Forum o piorach wiecznych
http://forumopiorach.net/

Asortyment f-my Majewski
http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=14&t=8330
Strona 1 z 1

Autor:  m06 [ piątek, 20 listopada 2015, 11:52 ]
Tytuł:  Asortyment f-my Majewski

To mój pierwszy wpis na forum, które czytam od kilku lat. Dlatego też przede wszystkim chciałem się przywitać.
Postanowiłem rozpocząć nowy wątek ponieważ przez wiele lat mieszkałem w Pruszkowie i jako dziecko wielokrotnie mijałem fabrykę Majewskiego przy ulicy Ołówkowej oraz że ostatnio porządkując swoje szpargały natrafiłem na kilka rzeczonych ołówków. Zainteresowało mnie czy fabryka w dalszym ciągu funkcjonuję.
Przeglądając stronę internetową firmy zauważyłem że jej asortyment środków piśmienniczych jest nad wyraz skromny.
Ponadto odniosłem wrażenie że firma wstydzi się swojej marki ponieważ ołówki nie są sygnowane nazwą tak jak to było na dawnych produktach. Asortyment jest raczej skierowany tylko do najmłodszych odbiorców, a wielokrotnie kupując wyprawkę szkolną dla mojej dziatwy, nigdy nie natrafiłem na produkty z Pruszkowa. A przecież na naszym rynku jest dostępnych wiele marek zachodnich, chińskich itd. gdzie na ołówkach naniesiono wyraźnie markę i kraj pochodzenia promując niejako te kraje w świecie.
Posiadane przeze mnie kilka sztuk które mam je w spadku po moich rodzicach po wielu dziesięcioleciach przechowywania w szufladach dalej ładnie prezentują się swoim wzornictwem.
Czy Forumowicze byli by zainteresowani napisaniem petycji do firmy aby może wypuściła np. limitowaną sygnowaną ilość ołówków wg starych wzorów tak jak to zrobiła np. polska firma Zenith tworząc markę "Zenitch Retro". Jakie są Wasze zdanie na ten temat ?

Autor:  kasiasemba [ piątek, 20 listopada 2015, 12:03 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

O jejuśku....
W Pruszkowie przemieszkałam połowę dzieciństwa, u Babci... Na ulicy Kubusia Puchatka :) Doskonale pamiętam fabrykę. Była po drodze na dworzec...

Chętnie podpiszę taką petycję, z sentymentu.

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 12:17 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Można pomyśleć nad takim listem. Nawet proponuję go zredagować tu, w tym miejscu.

Autor:  m06 [ piątek, 20 listopada 2015, 14:24 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Też proponuje zredagować list na forum, podpisać elektronicznie przez zainteresowanych i wysłać . Tutaj mam małą wiedzę odnośnie technicznego funkcjonowania strony forum, bo czy można wysłać e-mail z petycją do Zarządu Firmy bezpośrednio ze strony internetowej forum i opatrzyć - za-firmować nagłówkiem "Forum o piórach". Myślę że jest tu potrzebna zgoda i pomoc administratora forum. Dodatkowo można oczywiście wydrukować i wysłać zwykłym listem, bo e-mail może być potraktowany jako spam. Jak ustalimy szczegóły techniczne spróbuję napisać projekt listu którego treść będziemy ulepszać. Ciekawe czy Prezes Zarządu pokusi się o przeczytanie go i potraktuje list poważnie, ale myślę że spróbować warto .

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 14:39 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Mail można wysłać ze skrzynki forumowej. To może zrobić administrator lub dowolny moderator. Jeśli już powstanie wersja elektroniczna, to w ślad za nią możemy wysłać list tradycyjny. Myślę, że Ewa Landowska nie będzie miała nic przeciw by taki list pięknie napisać.
Tylko musimy się zorientować do kogo adresować. Prezes chyba ma inne zajęcia. Proponuję dział PR.

Autor:  janykiel [ piątek, 20 listopada 2015, 15:02 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Fajny pomysł, warto się pokusić o próbę. Adresowałbym na Prezesa, on lub jego otoczenie decyduje co dalej z nim się stanie.

Autor:  stickyfinger [ piątek, 20 listopada 2015, 18:01 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

O!

Wszedłem sobie na ich stronę i miałem wrażenie, że jestem w sklepie z art. dziecięcymi.


Majewski! TO dopiero była firma. Sam miałem okazję kupić pudełeczko nieużywanych ołówków tej firmy. O ile pamiętam, była to firma w tej samej lidze co Karmański lub Hardtmuth (filia polska, bodajże Poznań).

Pomysł o wskrzeszeniu ołówków lub kredek z pokłonem dla przeszłości tej firmy to bombowy pomysł!

Forma - jak najbardziej oficjalna! Maile sugeruje odpuścić. Dex, pismo Ewy jest jak najbardziej mile widziane.

