Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 1 września 2016, 17:50 

Aktualnie używane pióro mam krótko, nie zamierzam kreować się na Mesjasza :P
P.S. Poglądów politycznych nie znasz. Bycie w stowarzyszeniu nie determinuje określonych poglądów politycznych. ;)

PostNapisane: czwartek, 1 września 2016, 18:03 

Nieważne czy determinuje, czy nie. Zresztą Twoje poglądy i tak mnie nie interesują.
Przy okazji pragnę delikatnie zwrócić uwagę, że na forum jest taki dział: Wejście smoka ;)

Ostatnio edytowano czwartek, 1 września 2016, 18:29 przez Oscar, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: czwartek, 1 września 2016, 18:06 

Ale napisałeś, że znasz :P Tylko się droczę, spoko ;)
Mam się przedstawić? OK :-)

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 07:40 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Jak bycie w określonym stowarzyszeniu nie determinuje poglądów, to po co w nim być? Myślałem że wstąpienie do na pewno nieneutralnego politycznie stowarzyszenia to wyraźna manifestacja swoich poglądów :P

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 09:40 
Almighty Admin

Tytuł użytkownika:: la principessa
No tu piornick ma racje... bo zwolennika PiSu to ja w KODzie nie widze.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 10:39 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Troszkę bym się tu pospierał...;) Ja widzę w KOD zwolennika PiS, który uznawał, że ta partia ma realny plan naprawy Polski (skoro Polska jest wg nich popsuta), a teraz na ten przykład nadal uważa, że PiS to w zasadzie bliska mu ideowo partia, ale w praktyce zdradziła (przynajmniej ta część, która w niej decyduje) swój program i deklaracje. To tak teoretycznie, nie chcę tu przesądzać, czy Polska jest/była popsuta...

Osobna kwestia, że w KOD akurat przeważa wyraźnie centrowy i lewicowy nurt, to akurat naturalne, zważywszy na prawicowo-nacjonalistyczny odchył PiS (z jakże znamienną nutką socjalizmu, IMHO PiS to jest partią bardziej postkomunistyczną niż było SLD). Niemniej znam całkiem sporo ludzi o prawicowych poglądach, którzy z KOD sympatyzują i są mocno rozczarowani PiS.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 11:03 

Weźcie pod uwagę, że PIS nie wygrał mocą swojego żelaznego elektoratu, lecz głosami ludzi wściekłych i rozczarowanych złodziejstwem i przekrętami PO. Więc wszelkie podziały światopoglądowe zostały kompletnie pomieszane ostatnio.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 11:06 
Almighty Admin

Macie racje. Jednak trudno mi sobie wyobrazic czlonka czy sympatyka PiSu na manifestacji KODu.

Nie chcialabym tutaj rozwijac swojego pogladu na polityke... tyle bym chciala napisac ze standardowa to ja nie jestem, w wielu przypadkach to konserwa konkretne, ale w wielu liberalna dosc. Nie ma w tej chwili grupy politycznej (partii, stowarzyszenia itp), na ktora spokojnie bym mogla glosowac czy sympatyzowac.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 11:16 

Mam bardzo podobne odczucia Fonsitos. Jest mi łatwiej o tyle, że czując się do dna duszy liberałem, wiele rzeczy potrafię akceptować w innych ludziach i ich poglądach, o ile mnie nie przymuszają, bym myślała to, co oni. Natomiast dostaję mdłości, gdy tylko zwęszę manipulację. A KOD jest w tym prymusem.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 12:26 

To jednak nie tylko u mnie te mdłości występują...

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 12:49 

Tytuł użytkownika:: Senior
@aoirghe - dostrzegam w Tobie same sprzeczności; czujesz się do dna duszy liberałem a powtarzasz pewne kalki, skróty i pomówienia. Skąd to przeświadczenie o przekrętach i złodziejstwie PO - nie sądzę, że posiadasz dowody, to jedynie wpływ dominującej narracji, której się poddajesz twierdząc nadal o swojej tolerancji. KOD jest prymusem manipulacji??? - toż to kalka przekazu PiS! KOD to ruch społeczny, inicjatywa obywatelska mająca wielki dylemat, gdyż nie chcąc za wszelką cenę być ciałem politycznym - nie zajmując się polityką jest ruchem inercyjnym. Gromadzi ludzi o całej złożoności przekonań politycznych i musi z niego wyjść jakiś ruch polityczny aby zacząć działać skutecznie.
Nie jestem PO-wcem, w gruncie rzeczy jestem konserwatystą. Konserwatystą w angielskim stylu, a nie "katolickim bolszewikiem" jak nasza polska prawica; nawet kiedyś snułem jakieś nieśmiałe nadzieje z Gowinem!!! O ja naiwny...
Musi się wyłonić szkielet przynajmniej dwóch partii aby w Polsce coś zaczęło się zmieniać w interesie państwowym i społecznym. Jedna partia to prawdziwa lewica w stylu socjaldemokratów i mocne centrum proeuropejskie w przeciwnym wypadku prosta droga od autorytaryzmu do faszyzmu.
Najgorsze, że nie widać liderów, osób które byłyby społecznikami i państwowcami (wyłącznie interes państwa i obywateli ponad partyjne gierki) z autorytetem. Autorytety skutecznie niszczymy, już nikt nie chce nic robić dla innych ludzi bo jest gnojony i podejrzewany o największą pazerność. Co się z nami dzieje??????!
Samozniszczenie?...

