Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Lamy Al-Star
PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 17:45 

Lamy Al-Star

Obrazek

Na początek
Pióro zostało kupione na w polskim sklepie internetowym.
Pióro kupiłam sobie, bo mi się spodobało wizualnie i stanowiło dla mnie swoistego rodzaju nagrodę.

Pierwsze wrażenia
Pióro prezentuje się równie dobrze na zdjęciach, jakie można znaleźć na stronie producenta jak i w bezpośrednim kontakcie. W pierwszej chwili, kiedy pióro wyciągnęłam z pudełka wydawało mi się po prostu ogromne. Teraz, po 7 miesiącach użytkowania, po wrażeniu tym już nie pozostało nawet wspomnienie.
Jeśli chodzi o całokształt wyglądu to powiedziałabym, że to pióro jest adresowane do młodych (w tym młodych duchem) i dynamicznych osób.
Uważam, że pióro to może być świetnym podstawowym narzędziem piśmienniczym.

Wygląd i wykonanie
Jeśli chodzi o wygląd to moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli zaakceptujemy jego kształt, to z pewnością długo będzie cieszyć nasze oczy.
Pióro ma nietypowy kształt części chwytnej, która na dodatek jest wykonana z przeźroczystego plastiku. Sposób wyprofilowania jej jest zaprojektowany z myślą o komfortowym trzymaniu pióra.
Korpus posiada okienko podglądu poziomu atramentu i powiem szczerze, że troszkę czasu musiało upłynąć zanim się przyzwyczaiłam do tego rozwiazania.
Korpus i skuwka są wykonane z aluminium, w moim przypadku malowanym na kolor gdzieś pomiędzy fioletem a bordo. Na skuwce został umieszczona dość spory klips w kolorze srebrnym.
Pióro jest wykonane precyzyjnie i dokładnie. Wszystko do siebie pasuje, tak jak należy.

System napełniania
W moim przypadku jest to tłoczek z 24, co daje możliwość napełniania pióra różnymi atramentami. Niestety tłoczek trzeba zakupić oddzielnie, gdyż nie jest on w standardzie, co nieco zwiększa nam cenę za pióro.

Stalówka
Pióro jest wyposażone w standardową stalową stalówkę o rozmiarze F. Piszę się nią znakomicie, ponieważ gładko sunie po papierze. Pióro startuje od razu, bez specjalnego rozpisywania, atrament nie zasycha. Stalówka nie skrobie.

Cena
Pióro to jest dostępne w regularnej sprzedaży internetowej, co najmniej w kilku sklepach. Cena kształtuje się na poziomie 120 zł. W moim odczuciu cena ta jest adekwatna do jakości produktu jaki za tą sumę otrzymujemy. Czasami pióro to pojawia się w naszym rodzimym serwisie aukcyjnym, gdzie można go zakupić w trochę niższej cenie.

Dane techniczne
Waga : 22 g
Długość zamkniętego pióra: 13,8 cm
Otwarte, bez skuwki: 13,1 cm
Otwarte, ze skuwką: 16,9 cm

Galeria

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 18:59 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Jako że jestem chłopcem, bardziej mi się podoba to szare/grafitowe/srebrne. Fajne, nowoczesne pióro. Świetne zdjęcia (nie jestem pewien tylko czy autorki, czy sklepowe). Tylko czemu musieliśmy czekać 7 miesięcy na recenzję? ;)

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 19:22 

piornick napisał(a):
Jako że jestem chłopcem, bardziej mi się podoba to szare/grafitowe/srebrne. Fajne, nowoczesne pióro. Świetne zdjęcia (nie jestem pewien tylko czy autorki, czy sklepowe). Tylko czemu musieliśmy czekać 7 miesięcy na recenzję? ;)

piornick!
Zdjęcia są jak najbardziej moje. Myślę, że sklepowe byłyby bardziej profesjonalne. Poza tym nie umiałabym wstawić swojego nicka na cudze zdjęcie, bo byłoby to po prostu nieuczciwe. A co do siedmiu miesięcy oczekiwania na recenzję to:
1. W ostatnich kilku miesiącach byłam niezwykle zajętym człowiekiem (dwie prace, jakieś dokształcania się, trochę życia społecznego).
2. Niespecjalnie udzielałam się na forum, bo chyba jakiś taki dość nieśmiały człowiek jestem, ale... się rozkręcam ;)

Ostatnio edytowano wtorek, 7 lutego 2012, 21:11 przez lena77, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 22:02 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Rozkręcaj się Lena rozkręcaj, recenzja pierwsza klasa a fotografie wręcz katalogowe :)

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 23:10 

Dexter napisał(a):
Rozkręcaj się Lena rozkręcaj, recenzja pierwsza klasa a fotografie wręcz katalogowe :)

Dexter!
Dzięki za miłe słowa. Staram się, jak mogę. Tylko za chwilkę piór do recenzji mi zabraknie ;) Może zacznę wypożyczać? :lol:

PostNapisane: poniedziałek, 16 stycznia 2012, 23:23 
Rada Jedi

Słowo daję. Przepięknie wyszło to piórko na zdjęciach. Ja nie mam siły ani czasu na ustawianie "modeli". Pstrykam i tle. Często błysk przysłania coś istotnego albo gubi kolory ech...
Piór nie braknie, postaramy się ;)

PostNapisane: wtorek, 17 stycznia 2012, 13:43 

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Bardzo ładne zdjęcia, szacun :)

PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 10:05 

Siege napisał(a):
Bardzo ładne zdjęcia, szacun :)

Siege!
Wielkie dzięki!

PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 10:44 

Skoro fotki są Twoje, to znaczy że posiadasz i różowo-bordowo-fioletowe, jak i to grafitowe piórko? :)

PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 10:54 

piornick napisał(a):
Skoro fotki są Twoje, to znaczy że posiadasz i różowo-bordowo-fioletowe, jak i to grafitowe piórko? :)

piornick!
Zgadza się, z tym że srebrno-grafitowe jest, że tak powiem "dziewicze", ponieważ jest planowane na prezent. Posłużyło tylko jako model do zdjeć.

PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 11:02 

Dzięki, wszystko jasne :)

PostNapisane: środa, 18 stycznia 2012, 11:04 
Rada Jedi

Mam na stanie kilka takich piórek. Grafitowych. Wystawię je na dniach w dziale "Dla Prażynki". Może będą chętni.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]