Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 22:00 

Bardzo mnie dziwił pomysł montowania stalówki do maczanki, a konkretnie stalówki Zebra, w piórze wiecznym. Zwłaszcza, że sama Zebra, którą dostałam od eef, jakoś mnie nie zachwyciła. To nie było to , co lubią tygrysy. Wczoraj eef dopadła mnie z tym "przeszczepem" zebrojinhaowym no i się porobiło. A konkretnie tak :

Obrazek

Ha! Mam Jinhao z Zebrą i ja.

PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 22:06 

Jakie Jinhao? I według których instrukcji? Widziałem jakieś, według których trzeba skrobać spływak, a ja jestem leniwy ;P Ale widać, że warto, ze względu na efekty. Myślałem też kiedyś, żeby nabyć sobie pióro Ackermana, hmmm...

PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 22:16 

eef zaraz Ci odpowie

PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 22:36 

Piórko, jakie ma hako, to Jinhao X750. Nie robiłam z nim żadnych czarów, szlifowań czy innych dopasowań na ciepło, jak niektórzy zalecają. W tym konkretnym przypadku wystarczyło zamienić oryginalną stalówką na Zebrę G i tylko zwrócić uwagę na jej ułożenie na spływaku. Dobrze to widać na poniższym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=sGy29AUluiI

PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 23:22 

Dziękuję, dziękuję. Obejrzę i chyba zamówię sobie jakieś Jinhao, bo jeszcze nie mam ;)

PostNapisane: niedziela, 27 listopada 2016, 23:25 

Efekt jest wspaniały. Muszę to kiedyś zobaczyć w działaniu.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 15:32 

Ok, pióro przyszło, stalówka przeszczepiona. Poszło to zadziwiająco łatwo. Pytanie - czy przed montażem i pisaniem opalacie/czyścicie stalówkę? Bo wydaje mi się, że atrament się jej kiepsko trzyma. Niby pisze, ale czasem trzeba jej trochę pomóc ;) W drodze mam też Ackermana, zobaczymy jak się w porównaniu z przeszczepem do Jinhao sprawuje :)

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 15:38 

Co do czyszczenia stalówki przed użyciem...stosuję najbardziej prymitywną metodę. Ślinię jej końcówkę i heja. Działa ;)

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 15:38 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Ja zawsze opalam. Wystarczy chwilka nad płomieniem, ale ostrożnie, bo można stalówkę zniszczyć.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 15:54 

Chyba wyjmę i opalę, ew. zafunduję całości kąpiel w myjce ultradźwiękowej, bo stalówka zachowuje się jakby miała właściwości hydrofobowe. Pewnie został na niej jakiś olej.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 16:35 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Do tej pory myłam stalówki spirytusem, ale właśnie się skończył i dziś napełnię kałamarz płynem do mycia szyb. Znam też takich, którzy nakłuwają nowymi stalówkami ziemniaka i zostawiają je w nim na 5 minut albo czyszczą tym sposobem blaszki przy zmianie koloru atramentu. To trochę ryzykowna metoda, bo łatwo o uszkodzenie, ale rzeczywiście skuteczna. Sama też ją stosowałam przez dłuższy czas i byłam zadowolona do czasu aż złamałam skrzydełko ulubionej stalówki.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 18:04 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Opalanie - to w sumie tylko przeciągnięcie nad płomieniem. Raz, może dwa. To wystarczy by usunąć to co zbędne. Nie trzymamy stalówki w płomieniu, nie będziemy jej przecież przekuwać na podkowę czy kosę.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 18:11 

mkr napisał(a):
Ok, pióro przyszło, stalówka przeszczepiona. Poszło to zadziwiająco łatwo. Pytanie - czy przed montażem i pisaniem opalacie/czyścicie stalówkę? Bo wydaje mi się, że atrament się jej kiepsko trzyma. Niby pisze, ale czasem trzeba jej trochę pomóc ;) W drodze mam też Ackermana, zobaczymy jak się w porównaniu z przeszczepem do Jinhao sprawuje :)

Przy pomocy takiego wynalazku piszemy wolniej niż zwykle ponieważ dopasowanie stalówki do spływaka pozostaje dalekie od ideału i jeżeli piszemy normalnie atrament nie nadąża spływać, Wszak to flex przez duże F :)

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 18:20 

W przypadku problemów z przepływem polecam atrament PR Tanzanite - w 100% zgadzam się z twierdzeniem z filmu poniżej:

Działa bez zarzutu nawet w Pilocie ze stalówką FA.

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 18:47 

Gdzie kupowaliście stalówkę?

