Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:17 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Królowa (porzeczek)
Byliście?
Ja poszłam, nie o taką Polskę walczyli moi dziadkowie... I miałam małe deja vu, kiedy ludzie zaczęli skandować "Solidarność" - mieszkałam a Gdańsku w czasie stanu wojennego, wprawdzie byłam mała, ale pamiętam aż za dobrze.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:23 
Rada Jedi

Tytuł użytkownika:: Zła Buka
Niestety, nie dałem rady. W tym czasie dostarczałem prąd potrzebującym. W Katowicach też była manifestacja, ale skończyła się przed tym, jak skończyłem pracę.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:29 

Kasiu, a o jaką Polskę walczyli Twoi dziadkowie ?
A byłaś na manifestacji, jak podwyższali wiek emerytalny ?

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:41 

Kochani, a musimy o polityce?
Zaraz będzie następna wojna polsko-polska :(

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:49 
Rada Jedi

marekpapro napisał(a):

A Ty byłeś?

Coś mi się wydaje że obecnie Polska to jedyny kraj który jest w stanie wypowiedzieć sam sobie wojnę. I przegrać.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 22:50 

Dexter napisał(a):
marekpapro napisał(a):

A Ty byłeś?

Coś mi się wydaje że obecnie Polska to jedyny kraj który jest w stanie wypowiedzieć sam sobie wojnę. I przegrać.

Dex pytania dwa do Kasi,nie do Ciebie z całym szacunkiem.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 23:02 
Rada Jedi

Szacunek przyjmuje. Jednak nie rozumiem co ma wspólnego sprawa podniesienia wieku emerytalnego do obecnych działań rządu. Dobro ludu który mnie wybrał ponad prawem - znane z historii już słowa.

Moi dziadkowie też walczyli o Polskę. Wolną, praworządną i demokratyczną. Niestety dostali to co dostali po 45 roku.
Teksty jakimi się posłużyłeś w stylu "Gdzie byłeś jak..." są dobre na demotywatory. Nie jestem zwolennikiem PO ani PIS. Jestem przeciwnikiem tych, którzy dążą do umocnienia swej władzy ponad wszelkimi normami i prawem.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 23:25 

Dexter napisał(a):
Szacunek przyjmuje. Jednak nie rozumiem co ma wspólnego sprawa podniesienia wieku emerytalnego do obecnych działań rządu. Dobro ludu który mnie wybrał ponad prawem - znane z historii już słowa.

Moi dziadkowie też walczyli o Polskę. Wolną, praworządną i demokratyczną. Niestety dostali to co dostali po 45 roku.
Teksty jakimi się posłużyłeś w stylu "Gdzie byłeś jak..." są dobre na demotywatory. Nie jestem zwolennikiem PO ani PIS. Jestem przeciwnikiem tych, którzy dążą do umocnienia swej władzy ponad wszelkimi normami i prawem.

Wiesz Dex, ja też nie jestem przekonany do końca co do Pis, ale wiem,że ostatnio rządzili nami bandyci i tyle Lis ma o co walczyć okrągła bańka za cztery programy w miesiącu z naszych opłat abonamentowych -fakty mówią same za siebie. Odpowiem Ci Kasia nie była, bo nie wolno było i tyle -byłyby prowokacje itp TETRAZ jest większa demokracja niż przez ostatnich osiem lat i nie myślę że to pytanie jest dobre na demotywatory to TYLKO Twoja opinia którą promujesz na forum- odpowiedz jakimi to nielegalnymi środkami PIS chce zawładnąć władzę - odpowiedz

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 23:27 

Tytuł użytkownika:: Pendoktor imigrant
marekpapro napisał(a):
Dexter napisał(a):

Wiesz Dex, ja też nie jestem przekonany do końca co do Pis, ale wiem,że ostatnio rządzili nami bandyci i tyle Lis ma o co walczyć okrągła bańka za cztery programy w miesiącu z naszych opłat abonamentowych -fakty mówią same za siebie. Odpowiem Ci Kasia nie była, bo nie wolno było i tyle -byłyby prowokacje itp TETRAZ jest większa demokracja niż przez ostatnich osiem lat i nie myślę że to pytanie jest dobre na demotywatory to TYLKO Twoja opinia którą promujesz na forum- odpowiedz jakimi to nielegalnymi środkami PIS chce zawładnąć władzę - odpowiedz

Może ja się nie znam. Ale mądrą rzecz napisał Stuhr - sytuacja, kiedy rząd nic nie robi wcale nie jest najgorsza...