Musimy zrobić jak najwięcej, aby nasz pomysł nie zatonął lub był potraktowany jako romantyczna fantazja.

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 18:10 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Nie należy im nic narzucać a jedynie warto poprosić o powrót do pewnego wzornictwa i nawiązanie do tradycji.
Np. coś jak tu pokazywaliśmy:
viewtopic.php?f=105&t=1239&hilit=majewski

Autor:  MacKozinsky [ piątek, 20 listopada 2015, 18:11 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Ciekawy pomysł m06 :D

Cytuj:
Ponadto odniosłem wrażenie że firma wstydzi się swojej marki ponieważ ołówki nie są sygnowane nazwą tak jak to było na dawnych produktach. Asortyment jest raczej skierowany tylko do najmłodszych odbiorców, a wielokrotnie kupując wyprawkę szkolną dla mojej dziatwy, nigdy nie natrafiłem na produkty z Pruszkowa.


A jak są sygnowane? Tutaj są duże sieci handlowe gdzie można odszukać produkty St. Majewski: http://st-majewski.pl/hurtownie-i-sklepy/sieci-handlowe/ Moje dzieci używają m.in. ich kredek. Kupione w małym osiedlowym sklepie. Można też pewnie zadzwonić do przedstawiciela na dany region i dowiedzieć się gdzie mamy najbliżej. Na Mazowszu przedstawicielem jest Pan Cezary


m06 napisał(a):
ostatnio porządkując swoje szpargały natrafiłem na kilka rzeczonych ołówków. Zainteresowało mnie czy fabryka w dalszym ciągu funkcjonuję. (...) Posiadane przeze mnie kilka sztuk które mam je w spadku po moich rodzicach po wielu dziesięcioleciach przechowywania w szufladach dalej ładnie prezentują się swoim wzornictwem.


A pokażesz te ołówki? Mamy na forum wątek o tej fabryce.

Kod:
Początek roku 2010 przyniósł fuzję spółki „St. Majewski” ze strzegomską fabryką „Unipap”. Połączone firmy, szczycące się długoletnim doświadczeniem i bogatymi tradycjami, stały się największą grupą produkcyjno-handlową na rynku artykułów szkolno-biurowych.

Na początku 2014 roku, dla uczczenia 125-tej rocznicy powstania naszej firmy, oddana została do użytku nowa – duża i nowoczesna fabryka. Dotychczasowa siedziba mieszcząca się przy ulicy Ołówkowej przeniesiona została na ulicę Kredkową.


Patrząc na ofertę Majewskiego po fuzji z Unipapem (teraz Majewski to spółka komandytowa a spółkę akcyjną wyrejestrowano. Ciekawe który podmiot jest dominujący w tym małżeństwie) w katalogu oprócz produktów papierniczych (ze Strzegomia właśnie), akcesoriów szkolnych wszelkiego rodzaju, w tym licencjonowanych z Disneyowskimi postaciami, jest i marka Bambino. Ołówki są obecne ale chyba faktycznie nie ma takich ST. Majewski po prostu. Chyba przegrywałyby z "animowanymi" produktami.

Do "petycji" być może warto dołączyć zdjęcia produktów niegdysiejszych i być może jakiś pomysł nasz co by miało być w takiej limitowanej edycji.

Kasia: w jakich latach ten Pruszków? Śmigałem kiedyś WKD-ką do dziewczyny w tamte okolice. '95/96.

Autor:  INAHON [ piątek, 20 listopada 2015, 20:10 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Dla mnie to kompletnie nierealne przedsięwzięcie. Firma otrzymuje list namawiający ją do podjęcia produkcji powiedzmy - CZEGOŚ. Aby zacząć produkcję CZEGOŚ, taka firma musi zlecić badanie rynku (niezwykle kosztowne), zlecić zaprojektowanie i wreszcie wyprodukowanie CZEGOŚ. To pociąga za sobą setki tysięcy jak nie milion/miliony złotych kosztów potrzebnych do uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Jeśli mówimy o limitowanej serii, to musiałaby być to bardzo droga seria ołówków, żeby zwróciły się koszty jej produkcji.

I teraz najważniejsze pytanie: KTO to miałby wszystko kupić? Kilka osób z forum? Teraz liczy się minimalizacja kosztów i maksymalizacja sprzedaży. Produkty na licencji Disney'a, z logo Star Wars. To się teraz sprzedaje, na tym się zarabia.

Ja nie mówię, że to jest zły pomysł, bo nie jest. Tylko dziś świat nastawiony jest na zysk, romantyzm już się nie liczy. Oczywiście zawsze można próbować, ale dla mnie osobiście to bardzo ciężka sprawa...:|

Autor:  AndrewZet [ piątek, 20 listopada 2015, 20:40 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Krzysiek, ale my tu mówimy o drewnianych ołówkach a nie platynowych spinkach do mankietów czy innych silnikach rakietowych :D Linia produkcyjna jest, projekt jest, drewno i grafit już są. Ewentualnie grafik będzie miał małą robótkę z zaprojektowaniem opakowania w stylu vintage ;)

Autor:  piter22 [ piątek, 20 listopada 2015, 21:03 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

A potem pięknie kaligrafowany list dostanie stażysta i napisze odpowiedź, korzystając z wzoru.

