Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 01:11 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Grzgrz napisał(a):
[...] Niestety podejrzewam, że będę niezrozumiały przez barierę językową. [...]

Mój MB był wysyłany do Niemiec przez przedstawiciela z Warszawy z załączonym przeze mnie listem pisanym po polsku. Nie było potrzeby pisać w języku niemieckim.

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 09:04 

Tytuł użytkownika:: endoor
Dziękuję, że podzieliłeś się swoją "przygodą ku przestrodze". Właściwie, to co przeczytałem brzmi zupełnie jak horror. :( Pamiętam, że kiedyś dawno temu @Alveryn bardzo negatywnie wypowiadał się o jakości serwisu Montblanca w Polsce. Wydaje mi się, że można by zaryzykować stwierdzenie, iż o ile nie potrzeba jakichś szczególnie trudno dostępnych części, to takie zabiegi związane z czyszczeniem, regulacją, tudzież konserwacją, itp. chyba lepiej zrobić u jednego z naszych pendoctorów. Miałem trochę szczęścia i na jednym z PenShow-ów mój MB149 wyczyścił Sicky, a regulację zrobił Tom Westerich. Tom mi wytłumaczył, że ten ebonitowy spływak jest wbrew pozorom dość ważny, ponieważ znacznie lepiej pracuje - podaje atrament niż współczesne z tworzywa (sam mam taki niestety bo mój MB149 jest z 2007 roku). Dlatego dobrze by było teraz wywalczyć żeby ci serwis niemiecki zainstalował oryginalny ebonitowy spływak. Liczę, że jak odeślesz pióro do serwisu producenta zadziała niegdyś legendarna 'niemiecka solidność'.

Przy tej okazji przypomniała mi się moja przygoda z serwisem Pilota w Pilota w Polsce. Odmówili mi regulacji pióra model Custom 823 i nic nie robiąc odesłali do mnie. Z resztą poza podstawowymi wymianami części nic nie naprawiają tylko wysyłają do europejskiego serwisu Pilota w Paryżu, to tak na marginesie. Strasznie mnie to wtedy poirytowało, ale po Twoim 'przypadku' wychodzi na to, że to nawet lepiej (sic!). Odesłałem pióro do serwisu producenta w Japonii, a tam zrobili co trzeba, kontakt mailowy z serwisem świetny, odesłali piórko w stanie idealnym na swój koszt do mnie jeszcze z przeprosinami, że musiałem czekać. Matko jedyna "kiedyż my w Polszcze takowej kultury doczekam?", to tak z Sienkiewiczowska. ;)

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 12:38 

pomidorium napisał(a):
Mój MB był wysyłany do Niemiec przez przedstawiciela z Warszawy z załączonym przeze mnie listem pisanym po polsku. Nie było potrzeby pisać w języku niemieckim.

Dziękuję za radę. Dzisiaj napisałem obszerny e-mail do serwisu oraz do dystrybutora, w którym przedstawiłem całą sytuację oraz poprosiłem o przesłanie pióra do serwisu w Niemczech wraz z tą wiadomością e-mail oraz załączonymi zdjęciami pióra przed oddaniem do serwisu. Czekam.

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 12:58 

endoor napisał(a):
Tom mi wytłumaczył, że ten ebonitowy spływak jest wbrew pozorom dość ważny, ponieważ znacznie lepiej pracuje - podaje atrament niż współczesne z tworzywa (sam mam taki niestety bo mój MB149 jest z 2007 roku).

Właśnie, dlatego tak mi zależało na tym piórze. Ręce mi opadły, jak zobaczyłem wadliwie zamontowany plastikowy spływak w miejsce oryginalnego ebonitowego.

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 13:31 

Co tu komentować... to jakaś masakra. Ciekawi mnie finał tej historii, chociaż jak tu kupować pióra podobno legendarnej firmy, jak z prostymi naprawami serwis w kraju sobie nie radzi?

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 13:41 

Mariusz888 napisał(a):
Co tu komentować... to jakaś masakra. Ciekawi mnie finał tej historii, chociaż jak tu kupować pióra podobno legendarnej firmy, jak z prostymi naprawami serwis w kraju sobie nie radzi?

To nie miała być żadna naprawa, pióro było w pełni sprawne, to miało być tylko wyczyszczenie pióra, stalówki i sprawdzenie przepływu, niestety.

PostNapisane: wtorek, 20 września 2016, 14:59 

Jak chcecie mieć wintydżowego Montblanca serwisowanego że tak powiem "koszernie" warto się zastanowić nad wysłaniem go do Maxa Schrage z maxpens.de.Wysyłka takiego pióra do serwisu równa się wymianie starego MB z lat 50' na nowego MB zrobionego wczoraj.Taka polityka i takie pojmowanie "wieczystej gwarancji".

PostNapisane: środa, 21 września 2016, 08:46 

kasiasemba napisał(a):
Dziękuję, ale no kurde ale nie powinnam być lepsza niż firmowy serwis :roll:

Ale właściwie dlaczego nie?

http://robertdejtrowski.blogspot.com/
https://500px.com/robertdejtrowski

PostNapisane: środa, 21 września 2016, 09:31 

Odnoszę wrażenie, że autoryzowany serwis MB w Polsce to jeden facet gdzieś pod Warszawą, do którego wysyłają pióra ze wszystkich punktów sprzedaży. Przepraszam, z butików. Przynajmniej w Krakowie taka jest procedura. Jeśli tak jest faktycznie, to jak na formę lokującą swoje produkty wysoko to trochę wtopa :(.

PostNapisane: środa, 21 września 2016, 13:31 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
Ja przekonałem się wielokrotnie, że autoryzowany serwis oznacza serwis drogi i przeważnie wymieniający wszystko, co się da. I w przypadku samochodów i AGD.

PostNapisane: wtorek, 1 listopada 2016, 15:40 

Ja kiedyś dałem 149 (współczesne) z zaschniętym (starym) blue-blackiem Montblanc do "ASO" do wyczyszczenia

wprawdzie wyczyścili, ale atrament po tym zaczął wyciekać gdzieś między spływakiem a korpusem, w końcu jakoś zasilikonowałem sam, ale niesmak pozostał :P

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 15:57 

Grzgrz napisał(a):
Dziękuję za radę. Dzisiaj napisałem obszerny e-mail do serwisu oraz do dystrybutora, w którym przedstawiłem całą sytuację oraz poprosiłem o przesłanie pióra do serwisu w Niemczech wraz z tą wiadomością e-mail oraz załączonymi zdjęciami pióra przed oddaniem do serwisu. Czekam.

Czy ta historia zakończyła się pozytywnie?

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 20:26 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Jeżeli nie mylę osób, to się zakończyla na moim biurku...

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 20:31 

to masz ebonitowe spływaki do 149?

PostNapisane: niedziela, 10 września 2017, 22:26 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Nie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]