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 23:34 
Rada Jedi

A co kogoś obchodzi Lis czy inna osoba. Pracuje - zarabia. Zarabia dużo? Bo wynegocjował. Jest popyt to jest podaż. Prawo rynku. Co się tak tego Lisa ludzie czepiacie? Popatrzmy na wielu chwilowych prezesów różnych spółek tak teraz chętnie zmienianych.
Jakimi nielegalnymi środkami obecna władza dąży do umocnienia swojej pozycji pytasz? Wydaje mi się, że dla każdego logicznie myślącego człowieka jest to oczywiste.

PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2015, 23:36 

Dexter napisał(a):
A co kogoś obchodzi Lis czy inna osoba. Pracuje - zarabia. Zarabia dużo? Bo wynegocjował. Jest popyt to jest podaż. Prawo rynku. Co się tak tego Lisa ludzie czepiacie? Popatrzmy na wielu chwilowych prezesów różnych spółek tak teraz chętnie zmienianych.
Jakimi nielegalnymi środkami obecna władza dąży do umocnienia swojej pozycji pytasz? Wydaje mi się, że dla każdego logicznie myślącego człowieka jest to oczywiste.

Nie odpowiedziałeś jak PIS nielegalnie zgarnia władzę

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 00:07 
Rada Jedi

Jeśli tego nie postrzegasz, to chyba nie ma o czym mówić.
Wiesz, żyjesz jeszcze w wolnym kraju. Rób co chcesz i co uważasz za stosowne. Obyś tylko nie obudził się pewnego dnia w innej rzeczywistości. Miłego dnia życzę.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 00:17 

Dex, TK ma 15 sędziów 9 PO i 6 PIS i właśnie chodziło o to że prezydent nie zaprzysiągł sędziów wybranych jeszcze przez PO wtedy stosunek byłby 14 do 1 o to cała wrzawa. Wielu ludzi poszło na demonstracje , a nie mieli pojęcia o co właściwie chodzi :) Ja też Dex Ci życzę miłego, ale wieczoru , wieczór już jest :) Zobaczymy jak będzie ale wiesz, poczekajmy kilka miesięcy -tamci mieli osiem lat :)

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 00:22 

Nie powinno się poruszać tematów politycznych i religijnych na takim forum -to niepotrzebnie dzieli ludzi, których pasja są zupełnie inne tematy.Wywalcie ten temat do kosza i tyle.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 01:59 