PostNapisane: czwartek, 1 grudnia 2016, 18:50 

Ja kupiłem paczkę 10 szt. stalówek zebra G gdzieś na ebayu - wychodzi po ok. 4 złote za sztukę. Znajdziesz bez problemu.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 09:56 

Ja na amazonie. W paczce 10 szt. Miałem przy tym pecha bo szły do mnie z kraju kwitnącej wiśni ok. 2 miesięcy. Brrr.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 16:09 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
Podobne właściwości mają stalówki NIKKO G i można je taniej nabyć.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 16:41 

Co ja robię nie tak ? Mi z tą stalówką nie wychodzi :( nie podaje atramentu,
a robiłam zgodnie z filmikami na YT. Raz głębiej wciśnięta raz zgodnie z początkiem żeberek spływaka. Już zużyłam dwie z pięciu i nadal nie działa.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 16:47 

marjer napisał(a):
Przy pomocy takiego wynalazku piszemy wolniej niż zwykle ponieważ dopasowanie stalówki do spływaka pozostaje dalekie od ideału i jeżeli piszemy normalnie atrament nie nadąża spływać, Wszak to flex przez duże F :)

Popraw ustawienie stalówki na spływaku. Eef tak ustawiła, że mogę pisać w normalnym tempie, bez spadku przepływu atramentu, z maksymalnym fleksem. Więc widać, że stalówka da się ustawić optymalnie.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 18:05 

Diedre napisał(a):
Co ja robię nie tak ? Mi z tą stalówką nie wychodzi :( nie podaje atramentu,
a robiłam zgodnie z filmikami na YT. Raz głębiej wciśnięta raz zgodnie z początkiem żeberek spływaka. Już zużyłam dwie z pięciu i nadal nie działa.

Pamiętaj o tym, że to chińskie pióra. Wbrew pozorom spływaki mogą się trochę różnić w tym samym modelu. W internecie dużo jest napisane na ten temat. Jednym działa od razu a inni mają dwa pióra i nic.

PostNapisane: piątek, 2 grudnia 2016, 23:08 

Pierwszą próbę pożenienia Jinhao z Zebrą oddałam hako - i tak nie umiem tak ładnie pisać... (jeszcze!)
Ten zestaw naprawdę ładnie działa, jeśli ktoś się nie spodziewa cudowności i tego, że nagle się samo zacznie pisać. Nie zacznie.

Drugą próbę zrobiłam wczoraj dla siebie (no niby tamto też miało być dla siebie, ale wyszło tak jakoś inaczej... ;)) - i poza tym, że się znacznie bardziej wściekałam, bo mi jakoś ta stalówka uciekała ze spływaka przy wkładaniu do sekcji - to też działa to bardzo ładnie. Ustawiałam tak, jak na podanym wyżej filmiku - nacięcia na stalówce na wysokości pierwszych od strony czubka nacięć na spływaku.

Podsumowując - w moich bojach jak na razie jest 2:0 na korzyść chińsko-japońskiej zabawki.

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2016, 13:21 

To ja muszę się do was zgłosić dziewczyny z tym chińczykiem 8-) w celu nauczenia wyżej wymienionego jak powinno się pisać.

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2016, 16:34 

jasne, jeszcze masażyk dodamy :D

PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2016, 21:06 

Też mam kiepskie doświadczenia z łączeniem Jinhao ze stalówką Zebra G. Czasem pisze doskonale, czasem odmawia współpracy i zupełnie nie mogę się zorientować co może być powodem tej niestabilności. Czyściłem stalówkę, dopasowywałem spływak, poszerzałem rowek spływaka i niewiele uzyskałem. Myślałem, że może dobranie odpowiedniego atramentu poprawi sytuację. Ale te eksperymenty też nie dały żądanego skutku.
Rozmawiałem z Nicponką i od niej wiem, że Nicpon kupił 5 szt Jinhao i tylko jedna dała się namówić na poprawną współpracę z Zebrą. Więc może w tym tajemnica.

Na sąsiednim forum kolega RRR podmienił w Ahabie stalówkę oryginalną na Brause Rose. Efekt ma znakomity. Tam przynajmniej spływak jest ebonitowy, więc być może zwiększa to szansę na sukces.

@mkr
Dzięki za linka do Akermana. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

Właśnie czekam na nowe stalówki i nowe pióra. Będę dalej starał się zrobić flexa.

PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 00:48 

Po szybkim wypróbowaniu Ackermana mogę powiedzieć, że Jinhao to dużo lepszy (i tańszy) wybór.

PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 01:10 

mkr napisał(a):
Po szybkim wypróbowaniu Ackermana mogę powiedzieć, że Jinhao to dużo lepszy (i tańszy) wybór.

O, a to niespodzianka. Dobrze wiedzieć, bo zastanawiałam się, czy przypadkiem za jakiś czas nie zainwestować w jakiegoś Ackermana.

PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 01:22 

Może problem jest z moim egzemplarzem. Zakładanie stalówki powoduje, że oddalają się od siebie skrzydełka stalówki. Jakby nie do końca dobrze dopasowali spływak. Takie pióro nie bardzo chce pisać. Jeśli stalówki nie dopchnę do końca, skrzydełka są dobrze ułożone, ale leży przepływ atramentu. Jutro napiszę do nich i zapytam co z tym zrobić. Może przez pomyłkę przesłali pióro ze spływakiem pod inne stalówki, trochę tych modeli mają...

PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 02:08 

Trzymam kciuki, żeby udało się ustalić, w czym tkwi problem. Na zdjęciach i filmach wszystko wygląda u nich w porządku. Może faktycznie nie spasowali kompletu.

PostNapisane: sobota, 10 grudnia 2016, 18:11 

A ja mam pytanie w temacie troszkę z innej beczki. Nie chciał by ktoś już tak przerobione piórko sprzedać? Zaintrygowało mnie, a zamawianie poszczególnych rzeczy ze świata troszkę zajmie ;/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]