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 13:27 

Andmaj, moje przekonania o złodziejstwie biorą się z lokalnego podwórka: limuzyny dla urzędników (gazety lokalne pisały, nikt nie podał ich do sądu, więc nie kłamały, tak ?), korupcja (akt oskarżenia oficjalnie udostępniony mediom), co paromiesięczne wizyty w ZUS, które każdemu przedsiębiorcy podnoszą ciśnienie, bo to to dopiero jest przekręt (informatyzacja za 800 milionów i nic nie działa), mogę wymieniać długo. A może to Ty oceniasz nie zerknąwszy w głąb ? Miałam też osobiste relacje z osobami prominentnymi w KOD, więc naprawdę nie potrzebuję niczyjego wpływu ("kalka przekazu PIS", wg Ciebie), by sobie wyrobić zdanie na ten temat :)

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 13:38 

Ale to tylko potwierdza ten brak klasy i "klas", tak jest rzeczywiście w wielu lokalnych społecznościach - to jest mafia! To dotyczy każdej władzy, niekiedy lokalnie są tworzone bardzo różne koalicje do wyciągania naszych pieniędzy.
Mnie bardziej chodziło o ogólne spojrzenie na całość i brak konsekwencji w egzekwowaniu prawa. Stąd wściekłość "bazy" i rewolucja, która jak każda rewolucja przynosi degradację w imię słusznych haseł...
Ale nie możemy mieć klapek na oczach.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 13:41 
Almighty Admin

Co do klamstw w prasie znam niestety obie strony... pewien polityk poczul sie urazony pozwal. Gazeta nie napisala, bo co, o sobie zle pisac? Redaktor z tej gazety jednoczesnie zawiadomil prokurature o przestepstwie tegoz polityka i wszczeto postepowanie, ktore wyladowalo w sadzie. O jednym i drugim procesie cisza jak makiem. Bo nikomu nie jest wygodnie naglasniac. Jeden i drugi proces trwa juz 6 lat. :) ludzie o tamtej aferce juz dawno zapomnieli.

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 15:18 

Andmaj, przybij piątkę.
Mnie się nie chce już nic pisać, tłumaczyć, dyskutować. Jeśli ktoś tylko wszędzie wietrzy podstęp, przekręt, widzi drugie dno, widzi źdźbło w oku wroga, a nie widzi belki w swoim, a na dodatek żyje we własnej, wykoncypowanej rzeczywistości ("Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne - czarne.), to z kimś takim dyskutować po prostu nie sposób. :(

PostNapisane: piątek, 2 września 2016, 17:19 

KOD nie posiada w swoim statucie niczego co determinuje określony światopogląd czy wizję gospodarki, dlatego mówię, że bycie w KOD-zie nie determinuje określonych poglądów.
Rozdział II statutu § 2.
b) wspieranie i rozwijanie idei państwa neutralnego światopoglądowo
PiS wygrał przez:
- niechęć do polityków, a w konsekwencji marną frekwencję. Skąd się wzięła niechęć? Przez to, że po niedoskonałych rządach PO określanym "kolesiostwem" czy "złodziejstwem" do władzy zawsze dochodzą tak skrajne opcje,
- żelazny elektorat,
- 500+ i inne próby kupowania wyborów.
PiS stosuje metodę dziel i rządź, przez skłócenie Polaków, niereagowanie na hasła czy mowę nienawiści oraz agresję narastają spory w społeczeństwie. Choć ich retoryka jest totalnie parciana (Marek Tulliusz przewraca się w grobie) - to działa.
A teraz w zasadzie nie mamy żadnej opozycji. Petru zobaczył światełko w tunelu, które go oślepiło. Schetyna chce przekaz PO był chadecki.
Rządzi populistyczna, nazywająca się prawicą partia (światopoglądowo - prawicowa, ale gospodarczo lewicowa). Niestety w sejmie nie ma żadnej przeciwwagi.
Najgorsze jest to, że opcja, która przejmie władzę po PiS-sie może nie naprawić ich błędów, ponieważ sparaliżowany sąd konstytucyjny może być dla nich wygodny. 500+ nikt nie "zdejmie", bo stracą poparcie.
A po tak skrajnej partii jak PiS następnie może dojść do władzy ich diametralne przeciwieństwo, a każda skrajność jest niebezpieczna i może prowadzić do niebezpiecznych form rządów.