Niestety. :( Dzisiaj nie byłem. :( Rozłożyło mnie zapalenie zatok, a małżonkę moją trzecie w tym roku zapalenie płuc. :(
Z tego, co mi mama mówiła (bo była), to było wielokrotnie więcej ludzi, niż tydzień temu.
Następnej manifestacji nie odpuszczę.
Marku, wielu ludzi poszło na demonstrację, bo właśnie WIEDZĄ o co chodzi. Wiedzą, co to jest trójpodział władzy, czego zdaje się nie rozumieć ani Pan Prezydent, ani Pan Prezes.
I mogę Ci odpowiedzieć, w jaki sposób PiS łamie w tej chwili prawo: nie wykonując wyroków TK i permanentnie łamiąc regulamin sejmu.
Mówisz, że przez ostatnie 8 lat rządzili nami bandyci? Wiesz, dla mnie bandytami są prokuratorzy, którzy w czasie stanu wojennego skazywali opozycjonistów. Nikogo takiego nie przypominam sobie w poprzedniej ekipie. W tej zdaje się, że ktoś taki jest?
Ale nieważne, co ja myślę. Marku, 99% konstytucjonalistów, wszyscy poprzedni przewodniczący TK, Krajowa Rada Sądownictwa, wykładowcy prawa z UJ i Bóg wie kto jeszcze ze specjalistów w dziedzinie prawa, wszystkie organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka, wszyscy twierdzą, że Prezydent i PiS łamią konstytucję. Naprawdę uważasz, że oni wszyscy się mylą???
I powiem Ci coś jeszcze: nawet, gdyby PiS popierała większość Polaków (a nie popiera), to współczesna demokracja nie polega na narzucaniu woli większości wszystkim. Ten model już przerabialiśmy. Mieliśmy faszyzm, mieliśmy stalinizm, mieliśmy socjalistyczną dyktaturę proletariatu. Ten model polityki nigdy się nie sprawdził. Powiem więcej: ten model, gdzie większość narzuca swoją wolę jest BARDZO niepatriotyczny, bo tworzy gorszą kategorię obywateli.
Współczesna demokracja, to ochrona mniejszości przez większość. WSZELKICH mniejszości. I jest to też wg mnie patriotyczna postawa. Bo ten cały Tuwim, to może i był Żyd, ale to NASZ Żyd. Konopnicka była lesbijką, ale to NASZA lesbijka.
Dam Ci taki przykład. Jesteś Ślązakiem z krwi i kości. I wiesz pewnie, że konotacje Śląska (jak i Kaszubów i Mazurów) są w Polsce różne (co też mnie niesamowicie wkurza). Baaardzo dużo ludzi uważa, że Ślązacy to nie do końca tacy prawdziwi Polacy. Że trzymali z Niemcami i podobne bzdury. Zresztą jest tam mniejszość Niemiecka i Ruch Autonomii Śląska. No to wyobraź sobie teraz, że gdzieś ta "prawda" zostaje uznana za oficjalne stanowisko władz. Że Ślązacy stają się nagle Polakami gorszej kategorii. Że, w zasadzie, jakby tak wybuchła wojna, to niech ich sobie Niemcy wezmą. Bo w imię czego cała Polska ma bronić jakiejś tam mniejszości??? To jest właśnie przykład, dlaczego ta cała "większościowa" logika nie ma prawa bytu we współczesnej demokracji.
Powiem Ci, że jeśli słyszę o "gorszym sorcie Polaków", to mi przychodzi na myśl idea "prawdziwych Aryjczyków". Jeśli słyszę o pomyśle odebrania Oldze Tokarczuk nagrody Nike, wycofywaniu z biblioteki na Ursynowie "niestosownych" książek, odwoływaniu spektaklu we Wrocławiu i odwołaniu dyrektora Teatru Starego, to mi się kojarzy hasło "sztuki zdegenerowanej" i podpalane przez nazistów stosy książek. Jeśli słyszę wszystkie te socjalne obietnice, na które Polski nie stać i które de facto wszyscy sfinansujemy ze swoich kieszeni (albo tak zadłużymy kraj, że znajdzie się w położeniu Grecji), to mi się kojarzy faszystowski lep dla mas. Opodatkować banki? Ok, jestem za. Tylko dlaczego to ma być jeden z najwyższych podatków w Europie? I dlaczego nie opodatkować SKOKów, które są paśnikami aparatczyków PiSu? I wszystko to w sosie źle pojętego patriotyzmu i dumy narodowej. Marku, to jest ni mniej, ni więcej, tylko narodowy socjalizm, który ma swoją nazwę: faszyzm.
Nie podobały mi się ostatnie lata rządów PO. Cieszę się, że w tych wyborach wygrało PiS. Ale to, co się teraz dzieje jest niedopuszczalne. Nie chcę żyć w państwie, które się żywi nienawiścią do swoich obywateli.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 02:06 
Rada Jedi

marekpapro napisał(a):

ad 1 Nie było okazji zapytać. Jestem przekonana, że nie o taką. Wiesz, ja się nie interesuję polityką jakoś nadmiernie. Ale pierwszy raz w życiu zauważyłam, że bardzo się źle dzieje; poczułam, że chcę głośno wyrazić sprzeciw przeciwko temu. M.in przeciwko 500zł dla patologii, przeciwko likwidacji gimnazjów, przeciwko cenzurowaniu kultury (wiem, że to nie są tematy przewodnie, ale akurat te sprawy są mi najbliższe).
ad 2 Nie, nie byłam. A to znaczy, że mi teraz nie wolno?

