Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 00:46 

Firma – Graf von Faber Castell
Model – Anello Titanium
Rok produkcji – produkcję tego modelu rozpoczęto w 2010 r.
Wygląd , design, jakość wykonania.
Już na zdjęciach pióro wygląda dostojnie. Obraz na żywo, jeszcze to wrażenie pogłębia. Srebrzyste, gładkie, błyszczące powierzchnie masywnej skuwki, sekcji, stalówki i zakończenia korpusu i srebrzystoszara, matowa, środkowa część, składająca się z pięciu tytanowych, nałożonych na siebie, pierścieni, rozdzielonych cienkimi gładkimi ringami. Stąd nazwa pióra. Anello titanium. Po włosku anello to pierścień. Wszystko co gładkie i błyszczące jest platerowane platyną. Ma się wrażenie antyseptycznej wręcz czystości, jakby trzymało się w ręku chirurgiczne narzędzie ze szlachetnej stali. W oczy bije niesamowita precyzja wykonania i aż przesadna dbałość w wykonaniu drobnych detali, napisów. Nawet na wewnętrznej stronie klipsa wyryto sześć poprzecznych bruzdek zapewniających zwiększone tarcie wewnętrznej powierzchni klipsa o materiał kieszeni, co sprawia, że pióro w niej pewniej siedzi. Widziałem dużo fajnych piór, ale muszę powiedzieć, że to pióro zrobiło na mnie duże, pozytywne wrażenie.
Stalówka. Jak przystało na pióro tej klasy jest wykonana z białego 18 karatowego złota. Wyryto na niej ozdobny wzorek z prostych linii, herb rodowy, oznaczenie wielkości stalówki i podwójną próbę złota – metryczną i w karatach. Stalówka posiada też tradycyjny, okrągły, otwór odpowietrzający. W moim piórze jest stalówka o rozmiarze M. Choć znakomita, to jednak daleko jej do własności pisarskich starych stalówek Faber Castell’a czy Osmii z lat 40 i 50.
System napełniana. Firmowy konwerter lub naboje. Prawdę powiedziawszy, GvFC mógłby do swoich, jakby nie było , piór z wyższej półki cenowej, dołączać konwertery ze szklanym ściankami, jak robi to np. Waterman. Ale może za dużo bym chciał?
Wymiary.
- pióro zamknięte – 138 mm
- otwarte bez skuwki – 130 mm
- ze skuwką zatkniętą na korpus – 173 mm
- średnica korpusu – 11 mm
- max średnica skuwki – ok. 14 mm
- waga 44,04 gramy bez atramentu
- waga samej skuwki – 14,40 g
Trudno mi już teraz obiektywnie ocenić pióro, bo mam je zbyt krótko, ale generalnie odbieram je pozytywnie i nie mam żalu, że za cenę tego pióra mógłbym kupić ze dwie fajne, dobrze utrzymane Osmie. Co to, to nie. Ale łyżka dziegciu do beczki miodu. Nie za bardzo jest jak pisać tym piórem, kiedy skuwka jest zatknięta na korpus. Dla mnie jest ono wtedy zbyt ciężkie i „dyndający” na 15 centymetrowym ramieniu ciężar skuwki, zmusza do ciągłej kontroli nad ruchem pióra, co jest męczące. Jak skuwkę odłożymy na bok, wszystko jest OK. Pióro nie nadaje się na woła roboczego, natomiast do celów reprezentacyjnych, prestiżowych jest jakby stworzone. Pomimo spokojnej kolorystyki, trudno je nie zauważyć,
Pióro zapakowane było w :
1. białe kartonowe pudełko
2. w tym pudełku było następne w kolorze ecru z papieru o wzorze papieru czerpanego.
3. w tym pudełku było z kolei drewniane etui
4. w drewnianym etui biały „śpiworek”
5. a nim dopiero pióro
Do pióra dołączona była gwarancja z instrukcją obsługi i konwerter.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zdrówka

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 01:03 

Tytuł użytkownika:: Łowczyni Sonnetów
Dzięki za ciekawą recenzję! Pióra Graf von Faber Castell bardzo mi się podobają, sama najchętniej przygarnęłabym GvFC Classic Grenadilla ale to niestety zbyt duży wydatek. Może kiedyś? :roll:

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 08:32 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Bardzo ciekawe piórko. Prawdę mówiąc zastanawiałem się kiedyś czy nie nabyć takiego lecz w bieli.
Kusi wyglądem. Mnie się bardzo podoba wzornictwo.
Dzięki za recenzję. Przez nią poważniej myślę o tym piórze :twisted:

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 10:44 

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Niewątpliwie produkty GvF-C mają swój własny styl i dzięki temu sa rozpoznawalne, ale jakoś w ogóle mi nie podchodzą. Głównym powodem jest kształt skuwki, któa kojarzy mi się z "czapeczkami" zakładanumi pieczonym kurczakom, czy indykom na sterczące kości udowe, albo łepek od gwoździa ;)

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 12:09 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Też mam problem z kształtem czapeczki, choć skojarzenia mniej naturalistyczne - ale estetycznie mnie to odstręcza. Ale cała reszta pióra już wygląda bardzo sympatycznie ... może nawet można by powiedzieć: czapki z głów ;) 8-) Obrazek

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 13:06 

Tytuł użytkownika:: Łowczyni Sonnetów
No patrzcie, a mnie właśnie ta skuwka najbardziej się podoba! :oops:

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 14:48 

A co sądzicie o samej stalówce tego pióra, bo szczerze mówiąc mnie się nie podoba. Może to tylko kwestia zdjęcia, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja dwukolorowa. jest w niej, jakby to powiedzieć, więcej "lekkości" :) Choć do tego pióra pewnie by nie pasowała.

A tak już, żeby nie marudzić, to gratuluję zakupu i dzięki za obszerną recenzję. Kawał pięknego pióra. :)

Ostatnio edytowano czwartek, 11 sierpnia 2011, 17:41 przez Blink, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 11 sierpnia 2011, 17:38 

Tytuł użytkownika:: Kamil
Wydaję mi się, że to pióro jest magnesem na ryski i odciski.
Jest piękne, lecz boję się takich piór. /\
I

a potem wylewa w agresji, nagle człowiek w lustrze to nie ty" Bisz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]