Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: W Biedronce
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 09:41 

Tytuł użytkownika:: Przepiórka
    Gdy słowa już da­rem­ne, myśli da­rem­ne, a wyob­raźni nie chce się już wyob­rażać, jeszcze tyl­ko mu­zyka. Jeszcze tyl­ko mu­zyka na ten świat, na to życie.

Gramofon i płyty winylowe w Biedronce

Cytuję z podanej strony: z gazetki promocyjnej możemy wyczytać, że jedną z przedświątecznych atrakcji będzie gramofon w atrakcyjnej cenie. Za Hykker Vintage Sound przyjdzie nam zapłacić 159 złotych. Do tego klienci Biedronki będą mogli od razu przetestować możliwości tego urządzenia, sięgając po płyty winylowe takich wykonawców, jak Deep Purple, Abba, Keith Jarrett, Tears for Fears, Sting, Nirvana, Sinatra, Public Enemy, Stanisław Soyka, John Coltrane, Charlie Parker, Dire Straits, Rolling Stones czy Lady Pank. Koszt jednego albumu wyniesie 45 złotych.

Tytuł: Re: W Biedronce
PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 09:56 

Tytuł użytkownika:: dziki człowiek
Byłem, biłem się z myślami, bo ten gramofon podobno do przyjęcia jakość oferuje, ale zrezygnowałem. Mój dylemat rozstrzygnęli inni, rano po gramofonach podobno nie było śladu, a płyty popołudniu już mocno przetrzebione...

Cieszy mnie okrutnie rosnąca popularność winyli.:D

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 09:58 

Tytuł użytkownika:: małpyra
Ciekawe jako gadżet, ale z jakością to wspólnego raczej nie będzie miało nic niestety, to ja już wolę bezduszne cyfrowe puszczać na lampę. :P

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:00 

janykiel napisał(a):
Cieszy mnie okrutnie rosnąca popularność winyli.:D

A możesz powiedzieć dlaczego? Ja mam bardzo mieszane uczucia.

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:09 

Tytuł użytkownika:: Sefer
W moim Biedroniu nie było adapterów ani winyli. Taka Nirvanę mieć .....

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:12 
Rada Jedi

Ja próbowałem kupić te winyle, szukałem w pięciu Biedronkach Coltrane'a, ale nigdzie nie ma. Albo w sklepach w ogóle nie mają tej oferty, albo nie ma tych płyt, które chciałem kupić. Robienie akcji pod tytułem "w wybranych sklepach" to jakieś nieporozumienie.

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:34 

Tytuł użytkownika:: Spamer of The Year 2013
Już nic.

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:40 

Tytuł użytkownika:: Właściciel kompuleta
And napisał(a):
Ja próbowałem kupić te winyle, szukałem w pięciu Biedronkach Coltrane'a, ale nigdzie nie ma. Albo w sklepach w ogóle nie mają tej oferty, albo nie ma tych płyt, które chciałem kupić. Robienie akcji pod tytułem "w wybranych sklepach" to jakieś nieporozumienie.

@And, jutro będę pod Krakowem, w miejscowości gdzie jest duża Biedronka. Jak chcesz to mogę popatrzeć czy nie ma Coltrane'a i w razie potrzeby nabyć dla Ciebie.. Tylko sprecyzuj co dokładnie ...

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:51 

Jak będzie Coltrane to raczej tylko jedna pozycja, a nie kilka do wyboru, przecie to tylko Biedronka.

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 10:57 
Rada Jedi

@MarcinEck, dzięki, chodzi o Blue Train, ale nie jak masz specjalnie jechać, to aż tak mi nie zależy, bo mam już CD.

PostNapisane: piątek, 16 grudnia 2016, 16:47 

Mogę i ja zerknąć u siebie. Płyty jeszcze jakieś są, widziałem.

Oskar: bardzo subiektywne, osobiste poczucie mną kieruje. Lubię płyty, lubię fizyczność płyt, podoba mi się kręcąca się płyta. Poza tym, jeszcze bardziej subiektywnie, mam wrażenie, że rosnąca popularność winyli mówi, że cyfra się zadomowiła. To paradoks, ale zwykle tak jest z nowościami, że wypierają gwałtownie starsze rozwiązania i tamte są odrzucane na zasadzie "wybierania nowego, na pewno lepszego". Kiedy nowe stanie zwyczajne, normalne, wtopione w rzeczywistość przychodzi czas ostatecznej weryfikacji starego rozwiązania. Czy naprawdę było tak złe, że musiało przepaść? Czy może miało jakieś zalety? Praktyczne? Estetyczne? Może emocje z nim związane są warte zatrzymania się? Lubię tak sobie patrzeć na świat i zgadywać, co przepadnie, a co niedługo wróci.