Co do nie dyskutowania tutaj na polityczne tematy - a niby dlaczego nie? Wszak nie założyłam tego wątku w dziale Pióra Wieczne, czyż nie? Po to jest Gadu Gadu, żeby gadać o czym się chce; z założenia właśnie nie o piórach.
Do dyskusji nikt nikogo nie zmusza, jeśli ktoś nie chce, niech się nie wypowiada, i tyle.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 02:51 

Tytuł użytkownika:: PiórWiecznyŁowca
Marekpapro:
Trochę masz racji z tym ostatnim wpisem. Mamy w mediach festiwal haseł, propagandy, oszczerstw i gry interesów. Na pewno nie warto tego tutaj przenosić.
Z drugiej strony ... może to po prostu kwestia jakości dyskursu? Argumenty zamiast indoktrynacji? Szacunek zamiast szkalowania? Żeby z łatwością uniknąć dzielenia? Wspólnota (również interesów) zamiast rasy "panów" kontra ludzie gorszego sortu i gen zdrady? Dialog zamiast wymiany ciosów?

Odnoszę wrażenie, że PiS i jego ideologia jest jak Rosja - to stan umysłu. Ze stanem umysłu nie da się rozmawiać albo polemizować.
Marekpapro: Trzeba trochę wysiłku, żeby przebić się przez propagandę rozmaitych interesów w polityce, ale da się to zrobić. Altruizmu tam niewiele ...
Dlatego jeśli uważasz, że wszystko jest OK - na poziomie zgodności z prawem i na poziomie uczciwości oraz przyzwoitości - w obecnych działaniach prezydenta i rządu, to znaczy, że na elementarnym poziomie czytamy rzeczywistość w sposób zupełnie rozbieżny. I pytanie: czy są jakieś granice nieprzyzwoitości, czy szeryf może zupełnie wszystko?

Prawdziwie dobra zmiana jest, mam wrażenie, nam wszystkim potrzebna. Ale zmiana na lepsze. Prawdziwa demokracja też. Wiara we wroga na pewno jest świetna ... żeby pielęgnować w sobie nienawiść i rozgoryczenie. Czy to jest źródło patriotyzmu i droga do dobrej zmiany?

A TK nie powinien być partyjny. Czy niezależność sędziów jest tylko mrzonką? Jak na sędziego głosowały obie partie, to "czyj" jest sędzia/sędzina? A "parytet" PiS/PO nie załatwia tu niczego. Różne perspektywy: 8-mitow-w-sporze-o-Trybunal-Konstytucyjny Dziewiec-przeklaman-o-Trybunale

Cytuj:
Dex, TK ma 15 sędziów 9 PO i 6 PIS i właśnie chodziło o to że prezydent nie zaprzysiągł sędziów wybranych jeszcze przez PO wtedy stosunek byłby 14 do 1 o to cała wrzawa.

Hipokryzja i wybiórczość w analizie. Więc żeby było "sprawiedliwie" to PiS będzie miał 5 nowych sędziów i większość? Wyższa konieczność renacjonalizacji Telewizji Publicznej? A parlament też będzie podzielony "sprawiedliwie" między posłów przez Pana prezydenta czy większość PiS nie zagraża bezstronności uchwalanego prawa? Ciemny lud nie chce już wszystkiego kupić, więc zróbmy zakaz lotu dronów, żeby nikt tego nie zobaczył.
Upadający Rzym wymagał reform i jego system wewnętrzny zapewne słusznie był określany jako "zgniły". Ale barbarzyńcy przejęli stery władzy nie po to, żeby naprawiać Rzym, tylko żeby uzyskać korzyści. I to jest istota walki o władzę niestety. Niezależnie od akronimu aktualnie dominującej partii.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 04:35 

