Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011, 17:34 

1.Firma - Parker
2.Model - Frontier GT
3.Rok produkcji - 2010
4.Wygląd/design i jakość wykonania
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Piórko zaprojektowane bardzo prosto, w kształcie cygara, aczkolwiek może się podobać. Skuwka ze stali nierdzewnej z wygrawerowanym logo Parkera, nazwą modelu i informacją o miejscu produkcji. Góra skuwki to płaski, pozłacany element, z którego został płynnie wyprowadzony klips w kształcie strzały, również pozłacany. Korpus z ABS'u w bardzo ładnym, pomarańczowym kolorze, który delikatnie zmienia się, w zależności od kąta patrzenia. Sekcja pokryta przyjemną w dotyku cienką warstwą gumy, oddzielona od korpusu złotym ringiem. Ogólnie spasowane dobre, mogę się przyczepić tylko do skuwki, gdyż klips delikatnie "kręci się" razem z wewnętrzną częścią skuwki.
5.Serce pióra czyli stalówka
Obrazek
Stalówka jest wykonana ze stali nierdzewnej, platerowana złotem z wybitym logo Parkera i ozdobnymi liniami. Grubość F, jednakże na moje, pisze trochę grubo. Pisze płynnie, ładnie ślizga się po papierze, nie przerywa, zostawia solidną, mokrą kreskę, w zakończeniach liter lubi zostawić troszkę więcej atramentu. Choć jest sztywna, pisze się nią bardzo przyjemnie, chociaż może to dlatego, że nie miałem w ręce żadnego lepszego pióra, ale do podstawowych zastosowań, czyli szybkich notatek w szkole jest świetna.
6.System napełniania
Obrazek
Piórko napełniane na naboje Parkera lub tłoczkiem. Dokupiłem do niego tłoczek "deluxe" i nie narzekam, tłok porusza się płynnie i nie ma problemów z tankowaniem atramentu. Za sam tłoczek zapłaciłem 8 zł w lokalnym papierniczym. Jedyny mankament to pojemność, muszę napełniać go atramentem średnio raz na 2 dni.
7.Wymiary:
A.z zamkniętą skuwką - 130mm
B.bez skuwki - 122 mm
C.ze skuwką założoną na korpus - 148mm

Rys estetyczny
Pióro kupiłem na samym początku tego roku, zapłaciłem za nie 79 zł. Potrzebowałem czegoś, co męczyłoby rękę mniej od długopisu i jednocześnie jakoś by wyglądało. Od samego początku byłem zdecydowany na stalowego vectora, ale... Wyszło jak wyszło :D . Nigdy nie miałem z nim większych problemów, raz przez moją głupotę mi zaschło (zostawiłem je otwarte na 3 godziny :?), ale po przepłukaniu jest dobrze.
A teraz narzekamy :D
Generalnie przez cały ten czas wyszły 2 mankamenty:
- na stalówce, przy irydzie zeszło złocenie, nie wiem jaka jest tego przyczyna, wygląda jak odprysk, ale stalówką w nic nie uderzyłem
- od zakładania skuwki na korpus jest on w jednym miejscu "zmatowiony"
Nie przeszkadza to w użytkowaniu, drażni też nie za bardzo, ale jest.

Ogólnie rzecz biorąc za te pieniądze piórko jest świetne, wygodniejsze od Vectora, gdyż mam takiego rollerballa i jest za cienki. Sprawdza się jako wół roboczy i przy tym jakoś tam jeszcze wygląda.
Obrazek

Pozdrawiam!

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011, 19:30 

Tytuł użytkownika:: Kamil
Ja swojego frontiera dostałem w szkole od kolegi za 3 papierosy :lol:

a potem wylewa w agresji, nagle człowiek w lustrze to nie ty" Bisz

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011, 22:17 

Mam to piorko i w tym samym kolorze, pisze świetnie, chyba najlepiej ze wszystkich jakie mam (oprócz Lamy Alstar). Mam w nim stalówke M. Bardzo je lubie :-)

PostNapisane: poniedziałek, 26 września 2011, 22:53 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Dr. Frankenpen
pbkgwo napisał(a):
Ja swojego frontiera dostałem w szkole od kolegi za 3 papierosy :lol:

To musiał być naprawdę na glodzie. Ja za swojego Frontiera w wersji Flighter (całość = szczotkowana nierdzewka i chromowany klips oraz plastikowa sekcja) zapłaciłem w liceum (a było to w MCMXCIX a.D) chyba z 70 czy 90 PLN. Miało być piórko na osłodę życia p stracie innego a okazało sie ze Zbyt często go nie uzywalem bo miało stalowke jak mazak. Atrament szedł jak woda wiec piorko zostało 'tym zapasowym' i mam je do dziś. Jedyny mankament Frontiera to moim zdaniem Gradacja stalowek oraz zatrzask Skuwki który po jakimś czasie trzyma jakby chciał a nie mógł. Gdyby te dwie rzeczy dopracowano, to piorko jest naprawdę świetne.

Inky

Natürlich.

PostNapisane: wtorek, 27 września 2011, 09:51 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Ja mam wersję budżetową, fioletowy, lekko transparentny, plastikowy korpus, skuwka srebrna, stalówka ze stali nierdzewnej. Estetycznie całkiem fajnie się prezentuje, szczególnie ten fiolet. Pióra obecnie nie używam i nie pamiętam już jak się sprawowało. Czarne tworzywo sekcji (lubo też czarna okleina tejże) ma tendencję do marszczenia się.

PostNapisane: wtorek, 27 września 2011, 13:49 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
piornick napisał(a):
Czarne tworzywo sekcji (lubo też czarna okleina tejże) ma tendencję do marszczenia się.

Ale na coś konkretnie się marszczy czy tak ogólnie i permanentnie jest mało pozytywnie nastawiona do świata? :mrgreen: ;)

"Mazak" we Frontierach jest świetny jak chcemy się nacieszyć jakimś kolorem. Soczysta Parker <M>-linia jest do tego jak znalazł. :idea:

PostNapisane: wtorek, 27 września 2011, 14:37 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Chyba marszczy się na to, że pióra tego jakoś nie używam ;)

PostNapisane: wtorek, 27 września 2011, 20:00 

Tytuł użytkownika:: Andrzej
mam Frontiera
ale to moim zdaniem kiepskie pióro
skuwka teraz Ci się obraca - a niebawem będzie się 'kolebać' (ja tak mam) :(
F'ka jest raczej M'ką :( (choć z próbki pisma wynika że Twoje jest unikatem - bo trzyma rozmiar)
Twoje pisze gładko - moje skrobie i przerywa :(

ale ogólnie z wisusu - może się podobać :)

życzę Ci jak najmniej kłopotów z piórkiem :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]