Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 18:09 
Użytkownik

Jeśli gdzieś wyjeżdżam to nigdy nie biorę ze sobą atramentu w formie butelkowanej – tylko naboje. Wożenie ze sobą butelki jest ryzykowne, a napełnianie pióra „w locie” grozi pobrudzeniem rąk. 2 ml/5 ml eppendorfki też się nie sprawdzają. Zaszalałem i sprawiłem sobie kałamarz podróżny Pineider, żeby poeksperymentować :D

Obrazek

Całość fantastycznie plastikowa (czytaj: nie powinna się zbić). W zestawie buteleczka i pipeta:

Obrazek

Całość całkowicie rozbieralna, plastikowa buteleczka, silikonowy kołnierz, nakrętka na kołnierz, zatyczka do butelki (otwierana z góry, można tam schować krótki standardowy nabój lub kawałek papieru do wytarcia stalówki po napełnieniu pióra).

Obrazek

Według producenta zbiorniczek mieści do 10 ml atramentu (gucio prawda, w warunkach laboratoryjnych to jest 9,7 ml :) ), nie powinno się przekraczać zaznaczonej linii. Podziałka jest podana w „CC”, prawdopodobnie chodzi o liczbę napełnień standardowego konwertera atramentowego.

Obrazek

Zasadnicze pytanie: Czy mi “wejdzie”? Jak to w życiu – trzeba wepchnąć i spróbować :D Według producenta pasują sekcje/korpusy w zakresie 9,5 mm do 13,5 mm.

Obrazek

Silikonowa nakładka posiada ścianki o zmiennych grubościach.

Obrazek

Lamy Studio idzie napełnić:

Obrazek

Jeśli akurat nie maluje się ścian, pióro powinno się napełniać przy całkowicie odkręconym pokrętle tłoka / opróżnionym konwerterze. Nadmiarowe powietrze wtłoczone do kałamarza może wypchnąć atrament na zewnątrz... (kot nie wyraził zgody na upublicznienie zdjęcia).

Przy dłuższym użytkowaniu całość się sprawdza. Przy niektórych piórach nie można pobrać ostatniej kropli atramentowej z kałamarza, np. w Lamy 2k otworek zasysający atrament będzie ponad resztką inkaustu i nici z napełnienia. Gwint nakrętki trzymający silikonowy wkład z czasem wyrabia (w końcu to plastik). Zestawu używam od listopada.

Czy będę dalej korzystać z tego wynalazku? Tylko na wyjazdy powyżej tygodnia. Naboje są mniej problemowe. A sam inkwell służy mi teraz to wypisywania resztek atramentów (gdy nie da rady pobrać atramentu z butelki).

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 20:38 
Użytkownik

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
Pytanie, które mnie ogromnie nurtuje : w jakim kolorze jest teraz kot??
:-)

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 20:47 
Rada Jedi

ddntp napisał(a):
Podziałka jest podana w „CC”, prawdopodobnie chodzi o liczbę napełnień standardowego konwertera atramentowego.

W tym wypadku cc to cubic centimetre.
Mam podobny kałamarz Viscontiego :)

PostNapisane: środa, 3 czerwca 2020, 21:05 
Nowy użytkownik

Urządzenie dla ryzykantów. Lepiej nie używać, gdy się nie ma kota. ;)

PostNapisane: czwartek, 4 czerwca 2020, 21:03 
Użytkownik

And napisał(a):
W tym wypadku cc to cubic centimetre.
Mam podobny kałamarz Viscontiego :)

A widzisz, nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że to od Cartridge/Converter (tym bardziej, że nie ma tych pełnych 10 ml :) )

Miałem w ręku kałamarz Visconti, to szkło i cena nieco mnie zniechęciły.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]