Niestety ciemny lud kupił retorykę zemsty, PiS rozegrał to bardzo dobrze. Na stanowiska premiera i prezydenta wypchnęli bezwolne kukły o osobowości bliskiej ich elektoratowi. Tacy swojscy jak sąsiad w niedoli. Wróg to wykształciuchy. To było marketingowo doskonale rozegrane. Za plecami ogarnięty żądzą zemsty gnom zionący nienawiścią do wszystkiego co nie po jego myśli. Program wyborczy to czyste emocje, zero intelektu i gra na frustracjach. Wybór ministrów pokazuje jakie zaplecze ma Kaczyński do dyspozycji. W najważniejszych ministerstwach (MSZ, Przemysłu i MON) kompletna kompromitacja. Dwóch pierwszych bredzi, a Macierewicz to nadaje się do leczenia, chociaż nie wiem czy taka psychoza maniakalna jest w jego wieku uleczalna. Mszczą się teraz lata ogłupiania i olewania społeczeństwa. Przy poprzednich wyborach specjaliści od wizerunku odradzali kandydatom fotografowanie się na tle książek. :shock:
Przesałanie jak widać proste - Polacy wolą swojskich kretynów. Sprawdziło się. Nowa władza słuch się ludu. Już zapowiedzieli, że powywalają urzędników spełniających kryteria fachowości. Mają być nasi by poparli każdy kretyński pomysł demiurga.
Za taki a nie inny wybór ponosimy odpowiedzialność właśnie my. Kto chodzi na spotkania przedwyborcze? Kto zadaje kandydatom konkretne, wymagające fachowości pytania? Dziennikarze? Dużo łatwiej bić pianę o ośmiorniczkach niż przygotować się merytorycznie do dyskusji np. o śmigłowcach. Kto z nas poszedł na referendum o JOW-ach? PO robiąc karykaturę z pomysłu zniechęciła ludzi do głosowania. W wyborach prezydenckich / sejmowych też. Sprawa była zamierzona bo nikomu z liderów partyjnych nie jest na rękę. Nie jest to system bez wad, ale przynajmniej nie głosuję na partie tylko na człowieka. Otwiera to co prawda drogę dla różnych dziwaków (Kukiz i ten drugi) lecz jak widać obecny system też.
Teraz zostały nam tylko demonstracje bo gnom i tak zrobi swoje. Demonstracje oczywiście inicjowane niekoniecznie przez tych co są naprawdę zatroskani działaniami PiS - u.
Prawdziwy cyrk to się zacznie ze Smoleńskiem. Działania, których można spodziewać się po Torquemadzie wymagają zmian prawnych, nie do przejścia przez TK i SN, więc to trzeba odpowiednio przygotować. Panowie z PKBWL zaczynają szukać pracy. To może nie wystarczyć bo już "główny specjalista od parówek" coś majaczy o odpowiedzialności sądowej. Znajoma bliźniaczka jednojajowa uświadomiła mi siłę więzów jaka ją łączy z siostrą i do czego byłaby zdolna po jej tragicznej śmierci. Władza absolutna i wróg, który zabił Ci najbliższą osobę. Niebezpieczna mieszanka. Być może dochodzi podświadome poczucie winy bo za ich rządów wywalono najbardziej doświadczonych pilotów. Człowiek po takiej traumie, z narzędziem w osobie Torquemady to bardzo niebezpieczny duet dla nas, najlepszy prezent dla Putina. Ta sfera działania budzi u mnie większe obawy niż osławione 500/dziecko.
P.S.
Zakaz lotów dronów nad tłumem popieram, ale ze względów bezpieczeństwa i dużej łatwości sprowokowania wypadku. Patrz - zakaz zgromadzeń i takie tam. Swoją drogą ciekawe czy Torquemada nie odkryje, przy pomocy BOR, zagrożenia terrorystycznego? :roll:

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 08:50 

Kasia :Ale pierwszy raz w życiu zauważyłam, że bardzo się źle dzieje -kurcze czyli przez 8 lat było git niczego nie zauważyłaś złego ?
Emerytura pewno Cie nie obchodzi bo nauczyciele mają inaczej :)
Wypowiedzi Pana Kleksa i MCkozinskiego,są super naprawdę mam do Was wielki szacunek.
Morlok ,chyba jesteś komunistą tak to skomentuje.Twój język jest dokładnie taki sam jak z KOD a kukły to były w poprzednim rządzie - wiesz kto pociągał za sznurki ?

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 09:41 

Obrazek
Faktycznie PanKleks i MacKozinsky ładnie argumentowali. Polemizowałbym tylko z PanemKleksem, że współczesna demokracja to ochrona mniejszości przez większość, bo to jest nieuzasadniony skrót myślowy i z MacKozinskym, że ideologia PIS to stan umysłu, ponieważ Polska wygląda zupełnie inaczej, jeśli się na nią spojrzy z innej perspektywy niż Warszawa lub inna wielka metropolia.
Stare przysłowie pszczół mówi, że syty głodnego nie zrozumie, bogaty biednego wyśmieje....

