Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 6 marca 2012, 21:19 

Tytuł użytkownika:: Jacek
Obrazek

Obrazek

Jaki jest koń, każdy widzi, toteż ograniczyłem się tylko do 2 nieudolnych fotograficznie wypocin.
To mój trzeci Frontier i zdecydowanie negatywna recenzja.

Pierwszego kupiłem na studiach głodząc się i żałując sobie na wszystko. Pióro wyglądało zacnie z klasyczną stalówką (jak na zdjęciu, jeszcze w starszej wersji od obecnie dostępnych). Cieszył "normalny" piórowy kształt. Trochę psuła sprawę gumowa sekcja, ale jakoś dało się o tym zapomnieć. Piórem pisałem z szacunku tylko na najważniejszych wykładach :D
Tradycyjnie dawało grubą linię "F" jak "M". Korpus plastikowy, stalówka stalowa z ładnym, acz skromnym grawerem. No i fatalna, gumowa sekcja.

Dlaczego negatyw? Moje Frontiery (dwa czarne jak ten opisywany i jeden nowy model metalowy CT) po jakimś czasie przestawały pisać płynnie i zaczynały przerywać, wylewać... jednym słowem do niczego. Metalowy CT nie pisał od dnia zakupu, nie reklamowałem, tylko ze złości wyrzuciłem.
Po jakimś czasie skuwka zaczyna "latać" na korpusie. Jednym zdaniem: klasyczne pióro zachowuje się niczym chińszczyzna za dwa złote z podłego papierniczego :P
ten egzemplarz trzymam na pamiątkę z uwagi na starą stalówkę. Pisać tm się nie da.

Pozdrawiam

Jacek

PostNapisane: poniedziałek, 2 stycznia 2017, 20:46 

Nigdy tym modelem nie pisałem, mimo, że kilka mam, zniechęca mnie właśnie gumowa sekcja. Z tego co wiem, pióro nie jest już produkowane, ostatnie egzemplarze ukazuja sie jeszcze rynku. Ciekaw jestem jakie są wasze doświadczenia z tym piórem ?

PostNapisane: poniedziałek, 2 stycznia 2017, 21:41 

Podobne jak przedmòwcòw, niestety. Miałem dwa i z żadnego nie byłem zadowolony. Pierwsze gdzieś zapodziałem a w drugim pękła stalówka, zupełnie bez powodu.

PostNapisane: wtorek, 3 stycznia 2017, 00:58 

Ja trzymam zestaw w celach kolekcjonerskich. Piórem nigdy nie pisałem, więc się nie wypowiem, ale co do długopisów, to bardzo je lubiłem. Do tej pory mam ich chyba z 5. Oczywiście tylko wersja metalowa, bo w plastikowych pękały korpusy (wada projektowa). Gumowa sekcja do przeżycia, choć mozna było wymyślić coś lepszego. Za to ergonomia pierwszorzędna :)

PostNapisane: sobota, 7 stycznia 2017, 01:42 

Hmm, miałem w sumie dwa Frontiery. Pierwszy, właśnie czarny, służył mi przez całe czteroletnie liceum i początek studiów, dorobił się w końcu widocznych śladów na korpusie od zakładania skuwki na tył, a życie zakończył upadkiem stalówką na kafelki w łazience przy którymś kolejnym myciu i płukaniu. Drugi, w wykończeniu flighter, został kupiony kilka miesięcy przed tym tragicznym zdarzeniem i po zejściu poprzednika zmienił status: z pióra na specjalne okazje został wołem roboczym. Wytrzymał bez trudu (i widocznych oznak zużycia) aż do dyplomu i pierwszej pracy. Potem trafił na emeryturę do szuflady, zastępowany głównie przez stado rozmaitych (współczesnych, a z czasem także zabytkowych) Pelikanów. Oba egzemplarze były w wersji sprzed zmiany wzoru stalówki.

Na ich właściwości pisarskie narzekać nie mogę: przy diecie z QuinkBlack albo Blue-Black i regularnym myciu nigdy nie było problemów ze startem, zasychania czy przerywania (nie to co w Sonnetach z tego samego okresu). Przeciwpoślizgowa okładzina na sekcji nie wytarła się ani nie zaczęłą obłazić; potwierdzam za to, że z czasem skuwka zrobiła się nieco luźniejsza i bardziej chybotliwa (choć nie na tyle, żeby spadać z pióra). Ogólnie jak na swoją klasę cenową Frontier był zupełnie O.K. (i zauważalnie lepszy od najniższej półki typu Vector/Jotter).

Ostatnio edytowano sobota, 7 stycznia 2017, 18:02 przez akmac, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: sobota, 7 stycznia 2017, 12:28 

Dziękuję wszystkim za podzielenie sie doświadczeniami, obawiałem się zwłaszcza o gumową sekcję, że szybko sie zniszczy, chyba zaleję swoje i popiszę dla przyjemności.

PostNapisane: niedziela, 8 stycznia 2017, 12:56 

Nim napiszę, słowo wstępu. Konkretny model danej marki jest taki przez lata tylko z nazwy i ogólnego wyglądu zazwyczaj. Więc nie wiem jak te współczesne Frontiery, ale mój z 2002 roku czy 2003 był i jest bardzo dobry. Sekcja gumowa wg mnie wyglądała użytkowo egancko. Stalówka bardzo wygodna, która nadal pisze wygodnie. Dla mnie lepiej niż współczesne Sonnety. Elementy pozłoty nie schodzą. Tylko ta skówka wyrobiona to ewidentny minus.
Vector z roku 2000 czy 2001 też był wygodny i pisze lepiej dzisiaj niż współczesna jego wersja. Różnica jak między piórem porządnej firmy a tanim chińskim pisadłem. Chyba kupię sibie vintage'a jakiegoś.
Podane lata mogą się różnić + - 1 rok.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]