Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Etui na 5 piór
PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:20 

Swego czasu szukałem dobrego, solidnego, bezpiecznego, a zarazem ładnego etui na większa ilość piór. Najczęściej w sprzedaży są etui jedno lub dwu artykułowe albo też nie za bardzo pojemne tzw. piórniki. Przeglądając sieć natrafiłem na propozycje etui na cygara. Na pierwszy rzut oka etui te wyglądają jak analogiczne artykuły na narzędzia piśmiennicze. Jednakże wyobrażenie sobie i wyrysowanie wielkości tych etui kazało stawiać pytanie: czy faktycznie są one przydatne dla transportu piór.
Jedno z takich zakupiłem.

Skórzane etui na 5 piór (cygar):

- kolor czarny,
- zamykane na wsuwaną klapkę,
- wyposażone w plastikowe przegródki zabezpieczające cygara przed uszkodzeniem,
- wymiary zewnętrzne: 142,0 mm x 105,0 mm x 35,0 mm.

Obrazek

Etui to wykonane jest ze skóry, twierdziłbym jednak, że ekologicznej, niestety żadne informacji dokładniejszej nie można uzyskać. Pozornie jej jakość jest dobra. I póki co sprawdza się, aczkolwiek nie wróżę jej długiego stanu, jak to ma się przy naturalnych, klasycznych skórach.

Obrazek

Jest dosyć duże, zwłaszcza szerokie, na torbę męską lub dużą torebkę jak najbardziej ok. Jednak do noszenia w kieszeni kurtki czy marynarki już absolutnie nie!

Obrazek

Ale w praktyce okazuje się, że największy problem to nie szerokość wybujała tego etui, ale jego długość. Dla wielu piór stanowczo za mała. Solidne duże pióro mieści się tu na styk jak np. TWSBI. I podobnie z każdym innym piórem.

Obrazek

Kolejny problem to wkładka, która w praktyce ma by tym swoistym pozytywnym przymiotem etui, dziki której każde cygaro, a w moim przypadku pióro bezpiecznie znajduje się w swojej przegródce. W wersji pierwotnej wkładka ta z pięcioma przegródkami jest wykonana z twardego plastiku. Przegrody te są zbyt szerokie, co powoduje, że pióra w nich są jednak luźno ułożone, a także nieprzyjemnie obijają się o ścianki przegródek. Ja zastosowałem małą modyfikację. Najpierw chciałem obkleić wkładkę skórą lub też obszyć, ale z uwagi na kształty nie było to możliwe do wykonania nawet z użyciem cienkiej skóry i przez zaprzyjaźnionego tapicera, który zawodowo przywraca do życia piękne stare meble. On sam zaproponował mi jednak obklejenie wkładki grubym, solidnym jakościowo flauszowym materiałem w kolorze czarnym, co stanowić miało świetne miękkie i bezpieczne wyścielenie dla delikatnych powierzchni piór. Zdecydowałem się na taki krok.

Obrazek

I rzeczywiście pióra są jak bardziej bezpieczne, wkłada się je w przegródki na lekki ścisk, ale swobodnie się wślizgują z uwag na zastosowany materiał. Nie ma mowy o przerysowaniu, obtłuczeniu czy innych złych rzeczach. Użycie tak solidnego i grubego materiału podniosło poziom bezpieczeństwa, ale jednocześnie uniemożliwiło swobodne, bezproblemowe wkładanie w przegródki piór grubych, solidnych.

Obrazek

I tak np. przy wkładaniu edisonowskiego pióra forumowego trzeba użyć dużej siły, a jeszcze mniej wygodnie potem takie pióro się wyjmuje. Z tego samego powodu pióra z klipsem należy wkładać tak by klips zakładać na ściankę etui.

Podsumowując etui tego typu nie sprawdza się w pełni. Wymaga jak widać po zakupie modyfikacji. Jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy noszą duże torby i wybierają pióra nie za małe, nie za duże. Oczywiście korzystam z tego etui, jest tez miejsce dla waterman'owskiego długopisu. Jednakże pomimo posiadania jeszcze dwóch innych etui na 2 pióra, ciągle szukam i szukać będę czegoś praktycznego, solidnego, bezpiecznego, a jednocześnie pięknego w swojej klasie. I liczę, że na tym forum coś takiego dzięki użytkownikom znajdę :)

PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:36 

lmk, bardzo dobra, wyczerpująca recenzja - dzięki!
Też ciągle szukam idealnego etui...

PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:41 

eef napisał(a):
Też ciągle szukam idealnego etui...

Jak znajdziesz, daj znać :)

PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:42 

Tytuł użytkownika:: She!fear
lmk napisał(a):
On sam zaproponował mi jednak obklejenie wkładki grubym, solidnym jakościowo flauszowym materiałem w kolorze czarnym, co stanowić miało świetne miękkie i bezpieczne wyścielenie dla delikatnych powierzchni piór. Zdecydowałem się na taki krok.

Imk, myślę, że to genialny pomysł z obklejeniem pluszem wnętrza. Etui po tym zabiegu wygląda pięknie i bardzo funkcjonalnie i choć wiem, że w 100% nie spełnia Twoich oczekiwań, to... jak będziesz chciał sprzedać, daj znać :)
Etui samo w sobie eleganckie i "słuszne" :) Myślę, że też fakt, iż jednocześnie możesz zabrać ze sobą 5 piór jest bardzo istotny - ja lubię mieć przy sobie kilka egzemplarzy z mojego zbioru i takie etui wydaje mi się najodpowiedniejsze :) I kolor ok - myślę, że całość na wychodzi na wielki plus : )

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:44 

Lash napisał(a):
lmk napisał(a):
Etui po tym zabiegu wygląda pięknie i bardzo funkcjonalnie i choć wiem, że w 100% nie spełnia Twoich oczekiwań, to... jak będziesz chciał sprzedać, daj znać :)

Wiesz, a ta myśl chodzi mi po głowie już jakiś czas. W poszukiwaniu...kto wie, jak mnie potrafisz przekonać ;)

PostNapisane: niedziela, 7 listopada 2010, 16:48 

Tytuł użytkownika:: She!fear
lmk napisał(a):
W poszukiwaniu...kto wie, jak mnie potrafisz przekonać ;)

Wiesz, jesteś zbyt daleko, żebym mogła użyć kobiecego uroku i czaru - oczywiście na odpowiednim poziomie ;) Więc pewnie pozostaje zaproponowanie kwoty za zakup :D Ale to pewnie będzie wchodzić w rachubę, jak już znajdziesz swoje wymarzone etui ;) W każdym razie - pamiętaj o mnie, a ja trzymam kciuki za poszukiwania :mrgreen:

https://www.facebook.com/polavespercollages

Obrazek

PostNapisane: sobota, 13 listopada 2010, 16:48 

Mam identyczne etui, ale dostałam je jak już było używane i nie miało tych przegródek w środku. Bez przegródek nie bardzo się nadaje do przechowywania piór, ale za to świetnie mi służy jako... etui na dysk zewnętrzny :lol:.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]