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 09:48 

norbie napisał(a):
Obrazek
Faktycznie PanKleks i MacKozinsky ładnie argumentowali. Polemizowałbym tylko z PanemKleksem, że współczesna demokracja to ochrona mniejszości przez większość, bo to jest nieuzasadniony skrót myślowy i z MacKozinskym, że ideologia PIS to stan umysłu, ponieważ Polska wygląda zupełnie inaczej, jeśli się na nią spojrzy z innej perspektywy niż Warszawa lub inna wielka metropolia.
Stare przysłowie pszczół mówi, że syty głodnego nie zrozumie, bogaty biednego wyśmieje....

tak racja, też nie zgadzam się w pełni z przedmówcami, jednak Ci panowie wyrażają swoje poglądy w sposób bardzo kulturalny- ja tak nie potrafię :), ale potrafię sie do tego przyznać :)

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 09:52 

Panie i Panowie to tylko "szoł", aktorzy pis i po, w tv sobie do gardeł skaczą, a za kulisami wódkę piją. 30 dni rządów i taka wrzawa.
"1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)"
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8 ... ,id,t.html

Szanowi Forumowicze Święta idą.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 09:54 

Bartic napisał(a):
Panie i Panowie to tylko "szoł", aktorzy pis i po, w tv sobie do gardeł skaczą, a za kulisami wódkę piją. 30 dni rządów i taka wrzawa.
"1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)"
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8 ... ,id,t.html

Szanowi Forumowicze Święta idą.

E tam , Kasia niczego złego nie widziała :lol:

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 10:31 

Bartic - dzięki za przypomnienie. Ostatnio mainstreamowe media jakoś o tych 42 punktach niechętnie wspominają, choć ostatni pkt dot. nepotyzmu i kolesiostwa w polityce jest nieustannie aktualny.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 10:38 
Rada Jedi

OK. 8 lat i 42 afery.
A teraz trzy tygodnie i z 6 afer. Średnio 2 na tydzień, więc za rok będzie ich ponad 100.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 11:18 

And napisał(a):
OK. 8 lat i 42 afery.
A teraz trzy tygodnie i z 6 afer. Średnio 2 na tydzień, więc za rok będzie ich ponad 100.

And nie pisz glupot
proszę

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 11:23 
Rada Jedi

marekpapro napisał(a):
Kasia :Ale pierwszy raz w życiu zauważyłam, że bardzo się źle dzieje -kurcze czyli przez 8 lat było git niczego nie zauważyłaś złego ?
Emerytura pewno Cie nie obchodzi bo nauczyciele mają inaczej :)
Wypowiedzi Pana Kleksa i MCkozinskiego,są super naprawdę mam do Was wielki szacunek.
Morlok ,chyba jesteś komunistą tak to skomentuje.Twój język jest dokładnie taki sam jak z KOD a kukły to były w poprzednim rządzie - wiesz kto pociągał za sznurki ?

Źle się wyrazilam, chodziło mi o to, że po raz pierwszy tak to po oczach wali. Ze w krótkim czasie tyle niewiarygodnych rzeczy się zadzialo.
Nauczyciele mają tak samo, z emeryturami, o ile mi wiadomo.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 11:24 
Rada Jedi

marekpapro napisał(a):
And napisał(a):
OK. 8 lat i 42 afery.

And nie pisz glupot
proszę

Nie rozpędzaj się Marku
Proszę

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 11:29 
Rada Jedi

marekpapro napisał(a):
And napisał(a):
OK. 8 lat i 42 afery.

And nie pisz glupot
proszę

Czas pokaże czy to głupoty.

PostNapisane: niedziela, 20 grudnia 2015, 11:36 

And napisał(a):
marekpapro napisał(a):
And napisał(a):
OK. 8 lat i 42 afery.

And nie pisz glupot
proszę

Czas pokaże czy to głupoty.

Tak Andrzej racja dajmy im te pół roku ! Nie można negować rządu po 2 tygodniach.Tak jak mówiłem nie jestem na 100 % za PIS ale mam dosyć tych sprzedawczyków.
Kasia nauczyciele mają emerytury po 30 latach pracy i jak mają 55 lat w tym muszą pracować 20 lat w szkolnictwie min na pół etatu- nie wiesz o tym ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]