;)

MKOL napisał(a):

No z pewnością bardziej naturalnym wyborem jest B lub BB, ale do notowania jednak F jest odpowiedniejsze. Na B i BB w 149 przyjdzie jeszcze czas :D

kawuska napisał(a):
Piękny, duży klasyk który prędzej czy później i tak ląduje na ibeju kiedy okazuje się że niestety nie da się nim wygodnie pisać.To chyba najczęściej odsprzedawane pióro.A te pierwsze, z lat 50' były trochę mniejsze...

Zgadzam się z AndrewZet. Poza tym mnie się nim wygodnie pisze nawet pomimo, że nie mam dużych dłoni. ;)

PostNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2016, 10:38 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Kawał pióra. Miałem je kiedyś w rękach, bodaj podczas pierwszego mojego spotkania z forowiczami w Tarnowskich Górach:) Imponuje, ale nawet dla mnie za duże.

PostNapisane: wtorek, 27 grudnia 2016, 11:49 

opiotr napisał(a):
No w sumie też mi się wydaję, że aż takie pojemne to pióro nie jest. W każdym razie jakby się tylko nim składało ważne podpisy to i tak pewnie zanim atrament by się skończy zdążył by zaschnąć.
Eeeee tam, nie zasycha nic a nic. Może sobie długo leżeć i żadnych problemów.

PostNapisane: środa, 28 grudnia 2016, 00:09 

Hmmmm.....
Mam. Ze dwa czy trzy. Piszę nimi bo lubię. Łapy mam niewielkie, a pisze mi się całkiem wygodnie.
Piszę w domu, czasem w pracy. Znajomi już na nie nie reagują ;)
Nie do końca więc zgodzić się mogę z tezami niektórymi...
@@@ napisał(a):
Kiedyś na jednym z forów była zacięta dyskusja. Cieniasy kontra grubasy. Nie poznaliśmy wtedy i nie poznamy teraz zwycięzcy.
To pióro pisze perfekcyjnie i z F i z M i z B. Zawsze perfekcyjnie. Jak ktoś lubi cienko to ma F. Ja w 149 lubię cienko.
A Ferrari i instalacja LPG? To raczej 149 ze stalową stalówką i konwerterem :twisted:
@@@ napisał(a):
Piękny, duży klasyk który prędzej czy później i tak ląduje na ibeju kiedy okazuje się że niestety nie da się nim wygodnie pisać.
Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! Da się! :roll:
@@@ napisał(a):
To chyba najczęściej odsprzedawane pióro.
Najczęściej? Spośród jakich piór? Waterman Expert, Hemisphere, Parker IM, MB 146, Parker Sonnet, Lamy 2000? W jakiej konkurencji może startować ta bestia?
:lol:
@@@ napisał(a):
Zdecydowanie nie. Fajny model do codziennego używania. Trzeba się tylko do niego przyzwyczaić. Zdecydowanie wygodniejszy od M1000.
@@@ napisał(a):
No i tutaj nie do końca: niektórzy twierdzą że pojemność nie jest wiele większa niż 146: 1,6 ml a to, jak na tak duże pióro wynik słabiutki.
Ile godzin można pisać piórem z F-ką napełnionym 1,6 mln atramentu? Pewnie kilka (?) Prędzej ręka rozboli. To chyba nie jest taki słabiutki wynik.
1,6 ml to więcej niż w długim naboju Parkera. Pewnie niewielu z nas, poza osobami piszącymi "zawodowo", wypisuje jednorazowo długi nabój Parkera.
@@@ napisał(a):
W każdym razie jakby się tylko nim składało ważne podpisy to i tak pewnie zanim atrament by się skończy zdążył by zaschnąć.
Ta paskuda po napełnieniu i odłożeniu do kasetki albo etui po pół roku wystartuje od pierwszego przyłożenia.
Nie ma obaw, że będzie ktoś szukał jakiegoś długopisu u obecnych żeby podpisać coś co chce się podpisać. Jeśli o ten aspekt chodzi to bez wątpienia ... pióro do podpisów.

Pozdrawiam
AMcK

PS
To oczywiście tylko moje osobiste, subiektywne odczucia.

PostNapisane: środa, 28 grudnia 2016, 15:23 

"Zdecydowanie nie. Fajny model do codziennego używania. Trzeba się tylko do niego przyzwyczaić. Zdecydowanie wygodniejszy od M1000."
Tu się nie zgodzę. Mam oba i mnie zdecydowanie lepiej leży M1000, co nie znaczy, ze 149 jest niewygodne, nim też lubię pisać, ale M1000 jak dla mnie to najwygodniejsze pióro. Mam je cienką F-ką. Pióro nie zasycha, startuje od przyłożenia nawet po dłuższym nieużywaniu. To bardzo dobre i udane pióro.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]