Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 00:15 

Natrafiłem dosyć przypadkiem na taką aukcję...
http://allegro.pl/organizer-kieszonkowy ... 63047.html

Czy ktoś spotkałem się z podobnym układem kalendarzowo-segregatorowo-notatnikowym?
Nie koniecznie musi być z filofax, ale oczywiście papier najlepiej żeby tolerował piórka... :)

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 18:46 

Te małe i też większe Filofaxy były w TK Maxx.
Nie dość, że tańsze to jeszcze z aktualnym kalendarzem. Widziałem dużo w Warszawie (Targowek) , kupiłem w Olsztynie. Ceny standardowo ok 45 PLN, ja kupiłem za około 30 chyba.
Ogólnie organizer wyleguje się w szufladzie, jakoś go nie używam.
Te kolorowe karteczki zupełnie nie nadają się do pióra.
Ja sobie podziurkowałem notatnik Rhodia i z tych kartek da się korzystać, nawet z przyjemnością.

Podsumowując nie widzę jednak zastosowania dla tego organizera u siebie. Kalendarz Rhodia i do tego jakiś portfel, czy etui na drobiazgi.

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 19:24 

Mam tego typu organizer zakupiony w tym roku w empiku. Organizer Antra, format wkładu A5, układ tygodniowy, kartki faktycznie kiepskiej jakości, atrament przebija na drugą stronę, sam organizer też nie wygląda na szczególnie trwały - ekoskóra, szwy wątpliwej jakości, pisanie po lewej stronie mało komfortowe. Mimo wszystko jest bardzo wygodny w użytkowaniu, można pogrupować notatki, przechowywać dodatkowe dokumenty no i mam gdzie włożyć pióro. Ale dla mnie najważniejsze jest to, że z nowym rokiem przez kilka godzin nie będę musiał przepisywać ważnych notatek, wymienię tylko wkład kalendarza na nowy, a notatki zostaną.
Jeżeli używasz tylko kalendarza - nie polecam, lepiej kupić oddzielnie kalendarz książkowy z kartkami dobrej jakości. Jeśli zdecydujesz się na zakup, format mniejszy od A5 będzie niepraktyczny i przez spiralkę trudny w użytkowaniu (pisząc po lewej stronie, dłoń musi spoczywać na spirali, a pióro trzeba złapać wyżej).

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 20:57 

Tytuł użytkownika:: endoor
Używałem podobnych organizerów lata temu. Gdzieś w szufladach mam jeszcze jeden w formacie a5, drugi nieco mniejszy. Moim zdaniem tego typu organizer "tylko tak ładnie wygląda". Mnie bardzo przeszkadzało pisani po lewej stronie notatnika - przeszkadzają stalowe kółka, waga - wcale niemała, wkłady - ogólnie kiepskiej jakości.

Ujmę to tak - moim zdaniem z tego typu organizerów świetnie leczy człowieka prosta skórzana okładka z gumką. ;)

PostNapisane: wtorek, 15 marca 2016, 22:45 

No tak, lata temu też używałem i uważałem za praktyczny taki organizer A5, chyba Antry. (Jednak kolega chester mówi o dużo mniejszym. )
Teraz kupiłem Filofaxa w wersji pocket tylko dlatego, że jest zamykany na gumkę na podobę TN, oraz to że był tani i ciekawiła mnie jakość papieru.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]