Autor:  ddntp [ piątek, 20 listopada 2015, 21:11 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Pomysł fajny, list napisać zawsze można. Jeden list w sumie można zgubić/przeoczyć. A jakby każdy z nas takowy napisał?

Autor:  piter22 [ piątek, 20 listopada 2015, 21:14 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

ddntp napisał(a):
Pomysł fajny, list napisać zawsze można. Jeden list w sumie można zgubić/przeoczyć. A jakby każdy z nas takowy napisał?


Stary, jesteś geniuszem zła, jestem za :D

Autor:  ddntp [ piątek, 20 listopada 2015, 21:16 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

piter22 napisał(a):
Stary, jesteś geniuszem zła, jestem za :D


Tak mi się przypomniał tylko film "The Shawshank Redemption" :)

Autor:  MacKozinsky [ piątek, 20 listopada 2015, 21:18 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy. Być może faktycznie to tylko kwestia projektu graficznego samych ołówków (bo kształt i resztę produktu mają faktycznie, podobnie jak linię produkcyjną) i ewentualnie opakowania. Pytanie oczywiście czy mała partia produkcyjna może być problem do przeprowadzenia. I czy jest szansa, że - jeśli przeczyta ktoś ogarnięty - firma uzna, że to byłaby fajna promocja dla nich.
Reedycja jednej lub kilku serii ołówków przedwojennych byłaby super. Dlatego materiał zdjęciowy by się przydał.
W ostateczności to ... można pojechać i spróbować się spotkać z ... z tego co widzę, to Panem prezesem.

Autor:  INAHON [ piątek, 20 listopada 2015, 21:34 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

No może, może...choć nie wiem, nie wiem... :P

Spróbujcie, ale raczej marne szanse...no chyba, że macie na myśli projekt, który powstanie np. w 20 sztukach i będzie polegał na zabawie "w zaprojektowanie swojego pudełka ołówków", jak to czasami firmy organizują jako atrakcję dla swoich klientów...

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 23:15 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Nikt nie chce by robili coś innego niż to co robią. Wystarczy nawiązać do historii i np. wypuścić ołówki o nazwie Demon, czy serię z innego drewna. Kopiowe już nie przejdą - UE zabrania.
Spróbować możemy. Nic nie stracimy w razie porażki.
Pen Show też kiedyś nie było możliwe u nas.

Autor:  AndrewZet [ piątek, 20 listopada 2015, 23:22 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Demon? Matko kochana, toż to będą procesje pod fabrykę z różańcami i wodą święconą :lol:

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 23:26 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

:) Fakt :) Może się zwać dla zmyłki "Gabriel" :)
Oglądałem opakowania jakie robią obecnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ołówki były sprzedawane w kartonikach czy blaszanych opakowaniach takich jakie są a z historycznymi nadrukami.
Ok, kto proponuje wstępną treść pisemka?

Autor:  m06 [ piątek, 20 listopada 2015, 23:48 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

INAHON napisał(a):
I teraz najważniejsze pytanie: KTO to miałby wszystko kupić? Kilka osób z forum? Teraz liczy się minimalizacja kosztów i maksymalizacja sprzedaży. Produkty na licencji Disney'a, z logo Star Wars. To się teraz sprzedaje, na tym się zarabia.

A może w ramach repolonizacji polskich przedsiębiorstw które zapowiedział nowy rząd zaproponować zmianę logo Star Wars i Disney'a na Akademia Pana Kleksa lub coś w stylu jak myszy zjadły Popiela.
A tak serio na poniedziałek proponuję odrobienie pracy domowej dla chętnych to jest przygotowanie propozycji treści listu do "Majewskiego".
Pozostaje kwestia do dyskusji jak skutecznie przekazać list do Zarządu firmy, abyśmy zostali potraktowani poważnie

Autor:  Dexter [ piątek, 20 listopada 2015, 23:56 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Mało kto potraktuje petycję grupy pasjonatów. Trzeba uderzyć w duży dzwon by coś uzyskać. Opierać ię na tradycji i historii firmy, odcięcie się od podobieństw a'la Chiny i podkreślenie tego, że produkt jest krajowy.
Nad treścią przez weekend pomyślę a także nad skutecznym sposobem przekazania postulatu odpowiednim służbą firmy.

Autor:  pomidorium [ czwartek, 14 czerwca 2018, 22:14 ]
Tytuł:  Re: Asortyment f-my Majewski

Czy był ciąg dalszy tej historii i go przeoczyłam?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/