Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 26 września 2017, 17:47 

Tytuł użytkownika:: Jacek
Zakup pióra jak zwykle miał swoją historię. Od momentu pojawienia się pióra Waterman Perspective GT był to nabytek moich marzeń, w których wygrywałem w LOTTO, kupowałem TO pióro i przeprowadzałem się do Krakowa. W Krakowie nadal nie mieszkam, w LOTTO nie wygrałem, natomiast upływ czasu spowodował, iż odłożyłem sobie sumkę na zakup pióra i zamiast nabyć coś bardziej pożytecznego, w tajemnicy przed rodziną stałem się właścicielem Watermana Perspective.

Większość moich piór ma czarny kolor i złoty kolor stalówki oraz wykończeń. Jakoś tak umiłowałem klasykę i tym razem wybór był podobny. Kolega powiedział mi, że Waterman Perspective to kobiece pióro. Nie zgadzam się, moim zdaniem może być przeznaczone zarówno dla pań, jak i panów. Smukłe i eleganckie. Dosyć ciężkie, ale dzięki temu pewnie leży w dłoni. Cechy najbardziej rzucające się w oczy? Duża stalówka. Taka z piór "dyrektorskich". Ładnie, acz skromnie grawerowana. Wizualnie te ascetyczne kreski na stalówce zgrabnie współgrają z kreskami na końcowej części sekcji. No i właśnie: sekcja. Duża, metalowa, bijąca trochę odpustowo złotem na pięć kilometrów i niewygodna dla osób przyzwyczajonych do klasycznych, gładkich sekcji. Bo ta jest "schodkowana", co może nieco utrudniać pisanie osobom przywykłym do niskiego lub średniego uchwytu. Wygodnie trzyma się dopiero za ostatnią część, ozdobioną kreseczkami, z nazwą firmy. Preferujących używanie pióra do podpisu pewnie to nie zrazi, ale do codziennych notatek, wymagających pewnego i bezstresowego uchwytu dla osób trzymających pióro niżej może być to rozwiązanie nie do końca korzystne. Wysoki uchwyt nie przeszkadza w pewnym umiejscowieniu pióra w dłoni, jest ono dosyć długie nawet dla sporej, męskiej łapy.
Skuwkę da się umiejscowić na korpusie, ale nie dochodzi ona do końca tego charakterystycznego złoconego ukoronowania korpusu, przez co wygląda tak, jakby nie pasowała. Widocznie producent nie przewidział takiego rozwiązania, bądź przewidział jedynie dla osób upartych, a być może miał taką fantazję, żeby było inaczej, niż w innych piórach :)
Stalówka stalowa i twarda. "F" jest prawdziwą cienką stalówką, ale bez przesady, nie pisze anorektyczną kreską tylko tak, jak ma być :). Można na upartego pisać odwróconą, ale pióro wtedy drapie i nie jest to najwygodniejszy sposób do notowania. Widocznie twórca pióra uznał, że należy nim pisać bez udziwnień, bo sam je udziwnił wystarczająco np. tym jak wygląda założona skuwka na korpus. Stalówka, jak wspomniałem wyżej, twarda i dociskanie niewiele daje. Zatrzask działa od lat bez zarzutu, miły dla ucha klik i pióro zamknięte.
Podsumowanie? Pióro bardzo charakterystyczne, wg mnie ładne i reprezentacyjne. Można dumnie wykorzystać je do podpisania czegoś niezwykle ważnego, jak i do codziennej pracy :) Przed zakupem warto je potrzymać w ręce, bo nie każdemu spodoba się sekcja. Moim zdaniem sekcja zbyt bije w oczy złotym wykończeniem. Idealnie byłoby, gdyby sekcja była standardowa, czarna, a stalówka złota. Ale nie są :) Sama stalówka w mojej ocenie prezentuje się pięknie, jest dosyć duża i gustowanie grawerowana. Bardzo podoba mi się zakończenie skuwki i klips.
Cena. Kupując w salonie musimy mieć świadomość, że za cenę pióra ze stalową stalówką możemy mieć zakupione w sieci np. Lamy 2000, Parkera Sonneta (ze stalową to spokojnie, ze złotą jak się trochę pogrzebie) czy nawet Duofolda Demi, jak się dobrze poszuka, nie mówiąc o japońskich piórach bardzo dobrej jakości, mających wizuwalnie przypominać MB ;P. Czyli: jak się komuś spodoba, to i tak kupi :D Co istotne, startuje po tygodniach zapomnienia jak gdyby nigdy nic. W mojej ocenie bardzo ciekawe pióro, ale nie jest moim ulubionym. Od czasu do czasu do niego wracam, natomiast namiętności między nami wielkiej nie ma.
Mam nadzieję, że Administracja Forum wybaczy mi nadaktywność po latach milczenia (ale nie zapomnienia Forum:D).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: wtorek, 26 września 2017, 19:33 

Perspective'a jak się pogrzebię po portalach aukcyjnych też można bardzo tanio wyrwać. U mnie na początku pióro pisało dosyć oszczędnie 'sucho' ale po wyjęciu stalówki, przemyciu i ponownym złożeniu zaczęło bardzo ładnie 'mokro' pisać. Warto wziąć do ręki przed zakupem - pióro dosyć ciężkie, to chyba było moje najcięższe pióro.

PostNapisane: wtorek, 26 września 2017, 20:41 

Tytuł użytkownika:: Jacek
opiotr napisał(a):
Perspective'a jak się pogrzebię po portalach aukcyjnych też można bardzo tanio wyrwać. U mnie na początku pióro pisało dosyć oszczędnie 'sucho' ale po wyjęciu stalówki, przemyciu i ponownym złożeniu zaczęło bardzo ładnie 'mokro' pisać. Warto wziąć do ręki przed zakupem - pióro dosyć ciężkie, to chyba było moje najcięższe pióro.

Toteż grzebałem zanim kupiłem. Różnice ceny pomiędzy salonowymi, a internetowymi są spore, a nie za bardzo wypada macać w salonie i kupować w sieci. Perspective był oczekiwany przez lata, więc wiedziałem w co się pakuję. Żaden spontan.
W zasadzie to każde pióro dobrze potrzymać, ale Perspective, z uwagi na charakterystyczną sekcję, to naprawdę trzeba, bo szkoda potem nim nie pisać albo przekazywać dalej jako niechciany prezent :P.

PostNapisane: środa, 27 września 2017, 17:55 

Tytuł użytkownika:: ?
Dzięki za recenzję. Podoba mi się to pióro i gdybym kiedyś miał okazję ustrzelić jakąś okazję na licytacji, to bym to zrobił.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]