Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 18 grudnia 2011, 11:43 

1.Firma - Waterman
2.Model – Ici et La
3.Rok produkcji – w produkcji od lat 90
4.Wygląd/design i jakość wykonania
Niewielkie, ale dzielne piórko, zaprojektowane z myślą o użytkownikach piękniejszej płci.
Obły, cygarowaty kształt zamkniętego pióra z eleganckim klipsem nałożonym na końcówkę skuwki, kojarzy się
z czymś miękkim i łagodnym. Pióro jest smukłe i choć na to nie wygląda, jest równe długością modelom
Pelikana M600. Korpus i skuwka wykonane są z metalu. Sekcja z czarnego plastiku dobrej jakości.
Recenzowane przeze mnie pióro należy do mojej nastoletniej córeczki i jest pokryte beżowym, matowym
lakierem o złotym odcieniu. Ring skuwki idealnie dopasowany jest do cienkiego ringu na sekcji, co sprawia, że
przy zamkniętym piórze, mamy wrażenie, że jest tylko jeden ring. Ringi i klips są platerowane złotem i mają
gładką, lustrzaną powierzchnię. Na ringu delikatnie wyryte napisy : WATERMAN, FRANCE.
5.Serce pióra czyli stalówka
Stalówka jest stalowa, platerowana złotem, twarda, ale nie gwóźdź. Pozwala na lekkie zróżnicowanie
grubości linii. Pisze gładko z lekkim przyjemnym dla ucha szumem. Ma wyryte logo Watermana i w trzech
wierszach napisy : WATERMAN, FRANCE, F
6.System napełniania
Długi nabój lub konwerter
7.Wymiary:
z zamkniętą skuwką – 130 mm
bez skuwki – 117 mm
ze skuwką założoną na korpus – 140 mm
maksymalna średnica – 11 mm
waga ( z długim nabojem ) 20,20 grama
8.Cena
W sklepach jeszcze dostępne w cenach od 180 złotych.
Na portalach aukcyjnych możne upolować je taniej.

Kilka słów podsumowania.
Bardzo ładne, bardzo kobiece pióro. Dostępne w szerokiej gamie kolorystyczne. Sprzedawane było razem z bardzo fajnym, twardym etui, doskonale chroniącym pióro, gdy znajdzie się ono w czeluściach damskiej torebki. Niby małe i filigranowe, ale długością równe Pelikanom M600. No i 20 gramów wagi sprawia, że czujemy, że coś trzymamy w ręku. Pióro wykonane jest bardzo starannie i jakościowo bez zarzutu. Znakomite właściwości pisarskie stalówki sprawiają, że jest niezawodne.
Waterman Ici et La:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kształt pióra i sposób mocowania klipsa sprawia, że Ici et La wygląda jak młodszy brat Edsona.
Obrazek
Próbka pisma.
Obrazek
Inna wersja kolorystyczna wraz ze specjalnie zaprojektowanym dla tego modelu etui.
Obrazek
Zapraszam do obejrzenia świetnych zdjęć czerwonej wersji kolorystyczne, pióra będącego własnością naszej formowej koleżanki Venilii, tym bardziej, że jej zdjęcia są o niebo lepsze od moich.
Obrazek
Obrazek
zdrówka

PostNapisane: niedziela, 18 grudnia 2011, 13:49 

Tytuł użytkownika:: Łowczyni Sonnetów
Wielkie dzięki za recenzję! Do mnie WM Ici et La średnio przemawia podobnie większość "kobiecych" piór ale to niebieskie z chromowanymi wykończeniami prezentuje się bardzo ładnie. Natomiast etui świetne! Szkoda, że Waterman nie dodaje takiego fajnego schowka do Carene :roll:

PostNapisane: niedziela, 18 grudnia 2011, 16:11 

Tytuł użytkownika:: just Napalm Death
Ono jest nie tylko "kobiece", ale wręcz KOBIECE.

PostNapisane: niedziela, 18 grudnia 2011, 17:27 

A ja to pióro dałam mamie. Było za małe :)
Jej chyba pasuje, bo widziałam, że pisze nim.

PostNapisane: czwartek, 22 grudnia 2011, 23:12 

Kupiliśmy Ici et La w kolorze fioletowym sekretarce z jakiejś tam okazji (jęczała przez parę lat, że wszyscy w wydziale piszą piórami i że ona też by tak chciała ;) ). Była początkowo średnio zadowolona (bo małe, "babskie"), a teraz się z nim nie rozstaje. Generalnie, dzielne, małe piórko :P

PostNapisane: piątek, 30 grudnia 2011, 17:35 

Wydawało mi się, że to piórko jest znacznie mniejsze niż jest w rzeczywistości. Czytam sobie teraz o tych jego wymiarach i porównuję np. z Hero 329 i dochodzę do wniosku, że Hero jest tylko o kilka mm dłuższe.
I w ten sposób narobiłam sobie smaka na tego Watermana :roll:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]