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 00:50 

To samo z aparatami analogowymi - jakoś zdjęć z błony fotograficznej bije na głowę większość budżetowych kompaktów i lustrzanek w cenie do 3 tysięcy zł. I też coraz więcej osób w moim otoczeniu do tego wraca.

Edit: No może nie szczypmy się z ceną, wszystko zależy od tego co wybierzemy i jak korzystamy ;)

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 06:10 
Jakość zdjęć zależy od fotografa i późniejszej obróbki. Aparat to tylko narzędzie

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 07:36 

vannolot napisał(a):
To samo z aparatami analogowymi

No to nie tak samo, bo jakość z tego pudełka jest co najwyżej cienka, a i to jest łaskawe określenie. Winyle same z siebie mimo że mają tą magię analogową, to pod względem faktycznej jakości nie błyszczą, zwłaszcza w tanim wykonaniu. Jeżeli komuś ma grać do kotleta, to będzie bardzo zadowolony z takiego gadżetu, ale nie przesadzajmy z gloryfikowaniem eksponatów z muzeum techniki. ;)

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 09:09 

KHOT napisał(a):
(...) nie przesadzajmy z gloryfikowaniem eksponatów z muzeum techniki. ;)

Oj, chyba narażasz się "vintage'owcom" ;)

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 09:17 

Zagadką dla mnie jest że Biedronka czy też Lidl wyciągają rękę do fanów winyli, tych którzy nie posiedli jeszcze gramofonów, i oferują produkt gramofono-podobny (cena ok. 160 pln, moc....2 x 3W), który zapewne emituje dźwięk o dyskusyjnej jakości, zderzając mit (albo i nie mit) wspaniałego, głębokiego dźwięku jaki uzyskujemy z płyt winylowych (taka krąży teoria zwolenników płyt winylowych, przedkładających je ponad płyty CD), z gramofonem który tego dźwięku z winyla nie wydobędzie nijak (podłączyć się tego ustrojstwa do zewnętrznego wzmacniacza nie da), co więcej, jest jeszcze funkcja w tym urządzeniu zgrywania muzyki na USB, czyli już całkowite nieporozumienie. Czyli tak - kupujemy płytę i tenże gramofon, zgrywamy płytę do postaci mp3 na pendrive'a USB, potem wtykamy go w jakiś dobry sprzęt i mamy głębokie, soczyste brzmienie winyla......? ;)
A-ha, zakupiłem Deep Purple - Perfect Strangers (plus 4 inne dla kolegi - maniaka winyli) i stojąc przy kasie z 5 płytami czułem na sobie spojrzenia ludzi, w których czaiło się zdziwienie co też ja tam zakupiłem takiego dużego, kolorowego i kwadratowego w ilości znacznej (może by też kupić na Święta) ;) Płyty te znalazłem w jednej z pięciu Biedronek, tej najodleglejszej, na końcu miasta. Od poniedziałku rzucono natomiast koncerty na DVD.

Ostatnio edytowano środa, 21 grudnia 2016, 09:28 przez piornick, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 09:21 

piornick napisał(a):
Czyli tak - kupujemy płytę i tenże gramofon, zgrywamy płytę do postaci mp3 na pendrive'a USB, potem wtykamy go w jakiś dobry sprzęt i mamy głębokie, soczyste brzmienie winyla......? ;)

Dobre :lol: :lol: :lol:

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 09:40 

piornick napisał(a):
oferują produkt gramofono-podobny (cena ok. 160 pln, moc....2 x 3W), który zapewne emituje dźwięk o dyskusyjnej jakości,(...), co więcej, jest jeszcze funkcja w tym urządzeniu zgrywania muzyki na USB, czyli już całkowite nieporozumienie.