PostNapisane: sobota, 3 września 2016, 17:53 

Arya - po pierwsze szacunek, że pomimo bardzo młodego wieku (pisałaś w innym wątku, że się jeszcze uczysz) zależy Ci na kraju i angażujesz się w politykę, choć wielu młodych ma to po prostu gdzieś. Durne pały.
Po drugie - KOD jest formacją polityczną i to jest fakt. Dla niektórych tak samo skrajną jak PIS. Mają prawo tak myśleć, podobnie jak i Ty w Twoim ostatnim poście negatywnie wyrażać się o PISie - wolność słowa i takie tam różne prawa obywatelskie.
Zastanów się tylko, czy jest sens w ogóle pisać o polityce na piórowym forum? Czemu ma służyć podlinkowanie przez Ciebie strony Młodego KODu? Czymś zupełnie innym jest wyrażanie opinii o ruchu KOD, o organizowanych przez niego manifestacjach, zgodnie z tytułem wątku, a czymś innym, wg mnie nieakceptowalnym, agitowanie na rzecz tego ruchu politycznego.
Jest tyle tematów piórowych i okołopiórowych na forum, że na pewno w którymś się spokojnie odnajdziesz.
Po trzecie - skoro podlinkowałaś stronę Młodego KODu, to Twoja decyzja wymusza dla równowagi, żeby nie było zarzutu politycznej reklamy na forum tylko jednej opcji politycznej popularnej wśród młodzieży, konieczność podlinkowania strony jakiegoś innego ruchu zrzeszającego młodych ludzi. Np. https://www.onr.com.pl/czym-jest-onr/

Postulat:
Proponuję administracji forum zamknąć niniejszy wątek i wprowadzić cenzurę na tematy polityczne oraz religijne (za wyjątkiem składania sobie życzeń z okazji różnych świąt). Będzie święty spokój. Takie rozwiązanie przyjęto np. na forum zegarkowym i się sprawdziło.

PostNapisane: sobota, 3 września 2016, 18:07 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
Znając naszą Administrację cenzury nie będzie ;) Ja tam jestem przeciwny, bo większośč tutejszych potrafi dyskutować. A ja jestem anty-PiS (co de facto sprowadza się do bycia anty Jarosław K), a KODowi mam do zarzucenia to, że powstał w momencie wygrania demokratycznych wyborów przez PiS, a nie w reakcji na jego działania.

PostNapisane: sobota, 3 września 2016, 18:40 

Zgadzam się z piterem, cenzura jest złem. Olbrzymią wartością naszego forum jest, że chociaż znajdują się tutaj ludzie o różnych poglądach, potrafią ze sobą kulturalnie i ze wzajemnym szacunkiem dyskutować. Taka rozmowa bez jadu, swobodne wyrażanie swojej opinii bez kłócenia się, to jest to, do czego powinno się dążyć w płaszczyźnie życia społecznego, chociaż nie podoba się to partyjnym ideologom wszystkich opcji, bo oni najchętniej widzieliby ludzi skaczących sobie do gardła. No właśnie, proponuję pokazać demagogom i manipulantom środkowy palec (tylko kulturalnie, kulturalnie... ;) ) i rozmawiać na wszystkie tematy, mieć odmienne opinie i nadal się przy tym wzajemnie szanować i lubić.

PostNapisane: sobota, 3 września 2016, 20:38 

A KOD jest po to, jak powiedziała pani Holland: "żeby było tak, jak było". Może nie wszystkim w Polsce to pasuje? Kto wie ...

PostNapisane: sobota, 3 września 2016, 21:34 

Niestety ludzie poddają się propagandzie, czas audiowizualizacji i atakowania niepogłębioną analizą wydarzeń rozleniwia, cofamy się w rozwoju; w efekcie poddajemy emocjom bo przestajemy myśleć...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]