No i właśnie. Ojciec swego czasu, mając jeszcze z dawnych lat ładną kolekcję starych winyli kupił aż dwa (facepalm) takie chińskie pudełka, tylko bardziej klasycznie obudowane, też z opcjami zgrywania na kartę sd czy pendrive - mój boże, jak to beznadziejnie trzeszczy, z żadną jakością to nie ma nic wspólnego.

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 10:08 

Tytuł użytkownika:: Sefer
KHOT napisał(a):
piornick napisał(a):
oferują produkt gramofono-podobny (cena ok. 160 pln, moc....2 x 3W), który zapewne emituje dźwięk o dyskusyjnej jakości,(...), co więcej, jest jeszcze funkcja w tym urządzeniu zgrywania muzyki na USB, czyli już całkowite nieporozumienie.

No i właśnie. Ojciec swego czasu, mając jeszcze z dawnych lat ładną kolekcję starych winyli kupił aż dwa (facepalm) takie chińskie pudełka, tylko bardziej klasycznie obudowane, też z opcjami zgrywania na kartę sd czy pendrive - mój boże, jak to beznadziejnie trzeszczy, z żadną jakością to nie ma nic wspólnego.

Trzeszczy ! ♥!♥! a Redaktor Kaczkowski nawet wydawał trzeszczące płyty ♥

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 11:05 

Akurat tu chodzi o zabawę, nie o jakość, to pewne.

No, a co do fotografii, to wszystko zależy od przeznaczenia. Zdjątko wielkości znaczka na FB można zrobić zachwycające kitowym obiektywem do cyfry za parę stówek. Kłopoty zaczynają się przy powiększeniach. Tu już potrzebna jest jakość. I warto rozróżniać jakość artystyczną od jakości technicznej. Do różnego rodzaju fotografii różne kryteria, choć pewne elementy wspólne dałoby się wyodrębnić.

Dla mnie nieustająco kluczowa jest optyka. Jeśli szkło będzie marne to efekt będzie marny, ewentualnie o bardzo ograniczonym zastosowaniu. Uwielbiam fotografię tradycyjną, uwielbiam ciemnię, negatywy, papiery, zapach chemii i ten moment, kiedy obracam papier i widzę obraz. Albo chwilę, kiedy obraz zaczyna rysować się na papierze zanurzonym w chemii... No, ale to już nie jest tak, że zawsze fotografia tradycyjna przebije cyfrową. W zależności od przeznaczenia, niekoniecznie, a coraz częściej, już nie. Może w teorii, ale w praktyce, różnice jakościowe się zacierają.

PostNapisane: środa, 21 grudnia 2016, 11:32 

Sefer napisał(a):
Trzeszczy ! ♥!♥! a Redaktor Kaczkowski nawet wydawał trzeszczące płyty ♥

Tego to już zupełnie nie rozumiem, a widuję czasem super wydania sacd kopiowane wraz z trzaskami ze starych winyli, czy ludzi specjalnie kopiujących winyle z trzaskami i szumem do flac-ów na prawie studyjnej jakości sprzęcie. Sam nie jestem przesadnie przeciwko retro, w domu używam lampowca, na dodatek mdli mnie na myśl o loudness, ale jakość stawiam mimo wszystko na pierwszym miejscu, jeżeli "retro" szumi, trzeszczy, albo sprawia wrażenie mp3 po piątym z rzędu przekodowaniu, to wolę już ciszę.

PostNapisane: poniedziałek, 13 lutego 2017, 16:58 

ja sie nie wypowiadam ;d

PostNapisane: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 07:44 

Już dzisiaj znowu płyty winylowe w Biedronce.
M.in. Deep Purple - Machine Head, Gunsów - Appetite.., Velvet Underground - "banan", Nirvana - Unplugged, The Who - My Generation, Sex Pistols - Never Mind...., Oldfield - Dzwony rurowe, Marvin Gaye, ABBA, Marley....

PostNapisane: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 07:54 

piornick napisał(a):
Sex Pistols - Never Mind...

Sid to się pewnie w grobie przewraca :roll:

PostNapisane: poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 07:59 

Oscar napisał(a):
piornick napisał(a):
Sex Pistols - Never Mind...

Sid to się pewnie w grobie przewraca :roll:

A czemu? Przecież to była muza mas 'niezawszepracujących', również kasjerek i kasjerów zwolnionych z Biedronek ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]